Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Laviaarit |
|
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 toukokuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lilli Louhikoski |
2002 |
|
423 |
1:14.64 |
2:36.59 |
3:59.05 |
|
5:18.65 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiina Mikkola |
2002 |
|
352 |
1:22.91 |
2:49.83 |
4:15.41 |
|
5:38.60 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilda Kalenius |
2002 |
|
330 |
1:21.00 |
2:50.73 |
4:20.47 |
|
5:46.02 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
329 |
1:24.26 |
2:54.80 |
4:26.07 |
|
5:46.55 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
315 |
1:23.13 |
2:54.71 |
4:24.98 |
|
5:51.53 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Taru Jokipii |
2002 |
|
301 |
1:23.37 |
2:57.54 |
4:31.02 |
|
5:57.03 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenny Kareinen |
2002 |
|
300 |
1:25.89 |
2:58.48 |
4:30.85 |
|
5:57.39 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Jokilammi |
2002 |
|
281 |
1:23.53 |
2:57.71 |
4:33.70 |
|
6:05.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
274 |
1:23.16 |
2:58.83 |
4:35.54 |
|
6:08.03 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sandra Kalenius |
2003 |
|
261 |
1:26.52 |
3:02.66 |
4:40.76 |
|
6:14.45 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
249 |
1:28.58 |
3:07.14 |
4:46.10 |
|
6:20.31 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noona Rantanen |
2002 |
|
227 |
1:29.62 |
3:11.01 |
4:52.74 |
|
6:32.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
226 |
1:33.27 |
3:15.90 |
4:57.33 |
|
6:32.39 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Noora Nikkinen |
2002 |
|
220 |
1:34.27 |
3:19.58 |
5:01.55 |
|
6:36.17 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Annika Toiviainen |
2002 |
|
218 |
1:35.07 |
3:18.73 |
5:02.62 |
|
6:37.10 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilia Skinnari |
2002 |
|
209 |
1:31.48 |
3:17.04 |
5:04.42 |
|
6:43.02 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helena Victoria Valdmees |
2002 |
|
208 |
1:31.75 |
3:16.09 |
5:04.51 |
|
6:43.80 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sanni Kaarila |
2002 |
|
195 |
1:32.50 |
3:19.10 |
5:07.30 |
|
6:52.40 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lumi Linnakylä |
2002 |
|
184 |
1:34.66 |
3:23.31 |
5:13.11 |
|
7:00.82 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vilma Norja |
2002 |
|
182 |
1:39.22 |
3:29.00 |
5:19.98 |
|
7:01.87 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Linda Merimaa |
2002 |
|
181 |
1:34.70 |
3:24.55 |
5:16.00 |
|
7:02.56 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Meri Karttunen |
2002 |
|
176 |
1:36.64 |
3:29.36 |
5:21.76 |
|
7:07.02 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
175 |
1:40.66 |
3:31.05 |
5:21.64 |
|
7:07.54 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
158 |
1:43.23 |
3:37.28 |
5:31.41 |
|
7:22.28 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Laasonen |
2002 |
|
153 |
1:39.34 |
3:37.82 |
6:32.80 |
|
7:27.08 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Grundström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessika Rissanen |
2001 |
|
374 |
1:17.62 |
2:44.10 |
4:10.14 |
|
5:32.07 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
355 |
1:23.52 |
2:50.19 |
4:15.51 |
|
5:37.73 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
352 |
1:16.48 |
2:42.82 |
4:13.43 |
|
5:38.76 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
351 |
1:20.67 |
2:48.65 |
4:15.57 |
|
5:39.04 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
349 |
1:18.45 |
2:46.24 |
4:15.79 |
|
5:39.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna-Maria Peltola |
2001 |
|
330 |
1:24.12 |
2:53.95 |
4:23.46 |
|
5:46.08 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
328 |
1:23.81 |
2:53.26 |
4:23.32 |
|
5:46.87 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
321 |
1:20.09 |
2:50.87 |
4:21.17 |
|
5:49.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
315 |
1:23.57 |
2:54.90 |
4:25.69 |
|
5:51.35 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Milla Lindgren |
2001 |
|
301 |
1:23.15 |
2:52.73 |
4:26.04 |
|
5:56.84 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ciia Korkeamäki |
2001 |
|
295 |
1:22.98 |
2:55.79 |
4:29.19 |
|
5:59.32 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katerin Smirnova |
2001 |
|
272 |
1:24.52 |
3:02.80 |
4:39.19 |
|
6:09.03 |
|
|
OLIMP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Stella Pajunen |
2001 |
|
269 |
1:28.54 |
3:04.69 |
4:39.51 |
|
6:10.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hilda Harle |
2001 |
|
265 |
1:29.40 |
3:06.69 |
4:42.69 |
|
6:12.27 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonna Tiesmäki |
2001 |
|
255 |
1:26.26 |
3:04.11 |
4:42.92 |
|
6:17.08 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Linda Simula |
2001 |
|
254 |
1:21.89 |
3:00.14 |
4:41.23 |
|
6:17.71 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
251 |
1:26.09 |
3:04.79 |
4:43.78 |
|
6:18.93 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Inna Katajisto |
2001 |
|
227 |
1:32.06 |
3:12.65 |
4:52.80 |
|
6:31.91 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sara Hätönen |
2001 |
|
206 |
1:31.69 |
3:19.62 |
5:07.32 |
|
6:44.95 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Aalto |
2000 |
|
522 |
1:06.30 |
2:22.03 |
3:42.05 |
|
4:56.99 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emily Lane |
2000 |
|
512 |
1:10.88 |
2:27.06 |
3:43.70 |
|
4:58.97 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juuli Miettinen |
2000 |
|
492 |
1:10.21 |
2:28.03 |
3:46.09 |
|
5:03.01 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Saarikko |
2000 |
|
486 |
1:13.61 |
2:32.79 |
3:51.05 |
|
5:04.14 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
482 |
1:11.65 |
2:29.83 |
3:49.09 |
|
5:04.96 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
478 |
1:11.75 |
2:29.78 |
3:49.04 |
|
5:05.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Millie Kuusniemi-Fishwick |
2000 |
|
454 |
1:15.26 |
2:34.49 |
3:53.67 |
|
5:11.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Jalonen |
2000 |
|
447 |
1:13.61 |
2:34.72 |
3:55.61 |
|
5:12.88 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
445 |
1:11.47 |
2:31.67 |
3:53.82 |
|
5:13.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roosa Penttinen |
2000 |
|
444 |
1:17.92 |
2:37.81 |
3:57.94 |
|
5:13.50 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
406 |
1:16.41 |
2:39.01 |
4:03.13 |
|
5:22.96 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
|
398 |
1:18.68 |
2:42.33 |
4:05.84 |
|
5:25.25 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
396 |
1:18.61 |
2:42.04 |
4:05.70 |
|
5:25.80 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Hämäläinen |
2000 |
|
387 |
1:18.25 |
2:43.48 |
4:07.81 |
|
5:28.04 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mira Tarnanen |
2000 |
|
371 |
1:18.55 |
2:44.35 |
4:10.96 |
|
5:32.70 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
366 |
1:20.38 |
2:47.07 |
4:11.95 |
|
5:34.23 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jete Eevald |
2000 |
|
360 |
1:18.49 |
2:44.27 |
4:10.46 |
|
5:36.16 |
|
|
Wiru Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
352 |
1:20.19 |
2:47.54 |
4:15.61 |
|
5:38.69 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna Tahvanainen |
2000 |
|
339 |
1:18.80 |
2:47.20 |
4:15.95 |
|
5:43.02 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joanna Kekkonen |
2000 |
|
330 |
1:22.99 |
2:52.00 |
4:20.19 |
|
5:45.96 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Henna Suhonen |
2000 |
|
328 |
1:24.54 |
2:54.84 |
4:23.38 |
|
5:46.82 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
317 |
1:14.28 |
2:37.10 |
4:15.63 |
|
5:50.86 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Helmi Koski |
2000 |
|
282 |
1:21.46 |
2:55.84 |
4:31.65 |
|
6:04.63 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tiia Peltonen |
2000 |
|
271 |
1:23.85 |
2:58.45 |
4:37.72 |
|
6:09.41 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aino Pere |
2000 |
|
271 |
1:26.51 |
3:01.25 |
4:38.77 |
|
6:09.60 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alexandra Kapanen |
2000 |
|
265 |
1:15.71 |
2:41.88 |
4:29.95 |
|
6:12.20 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Olivia Hyttinen |
2000 |
|
245 |
1:30.98 |
3:08.44 |
4:46.84 |
|
6:22.37 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Reinikainen |
2000 |
|
236 |
1:30.80 |
3:08.78 |
4:50.51 |
|
6:26.75 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Linnea Eklund |
2000 |
|
221 |
1:17.62 |
2:49.00 |
4:51.86 |
|
6:35.33 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Linnea Saarikivi |
2000 |
|
186 |
1:43.86 |
3:32.32 |
5:20.39 |
|
6:58.96 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.05 |
Tulostuspäivämäärä |
12 toukokuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
20:48 |
|