Results for Laviaarit
Below are all results from the competition shown by session.
lauantaiaamu
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:48 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 toukokuu 2013 |
Laji 8, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mirka Mettinen | 2002 | 331 | 45.30 | 1:33.15 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Jenny Kareinen | 2002 | 291 | 46.29 | 1:37.28 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Peppi Siirtola | 2002 | 284 | 46.48 | 1:38.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 268 | 46.49 | 1:39.98 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Pinja Paulomo | 2002 | 256 | 49.61 | 1:41.50 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Viivi Paasonen | 2002 | 242 | 48.63 | 1:43.48 | |||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
7 | Jade Huhtamaa | 2002 | 237 | 49.26 | 1:44.19 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 234 | 50.79 | 1:44.62 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Noora Brofors | 2002 | 226 | 49.75 | 1:45.83 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
10 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 209 | 51.47 | 1:48.55 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Vilma Tuokko | 2002 | 192 | 53.53 | 1:51.64 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Vilma Norja | 2002 | 183 | 54.73 | 1:53.49 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Anni Savolainen | 2002 | 183 | 53.85 | 1:53.51 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 172 | 53.00 | 1:55.80 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Cindy Palm | 2003 | 167 | 54.68 | 1:57.12 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Milli Kosunen | 2002 | 165 | 55.04 | 1:57.43 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Veera Wallin | 2002 | 164 | 56.95 | 1:57.69 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Ciara Wacklin | 2004 | 154 | 57.23 | 2:00.28 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Helmi Tossavainen | 2002 | 151 | 55.75 | 2:00.97 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Oona Mäntyniemi | 2002 | 149 | 56.45 | 2:01.54 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
21 | Julia Romo | 2003 | 146 | 1:00.28 | 2:02.41 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Winona Forslund | 2003 | 145 | 58.46 | 2:02.56 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Anna Retva | 2003 | 145 | 57.40 | 2:02.69 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Cecilia Nylund | 2002 | 142 | 59.12 | 2:03.52 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Miisa Mäkelä | 2002 | 132 | 1:01.21 | 2:06.45 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Julia Laine | 2002 | 127 | 1:01.49 | 2:08.35 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Kerttu Torila | 2002 | 124 | 1:02.14 | 2:09.22 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Oona Lehtola | 2003 | 118 | 1:02.69 | 2:11.35 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Saga Kovanen | 2004 | 117 | 1:05.02 | 2:11.74 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Lotta Wickholm | 2002 | 115 | 1:02.21 | 2:12.48 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Emilia Hokkanen | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Essi Salokorpi | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 437 | 39.63 | 1:24.91 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Emma Kotiranta | 2001 | 405 | 42.15 | 1:27.09 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Raakel Bärlund | 2001 | 400 | 42.01 | 1:27.47 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Ada Nyström | 2001 | 358 | 42.30 | 1:30.76 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Sanna Putkonen | 2001 | 334 | 44.13 | 1:32.88 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
6 | Hanna Hakuli | 2001 | 309 | 46.02 | 1:35.33 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Iida Ahola | 2001 | 297 | 46.58 | 1:36.60 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Petra Uusikumpu | 2001 | 296 | 45.04 | 1:36.67 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Senni Ovaskainen | 2001 | 290 | 46.83 | 1:37.42 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Daniela Korolainen | 2001 | 285 | 46.49 | 1:37.88 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Amanda Rapinoja | 2001 | 275 | 47.28 | 1:39.05 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Vanja Snabb | 2001 | 274 | 48.32 | 1:39.18 | |||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Säde Lahtinen | 2001 | 273 | 47.45 | 1:39.37 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Roosa Lehtola | 2001 | 265 | 46.59 | 1:40.40 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Emmi Saarela | 2001 | 264 | 47.01 | 1:40.50 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Saija Mikkonen | 2001 | 255 | 47.48 | 1:41.61 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Annika Tietz | 2001 | 254 | 46.00 | 1:41.80 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Maari Sinivuori | 2001 | 250 | 49.00 | 1:42.35 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Diana Lattu | 2001 | 249 | 48.51 | 1:42.46 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Aino Lehtinen | 2001 | 248 | 49.95 | 1:42.62 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Jenni Rantanen | 2001 | 247 | 49.26 | 1:42.72 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Anita Mickelsson | 2001 | 242 | 49.00 | 1:43.48 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Anna-Maria Peltola | 2001 | 236 | 49.88 | 1:44.36 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
24 | Milla Lindgren | 2001 | 235 | 50.49 | 1:44.39 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Susanna Rönkkö | 2001 | 226 | 50.47 | 1:45.81 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Alexandra Sirola | 2001 | 223 | 51.00 | 1:46.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Elsa Työläjärvi | 2001 | 220 | 51.41 | 1:46.82 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
28 | Sara Puolakka | 2001 | 216 | 51.21 | 1:47.42 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Pippi Nordström | 2001 | 214 | 52.14 | 1:47.77 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
30 | Veera Heikkinen | 2001 | 208 | 52.10 | 1:48.78 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
31 | Emmi Laitinen | 2001 | 207 | 53.16 | 1:48.94 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
32 | Sarah Adeline Tepponen | 2001 | 201 | 51.23 | 1:50.02 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
33 | Mette Ylikarjula | 2001 | 197 | 52.89 | 1:50.79 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
34 | Venla Nieminen | 2001 | 195 | 53.98 | 1:51.07 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Sofia Palomäki | 2001 | 189 | 52.95 | 1:52.37 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Kiira Vuorinen | 2001 | 183 | 55.44 | 1:53.45 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
37 | Adelina Skarp | 2001 | 180 | 54.47 | 1:54.09 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Merili Kallas | 2001 | 173 | 54.17 | 1:55.65 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
39 | Fanny Talonpoika | 2001 | 142 | 56.86 | 2:03.47 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Helmi Lindholm | 2001 | 128 | 1:01.35 | 2:08.01 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
41 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 120 | 1:00.98 | 2:10.84 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 504 | 38.27 | 1:21.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 499 | 38.51 | 1:21.25 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Hanna Kareinen | 2000 | 477 | 39.00 | 1:22.48 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 451 | 40.45 | 1:24.05 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Anni Sahla | 2000 | 440 | 39.23 | 1:24.72 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 437 | 40.26 | 1:24.92 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 432 | 40.85 | 1:25.24 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Anette Hallik | 2000 | 431 | 39.93 | 1:25.33 | |||||
Wiru Swim | ||||||||||
9 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 403 | 41.30 | 1:27.25 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Heidi Kivioja | 2000 | 391 | 41.56 | 1:28.12 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Emmi Kölhi | 2000 | 378 | 42.64 | 1:29.14 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Henna Suhonen | 2000 | 345 | 43.29 | 1:31.89 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Anna Luukka | 2000 | 322 | 44.30 | 1:34.06 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Aino Hämäläinen | 2000 | 319 | 44.89 | 1:34.30 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Diana Belozjorova | 2000 | 319 | 44.85 | 1:34.37 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Marie Tuominen | 2000 | 307 | 45.13 | 1:35.57 | |||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Mira Soramies | 2000 | 305 | 44.22 | 1:35.72 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
18 | Erika Ketola | 2000 | 304 | 45.32 | 1:35.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Joanna Kekkonen | 2000 | 296 | 45.37 | 1:36.75 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Ella Rautio | 2000 | 292 | 45.60 | 1:37.12 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
21 | Myra Bengts | 2000 | 292 | 47.28 | 1:37.20 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 266 | 47.74 | 1:40.16 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Nadine Medarhri | 2000 | 260 | 47.07 | 1:41.00 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Annika Hänninen | 2000 | 252 | 48.89 | 1:42.10 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Daniela Nummi | 2000 | 242 | 48.41 | 1:43.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Olivia Landén | 2000 | 239 | 48.97 | 1:43.89 | |||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
27 | Jenni Surakka | 2000 | 230 | 49.12 | 1:45.12 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Annika Niemi | 2000 | 217 | 50.93 | 1:47.19 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Teresa Kuhta | 2000 | 212 | 51.12 | 1:48.05 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Daniela Helanne | 2000 | 199 | 52.74 | 1:50.32 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
31 | Olivia Hyttinen | 2000 | 186 | 52.43 | 1:52.85 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
32 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 168 | 54.17 | 1:56.73 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Tiia Honkala | 2000 | 152 | 56.67 | 2:00.73 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Linnea Saarikivi | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.20.05 | Tulostuspäivämäärä | 12 toukokuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:48 |