Tulokset A6 Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6-Cup | Udskriftsdato | 19 maj 2013 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | A6-Swim Team | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 maj 2013 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lunau | 1995 | 589 | 34.56 | 1:10.52 | 1:47.02 | 2:23.18 | |||
A6 | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maja Østergaard | 1998 | 574 | 34.04 | 1:10.31 | 1:47.46 | 2:24.45 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | 545 | 34.74 | 1:11.63 | 1:49.95 | 2:26.96 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Sif Vange | 1997 | 469 | 36.69 | 1:15.30 | 1:54.81 | 2:34.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Bjerre | 1998 | 445 | 35.91 | 1:15.40 | 1:56.05 | 2:37.18 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Buchwald | 1998 | 397 | 38.99 | 1:20.53 | 2:02.46 | 2:43.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 391 | 39.33 | 1:21.33 | 2:03.55 | 2:44.21 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | 352 | 40.78 | 1:24.40 | 2:08.60 | 2:49.93 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 348 | 41.06 | 1:24.57 | 2:08.14 | 2:50.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josefine Palmø | 1997 | 345 | 40.29 | 1:24.11 | 2:08.02 | 2:51.22 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 286 | 45.21 | 1:31.85 | 2:19.70 | 3:02.11 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 484 | 36.59 | 1:15.37 | 1:53.28 | 2:32.86 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | My Weitling | 2000 | 446 | 37.16 | 1:17.11 | 1:58.21 | 2:37.11 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Nicole Kristensen | 1999 | 433 | 37.60 | 1:16.87 | 1:57.72 | 2:38.67 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Signe Skousen | 1999 | 411 | 38.80 | 1:19.52 | 2:00.73 | 2:41.49 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Helena Brandt Jensen | 2000 | 370 | 38.35 | 1:20.47 | 2:04.16 | 2:47.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victoria Ringgaard | 2000 | 338 | 40.66 | 1:24.78 | 2:09.23 | 2:52.29 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Natasha Worm Magnus | 2000 | 275 | 42.40 | 1:28.62 | 2:17.18 | 3:04.61 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Caroline Bonde | 2000 | 192 | 49.83 | 1:43.83 | 2:36.19 | 3:27.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Laugesen | 2001 | 360 | 38.85 | 1:22.43 | 2:06.33 | 2:48.76 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 351 | 42.11 | 1:25.67 | 2:09.62 | 2:50.19 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Julie Bojesen | 2001 | 317 | 22.25 | 1:27.21 | 2:12.54 | 2:56.09 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 304 | 42.08 | 1:27.40 | 2:13.97 | 2:58.54 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkeline Mentz | 2001 | 274 | 43.71 | 1:31.00 | 2:19.54 | 3:04.69 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Laura Lange | 2001 | 264 | 44.90 | 1:33.16 | 2:21.36 | 3:07.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cecilie Elkjær | 2001 | 258 | 45.21 | 1:33.77 | 2:22.28 | 3:08.47 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Julie Laugesen | 2003 | 244 | 45.68 | 1:34.96 | 2:25.75 | 3:12.06 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Rebekka E. Lund | 2002 | 183 | 49.53 | 1:43.32 | 2:38.18 | 3:31.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 175 | 49.11 | 1:43.58 | 2:39.71 | 3:34.75 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Bille Engell | 2002 | 168 | 52.64 | 3:37.54 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 162 | 50.83 | 1:47.86 | 2:45.24 | 3:40.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 157 | 51.01 | 1:47.79 | 3:42.57 | 3:42.57 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Bischoff | 2003 | 139 | 57.90 | 1:57.61 | 2:56.75 | 3:51.47 | |||
A6 | ||||||||||
15 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 125 | 59.28 | 2:01.08 | 3:01.57 | 4:00.12 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 90 | 1:05.44 | 2:13.84 | 3:23.69 | 4:28.11 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2013 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:56 |