2019-11-18   11:37:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:40   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  18 maj 2013         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Benjamin Dzihic  1997  Sundsvalls Simsällskap    32.08        1:07.92   
Alexander Ozerov  1996  Väsby Simsällskap    33.91        1:12.17   
Santeri Horst  1997  Aurajoen Uinti    34.46        1:12.33   
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    33.70        1:12.75   
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    34.17        1:13.61   
Vladislav Vorobiev  1996  Uinti Espoo - Esbo Sim    35.04        1:13.88   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    34.93        1:14.79   
Niki Räikkönen  1997  Aurajoen Uinti    34.80        1:14.85   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    34.79        1:15.15   
10  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    36.12        1:15.65   
11  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    35.52        1:15.74   
12  Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.92        1:15.84   
13  Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb    34.29        1:16.75   
14  Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    35.49        1:16.96   
15  Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    36.84        1:17.78   
16  Erland Ekholm  1996  Stockholmspolisens Sim IF    37.68        1:17.90   
17  Andreas Persson  1996  Södertörns Simsällskap    36.98        1:18.84   
18  Ossi Airaksinen  1996  Aurajoen Uinti    35.93        1:19.36   
19  Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb    37.06        1:19.41   
20  Leon Lindström  1996  Upsala Simsällskap    36.60        1:20.18   
21  Leo Renman  1997  IF Åland    37.14        1:22.36   
22  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    38.87        1:22.74   
23  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    38.43        1:24.62   
24  Cristian de Andrade  1996  Södertörns Simsällskap    39.19        1:24.81   
25  Marcus Melander  1996  Simklubben Neptun    41.09        1:28.09   
26  Sebastian Modin  1997  Järfälla Simsällskap    41.65        1:28.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner