Tulokset UGP 3 med Eskilstuna Energi & Miljö Cup 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | UGP 3 med EEM Cup 2013 | Utskriftsdatum | 01 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juni 2013 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Robert Lindblom | 1995 | 677 | 30.38 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
2 | Petter Cyrén | 1996 | 563 | 32.29 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
3 | Drago Blagojevic | 1995 | 538 | 32.79 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
4 | Alexander Kotevski | 1994 | 524 | 33.08 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | Christofer Röbech | 1994 | 497 | 33.68 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Andreas Westerlund | 1996 | 472 | 34.25 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Alexander Kesenci | 1995 | 471 | 34.27 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Theodor Hansson | 1994 | 436 | 35.18 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
9 | Sean Johansson | 1997 | 406 | 36.01 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
10 | Samuel Hillman | 1997 | 391 | 36.47 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
11 | Timothy Mackin | 1995 | 386 | 36.63 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | David Westin | 1995 | 376 | 36.94 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
13 | Martin Lundberg | 1995 | 364 | 37.36 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
14 | Oskar Emanuelsson | 1994 | 324 | 38.84 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
15 | Adam Ardinge | 1996 | 313 | 39.26 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
16 | Billy Lam | 1995 | 310 | 39.40 | ||||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
17 | Johan Edebrink | 1996 | 293 | 40.17 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
18 | Axel Björstam | 1997 | 274 | 41.04 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | 483 | 33.99 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Eldin Kadic | 1999 | 467 | 34.37 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Filip Antlöv | 1998 | 412 | 35.83 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
4 | William Brand | 1998 | 400 | 36.19 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | Ludwig Hareskog | 1998 | 383 | 36.71 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
6 | Erik Brandt | 1999 | 375 | 36.99 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Daniel Vålvik | 1999 | 337 | 38.33 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | Edvin Persson | 1999 | 336 | 38.36 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
9 | Johannes Vålvik | 1999 | 334 | 38.43 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
10 | William Karlström | 1998 | 321 | 38.96 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
11 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | 318 | 39.09 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
12 | Samuel Sved | 1998 | 313 | 39.30 | ||||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
13 | David Hambraeus | 1999 | 298 | 39.92 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
14 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | 267 | 41.40 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
15 | Samir Noory | 1999 | 254 | 42.10 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
16 | Adam Wåhlander | 1998 | 245 | 42.60 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
17 | Daniel Thungren | 1999 | 239 | 42.99 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
18 | Lukas Hill | 1999 | 239 | 43.00 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
19 | Emil Haakonsen | 1999 | 234 | 43.31 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
20 | Gustav Ekesten | 1998 | 223 | 43.99 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
21 | Philip Welin-Berger | 1999 | 218 | 44.32 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
21 | Theodor Hellgren | 1998 | 218 | 44.32 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
23 | Jesper Lindberg | 1999 | 213 | 44.63 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
24 | Emil Ahmadi | 1999 | 209 | 44.95 | ||||||
Oxelösunds Simsällskap | ||||||||||
25 | Max Giacomini | 1999 | 199 | 45.70 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
26 | Dennis Tillquist | 1999 | 180 | 47.20 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
27 | Sam Thai | 1999 | 168 | 48.35 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
28 | Albin Hedberg | 1999 | 159 | 49.19 | ||||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
29 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | 106 | 56.31 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Andreas Andersson | 1998 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
- | Carl Lemon | 1998 | DSQ | |||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
- | Svante Cyrén | 1998 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alexander Almasi | 2000 | 330 | 38.58 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Enlund | 2000 | 263 | 41.61 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | 253 | 42.16 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | August Mathisen | 2001 | 247 | 42.49 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
5 | Alexander Nylén | 2000 | 243 | 42.76 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
6 | Elias Nordgren | 2001 | 218 | 44.30 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
7 | Anton Särnblad | 2000 | 217 | 44.37 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Elias Persson | 2002 | 206 | 45.16 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
9 | Igor Blagojevic | 2000 | 205 | 45.22 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | David Albringer | 2001 | 204 | 45.33 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
11 | Marcus Ålenius | 2001 | 201 | 45.52 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
12 | Vilmer Jansson | 2000 | 177 | 47.46 | ||||||
Hallsberg Kumla Simklubb | ||||||||||
13 | Ludvig Grudin | 2001 | 177 | 47.53 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
14 | Artur Romin | 2003 | 157 | 49.44 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
15 | Tim Hansson | 2001 | 152 | 49.94 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
16 | Marcus Hellberg | 2000 | 152 | 50.02 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
17 | Wille Hedberg | 2001 | 151 | 50.11 | ||||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
18 | Jacob Pedersen | 2000 | 144 | 50.84 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
19 | Eric Malmquist | 2003 | 141 | 51.27 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
20 | Robert Hellberg | 2001 | 140 | 51.37 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
21 | Guillermo Illanes | 2000 | 139 | 51.47 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
22 | Adam Carlsson | 2001 | 134 | 52.08 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
23 | Jonatan Fischer | 2001 | 126 | 53.13 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Erik Bergstrand | 2002 | 126 | 53.17 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
25 | Mathias Renström | 2001 | 126 | 53.25 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
26 | Felix Stocker | 2002 | 121 | 53.94 | ||||||
Oxelösunds Simsällskap | ||||||||||
27 | Ricky Ton | 2000 | 108 | 55.97 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
28 | Carl Roos | 2004 | 108 | 56.09 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
29 | Peter Khabarov | 2002 | 106 | 56.35 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
30 | Gabriel Bachir | 2000 | 106 | 56.42 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
31 | Nisse Gustavsson | 2001 | 103 | 56.86 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
32 | Willy Orréll | 2000 | 100 | 57.46 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
33 | Totte Finnerman | 2000 | 96 | 58.16 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
34 | Hugo Sörby | 2001 | 96 | 58.27 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
35 | Henrik Tran | 2004 | 96 | 58.31 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
36 | Gustav Walldén | 2003 | 94 | 58.65 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
37 | Alex Ly | 2003 | 93 | 58.88 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
38 | Anton Wallin | 2000 | 90 | 59.46 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
39 | Axel Thorsén | 2003 | 90 | 59.62 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
40 | Samuel Paulson | 2004 | 86 | 1:00.39 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
41 | Max Wallin | 2001 | 86 | 1:00.42 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
42 | Noel Wallin | 2001 | 79 | 1:02.23 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
43 | Markus Engström | 2001 | 79 | 1:02.27 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
44 | William Wallin | 2002 | 74 | 1:03.42 | ||||||
Oxelösunds Simsällskap | ||||||||||
45 | Edvin Heikinniemi | 2003 | 67 | 1:05.52 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
46 | Kevin Jiang | 2001 | 63 | 1:07.13 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
47 | Axel Wohlin | 2001 | 62 | 1:07.33 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
48 | Casper Bengtsson | 2000 | 62 | 1:07.40 | ||||||
Oxelösunds Simsällskap | ||||||||||
49 | Gustav Lindoff | 2002 | 58 | 1:09.04 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
50 | Josef Qazi Wenngren | 2003 | 50 | 1:12.56 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
51 | Emil Berg | 2003 | 48 | 1:13.42 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
52 | Emilio Nilsson | 2002 | 37 | 1:19.71 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | André Sorbe | 2004 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Jacob Lange | 2002 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Linus Leijding | 2001 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
- | Theo Oerther | 2003 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Thomas Högman | 2000 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Vincent Gerges | 2004 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 01 juni 2013 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:10 |