Resultat för Rollo-uinnit 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 18:06 | |||
Järjestäjä | VUS-VSS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 kesäkuu 2013 |
Laji 4, 100m Vu T10, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 348 | 34.87 | 1:13.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 347 | 35.12 | 1:14.06 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 326 | 35.89 | 1:15.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Rebekka Luoto | 2003 | 313 | 35.83 | 1:16.68 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Ellen Antikainen | 2003 | 305 | 36.96 | 1:17.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Roosa Aho | 2003 | 283 | 36.58 | 1:19.24 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 277 | 38.00 | 1:19.79 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Venla Järvinen | 2003 | 274 | 37.20 | 1:20.08 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Juulia Käräjämies | 2003 | 269 | 37.78 | 1:20.61 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Sandra Kalenius | 2003 | 265 | 38.28 | 1:21.01 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
11 | Veera Skinnari | 2003 | 258 | 37.47 | 1:21.70 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Saana Yritys | 2003 | 258 | 37.64 | 1:21.73 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Tara Korkiakoski | 2003 | 254 | 38.74 | 1:22.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Kaisa Himanen | 2003 | 253 | 38.84 | 1:22.25 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
15 | Taru Vannas | 2003 | 251 | 38.70 | 1:22.45 | |||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Senni Mattila | 2003 | 248 | 40.67 | 1:22.81 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Eveliina Koivula | 2003 | 244 | 40.27 | 1:23.25 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Siiri Einiö | 2003 | 239 | 39.17 | 1:23.83 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Kiira Kangasniemi | 2003 | 239 | 39.16 | 1:23.88 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
20 | Nicole Sundell | 2003 | 232 | 40.11 | 1:24.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Oona Puolakka | 2003 | 229 | 40.22 | 1:25.05 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Henna Hökkä | 2003 | 225 | 39.89 | 1:25.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Laura Kellberg | 2003 | 220 | 41.68 | 1:26.24 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Noora Peltoniemi | 2003 | 215 | 40.26 | 1:26.90 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Katariina Kuulasmaa | 2003 | 214 | 41.74 | 1:27.03 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
26 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 213 | 40.46 | 1:27.17 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Emma Laatikainen | 2003 | 209 | 42.14 | 1:27.61 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
28 | Ella Tommola | 2003 | 208 | 41.49 | 1:27.76 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Emma Johansson | 2003 | 208 | 42.63 | 1:27.77 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Nita Poutiainen | 2003 | 205 | 40.69 | 1:28.20 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
31 | Essi Salokorpi | 2003 | 203 | 40.98 | 1:28.55 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Heta Veikkola | 2003 | 201 | 41.69 | 1:28.88 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
33 | Emma Hämäläinen | 2003 | 200 | 41.55 | 1:28.90 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
34 | Lotta Lehtoila | 2003 | 196 | 42.49 | 1:29.53 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
35 | Iina von Schrowe | 2003 | 196 | 42.47 | 1:29.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Kiia Kinnunen | 2003 | 195 | 42.05 | 1:29.75 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Matilda Saario | 2003 | 195 | 41.82 | 1:29.79 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
38 | Taiga Yritys | 2003 | 192 | 41.51 | 1:30.12 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
39 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 190 | 42.86 | 1:30.51 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 188 | 40.86 | 1:30.76 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
41 | Ethel Piksilä | 2003 | 187 | 43.10 | 1:30.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Maija Nurmi | 2003 | 187 | 41.68 | 1:30.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Reeta Kallunki | 2003 | 184 | 44.00 | 1:31.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
44 | Ida Lehtovaara | 2003 | 183 | 42.54 | 1:31.61 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
45 | Mathilda Puutio | 2003 | 182 | 42.69 | 1:31.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
46 | Reetta Kari | 2003 | 182 | 42.90 | 1:31.74 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
47 | Kerttu Nurmi | 2003 | 181 | 42.96 | 1:31.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 181 | 41.29 | 1:32.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 179 | 43.29 | 1:32.29 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
50 | Veera Paasovaara | 2003 | 178 | 44.14 | 1:32.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
51 | Anni Korhonen | 2003 | 177 | 43.17 | 1:32.60 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
52 | Sofia Långström | 2003 | 177 | 44.61 | 1:32.73 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
53 | Martta Nygård | 2003 | 176 | 42.30 | 1:32.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
54 | Ronja Myllykallio | 2003 | 175 | 45.55 | 1:32.95 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
55 | Viivi Sorri | 2003 | 175 | 44.12 | 1:33.02 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
56 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 175 | 44.06 | 1:33.03 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
57 | Hanna Catalano | 2003 | 173 | 44.38 | 1:33.27 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
58 | Aino Villanen | 2003 | 173 | 42.61 | 1:33.39 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
59 | Venla Koskinen | 2003 | 171 | 45.02 | 1:33.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
60 | Laura Lahtinen | 2003 | 170 | 42.06 | 1:33.93 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
61 | Seela Kari | 2003 | 170 | 44.24 | 1:33.94 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
62 | Frida Kangastupa | 2003 | 169 | 42.88 | 1:34.07 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
63 | Stefania Pavlidi | 2003 | 168 | 42.63 | 1:34.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
64 | Minja Lukkari | 2003 | 166 | 43.68 | 1:34.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
65 | Siiri Keisu | 2003 | 166 | 45.11 | 1:34.66 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
65 | Veera Härmä | 2003 | 166 | 43.80 | 1:34.66 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
67 | Sonja Lehtinen | 2003 | 161 | 46.27 | 1:35.64 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
68 | Johanna Finnberg | 2003 | 161 | 44.96 | 1:35.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
69 | Anni Ruokanen | 2003 | 160 | 44.74 | 1:35.77 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
70 | Fanny Meltovaara | 2003 | 160 | 44.39 | 1:35.88 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
70 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 160 | 43.88 | 1:35.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
72 | Julia Peltola | 2003 | 157 | 44.67 | 1:36.48 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
73 | Vilma Rantala | 2003 | 156 | 45.50 | 1:36.58 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
74 | Enni Ilona Ahonen | 2003 | 156 | 43.87 | 1:36.60 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
75 | Laura Keränen | 2003 | 156 | 43.25 | 1:36.67 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
76 | Arna Seres | 2003 | 154 | 43.28 | 1:37.01 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
77 | Aino Paju | 2003 | 153 | 43.20 | 1:37.15 | |||||
Poseidon | ||||||||||
78 | Jenina Ranta | 2003 | 153 | 44.14 | 1:37.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
79 | Minea Wiren | 2003 | 152 | 46.08 | 1:37.45 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
80 | Liisa Penttinen | 2003 | 151 | 46.13 | 1:37.65 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
80 | Tessa Kirjonen | 2003 | 151 | 47.69 | 1:37.65 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
82 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 150 | 44.79 | 1:37.79 | |||||
Poseidon | ||||||||||
83 | Jenny Grangärd | 2003 | 150 | 45.68 | 1:37.94 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
84 | Cinja Åvist | 2003 | 148 | 45.06 | 1:38.28 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
85 | Helmi Ahonen | 2003 | 148 | 43.68 | 1:38.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
86 | Emilia Lyyra | 2003 | 148 | 45.40 | 1:38.35 | |||||
Poseidon | ||||||||||
87 | Lotta Isola | 2003 | 145 | 47.27 | 1:39.11 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
88 | Jenni Kiviniemi | 2003 | 142 | 46.80 | 1:39.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
89 | Riikka Silander | 2003 | 141 | 46.70 | 1:39.82 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
90 | Maija Björkholm | 2003 | 140 | 45.51 | 1:40.08 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
91 | Pinja Husari | 2003 | 137 | 45.36 | 1:40.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
92 | Julia Romo | 2003 | 127 | 48.44 | 1:43.40 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
93 | Tinka Liivalahti | 2003 | 121 | 47.99 | 1:45.03 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Emma Haglund | 2003 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emma Luokkala | 2003 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Olivia Sorvari | 2003 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.08 | Tulostuspäivämäärä | 14 kesäkuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 18:06 |