2019-10-17   08:36:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Novo Nordisk Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Swim Cup 2013    Udskriftsdato  02 november 2013   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  13:14   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2013         
 
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Lind-Ellefsen  2004  Kalundborg SK            50.40   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub            1:12.11   
                     
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            42.91   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            44.87   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            45.99   
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            47.42   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            47.67   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            48.62   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            49.97   
Oliver Lystlund  2003  Roskilde Svømning            52.21   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            53.14   
10  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            53.33   
11  Oliver Stybe Petersen  2002  Dragsholm Svømmeklub            54.00   
12  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning            55.35   
13  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            57.83   
14  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            58.45   
15  Lucas Werth  2003  Kalundborg SK            59.65   
16  Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK            59.71   
17  Magnus Dreistrup Baunkjær  2003  Roskilde Svømning            1:02.88   
18  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:03.38   
Magnus Baarupdahl  2003  Kalundborg SK            DSQ   
                     
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening            38.38   
Tobias K Jørgensen  2000  Kalundborg SK            40.39   
Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning            40.45   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            45.33   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            46.61   
Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            47.37   
Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            47.46   
Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK            47.65   
Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            49.13   
10  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning            49.82   
11  Nicolai Stone  2000  TVS Tårnborg IF            51.51   
Simon Hojman  2001  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Matras  1998  Gladsaxe Idræts Forening            33.44   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening            34.62   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening            34.63   
Carl Lykkebo Larsen  1998  Kalundborg SK            35.03   
Magnus Loose  1999  Kalundborg SK            37.10   
Søren Hald Olsen  1998  Odsherred Svømmeklub            37.49   
Nicolai Ringhøj  1998  Kalundborg SK            38.83   
Marcus Dam Enkebølle  1998  TVS Tårnborg IF            40.32   
Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            42.30   
10  Niklas Kaas Olsen  1999  Odsherred Svømmeklub            43.05   
11  Thor Lemning Pedersen  1999  Kalundborg SK            48.68   
Jens Elkjær Nielsen  1998  TVS Tårnborg IF            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Zachariassen  1997  Kalundborg SK            34.38   
Magnus Andersen  1995  Roskilde Svømning            34.38   
Christopher Larsen  1993  Odsherred Svømmeklub            36.40   
Gustav Dandanell  1997  TVS Tårnborg IF            36.81   
Frederik H. A Grømma  1997  Odsherred Svømmeklub            38.55   
Gustav Sørensen  1996  Odsherred Svømmeklub            42.16   
Andy Petersen  1996  Dragsholm Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  02 november 2013 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  13:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark