2019-08-17   20:18:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Novo Nordisk Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Swim Cup 2013    Udskriftsdato  02 november 2013   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2013         
 
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            3:32.20   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            3:32.58   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            3:38.20   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            2:51.43   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            2:52.54   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            2:52.99   
Regitze Gotthard  2002  TVS Tårnborg IF            2:56.82   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK            2:57.12   
Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:58.88   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            2:59.92   
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:04.07   
Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:04.67   
10  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            3:06.21   
11  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            3:08.32   
12  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            3:10.01   
13  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:11.08   
14  Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:11.17   
15  Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:11.77   
16  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK            3:13.72   
17  Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:14.68   
18  Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:16.88   
19  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            3:17.00   
20  Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939            3:17.21   
21  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:17.88   
22  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:18.60   
23  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:32.64   
24  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:38.22   
25  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:43.76   
26  Julie Becker Sondrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:45.99   
27  Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:46.36   
28  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:47.91   
29  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:55.22   
30  Nikoline Damm Asser Hanse  2003  Gladsaxe Idræts Forening            4:08.03   
31  Inia Bokær Wilkinson  2003  Gladsaxe Idræts Forening            4:14.08   
32  Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            4:34.79   
33  Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening            4:35.63   
34  Katla Sunadóttir Bahn  2003  Gladsaxe Idræts Forening            5:05.51   
Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ   
Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:36.11   
Katrine Tetzschner Madsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:36.20   
Bolette Mandrup Jensen  2000  Roskilde Svømning            2:53.52   
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning            2:53.58   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            2:53.61   
Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            2:55.74   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK            2:57.77   
Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning            3:03.38   
Kristina Louise Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            3:04.86   
10  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            3:04.97   
11  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            3:06.06   
12  Ida-Marie Andersen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            3:06.39   
13  Ida Sandvig Stage  2001  Gladsaxe Idræts Forening            3:09.04   
14  Jasmin Hillerup  2001  Herlufsholm Svømmeklub            3:09.74   
15  Emilie Sørensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            3:11.67   
16  Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning            3:12.73   
17  Camilla Friis  2001  Gladsaxe Idræts Forening            3:14.95   
18  Emma Ibsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            3:22.89   
19  Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub            3:23.00   
20  Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            3:32.11   
21  Anna Louise Elmgreen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            3:33.13   
Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Petersen  1998  Herlufsholm Svømmeklub            2:33.21   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK            2:34.22   
Rebecca Lind-Ellefsen  1998  Kalundborg SK            2:46.23   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK            2:50.12   
Julie Rask  1999  Kalundborg SK            2:51.88   
Louise Nicolaisen  1998  Kalundborg SK            2:55.20   
Cecilie N. Petersen  1998  Kalundborg SK            2:56.76   
Louise Albrechtsen  1998  Frederiksværk Svømmeklub            3:10.24   
Regitze Rahn-Nielsen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            3:10.44   
10  Astrid Marie Olsson  1999  Kalundborg SK            3:18.39   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Witthøft  1997  Kalundborg SK            2:25.02   
Emma F. Nystrøm  1996  Kalundborg SK            2:29.19   
Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning            2:42.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  02 november 2013 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark