2019-10-18   16:51:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Novo Nordisk Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Swim Cup 2013    Udskriftsdato  02 november 2013   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  14:05   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2013         
 
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Lind-Ellefsen  2004  Kalundborg SK            3:20.25   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            2:48.49   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            3:10.50   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            3:14.96   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            3:24.93   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            3:29.69   
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            3:42.64   
Magnus Baarupdahl  2003  Kalundborg SK            4:03.74   
Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:27.14   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            2:32.09   
Mads Møller  2000  Kalundborg SK            2:36.23   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:37.31   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:40.67   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK            2:41.03   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            2:43.97   
Lasse Maigaard  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:44.10   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:47.29   
10  Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning            2:50.63   
11  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening            2:52.00   
12  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening            2:52.76   
13  Tobias K Jørgensen  2000  Kalundborg SK            2:54.56   
14  Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub            2:55.35   
15  Gustav Baarupdal  2000  Kalundborg SK            2:55.73   
16  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            2:56.12   
17  Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            2:58.68   
18  Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            2:58.77   
19  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            3:03.61   
20  Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening            3:04.99   
21  Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening            3:08.42   
22  Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening            3:08.67   
23  Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            3:12.56   
24  Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            3:13.62   
25  Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK            3:16.06   
26  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening            3:25.11   
27  Matisse Pedersen Dubrail  2001  Gladsaxe Idræts Forening            3:40.73   
28  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening            3:46.75   
29  Villads Hoff Søegaard  2001  Gladsaxe Idræts Forening            3:48.46   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Rysgaard  1998  Kalundborg SK            2:10.33   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            2:13.02   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:13.41   
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening            2:15.73   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening            2:16.02   
Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening            2:17.74   
Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK            2:18.94   
Carl Lykkebo Larsen  1998  Kalundborg SK            2:27.58   
Asbjørn Lau Everland  1999  Gladsaxe Idræts Forening            2:28.86   
10  Magnus Loose  1999  Kalundborg SK            2:29.54   
11  Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening            2:31.13   
12  Emil Johansen  1999  Roskilde Svømning            2:32.83   
13  Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            2:32.90   
14  Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:34.33   
15  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening            2:35.48   
16  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:37.70   
17  Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening            2:38.90   
18  Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning            2:39.66   
19  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            2:40.97   
20  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            2:41.35   
21  Joakim Palmqvist  1999  Roskilde Svømning            2:41.69   
22  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:43.87   
23  Nicolai Ringhøj  1998  Kalundborg SK            2:46.18   
24  William Simonsen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:58.43   
25  Filip Kjerulff  1999  Dragsholm Svømmeklub            2:59.73   
26  Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub            3:03.67   
27  Magnus Sørensen  1999  Dragsholm Svømmeklub            3:04.25   
28  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            3:08.58   
29  Thor Lemning Pedersen  1999  Kalundborg SK            3:16.41   
Magnus Vinjebo  1999  Roskilde Svømning            DSQ   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Novo Nordisk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai Løwenstein  1997  Herlufsholm Svømmeklub            2:15.63   
Magnus Andersen  1995  Roskilde Svømning            2:15.89   
Mads Johnbeck  1997  Roskilde Svømning            2:26.11   
Filip Guldberg  1995  Kalundborg SK            2:28.08   
Patrick Rasmussen  1997  Roskilde Svømning            2:28.09   
Marco Brander  1996  Herlufsholm Svømmeklub            2:30.95   
Jonas Uglebjerg  1997  Kalundborg SK            2:32.96   
Emil Zachariassen  1997  Kalundborg SK            2:33.78   
Andy Petersen  1996  Dragsholm Svømmeklub            DSQ   
Jonas Hansen  1996  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  02 november 2013 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  14:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark