Resultater for Stockholm Summer Games 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 106 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 04 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | Stockholm Games IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 106, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.07 | 1:08.12 | |||||
2 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 32.21 | 1:10.86 | |||||
3 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.97 | 1:11.11 | |||||
4 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.71 | 1:11.77 | |||||
5 | Vilde Holan Bye | 1995 | Trondhjem SLK | 32.61 | 1:12.00 | |||||
6 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 33.47 | 1:12.92 | |||||
7 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 32.49 | 1:13.78 | |||||
8 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.05 | 1:15.67 | |||||
9 | Josefine Norlin | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.54 | 1:16.28 | |||||
10 | Kristine Lindseth | 1995 | Namsos Svømmeklubb | 35.16 | 1:17.45 | |||||
11 | Sara Holtan | 1995 | Fauske Svømmeklubb | 35.72 | 1:22.77 | |||||
12 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 39.49 | 1:26.21 | |||||
13 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 41.28 | 1:34.07 | |||||
14 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 47.84 | 1:41.60 | |||||
- | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 106, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.81 | 1:16.46 | |||||
2 | Reelika Tüür | 1998 | Audentese Spordiklubi Mtü | 34.88 | 1:17.03 | |||||
3 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.26 | 1:17.86 | |||||
4 | Aurora M Wannebo | 1998 | Trondhjem SLK | 37.23 | 1:19.61 | |||||
5 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.72 | 1:21.18 | |||||
6 | Marie Malvik | 1997 | SK Poseidon Porsgrunn | 37.74 | 1:22.60 | |||||
7 | Amanda Johansson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 39.29 | 1:25.34 | |||||
8 | Julia Norlin | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.20 | 1:25.71 | |||||
9 | Ida Tomine Glomsaker | 1997 | Madla Svømmeklubb | 39.45 | 1:25.89 | |||||
10 | Louise Mathiassen | 1998 | Tromsø Svømmeklubb | 38.83 | 1:28.26 | |||||
11 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.83 | 1:30.71 | |||||
12 | Klara Eklund | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.68 | 1:35.02 | |||||
13 | Helena Richardsen | 1998 | Tromsø Svømmeklubb | 44.10 | 1:38.70 | |||||
- | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Herlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elisabeth Hagen Solberg | 1997 | Namsos Svømmeklubb | DNF | ||||||
Gren 106, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benedikte Överland | 1999 | Vestkantsvømmerne | 33.52 | 1:12.96 | |||||
2 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.75 | 1:14.28 | |||||
3 | Hanne Melin-Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.65 | 1:15.52 | |||||
4 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 36.57 | 1:16.33 | |||||
5 | Margaret Markvardt | 2000 | Top Swimclub | 34.58 | 1:16.52 | |||||
6 | Karoline Hansen | 1999 | Fauske Svømmeklubb | 34.63 | 1:16.65 | |||||
7 | Reeli Marta Siimar | 2000 | Top Swimclub | 35.44 | 1:17.73 | |||||
8 | Stine Marie Karlberg | 1999 | SK Poseidon Porsgrunn | 34.94 | 1:18.82 | |||||
9 | Christina Sesor | 2000 | Kirkenes Svømmeklubb | 35.38 | 1:18.88 | |||||
10 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.15 | 1:19.27 | |||||
11 | Linn Thomessen | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.57 | 1:19.95 | |||||
12 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.99 | 1:20.47 | |||||
13 | Eline Nygaard | 2000 | Vestkantsvømmerne | 36.62 | 1:20.54 | |||||
14 | Saskia-Miina Tasane | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 36.78 | 1:22.21 | |||||
15 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.61 | 1:22.75 | |||||
16 | Kajsa Svensson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 38.15 | 1:23.93 | |||||
17 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 39.03 | 1:24.59 | |||||
18 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 38.52 | 1:24.66 | |||||
19 | Cecilie Klingenberg | 2000 | Tromsø Svømmeklubb | 37.72 | 1:24.92 | |||||
20 | Mariann Sabas | 2000 | Top Swimclub | 39.90 | 1:25.26 | |||||
21 | Oda Eriksen | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 38.99 | 1:25.96 | |||||
22 | Oda Sem Austmo | 2000 | Trondhjem SLK | 37.61 | 1:26.53 | |||||
23 | Emma Anni Koppel | 2000 | Shark | 37.54 | 1:26.60 | |||||
24 | Moa Fröberg | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.90 | 1:26.83 | |||||
25 | Emilia Lundqvist-Jenc | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 39.92 | 1:27.42 | |||||
26 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.18 | 1:29.67 | |||||
27 | Carina Aadahl | 2000 | Trondhjem SLK | 41.22 | 1:29.76 | |||||
28 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.24 | 1:29.96 | |||||
29 | Amanda H Ernholm | 2000 | Trondhjem SLK | 38.04 | 1:30.04 | |||||
30 | Jenny Dale Gjerstad | 2000 | Vestkantsvømmerne | 36.93 | 1:30.34 | |||||
31 | Thea Lervold Höffler | 2000 | Trondhjem SLK | 41.89 | 1:30.88 | |||||
32 | Maud S Nestgaard | 2000 | Trondhjem SLK | 40.81 | 1:30.96 | |||||
33 | Ingrid Elverum | 2000 | Trondhjem SLK | 40.29 | 1:31.31 | |||||
34 | Ingvild Vindenes | 1999 | Vestkantsvømmerne | 40.38 | 1:31.39 | |||||
35 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 41.08 | 1:32.61 | |||||
36 | Ragnhild Kleppestrand | 1999 | Vestkantsvømmerne | 43.64 | 1:34.17 | |||||
37 | Camilla Dahle Öfsti | 1999 | Trondhjem SLK | 42.03 | 1:35.65 | |||||
38 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 43.55 | 1:35.69 | |||||
39 | Mathilde Pamer | 2000 | Vestkantsvømmerne | 46.09 | 1:38.28 | |||||
40 | Stine Söderholm | 2000 | Alta Svømmeklubb | 45.73 | 1:39.44 | |||||
41 | Lovisa Faarinen | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 46.52 | 1:41.21 | |||||
- | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 106, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.70 | 1:20.01 | |||||
2 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 39.52 | 1:24.46 | |||||
3 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.67 | 1:26.38 | |||||
4 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.77 | 1:27.97 | |||||
5 | Karen Bech | 2001 | Namsos Svømmeklubb | 40.03 | 1:29.83 | |||||
6 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.26 | 1:30.43 | |||||
7 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.81 | 1:33.01 | |||||
8 | Sofia Karls | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.48 | 1:35.69 | |||||
9 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 42.70 | 1:36.46 | |||||
10 | Melissa Priidel | 2002 | Swimclub Briis | 44.85 | 1:37.18 | |||||
11 | Emma Maria Metsandi | 2001 | Top Swimclub | 44.58 | 1:39.22 | |||||
12 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 47.75 | 1:40.52 | |||||
13 | Helena Claudia Bruåsdal | 2001 | Vestkantsvømmerne | 45.28 | 1:43.80 | |||||
14 | Ronja Pavall | 2002 | Fauske Svømmeklubb | 45.25 | 1:44.34 | |||||
15 | Helena-Triin Rohumets | 2002 | Swimclub Briis | 49.06 | 1:45.61 | |||||
16 | Melina Robertsson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 47.26 | 1:45.68 | |||||
17 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.70 | 1:49.46 | |||||
18 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 49.43 | 1:50.19 | |||||
19 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 54.70 | 1:58.11 | |||||
20 | Andrea Martnes | 2001 | Alta Svømmeklubb | 59.86 | 2:12.26 | |||||
Gren 106, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.55 | 1:41.94 | |||||
2 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 53.85 | 2:06.37 | |||||
3 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 53.02 | 2:06.71 | |||||
4 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 1:00.42 | 2:16.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 04 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:02 |