Tulokset Stockholm Summer Games 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 103 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 04 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Stockholm Games IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Egert Palkmets | 1996 | Top Swimclub | 25.24 | ||||||
2 | Priidik Laid | 1996 | Top Swimclub | 25.32 | ||||||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 25.80 | ||||||
4 | Brage Karlsen | 1995 | Alta Svømmeklubb | 26.31 | ||||||
4 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 26.31 | ||||||
6 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 26.62 | ||||||
7 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 26.96 | ||||||
7 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 26.96 | ||||||
9 | Matti Melin | 1991 | Kanaans Simsällskap | 27.22 | ||||||
10 | Benjamin Gaupset | 1996 | Namsos Svømmeklubb | 27.64 | ||||||
11 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 27.66 | ||||||
12 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 27.92 | ||||||
13 | Josten Vindenes | 1996 | Vestkantsvømmerne | 28.28 | ||||||
14 | Sebastian Nordefors | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 28.29 | ||||||
15 | Øystein Kleven | 1981 | Narvik Svømmeklubb | 28.90 | ||||||
16 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 29.36 | ||||||
17 | Björn Erik Ystenes | 1995 | Trondhjem SLK | 30.54 | ||||||
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gerhard Spitsak | 1997 | Swimclub Briis | 25.89 | ||||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.16 | ||||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 26.71 | ||||||
4 | Alexander Lind | 1997 | Simklubben Neptun | 26.78 | ||||||
5 | Martin Hjelmstad | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 26.93 | ||||||
6 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.17 | ||||||
7 | Kristjan Laid | 1998 | Top Swimclub | 27.44 | ||||||
8 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 27.46 | ||||||
9 | Sander Falch | 1997 | Namsos Svømmeklubb | 27.73 | ||||||
10 | Timo Oosterveld | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 27.77 | ||||||
11 | Didrik Bergström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 27.87 | ||||||
12 | Morten Olden Larsen | 1998 | Trondhjem SLK | 27.89 | ||||||
13 | Karl Markus Jögila | 1998 | Audentese Spordiklubi Mtü | 27.90 | ||||||
14 | Kristian Volden | 1998 | Trondhjem SLK | 28.28 | ||||||
15 | Artur Akulenko | 1998 | Audentese Spordiklubi Mtü | 28.34 | ||||||
16 | Erlend Söderlund | 1997 | Trondhjem SLK | 28.47 | ||||||
17 | Ådne Viken Refseth | 1997 | Vestbyen IL | 28.60 | ||||||
18 | Teodor Grøndalen | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 28.65 | ||||||
19 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 28.89 | ||||||
20 | Sverre Aagard Aglen | 1998 | Namsos Svømmeklubb | 29.43 | ||||||
21 | Henning Andersson | 1997 | Trondhjem SLK | 30.58 | ||||||
22 | Adam Ismael Wenham | 1997 | Tromsø Svømmeklubb | 30.61 | ||||||
23 | Arvid Levander | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.63 | ||||||
24 | Tarjei Iversen Herland | 1998 | Tromsø Svømmeklubb | 31.08 | ||||||
25 | Erlend Ansnes | 1997 | Vestbyen IL | 31.20 | ||||||
26 | Rednar Kövask | 1998 | Shark | 31.79 | ||||||
27 | Martin Moldsvor | 1998 | Vestbyen IL | 32.01 | ||||||
28 | Simon Glemring | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 36.26 | ||||||
- | Stian Dahle | 1997 | SSK Skjetten Svømming | DNS | ||||||
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Janter Suun | 2000 | Top Swimclub | 26.49 | ||||||
2 | Henry Gerhard Uriko | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | 26.69 | ||||||
3 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 27.71 | ||||||
4 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 28.34 | ||||||
5 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 28.35 | ||||||
6 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 29.01 | ||||||
7 | Robin Alexander Sorokin | 1999 | Audentese Spordiklubi Mtü | 29.16 | ||||||
7 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 29.16 | ||||||
9 | Edvin Pöiklik | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 29.25 | ||||||
10 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.27 | ||||||
11 | Peder Lænd | 1999 | Namsos Svømmeklubb | 29.29 | ||||||
12 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 29.74 | ||||||
13 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.81 | ||||||
14 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 29.95 | ||||||
15 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.03 | ||||||
16 | Rasmus Kannus | 2000 | Swimclub Briis | 30.14 | ||||||
17 | Markus Hugo Rothla | 1999 | Swimclub Briis | 30.15 | ||||||
18 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.20 | ||||||
19 | Kristjan Adamson | 2000 | Shark | 30.21 | ||||||
20 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen IL | 30.26 | ||||||
21 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.27 | ||||||
22 | Jonas F Barstad | 2000 | Trondhjem SLK | 30.43 | ||||||
23 | Mats Andersen | 2000 | SK Poseidon Porsgrunn | 30.50 | ||||||
24 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.87 | ||||||
25 | Karl Andre Thomassen | 1999 | Alta Svømmeklubb | 31.07 | ||||||
26 | Simon Vellemaa | 2000 | Shark | 31.12 | ||||||
27 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 31.18 | ||||||
28 | Holger Koppel | 1999 | Shark | 31.25 | ||||||
29 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.49 | ||||||
30 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.51 | ||||||
31 | Iver Örbog | 1999 | Vestbyen IL | 31.53 | ||||||
31 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 31.53 | ||||||
33 | Eilert Juul Wolfgang | 2000 | Trondhjem SLK | 31.64 | ||||||
34 | Marcus Olderö | 1999 | Vestbyen IL | 31.72 | ||||||
35 | Ian Adrian Jöeorg | 1999 | Swimclub Briis | 31.82 | ||||||
36 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.20 | ||||||
37 | Aleks Kibin | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 32.26 | ||||||
38 | Magne Pettersen | 1999 | Trondhjem SLK | 32.56 | ||||||
39 | Markus Hoflin | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 32.68 | ||||||
40 | Knut Johan Gjerskvål | 2000 | Fauske Svømmeklubb | 33.10 | ||||||
41 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.28 | ||||||
42 | Elias Hysing | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.15 | ||||||
43 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 37.50 | ||||||
44 | Håvard Brustad | 2000 | Fauske Svømmeklubb | 38.51 | ||||||
- | Viktor Aanesen | 1999 | SSK Skjetten Svømming | DNS | ||||||
- | Wiktor Gavoura | 1999 | Strängnäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jonas Roseth | 1999 | Vestbyen IL | DSQ | ||||||
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 29.66 | ||||||
2 | Simon Moe | 2001 | Trondhjem SLK | 30.57 | ||||||
3 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 30.96 | ||||||
4 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 31.95 | ||||||
5 | Anders Arge | 2001 | Top Swimclub | 32.18 | ||||||
6 | Christoffer Rune Jensen | 2001 | Narvik Svømmeklubb | 32.57 | ||||||
7 | Ossi Kleimola | 2001 | Kouvolan Uimarit | 32.62 | ||||||
8 | Andreas Simson | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 32.68 | ||||||
9 | Jan Markus Kaabel | 2002 | Top Swimclub | 33.11 | ||||||
10 | Christian Dahle Öfsti | 2001 | Trondhjem SLK | 33.17 | ||||||
11 | Mark Köök | 2001 | Audentese Spordiklubi Mtü | 33.67 | ||||||
12 | Aleksander Kampus | 2001 | Top Swimclub | 33.76 | ||||||
13 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.97 | ||||||
14 | Aleksander Roosimaa | 2001 | Audentese Spordiklubi Mtü | 34.04 | ||||||
15 | Noah Rengart | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.70 | ||||||
16 | Kaurit Liljenberg | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 34.78 | ||||||
17 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 34.82 | ||||||
18 | Marcus Packwood | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.97 | ||||||
19 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.18 | ||||||
20 | Frederik Saal | 2001 | Audentese Spordiklubi Mtü | 35.72 | ||||||
21 | Andre Otti | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 36.13 | ||||||
22 | Isac Böschen | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.35 | ||||||
23 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.47 | ||||||
24 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.66 | ||||||
25 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 36.77 | ||||||
26 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 36.90 | ||||||
27 | Hektor Talviste | 2002 | Audentese Spordiklubi Mtü | 37.12 | ||||||
28 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.72 | ||||||
29 | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.80 | ||||||
30 | Robin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.28 | ||||||
31 | Erik Talst | 2002 | Top Swimclub | 39.02 | ||||||
32 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 39.75 | ||||||
33 | Rasmus Kövask | 2002 | Shark | 40.33 | ||||||
34 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 43.19 | ||||||
35 | Arnold Ekstrand | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.33 | ||||||
36 | Erik Pettersson | 2002 | Kanaans Simsällskap | 49.57 | ||||||
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.24 | ||||||
2 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 37.67 | ||||||
3 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.30 | ||||||
4 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.86 | ||||||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.47 | ||||||
6 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.81 | ||||||
7 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 04 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:28 |