Results for Stockholm Summer Games 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 101 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stockholm Summer Games | Utskriftsdatum | 07 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:44 | |||
Arrangör | Stockholm Games IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juli 2013 |
Gren 101, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Top Swimclub 2 | 1996 | Top Swimclub | 1:42.39 | ||||||
Egert Palkmets | 1996 | 25.19 | 25.19 | |||||||
Janter Suun | 2000 | 26.19 | 51.38 | |||||||
Miko Lilleorg | 1998 | 26.47 | 1:17.85 | |||||||
Priidik Laid | 1996 | 24.54 | 1:42.39 | |||||||
2 | Strängnäs Herrar | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 1:44.76 | ||||||
Hampus Ny | 1990 | 25.43 | 25.43 | |||||||
Pontus Lindholm | 1994 | 25.37 | 50.80 | |||||||
Andreas Westerlund | 1996 | 27.04 | 1:17.84 | |||||||
Timo Oosterveld | 1998 | 26.92 | 1:44.76 | |||||||
3 | Lag1 Herrar | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:45.93 | ||||||
Jesper Falk | 1994 | 26.08 | 26.08 | |||||||
Marcus Bådholm | 1991 | 26.89 | 52.97 | |||||||
Tim Filipsson | 1996 | 26.23 | 1:19.20 | |||||||
Vincent Kiippa | 1997 | 26.73 | 1:45.93 | |||||||
4 | F-Klasser | 2000 | Audentese Spordiklubi Mtü | 1:48.27 | ||||||
Artur Akulenko | 1998 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Henry Gerhard Uriko | 1999 | 21.88 | 54.05 | |||||||
Marko-Matteus Langel | 1999 | 26.94 | 1:20.99 | |||||||
Karl Markus Jögila | 1998 | 27.28 | 1:48.27 | |||||||
5 | Lag2 Herrar | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:50.93 | ||||||
Arvid Levander | 1998 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Christopher Johnsson | 1998 | 26.98 | 56.44 | |||||||
Didrik Bergström | 1998 | 26.87 | 1:23.31 | |||||||
Andre Filipsson | 1999 | 27.62 | 1:50.93 | |||||||
6 | Skjetten Svømming Lag 1 | 2000 | SSK Skjetten Svømming | 1:51.79 | ||||||
Martin Hjelmstad | 1997 | 26.50 | 26.50 | |||||||
Stian Dahle | 1997 | 30.11 | 56.61 | |||||||
Teodor Grøndalen | 1997 | 27.76 | 1:24.37 | |||||||
Viktor Aanesen | 1999 | 27.42 | 1:51.79 | |||||||
7 | Namsos Namsos | 2000 | Namsos Svømmeklubb | 1:52.26 | ||||||
Sander Falch | 1997 | 27.42 | 27.42 | |||||||
Johan Lein Ahlin | 1997 | 28.86 | 56.28 | |||||||
Sverre Aagard Aglen | 1998 | 28.71 | 1:24.99 | |||||||
Benjamin Gaupset | 1996 | 27.27 | 1:52.26 | |||||||
8 | Trondhjem SLK G1 | 2000 | Trondhjem SLK | 1:52.63 | ||||||
Erlend Söderlund | 1997 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Morten Olden Larsen | 1998 | 27.14 | 56.27 | |||||||
Henning Andersson | 1997 | 29.37 | 1:25.64 | |||||||
Kristian Volden | 1998 | 26.99 | 1:52.63 | |||||||
9 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:54.36 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Daniel Swahn | 1995 | 29.08 | 59.10 | |||||||
Karl Frylmark | 1999 | 29.15 | 1:28.25 | |||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 26.11 | 1:54.36 | |||||||
10 | Boys Q | 2000 | Swimclub Briis | 1:56.18 | ||||||
Gerhard Spitsak | 1997 | 26.68 | 26.68 | |||||||
Ian Adrian Jöeorg | 1999 | 30.73 | 57.41 | |||||||
Markus Hugo Rothla | 1999 | 29.01 | 1:26.42 | |||||||
Rasmus Kannus | 2000 | 29.76 | 1:56.18 | |||||||
11 | Lag 1 | 2000 | Vestbyen IL | 1:58.69 | ||||||
Ådne Viken Refseth | 1997 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Jonas Roseth | 1999 | 28.68 | 57.78 | |||||||
Thomas Johansen | 1999 | 30.36 | 1:28.14 | |||||||
Erlend Ansnes | 1997 | 30.55 | 1:58.69 | |||||||
12 | Väsby SS Herrar Lag 2 | 1995 | Väsby Simsällskap | 2:01.10 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 31.28 | 1:01.09 | |||||||
Kian Moradi | 1999 | 29.81 | 1:30.90 | |||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 30.20 | 2:01.10 | |||||||
13 | Trollhättans SS | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 2:02.18 | ||||||
Jesper Eriksson | 1999 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 28.54 | 58.30 | |||||||
Steven Angelo Larsson | 1998 | 27.43 | 1:25.73 | |||||||
Simon Glemring | 1998 | 36.45 | 2:02.18 | |||||||
14 | Trondhjem SLK G2 | 2000 | Trondhjem SLK | 2:02.59 | ||||||
Jonas F Barstad | 2000 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Kristoffer Loeng | 2001 | 30.99 | 1:01.20 | |||||||
Simon Moe | 2001 | 30.32 | 1:31.52 | |||||||
Eilert Juul Wolfgang | 2000 | 31.07 | 2:02.59 | |||||||
15 | SK Neptun 1 Herrar [2000] | 2000 | Simklubben Neptun | 2:03.43 | ||||||
Oscar Johansson | 2000 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Kaspar Zalomski | 2000 | 30.67 | 1:03.84 | |||||||
Walter Forsberg Meinhart | 1999 | 28.65 | 1:32.49 | |||||||
Simon Blom | 1999 | 30.94 | 2:03.43 | |||||||
16 | F-Klasser | 2000 | Shark | 2:03.59 | ||||||
Egert Palkmets | 1996 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Miko Lilleorg | 1998 | 39.13 | 1:12.96 | |||||||
Jan Markus Kaabel | 2002 | 36.19 | 1:49.15 | |||||||
Priidik Laid | 1996 | 14.44 | 2:03.59 | |||||||
17 | Alta Gutter | 2000 | Alta Svømmeklubb | 2:03.67 | ||||||
Brage Karlsen | 1995 | 26.19 | 26.19 | |||||||
Karl Andre Thomassen | 1999 | 30.42 | 56.61 | |||||||
Tom Andre Thomassen | 1995 | 28.09 | 1:24.70 | |||||||
Arild Jessen | 2000 | 38.97 | 2:03.67 | |||||||
Gren 101, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Top Swimclub | 2001 | Top Swimclub | 2:08.09 | ||||||
Mark Sovtsa | 2001 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Aleksander Kampus | 2001 | 33.14 | 1:03.51 | |||||||
Jan Markus Kaabel | 2002 | 33.33 | 1:36.84 | |||||||
Anders Arge | 2001 | 31.25 | 2:08.09 | |||||||
2 | SK Neptun 1 Herrar [2002] | 2002 | Simklubben Neptun | 2:10.91 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Daniel Xia | 2001 | 36.51 | 1:06.36 | |||||||
Felix Andersson | 2002 | 34.35 | 1:40.71 | |||||||
Oliver Rehn | 2001 | 30.20 | 2:10.91 | |||||||
3 | G-Klasser | 2001 | Audentese Spordiklubi Mtü | 2:14.55 | ||||||
Andreas Simson | 2002 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Aleksander Roosimaa | 2001 | 33.56 | 1:05.78 | |||||||
Mark Köök | 2001 | 33.92 | 1:39.70 | |||||||
Andre Otti | 2002 | 34.85 | 2:14.55 | |||||||
4 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:19.39 | ||||||
Dag Unevik | 2001 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Noah Rengart | 2002 | 35.71 | 1:09.43 | |||||||
Isac Böschen | 2002 | 35.15 | 1:44.58 | |||||||
Marcus Packwood | 2002 | 34.81 | 2:19.39 | |||||||
5 | G-Klasser | 2001 | Shark | 2:23.41 | ||||||
Kirill Tsalov | 2003 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Rasmus Kövask | 2002 | 30.79 | 1:01.54 | |||||||
Mark Tomi Vompa | 2003 | 32.25 | 1:33.79 | |||||||
Georg Salomon | 2002 | 49.62 | 2:23.41 | |||||||
6 | Väsby SS Herrar Lag 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:25.54 | ||||||
William Mattsson | 2004 | 35.98 | 35.98 | |||||||
William Lernå | 2002 | 36.54 | 1:12.52 | |||||||
Theodor Sköld | 2001 | 37.47 | 1:49.99 | |||||||
Martin Melinder | 2001 | 35.55 | 2:25.54 | |||||||
7 | Väsby SS Herrar Lag 3 | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:38.84 | ||||||
Rikard Fabel | 2003 | 45.83 | 45.83 | |||||||
Adrian Tittelbach | 2001 | 35.46 | 1:21.29 | |||||||
Oscar Frylmark | 2001 | 38.28 | 1:59.57 | |||||||
Robin Farkhapour | 2001 | 39.27 | 2:38.84 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 07 juli 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 08:44 |