Tulokset Head Summer Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Polisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 28 juni 2013 |
Gren 30, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 31.01 | 1:04.22 | |||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 30.49 | 1:04.37 | |||||
3 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 31.45 | 1:06.23 | |||||
4 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 32.33 | 1:06.54 | |||||
5 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.87 | 1:07.64 | |||||
6 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.55 | 1:07.72 | |||||
7 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.54 | 1:08.43 | |||||
8 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.08 | 1:09.04 | |||||
9 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.39 | 1:09.67 | |||||
10 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.56 | 1:10.88 | |||||
11 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.30 | 1:11.81 | |||||
12 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 34.80 | 1:12.61 | |||||
13 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.15 | 1:12.67 | |||||
14 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 35.57 | 1:13.98 | |||||
15 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.41 | 1:14.61 | |||||
16 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.33 | 1:16.19 | |||||
17 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.92 | 1:16.64 | |||||
18 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.11 | 1:16.80 | |||||
19 | Oscar Grönqvist | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.00 | 1:17.81 | |||||
20 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 36.88 | 1:18.35 | |||||
21 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.98 | 1:19.10 | |||||
22 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 37.30 | 1:20.20 | |||||
23 | Marcus Boman | 2000 | Täby Sim | 37.56 | 1:20.34 | |||||
24 | Edvin Nordling | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.36 | 1:23.91 | |||||
25 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.12 | 1:24.49 | |||||
26 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 39.36 | 1:25.19 | |||||
27 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.57 | 1:25.55 | |||||
28 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 40.46 | 1:25.62 | |||||
29 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 40.56 | 1:25.98 | |||||
29 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.44 | 1:25.98 | |||||
31 | Alexander Son | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.82 | 1:36.23 | |||||
32 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.83 | 1:38.01 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:42 |