2019-11-20   21:50:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Head Summer Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Head Summer Cup    Utskriftsdatum  28 juni 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:38   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 juni 2013         
 
 
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sports Extreme 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertälje Dam Lag 1  Södertälje Simsällskap            2:05.30   
  Mathilda Dahlin  1995      30.29        30.29   
  Sara Emmesjö  1998      30.74        1:01.03   
  Tina Huslid  2000      30.04        1:31.07   
  Linnea Yu Hammaarsten  2002      34.23        2:05.30   
                     
Södertörn Damer 1  1997  Södertörns Simsällskap            2:07.56   
  Emma Roloff  2002      34.40        34.40   
  Amanda Carlbom  2000      29.89        1:04.29   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      31.83        1:36.12   
  Josefin Öster  1997      31.44        2:07.56   
                     
Polisen Damer  1994  Stockholmspolisens Sim IF            2:08.23   
  Freja Ingelstam  1994      28.52        28.52   
  Hedda Wettergren  1999      32.12        1:00.64   
  Mirjam Amouri  2000      34.23        1:34.87   
  Paola Kylberg  2002      33.36        2:08.23   
                     
Södertälje Dam Lag 2  Södertälje Simsällskap            2:10.14   
  Moa Fredin  1996      29.79        29.79   
  Frida Nano  1999      30.71        1:00.50   
  Sara Tillenius  2000      32.73        1:33.23   
  Filippa Malmström  2003      36.91        2:10.14   
                     
Södertörn Damer 2  2000  Södertörns Simsällskap            2:14.79   
  Alwa Widmark  2002      36.48        36.48   
  Rebecca Zerne  2001      31.56        1:08.04   
  Felicia Adamsson  2000      32.04        1:40.08   
  Wilma Roloff  2000      34.71        2:14.79   
                     
Södertälje Dam Lag 3  Södertälje Simsällskap            2:14.90   
  Elin Jansmarker  1999      30.88        30.88   
  Lenina Mariani-Lopez  1999      32.29        1:03.17   
  Anastasya Chainago  2000      35.41        1:38.58   
  Elin Nano  2003      36.32        2:14.90   
                     
SK Neptun Damer 1  2000  Simklubben Neptun            2:16.51   
  Enya Zibell  2000      31.55        31.55   
  Ella Ericson  2000      33.74        1:05.29   
  Sunanda Aronsson  2002      36.89        1:42.18   
  Evelina Johansson  2000      34.33        2:16.51   
                     
Polisen Damer 2  1997  Stockholmspolisens Sim IF            2:18.60   
  Hanna Hansson  1997      33.12        33.12   
  Olivia Högstedt Petersén  1999      33.29        1:06.41   
  Siri Sjöblom  2001      33.07        1:39.48   
  Zelma Karlbom  2002      39.12        2:18.60   
                     
Södertälje Dam Lag 4  Södertälje Simsällskap            2:19.42   
  Ida Hofvander  1998      32.65        32.65   
  Emelie Blomberg  1999      32.66        1:05.31   
  Samantha Esfandiari  2000      38.53        1:43.84   
  Carolina Jonsson  2002      35.58        2:19.42   
                     
10  Polisen Damer Lag 3  1999  Stockholmspolisens Sim IF            2:25.15   
  Lisa Holmqvist  1999      33.84        33.84   
  Jessica Gauffin  1999      36.74        1:10.58   
  Ljuba Berg  2000      36.03        1:46.61   
  Cornelia Niring  2002      38.54        2:25.15   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  28 juni 2013 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  18:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner