Resultat för TYR Swim Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 13:28 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 56.88 | ||||||
2 | Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.58 | ||||||
3 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Ran | 57.97 | Deltar ej i final | |||||
4 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 58.11 | ||||||
5 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 58.35 | ||||||
6 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 58.92 | Deltar ej i final | |||||
7 | Andre Rognaldsen | 1997 | Bærumsvømmerne | 59.33 | ||||||
8 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 59.68 | Deltar ej i final | |||||
9 | Emil Andersen | 1992 | Triton Ballerup | 1:00.10 | ||||||
10 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.50 | ||||||
11 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 1:00.52 | ||||||
12 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.83 | ||||||
13 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.16 | ||||||
14 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:01.89 | ||||||
15 | Jens Petter Turöy | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:02.15 | ||||||
16 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:02.26 | Deltar ej i final | |||||
17 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:02.67 | ||||||
18 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.58 | ||||||
19 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:03.79 | ||||||
20 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:03.88 | ||||||
21 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:03.89 | Deltar ej i final | |||||
22 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.07 | ||||||
23 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.16 | ||||||
24 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:04.39 | ||||||
25 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:04.73 | ||||||
26 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.86 | ||||||
27 | Henrik W Pedersen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:05.23 | ||||||
28 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 1:05.29 | ||||||
29 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 1:05.41 | ||||||
30 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:05.66 | ||||||
31 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:05.73 | ||||||
32 | Per Alexander Lefdalsnes | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:06.01 | ||||||
33 | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.02 | ||||||
34 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:06.32 | ||||||
35 | Ole Jörmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:06.71 | ||||||
36 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 1:06.96 | ||||||
37 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:07.50 | ||||||
38 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:07.62 | ||||||
39 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:07.73 | ||||||
40 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:07.76 | ||||||
41 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.81 | ||||||
42 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:07.87 | ||||||
43 | Julius Rosmo | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:08.00 | ||||||
44 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:08.51 | ||||||
45 | Magnus Tomter Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:09.03 | ||||||
46 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:09.18 | ||||||
47 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:09.42 | ||||||
48 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:09.81 | ||||||
49 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.49 | ||||||
50 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.85 | ||||||
51 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.32 | ||||||
52 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:11.83 | ||||||
53 | Christian Saebo Fenton | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:11.90 | ||||||
54 | Emil Fiskå | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:12.30 | ||||||
55 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.79 | ||||||
56 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.88 | ||||||
57 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.40 | ||||||
58 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 1:14.06 | ||||||
59 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:14.24 | ||||||
60 | Tim Györei Andersson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.28 | ||||||
61 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.38 | ||||||
62 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:14.88 | ||||||
63 | Mathias Vestersjö Sunde | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:15.87 | ||||||
64 | Johan Östrand | 1963 | Järfälla Simsällskap | 1:16.47 | ||||||
65 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:16.56 | ||||||
66 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 1:16.64 | ||||||
67 | Vincent Quach | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:17.51 | ||||||
68 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:17.74 | ||||||
69 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.81 | ||||||
70 | Nils Tangvald | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.89 | ||||||
70 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:17.89 | ||||||
72 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.51 | ||||||
73 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.53 | ||||||
74 | Rudolf Pogosian | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:19.14 | ||||||
75 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:19.25 | ||||||
76 | Per Levander | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:19.30 | ||||||
77 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:19.31 | ||||||
78 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.32 | ||||||
79 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.51 | ||||||
80 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:19.97 | ||||||
81 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:20.19 | ||||||
82 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:20.33 | ||||||
83 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:20.80 | ||||||
84 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:20.89 | ||||||
85 | David Issa | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:21.94 | ||||||
86 | Ian Hangård | 2002 | Simsällskapet Iden | 1:25.60 | ||||||
87 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:25.92 | ||||||
88 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:26.53 | ||||||
89 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 1:26.90 | ||||||
90 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:28.85 | ||||||
91 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:34.57 | ||||||
92 | Lars-Belvin Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:36.64 | ||||||
93 | Simon Gustafsson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:45.29 | ||||||
94 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:46.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:28 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jens Petter Turöy | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:00.51 | ||||||
2 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:03.19 | ||||||
3 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:04.42 | ||||||
4 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.86 | ||||||
5 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:05.06 | ||||||
6 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:06.59 | ||||||
7 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:06.96 | ||||||
8 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 1:07.79 | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 59.37 | ||||||
2 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.04 | ||||||
3 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.19 | ||||||
4 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:03.25 | ||||||
5 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:04.29 | ||||||
- | Andre Rognaldsen | 1997 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
- | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 55.84 | ||||||
2 | Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.03 | ||||||
3 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 57.91 | ||||||
4 | Emil Andersen | 1992 | Triton Ballerup | 1:00.17 | ||||||
5 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 1:01.28 | ||||||
6 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.79 | ||||||
7 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.49 | 2:19.91 | |||||
2 | Emelie Horn | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.86 | 2:23.21 | |||||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:10.13 | 2:23.34 | |||||
4 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:09.52 | 2:23.72 | |||||
5 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 1:09.42 | 2:24.63 | |||||
6 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:10.80 | 2:24.68 | |||||
7 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:09.83 | 2:25.72 | |||||
8 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:09.85 | 2:26.25 | |||||
9 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 1:09.65 | 2:26.35 | |||||
10 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 1:10.06 | 2:27.47 | |||||
11 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.13 | 2:27.65 | |||||
12 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.21 | 2:28.00 | |||||
13 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:12.17 | 2:28.63 | |||||
14 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.08 | 2:29.92 | |||||
15 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 2:29.96 | 2:29.96 | |||||
16 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.52 | 2:30.04 | |||||
17 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:12.26 | 2:30.26 | |||||
18 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:14.45 | 2:31.30 | |||||
19 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:12.10 | 2:31.34 | |||||
20 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.49 | 2:32.20 | |||||
21 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.27 | 2:32.91 | |||||
22 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:15.80 | 2:32.97 | |||||
23 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 1:14.52 | 2:33.61 | |||||
24 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:14.78 | 2:34.17 | |||||
24 | P.kristin Lindsgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:15.40 | 2:34.17 | |||||
26 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:14.17 | 2:34.36 | |||||
27 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.22 | 2:36.02 | |||||
28 | Lise Chevalier | 2000 | Stavanger Svømme Club | 2:36.69 | 2:36.69 | |||||
29 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.91 | 2:36.89 | |||||
30 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.52 | 2:37.65 | |||||
31 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.90 | 2:37.99 | |||||
32 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.37 | 2:38.14 | |||||
33 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:16.40 | 2:39.11 | |||||
34 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.40 | 2:39.17 | |||||
35 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.28 | 2:39.28 | |||||
36 | Emilia Frederiksen | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:17.06 | 2:39.65 | |||||
37 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:17.60 | 2:40.36 | |||||
38 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.03 | 2:41.48 | |||||
39 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:17.28 | 2:41.73 | |||||
40 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:19.10 | 2:42.08 | |||||
41 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 2:42.31 | 2:42.31 | |||||
42 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.88 | 2:42.37 | |||||
43 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.57 | 2:42.48 | |||||
44 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.59 | 2:42.50 | |||||
45 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:18.30 | 2:42.99 | |||||
46 | Frida Lykke Hage | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:17.88 | 2:43.62 | |||||
47 | Amalia Marie Fossnaes | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:18.09 | 2:43.78 | |||||
48 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:18.50 | 2:45.16 | |||||
49 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:17.69 | 2:45.36 | |||||
50 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.18 | 2:46.24 | |||||
51 | Celina Enholm Carlmark | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:19.46 | 2:46.29 | |||||
52 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.17 | 2:47.25 | |||||
53 | Julia Frederiksen | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:21.58 | 2:47.42 | |||||
54 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:20.67 | 2:47.59 | |||||
55 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 1:20.82 | 2:50.22 | |||||
56 | Celine Tandrevold Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:22.86 | 2:52.84 | |||||
57 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:23.11 | 2:53.57 | |||||
58 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:24.85 | 2:53.61 | |||||
59 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:25.05 | 2:53.80 | |||||
60 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:25.00 | 2:55.90 | |||||
61 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 1:24.43 | 2:58.00 | |||||
62 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 1:26.62 | 2:58.94 | |||||
63 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 3:01.59 | 3:01.59 | |||||
64 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:36.02 | 3:11.68 | |||||
65 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.95 | 3:13.40 | |||||
66 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:40.00 | 3:29.60 | |||||
- | Ada Emelie Bekk Bergren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Luke Postema | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 32.14 | ||||||
2 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 34.54 | ||||||
3 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.34 | Deltar ej i final | |||||
4 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.67 | ||||||
5 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.69 | ||||||
6 | Emil Andersen | 1992 | Triton Ballerup | 35.71 | ||||||
7 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 35.89 | ||||||
8 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svømme Club | 36.00 | ||||||
9 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 36.24 | ||||||
10 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.40 | ||||||
11 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 36.63 | ||||||
12 | Magnus L Arnesen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.84 | ||||||
13 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 37.17 | ||||||
14 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.44 | Deltar ej i final | |||||
15 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.49 | ||||||
16 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 37.53 | ||||||
17 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.98 | ||||||
18 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.53 | ||||||
19 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.63 | ||||||
20 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.48 | ||||||
21 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.63 | ||||||
22 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.67 | ||||||
23 | Martin Midtbö | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.01 | ||||||
24 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 40.03 | ||||||
25 | Torstein Navelsaker Beitveit | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.34 | ||||||
26 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 40.58 | ||||||
26 | Julius Rosmo | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.58 | ||||||
28 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.61 | ||||||
29 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 41.12 | ||||||
30 | Martin Aasheim | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.14 | ||||||
31 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.37 | ||||||
32 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.60 | ||||||
33 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.73 | ||||||
34 | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 42.56 | ||||||
35 | Johan Östrand | 1963 | Järfälla Simsällskap | 42.76 | ||||||
36 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.51 | ||||||
37 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.93 | ||||||
38 | Henrik Arnestad | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.31 | ||||||
39 | Mathias Vestersjö Sunde | 1999 | Stavanger Svømme Club | 46.16 | ||||||
40 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 46.45 | ||||||
41 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.66 | ||||||
42 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.98 | ||||||
43 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 48.38 | ||||||
44 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.41 | ||||||
45 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 49.38 | ||||||
46 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 49.76 | ||||||
47 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 51.08 | ||||||
48 | David Issa | 2001 | Järfälla Simsällskap | 52.17 | ||||||
49 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 52.20 | ||||||
50 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 52.22 | ||||||
51 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 54.31 | ||||||
52 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 54.75 | ||||||
53 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 56.10 | ||||||
54 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 57.74 | ||||||
54 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 57.74 | ||||||
56 | Simon Gustafsson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.65 | ||||||
57 | Lars-Belvin Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.38 | ||||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 34.58 | ||||||
2 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 35.52 | ||||||
3 | Magnus L Arnesen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.60 | ||||||
4 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.54 | ||||||
5 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.55 | ||||||
6 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 38.51 | ||||||
7 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.71 | ||||||
8 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.77 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.51 | ||||||
2 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 35.24 | ||||||
3 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svømme Club | 35.85 | ||||||
4 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.22 | ||||||
5 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 37.67 | ||||||
6 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 38.77 | ||||||
7 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.27 | ||||||
8 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.52 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Luke Postema | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 32.48 | ||||||
2 | Emil Andersen | 1992 | Triton Ballerup | 35.12 | ||||||
3 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.05 | ||||||
4 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 36.11 | ||||||
5 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 41.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:20.12 | ||||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:21.18 | ||||||
3 | Anna Mortensen Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:23.09 | ||||||
4 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | 1:23.22 | ||||||
5 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:23.74 | ||||||
6 | Sarah Lillebrg Safavifard | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:24.66 | ||||||
7 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.80 | ||||||
8 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:25.37 | ||||||
9 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:25.44 | ||||||
10 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:26.51 | ||||||
11 | Britt-Marie Bjerkhagen | 1971 | Simklubben Sydsim | 1:27.08 | Deltar ej i final | |||||
12 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:27.16 | ||||||
13 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:27.61 | ||||||
14 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 1:27.64 | ||||||
15 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.69 | ||||||
16 | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | 1:27.77 | ||||||
17 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 1:27.91 | ||||||
18 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:28.06 | ||||||
19 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:28.18 | ||||||
20 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:28.98 | ||||||
20 | Martine Kjos Bråthen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:28.98 | ||||||
22 | Rebecca Örmon | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:29.03 | ||||||
23 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.19 | ||||||
24 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:29.59 | ||||||
25 | Helene. J Klepp | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:29.78 | ||||||
26 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.74 | ||||||
27 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:30.81 | ||||||
28 | Mari Solemslie Saether | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:31.06 | ||||||
29 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:31.11 | ||||||
30 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.36 | ||||||
31 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:32.12 | ||||||
32 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:32.81 | ||||||
33 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:32.94 | ||||||
34 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:33.11 | ||||||
35 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:34.23 | ||||||
36 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:34.24 | ||||||
37 | Julia Kraljevic | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:34.67 | ||||||
38 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:34.78 | ||||||
39 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.34 | ||||||
40 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:35.46 | ||||||
41 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:35.47 | ||||||
42 | P.kristin Lindsgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:35.54 | ||||||
43 | Celina Enholm Carlmark | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:36.19 | ||||||
44 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 1:36.26 | ||||||
45 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:36.61 | ||||||
46 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:36.96 | ||||||
47 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:37.50 | ||||||
47 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.50 | ||||||
49 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:37.84 | ||||||
50 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:38.29 | ||||||
51 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:38.65 | ||||||
52 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:38.76 | ||||||
53 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:39.71 | ||||||
54 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:40.48 | ||||||
55 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:41.22 | ||||||
56 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:41.26 | ||||||
57 | Marlina Degirmenci | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:41.71 | ||||||
58 | Julia Frederiksen | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:41.97 | ||||||
59 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:42.14 | ||||||
60 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:44.13 | ||||||
61 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:44.29 | ||||||
62 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:44.61 | ||||||
63 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:44.90 | ||||||
64 | Synnöve Döskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:44.92 | ||||||
65 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:45.34 | ||||||
66 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:45.85 | ||||||
67 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:45.91 | ||||||
68 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:46.78 | ||||||
69 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:47.05 | ||||||
70 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:49.71 | ||||||
71 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:49.93 | ||||||
72 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:51.34 | ||||||
73 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:52.85 | ||||||
74 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:53.03 | ||||||
75 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:53.32 | ||||||
76 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:54.50 | ||||||
77 | Mims Olsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:59.40 | ||||||
78 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:59.71 | ||||||
79 | Kristjana Lind Olafsdottir | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:01.44 | ||||||
80 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:03.53 | ||||||
81 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:04.84 | ||||||
82 | Wanja Biewer | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 2:08.44 | ||||||
- | Cecilie Hartemann Bakketun | 1998 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:25.00 | ||||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:25.15 | ||||||
3 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:25.88 | ||||||
4 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:25.91 | ||||||
5 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 1:27.22 | ||||||
6 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:28.04 | ||||||
7 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:28.33 | ||||||
8 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:28.68 | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sarah Lillebrg Safavifard | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:24.39 | ||||||
2 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.63 | ||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.78 | ||||||
4 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 1:28.13 | ||||||
5 | P.kristin Lindsgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:30.08 | ||||||
6 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:34.66 | ||||||
7 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:38.98 | ||||||
- | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:21.62 | ||||||
2 | Anna Mortensen Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:24.42 | ||||||
3 | Martine Kjos Bråthen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:26.56 | ||||||
4 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:30.87 | ||||||
5 | Helene. J Klepp | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:31.56 | ||||||
6 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.46 | ||||||
- | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Ran | 31.24 | 1:07.57 | 1:48.43 | 5:08.90 | |||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 38.44 | 1:26.18 | 2:13.84 | 5:58.19 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 1:10.32 | ||||||
2 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:11.10 | ||||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.30 | ||||||
4 | Emelie Horn | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.83 | ||||||
5 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 1:15.88 | ||||||
6 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:16.83 | ||||||
7 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.05 | ||||||
8 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:17.29 | ||||||
9 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.57 | ||||||
10 | Rebecca Nordberg | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:17.83 | ||||||
11 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 1:18.45 | ||||||
12 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:18.53 | ||||||
13 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:18.88 | ||||||
14 | Lula Mccaughey | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:19.33 | ||||||
15 | Lise Chevalier | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:19.84 | ||||||
16 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.97 | ||||||
17 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:20.68 | ||||||
18 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.82 | ||||||
19 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:21.02 | ||||||
20 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:21.03 | ||||||
21 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.24 | ||||||
22 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:22.74 | ||||||
23 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:22.81 | ||||||
24 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.07 | ||||||
25 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:23.84 | ||||||
26 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:24.21 | ||||||
27 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:26.70 | ||||||
28 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 1:26.74 | ||||||
29 | Amalia Marie Fossnaes | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:29.28 | ||||||
30 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:29.43 | ||||||
30 | Isabelle Sering | 2002 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:29.43 | ||||||
32 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 1:30.30 | ||||||
33 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.99 | ||||||
34 | Alice Holmdahl | 2002 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:31.77 | ||||||
35 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:32.53 | ||||||
36 | Synnöve Döskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:32.91 | ||||||
37 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.32 | ||||||
38 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:34.62 | ||||||
39 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:36.36 | ||||||
40 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 1:36.84 | ||||||
41 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:39.21 | ||||||
- | Julia Kraljevic | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNF | ||||||
- | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:11.65 | ||||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:16.19 | ||||||
3 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.51 | ||||||
4 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:17.32 | ||||||
5 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:18.42 | ||||||
6 | Lise Chevalier | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:18.84 | ||||||
7 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:19.94 | ||||||
8 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:20.99 | ||||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.10 | ||||||
2 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 1:15.26 | ||||||
3 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 1:15.34 | ||||||
4 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.21 | ||||||
5 | Lula Mccaughey | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:20.28 | ||||||
6 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:20.66 | ||||||
7 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:21.56 | ||||||
8 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:29.48 | ||||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 1:08.43 | ||||||
2 | Emelie Horn | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.71 | ||||||
3 | Rebecca Nordberg | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:19.66 | ||||||
4 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 1:29.01 | ||||||
5 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:33 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:07.55 | ||||||
2 | Andre Rognaldsen | 1997 | Bærumsvømmerne | 1:09.70 | ||||||
3 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:11.12 | ||||||
4 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.25 | ||||||
5 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:12.69 | ||||||
6 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:13.52 | ||||||
7 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:13.86 | ||||||
8 | Magnus Tomter Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:13.98 | ||||||
9 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:17.69 | ||||||
10 | Jens Petter Turöy | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:17.73 | ||||||
11 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:18.28 | ||||||
12 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:18.37 | ||||||
13 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.76 | ||||||
14 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:18.93 | ||||||
15 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:19.05 | ||||||
16 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:19.17 | ||||||
17 | Julius Rosmo | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:19.42 | ||||||
18 | Martin Trangmyr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:19.90 | ||||||
19 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.92 | ||||||
20 | Ole Jörmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:20.03 | ||||||
21 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:21.70 | ||||||
22 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:22.15 | ||||||
23 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 1:22.52 | ||||||
24 | Emil Fiskå | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:24.01 | ||||||
25 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:24.61 | ||||||
26 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.68 | ||||||
27 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:25.04 | ||||||
28 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:25.25 | ||||||
29 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.28 | ||||||
30 | Per Levander | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:26.42 | ||||||
31 | Magnus L Arnesen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:26.76 | ||||||
32 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 1:27.00 | ||||||
33 | Martin Aasheim | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:27.07 | ||||||
34 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 1:27.76 | ||||||
35 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 1:27.87 | ||||||
36 | Mathias Gundersson Förslund | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:28.69 | ||||||
37 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:28.89 | ||||||
38 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:29.47 | ||||||
39 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:30.34 | ||||||
40 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:30.64 | ||||||
41 | Rudolf Pogosian | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:30.81 | ||||||
42 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:31.22 | ||||||
43 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:31.64 | ||||||
44 | Tim Györei Andersson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:31.89 | ||||||
45 | Vincent Quach | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:32.74 | ||||||
46 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:33.30 | ||||||
47 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:34.23 | ||||||
48 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:34.89 | ||||||
49 | Nils Tangvald | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:34.94 | ||||||
50 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:35.11 | ||||||
51 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:35.85 | ||||||
52 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:36.64 | ||||||
53 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:36.81 | ||||||
54 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:37.81 | ||||||
55 | Jonathan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:40.42 | ||||||
56 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:42.02 | ||||||
57 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:42.87 | ||||||
58 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 1:43.55 | ||||||
59 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:44.16 | ||||||
60 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:44.63 | ||||||
61 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:47.83 | ||||||
62 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:48.77 | ||||||
63 | Lars-Belvin Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:05.42 | ||||||
- | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:33 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.32 | ||||||
2 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:12.08 | ||||||
3 | Magnus Tomter Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:14.68 | ||||||
4 | Jens Petter Turöy | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:15.42 | ||||||
5 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:17.22 | ||||||
6 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:18.77 | ||||||
7 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.96 | ||||||
8 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:23.87 | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:08.94 | ||||||
2 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:11.26 | ||||||
3 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.60 | ||||||
4 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:14.98 | ||||||
5 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:15.77 | ||||||
6 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:22.61 | ||||||
- | Andre Rognaldsen | 1997 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
- | Martin Trangmyr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:18.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 13:15 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eleonor Lindborg | 1992 | Simklubben Ran | 32.04 | ||||||
2 | Emma Broberg | 1997 | Simklubben Hajen | 34.02 | ||||||
3 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 34.04 | ||||||
4 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 34.24 | ||||||
5 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 34.50 | ||||||
6 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 35.10 | ||||||
7 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 35.15 | ||||||
8 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 35.59 | ||||||
9 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 35.75 | ||||||
10 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 35.78 | ||||||
11 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 36.24 | ||||||
12 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.40 | ||||||
13 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.59 | ||||||
14 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 36.99 | ||||||
15 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.04 | ||||||
16 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 37.20 | ||||||
17 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 37.26 | ||||||
18 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 37.67 | ||||||
19 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.75 | ||||||
20 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.76 | ||||||
21 | Kristin Olvin | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.81 | ||||||
22 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 37.97 | ||||||
23 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 38.04 | ||||||
24 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.32 | ||||||
25 | Mari Solemslie Saether | 1999 | Bærumsvømmerne | 38.48 | ||||||
26 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 38.49 | ||||||
27 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 38.76 | ||||||
28 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.89 | ||||||
29 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.91 | ||||||
30 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.05 | ||||||
31 | P.kristin Lindsgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.19 | ||||||
32 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.22 | ||||||
33 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 39.25 | ||||||
34 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Poseidon | 39.34 | ||||||
35 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 39.39 | ||||||
36 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 39.42 | ||||||
37 | Hanna Dahl | 1991 | Simsällskapet Iden | 39.47 | ||||||
38 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.55 | ||||||
39 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 39.60 | ||||||
40 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.66 | ||||||
41 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 39.67 | ||||||
42 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.73 | ||||||
43 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.79 | ||||||
44 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.27 | ||||||
45 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.35 | ||||||
46 | Celine Tandrevold Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 40.88 | ||||||
47 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 40.92 | ||||||
48 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.04 | ||||||
49 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.30 | ||||||
50 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 41.34 | ||||||
51 | Helena Reierskog Harborg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.54 | ||||||
52 | Cecilie Hartemann Bakketun | 1998 | Bærumsvømmerne | 41.55 | ||||||
53 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.76 | ||||||
54 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.17 | ||||||
55 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 42.22 | ||||||
56 | Sarah Lillebrg Safavifard | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.26 | ||||||
57 | Rebecca Örmon | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.30 | ||||||
58 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 42.33 | ||||||
59 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 42.49 | ||||||
59 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 42.49 | ||||||
61 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.73 | ||||||
62 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 42.79 | ||||||
63 | Frida Lykke Hage | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.01 | ||||||
64 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 43.25 | ||||||
65 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.38 | ||||||
66 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 43.49 | ||||||
67 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.57 | ||||||
68 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 43.59 | ||||||
69 | Malin Jönsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.68 | ||||||
70 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.98 | ||||||
71 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 44.16 | ||||||
72 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.08 | ||||||
73 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.32 | ||||||
74 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 45.43 | ||||||
75 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.48 | ||||||
76 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.51 | ||||||
77 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.62 | ||||||
78 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.34 | ||||||
79 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.68 | ||||||
80 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.16 | ||||||
81 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 47.46 | ||||||
82 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 48.40 | ||||||
83 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.64 | ||||||
84 | Agnes Dansdotter | 2002 | Simklubben Lödde | 49.09 | ||||||
85 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 49.20 | ||||||
86 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 49.71 | ||||||
87 | Kristjana Lind Olafsdottir | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.41 | ||||||
88 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.50 | ||||||
89 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 50.56 | ||||||
90 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.09 | ||||||
91 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 52.71 | ||||||
92 | Karolina Clair | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 55.01 | ||||||
93 | Wanja Biewer | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 55.22 | ||||||
94 | Sanna Westerberg | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 58.75 | ||||||
- | Ada Emelie Bekk Bergren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Felicia Hantorp | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:15 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 34.93 | ||||||
2 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 35.61 | ||||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 36.32 | ||||||
4 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.67 | ||||||
5 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.91 | ||||||
6 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.18 | ||||||
7 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.66 | ||||||
8 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 37.85 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 34.21 | ||||||
2 | Emma Broberg | 1997 | Simklubben Hajen | 34.60 | ||||||
3 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.33 | ||||||
4 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 36.52 | ||||||
5 | P.kristin Lindsgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.93 | ||||||
6 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 37.50 | ||||||
7 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 37.87 | ||||||
8 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 38.43 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 34.01 | ||||||
2 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 34.06 | ||||||
3 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 34.75 | ||||||
4 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 34.98 | ||||||
5 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 35.94 | ||||||
6 | Hanna Dahl | 1991 | Simsällskapet Iden | 38.16 | ||||||
6 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 38.16 | ||||||
8 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 39.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 9, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 2:16.83 | ||||||
2 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 2:40.85 | ||||||
3 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:42.22 | ||||||
4 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 2:46.44 | ||||||
5 | Erlend Rismyhr | 1987 | Bærumsvømmerne | 3:01.62 | ||||||
6 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 3:07.87 | ||||||
7 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 3:08.93 | ||||||
8 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 3:16.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 31.94 | 2:29.19 | |||||
2 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 33.99 | 2:40.40 | |||||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.76 | 2:44.31 | |||||
4 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.58 | 2:46.40 | |||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.73 | 2:46.85 | |||||
6 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 36.69 | 2:47.34 | |||||
7 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 34.03 | 2:48.19 | |||||
8 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 35.47 | 2:49.04 | |||||
9 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.34 | 2:50.47 | |||||
10 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.19 | 2:50.66 | |||||
11 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 37.59 | 2:50.99 | |||||
12 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 37.60 | 2:51.36 | |||||
13 | Mari Solemslie Saether | 1999 | Bærumsvømmerne | 36.72 | 2:52.05 | |||||
14 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 41.86 | 2:53.85 | |||||
15 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 36.37 | 2:54.21 | |||||
16 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.36 | 2:54.29 | |||||
17 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 36.85 | 2:54.41 | |||||
18 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 38.89 | 2:54.52 | |||||
19 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:25.57 | 2:54.71 | |||||
20 | Lise Chevalier | 2000 | Stavanger Svømme Club | 2:55.76 | ||||||
21 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.88 | 2:56.62 | |||||
22 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.08 | 2:56.91 | |||||
23 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 38.92 | 2:57.63 | |||||
24 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:28.13 | 2:59.30 | |||||
25 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 2:59.63 | ||||||
26 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:25.79 | 3:00.23 | |||||
27 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:27.64 | 3:01.25 | |||||
28 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.92 | 3:01.41 | |||||
29 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:29.02 | 3:02.55 | |||||
30 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:30.21 | 3:02.63 | |||||
31 | Emilia Frederiksen | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 43.44 | 3:03.50 | |||||
32 | Amalia Marie Fossnaes | 1999 | Bærumsvømmerne | 3:04.56 | ||||||
33 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.98 | 3:04.66 | |||||
34 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:27.33 | 3:04.77 | |||||
35 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 3:05.92 | ||||||
36 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 3:06.24 | ||||||
37 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:06.32 | ||||||
38 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:07.30 | ||||||
39 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 3:07.41 | ||||||
40 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 3:07.99 | ||||||
41 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:27.50 | 3:08.56 | |||||
42 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 3:10.78 | ||||||
43 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:11.71 | ||||||
44 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 3:11.85 | ||||||
45 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 3:12.75 | ||||||
46 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 3:13.97 | ||||||
47 | Helena Reierskog Harborg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 3:16.24 | ||||||
48 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Poseidon | 3:16.41 | ||||||
49 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 3:16.75 | ||||||
50 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 3:18.00 | ||||||
51 | Marlina Degirmenci | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:27.54 | ||||||
52 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 3:28.43 | ||||||
53 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 3:32.19 | ||||||
54 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 3:34.51 | ||||||
55 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:35.29 | ||||||
- | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 13:19 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 11, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 4:33.94 | 4:33.94 | |||||
2 | Ole Jörmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 4:49.51 | 4:49.51 | |||||
3 | Jens Petter Turöy | 1999 | Stavanger Svømme Club | 4:49.56 | 4:49.56 | |||||
4 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:53.42 | 4:53.42 | |||||
5 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 4:59.93 | 4:59.93 | |||||
6 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:00.53 | 5:00.53 | |||||
7 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:11.96 | 1:51.28 | 2:30.63 | 5:01.48 | |||
8 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 5:04.46 | 5:04.46 | |||||
9 | Martin Midtbö | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:10.88 | 1:49.86 | 2:29.31 | 5:05.02 | |||
10 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:11.00 | 1:50.08 | 2:30.39 | 5:05.20 | |||
11 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:10.83 | 1:49.31 | 2:28.66 | 5:06.94 | |||
12 | Martin Trangmyr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:12.34 | 1:52.78 | 2:33.73 | 5:11.03 | |||
13 | Julius Rosmo | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:13.75 | 2:33.97 | 3:54.43 | 5:11.64 | |||
14 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 4:39.66 | 5:20.25 | 5:20.25 | ||||
15 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.93 | 1:16.20 | 1:58.47 | 5:30.16 | |||
16 | Christian Saebo Fenton | 2001 | Stavanger Svømme Club | 35.82 | 1:18.39 | 2:00.23 | 5:34.51 | |||
17 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 5:35.00 | ||||||
18 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.41 | 1:18.74 | 2:03.39 | 5:41.36 | |||
19 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 5:46.24 | ||||||
20 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 5:48.48 | ||||||
21 | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | 5:52.06 | ||||||
22 | Nils Tangvald | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.59 | 1:22.26 | 2:08.55 | 5:54.98 | |||
23 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.89 | 1:24.52 | 2:11.90 | 5:55.45 | |||
24 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.06 | 1:22.28 | 2:08.86 | 5:55.79 | |||
25 | Jonathan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | 6:00.57 | ||||||
26 | Mathias Gundersson Förslund | 2000 | Bærumsvømmerne | 6:06.13 | ||||||
27 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 6:06.39 | ||||||
28 | Rudolf Pogosian | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.74 | 1:29.18 | 2:17.15 | 6:16.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:19 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 13:43 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 12, 50m Frisim Damer, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 28.93 | ||||||
2 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 29.28 | ||||||
3 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 29.35 | ||||||
4 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 29.41 | ||||||
5 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 29.49 | ||||||
6 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 29.56 | ||||||
7 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 29.87 | ||||||
8 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 29.94 | ||||||
9 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 30.06 | ||||||
10 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 30.18 | ||||||
11 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | 30.30 | ||||||
12 | Britt-Marie Bjerkhagen | 1971 | Simklubben Sydsim | 30.35 | ||||||
12 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 30.35 | ||||||
14 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.53 | ||||||
15 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.65 | ||||||
16 | Emelie Horn | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.66 | ||||||
17 | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | 30.70 | ||||||
18 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.71 | ||||||
19 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 30.74 | ||||||
20 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.75 | ||||||
21 | Kristin Olvin | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.84 | ||||||
22 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.93 | ||||||
23 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 31.00 | ||||||
24 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.01 | ||||||
25 | Rebecca Nordberg | 1996 | Simklubben Poseidon | 31.10 | ||||||
26 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 31.12 | ||||||
27 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.15 | ||||||
28 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.21 | ||||||
29 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 31.24 | ||||||
30 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 31.27 | ||||||
31 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 31.36 | ||||||
32 | Mari Solemslie Saether | 1999 | Bærumsvømmerne | 31.39 | ||||||
33 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 31.44 | ||||||
34 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 31.52 | ||||||
35 | Martine Kjos Bråthen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.62 | ||||||
36 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.70 | ||||||
36 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.70 | ||||||
36 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.70 | ||||||
39 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.72 | ||||||
40 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.81 | ||||||
41 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.89 | ||||||
42 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.90 | ||||||
43 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 32.06 | ||||||
44 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.23 | ||||||
45 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.40 | ||||||
46 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.52 | ||||||
47 | Helene. J Klepp | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.57 | ||||||
48 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.76 | ||||||
49 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 32.78 | ||||||
50 | Julia Ström | 1997 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 32.79 | ||||||
51 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 32.80 | ||||||
52 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.83 | ||||||
53 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.84 | ||||||
54 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.86 | ||||||
55 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.87 | ||||||
56 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.04 | ||||||
57 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.05 | ||||||
58 | Hanna Dahl | 1991 | Simsällskapet Iden | 33.13 | ||||||
59 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.21 | ||||||
60 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 33.27 | ||||||
61 | Lula Mccaughey | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.31 | ||||||
62 | Helena Reierskog Harborg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.40 | ||||||
63 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.46 | ||||||
63 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.46 | ||||||
63 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.46 | ||||||
66 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.47 | ||||||
67 | Cecilie Hartemann Bakketun | 1998 | Bærumsvømmerne | 33.55 | ||||||
68 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.67 | ||||||
69 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.69 | ||||||
70 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.74 | ||||||
71 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 33.75 | ||||||
72 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.78 | ||||||
73 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.93 | ||||||
74 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.01 | ||||||
75 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.08 | ||||||
76 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.17 | ||||||
77 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 34.28 | ||||||
78 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 34.33 | ||||||
79 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.46 | ||||||
80 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.49 | ||||||
81 | Celina Enholm Carlmark | 2000 | Stavanger Svømme Club | 34.52 | ||||||
81 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 34.52 | ||||||
83 | Frida Lykke Hage | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.55 | ||||||
83 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.55 | ||||||
85 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 34.65 | ||||||
86 | Malin Jönsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.86 | ||||||
87 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 34.93 | ||||||
88 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 34.99 | ||||||
89 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.19 | ||||||
90 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 35.21 | ||||||
91 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 35.25 | ||||||
92 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.32 | ||||||
93 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.39 | ||||||
94 | Rebecca Örmon | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.40 | ||||||
95 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 35.41 | ||||||
96 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.61 | ||||||
97 | Marlina Degirmenci | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.62 | ||||||
98 | Synnöve Döskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 35.67 | ||||||
99 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.79 | ||||||
100 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Poseidon | 35.90 | ||||||
101 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 36.16 | ||||||
102 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.27 | ||||||
103 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.64 | ||||||
104 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.98 | ||||||
105 | Julia Kraljevic | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.03 | ||||||
106 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.04 | ||||||
107 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.16 | ||||||
108 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.29 | ||||||
109 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 37.35 | ||||||
110 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 37.43 | ||||||
111 | Mims Olsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.58 | ||||||
112 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.20 | ||||||
112 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.20 | ||||||
114 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.73 | ||||||
115 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.94 | ||||||
116 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.30 | ||||||
117 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.62 | ||||||
118 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.21 | ||||||
119 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.98 | ||||||
120 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.09 | ||||||
121 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.16 | ||||||
122 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.36 | ||||||
123 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.12 | ||||||
124 | Agnes Dansdotter | 2002 | Simklubben Lödde | 42.91 | ||||||
125 | Melina Torres | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.23 | ||||||
126 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.32 | ||||||
127 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 46.16 | ||||||
128 | Sanna Westerberg | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 47.87 | ||||||
129 | Kristjana Lind Olafsdottir | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.50 | ||||||
130 | Wanja Biewer | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 55.53 | ||||||
- | Amanda Styff | 1997 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Eleonor Lindborg | 1992 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:43 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 12, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 29.23 | ||||||
2 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 29.74 | ||||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 30.64 | ||||||
4 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.73 | ||||||
5 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 31.22 | ||||||
6 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.27 | ||||||
7 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.82 | ||||||
- | Kristin Olvin | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 29.25 | ||||||
2 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 29.79 | ||||||
3 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 30.16 | ||||||
4 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 30.50 | ||||||
5 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.58 | ||||||
6 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 30.67 | ||||||
7 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.77 | ||||||
8 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.77 | ||||||
Gren 12, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 28.91 | ||||||
2 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 29.42 | ||||||
3 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 29.67 | ||||||
4 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.75 | ||||||
5 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 30.79 | ||||||
6 | Sophie Stoltenborg | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 30.82 | ||||||
7 | Emelie Horn | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.25 | ||||||
- | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:17 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 13, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Andersen | 1992 | Triton Ballerup | 1:18.05 | 2:45.01 | |||||
2 | Magnus L Arnesen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:20.74 | 2:47.34 | |||||
3 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:19.42 | 2:47.42 | |||||
4 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 2:02.66 | 2:47.70 | |||||
5 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:23.65 | 2:53.17 | |||||
6 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:25.96 | 2:56.55 | |||||
7 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.55 | 2:59.20 | |||||
8 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.88 | 3:00.63 | |||||
9 | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:28.78 | 3:05.25 | |||||
10 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 42.81 | 3:06.15 | |||||
11 | Martin Aasheim | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.20 | 3:10.69 | |||||
12 | Torstein Navelsaker Beitveit | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.32 | 3:11.66 | |||||
13 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.86 | 3:13.04 | |||||
14 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.71 | 3:13.53 | |||||
15 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 43.17 | 3:16.26 | |||||
16 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 44.24 | 3:19.33 | |||||
17 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.94 | 3:20.89 | |||||
18 | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 45.81 | 3:23.48 | |||||
19 | Mathias Vestersjö Sunde | 1999 | Stavanger Svømme Club | 47.36 | 3:29.23 | |||||
20 | Per Levander | 2002 | Järfälla Simsällskap | 49.60 | 3:33.00 | |||||
21 | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | 48.40 | 3:37.57 | |||||
22 | Vincent Quach | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 48.54 | 3:38.15 | |||||
23 | Mathias Gundersson Förslund | 2000 | Bærumsvømmerne | 52.75 | 3:41.78 | |||||
24 | David Issa | 2001 | Järfälla Simsällskap | 53.37 | 3:53.44 | |||||
25 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.80 | 3:55.79 | |||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Jonathan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:17 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 36.98 | 2:38.31 | |||||
2 | Emma Broberg | 1997 | Simklubben Hajen | 37.40 | 2:40.61 | |||||
3 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 39.39 | 2:45.88 | |||||
4 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 39.56 | 2:46.81 | |||||
5 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 39.82 | 2:48.35 | |||||
6 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 40.80 | 2:52.85 | |||||
7 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.34 | 2:53.71 | |||||
8 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 40.90 | 2:53.80 | |||||
9 | Isabelle Sering | 2002 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 42.32 | 2:55.72 | |||||
10 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 42.17 | 2:55.84 | |||||
11 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.89 | 2:56.62 | |||||
12 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 42.35 | 3:00.99 | |||||
13 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.07 | 3:01.01 | |||||
14 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 42.78 | 3:01.71 | |||||
15 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.81 | 3:01.88 | |||||
16 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.26 | 3:02.28 | |||||
17 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 42.03 | 3:02.48 | |||||
18 | Cecilie Hartemann Bakketun | 1998 | Bærumsvømmerne | 42.84 | 3:02.81 | |||||
19 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.23 | 3:03.46 | |||||
20 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.76 | 3:03.74 | |||||
21 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.83 | 3:04.43 | |||||
22 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.47 | 3:05.14 | |||||
23 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.90 | 3:07.17 | |||||
24 | Celine Tandrevold Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 44.33 | 3:09.08 | |||||
25 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 45.55 | 3:09.52 | |||||
26 | Amalia Marie Fossnaes | 1999 | Bærumsvømmerne | 47.06 | 3:19.47 | |||||
27 | Malin Jönsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.46 | 3:20.68 | |||||
28 | Frida Lykke Hage | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 47.27 | 3:22.15 | |||||
29 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 47.35 | 3:25.02 | |||||
30 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.21 | 3:33.50 | |||||
31 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 57.31 | 3:39.17 | |||||
- | Ada Emelie Bekk Bergren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.93 | ||||||
2 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 29.10 | ||||||
3 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 29.23 | ||||||
4 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 29.95 | ||||||
5 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 30.41 | ||||||
6 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 30.44 | ||||||
7 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 30.50 | ||||||
8 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.57 | ||||||
9 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.86 | ||||||
10 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 31.26 | ||||||
11 | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | 31.69 | ||||||
12 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.81 | ||||||
13 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 32.07 | ||||||
14 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.82 | ||||||
15 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 33.03 | ||||||
16 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.27 | ||||||
17 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 33.74 | ||||||
18 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.75 | ||||||
19 | Martin Midtbö | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.44 | ||||||
20 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 34.54 | ||||||
21 | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.92 | ||||||
22 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.07 | ||||||
23 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.16 | ||||||
24 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.23 | ||||||
24 | Henrik W Pedersen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.23 | ||||||
26 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.36 | ||||||
27 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.90 | ||||||
28 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.94 | ||||||
29 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 36.09 | ||||||
30 | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | 36.34 | ||||||
31 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.40 | ||||||
32 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 36.42 | ||||||
33 | Henrik Arnestad | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.52 | ||||||
34 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.73 | ||||||
35 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.30 | ||||||
36 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.75 | ||||||
37 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 37.83 | ||||||
37 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.83 | ||||||
37 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.83 | ||||||
40 | Magnus Tomter Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.86 | ||||||
41 | Christian Saebo Fenton | 2001 | Stavanger Svømme Club | 38.50 | ||||||
42 | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | 38.53 | ||||||
43 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.69 | ||||||
44 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.93 | ||||||
45 | Julius Rosmo | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.99 | ||||||
46 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.72 | ||||||
47 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.04 | ||||||
48 | Emil Fiskå | 1999 | Stavanger Svømme Club | 40.80 | ||||||
49 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.81 | ||||||
50 | Ian Hangård | 2002 | Simsällskapet Iden | 41.02 | ||||||
51 | Per Levander | 2002 | Järfälla Simsällskap | 41.03 | ||||||
52 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.49 | ||||||
53 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 41.57 | ||||||
54 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.75 | ||||||
54 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.75 | ||||||
56 | Mathias Gundersson Förslund | 2000 | Bærumsvømmerne | 42.18 | ||||||
57 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.31 | ||||||
58 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.49 | ||||||
59 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.67 | ||||||
60 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.72 | ||||||
61 | Nils Tangvald | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.96 | ||||||
62 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.05 | ||||||
63 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.25 | ||||||
64 | Tim Györei Andersson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.36 | ||||||
65 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.75 | ||||||
65 | Rudolf Pogosian | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.75 | ||||||
67 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.56 | ||||||
68 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 47.86 | ||||||
69 | David Issa | 2001 | Järfälla Simsällskap | 48.85 | ||||||
70 | Jonathan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | 48.89 | ||||||
71 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 49.70 | ||||||
72 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.90 | ||||||
73 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 51.00 | ||||||
74 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 54.84 | ||||||
75 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 56.09 | ||||||
- | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Simon Gustafsson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Vincent Quach | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 30.15 | ||||||
2 | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | 30.38 | ||||||
3 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 30.72 | ||||||
4 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.47 | ||||||
5 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 33.56 | ||||||
6 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.69 | ||||||
7 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 34.67 | ||||||
- | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.91 | ||||||
2 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 29.15 | ||||||
3 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 29.88 | ||||||
4 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 31.12 | ||||||
5 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 32.06 | ||||||
6 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.33 | ||||||
7 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 34.68 | ||||||
- | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 24 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 28.58 | ||||||
2 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 30.90 | ||||||
3 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.46 | ||||||
4 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 34.42 | ||||||
5 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 16, 800m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Anna Mortensen Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.88 | 1:11.24 | 1:48.88 | 2:27.13 | 10:07.72 | ||
3:05.61 | 3:44.27 | 4:22.56 | ||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.65 | 1:18.45 | 2:00.37 | 2:42.36 | 10:50.55 | ||
3:24.06 | 4:05.88 | 4:47.53 | ||||||||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.68 | 1:15.71 | 1:56.32 | 2:36.81 | 10:50.56 | ||
3:17.41 | 3:58.33 | 4:38.96 | ||||||||
4 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.97 | 1:17.10 | 1:59.10 | 2:40.57 | 10:53.77 | ||
3:22.68 | 4:05.07 | 4:47.48 | ||||||||
5 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.04 | 1:18.12 | 2:00.61 | 2:42.11 | 11:06.47 | ||
3:24.14 | 4:06.59 | 4:48.65 | ||||||||
6 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 37.77 | 1:19.48 | 2:02.03 | 2:44.82 | 11:21.10 | ||
3:27.56 | 4:10.61 | 4:54.07 | ||||||||
7 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.49 | 1:20.76 | 2:04.40 | 2:48.69 | 11:23.80 | ||
3:31.76 | 4:15.17 | 4:58.76 | ||||||||
8 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:18.89 | 2:44.62 | 4:13.33 | 5:41.30 | 11:37.17 | ||
7:09.87 | 8:39.66 | 10:09.24 | ||||||||
9 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 37.73 | 1:21.33 | 2:05.26 | 2:49.32 | 11:39.01 | ||
3:33.98 | 4:19.14 | 5:04.04 | ||||||||
10 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.75 | 1:21.90 | 2:06.70 | 2:51.73 | 11:52.83 | ||
3:35.76 | 4:20.89 | 5:06.97 | ||||||||
11 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Poseidon | 39.16 | 1:22.54 | 2:08.22 | 2:54.56 | 12:33.46 | ||
3:43.66 | 4:30.51 | 5:19.51 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:04.01 | ||||||
2 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:04.86 | ||||||
2 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:04.86 | ||||||
4 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:05.22 | ||||||
5 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 1:05.85 | ||||||
6 | Ada Emelie Bekk Bergren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:06.56 | ||||||
7 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.63 | ||||||
8 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 1:06.66 | ||||||
9 | Kristin Olvin | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:06.74 | ||||||
10 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.87 | ||||||
11 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 1:06.93 | ||||||
12 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:06.96 | ||||||
13 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:06.99 | ||||||
14 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 1:07.25 | ||||||
15 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.40 | ||||||
16 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.68 | ||||||
17 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:07.88 | ||||||
18 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:07.98 | ||||||
19 | Rebecca Nordberg | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:08.38 | ||||||
20 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.40 | ||||||
21 | P.kristin Lindsgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:08.43 | ||||||
21 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:08.43 | ||||||
23 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:08.65 | ||||||
24 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.68 | ||||||
25 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.71 | ||||||
25 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.71 | ||||||
27 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.72 | ||||||
28 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:08.83 | ||||||
29 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:08.86 | ||||||
30 | Amanda Styff | 1997 | Simklubben Lödde | 1:09.03 | ||||||
31 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.31 | ||||||
32 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.47 | ||||||
33 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:09.55 | ||||||
34 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:09.70 | ||||||
35 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:10.01 | ||||||
36 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.61 | ||||||
37 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:10.76 | ||||||
38 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.79 | ||||||
39 | Helene. J Klepp | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:11.04 | ||||||
40 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.36 | ||||||
41 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:11.42 | ||||||
42 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 1:11.55 | ||||||
43 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.63 | ||||||
44 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:11.64 | ||||||
45 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:11.80 | ||||||
46 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.89 | ||||||
47 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.92 | ||||||
48 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 1:12.04 | ||||||
49 | Martine Kjos Bråthen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:12.22 | ||||||
50 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 1:12.24 | ||||||
51 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.33 | ||||||
52 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.46 | ||||||
53 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:12.48 | ||||||
54 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:12.54 | ||||||
55 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.72 | ||||||
56 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:12.73 | ||||||
57 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:12.79 | ||||||
58 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.83 | ||||||
59 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:12.88 | ||||||
60 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.91 | ||||||
61 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:12.92 | ||||||
62 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:13.08 | ||||||
63 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:13.28 | ||||||
64 | Helena Reierskog Harborg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:13.31 | ||||||
65 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:13.44 | ||||||
66 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.73 | ||||||
67 | Lula Mccaughey | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:13.89 | ||||||
68 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.01 | ||||||
69 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:14.10 | ||||||
70 | Cecilie Hartemann Bakketun | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:14.27 | ||||||
71 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:14.42 | ||||||
72 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:14.43 | ||||||
73 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:14.54 | ||||||
74 | Frida Lykke Hage | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:14.57 | ||||||
75 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:14.72 | ||||||
76 | Rebecca Örmon | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.12 | ||||||
77 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.68 | ||||||
78 | Celina Enholm Carlmark | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:15.78 | ||||||
79 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.24 | ||||||
80 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:16.62 | ||||||
81 | Malin Jönsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.64 | ||||||
82 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:16.68 | ||||||
83 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.88 | ||||||
84 | Alice Holmdahl | 2002 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:16.90 | ||||||
85 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:17.03 | ||||||
86 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 1:17.16 | ||||||
87 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:17.28 | ||||||
88 | Synnöve Döskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:17.40 | ||||||
89 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:17.42 | ||||||
90 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.74 | ||||||
91 | Marlina Degirmenci | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.76 | ||||||
92 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:18.08 | ||||||
93 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:18.20 | ||||||
94 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:18.38 | ||||||
95 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.20 | ||||||
96 | Celine Tandrevold Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:19.54 | ||||||
97 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:19.61 | ||||||
98 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 1:19.66 | ||||||
99 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:19.87 | ||||||
100 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 1:20.05 | ||||||
101 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:20.70 | ||||||
102 | Julia Kraljevic | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.93 | ||||||
103 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 1:21.13 | ||||||
104 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:22.14 | ||||||
105 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:23.12 | ||||||
106 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.14 | ||||||
107 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.24 | ||||||
108 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 1:23.47 | ||||||
109 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.56 | ||||||
110 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:24.00 | ||||||
111 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:25.17 | ||||||
112 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:25.38 | ||||||
113 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:25.47 | ||||||
114 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:26.93 | ||||||
115 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.02 | ||||||
115 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:27.02 | ||||||
117 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:30.30 | ||||||
118 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.72 | ||||||
119 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:33.02 | ||||||
120 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:33.07 | ||||||
121 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:34.64 | ||||||
122 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:35.14 | ||||||
123 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:35.24 | ||||||
124 | Linnea Liljenfors | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:35.28 | ||||||
125 | Agnes Dansdotter | 2002 | Simklubben Lödde | 1:36.10 | ||||||
126 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:36.90 | ||||||
127 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 1:37.13 | ||||||
128 | Karolina Clair | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:42.56 | ||||||
129 | Sanna Westerberg | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:48.59 | ||||||
- | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Angelina Righult | 1994 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Eleonor Lindborg | 1992 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Hanna Dahl | 1991 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Julia Ström | 1997 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DNS | ||||||
- | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mimmi Sjölin | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ulrika Thuné | 1972 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 2:00.80 | 2:00.80 | |||||
2 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 2:06.75 | 2:06.75 | |||||
3 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 2:18.20 | 2:18.20 | |||||
4 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 2:19.30 | 2:19.30 | |||||
5 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 2:21.25 | 2:21.25 | |||||
6 | Ole Jörmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 2:21.52 | 2:21.52 | |||||
7 | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | 2:22.12 | 2:22.12 | |||||
8 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:22.79 | 2:22.79 | |||||
9 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:23.33 | 2:23.33 | |||||
10 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 2:23.81 | 2:23.81 | |||||
11 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:24.23 | 2:24.23 | |||||
12 | Henrik W Pedersen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 2:24.51 | 2:24.51 | |||||
13 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 2:25.49 | 2:25.49 | |||||
14 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 2:25.82 | 2:25.82 | |||||
15 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 2:26.37 | 2:26.37 | |||||
16 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 2:27.19 | 2:27.19 | |||||
17 | Martin Midtbö | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 2:27.41 | 2:27.41 | |||||
18 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 2:28.73 | 2:28.73 | |||||
18 | Magnus Tomter Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 2:28.73 | 2:28.73 | |||||
20 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 2:28.90 | 2:28.90 | |||||
21 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 2:29.26 | 2:29.26 | |||||
22 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 2:31.49 | 2:31.49 | |||||
23 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 2:32.10 | 2:32.10 | |||||
24 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:33.04 | 2:33.04 | |||||
25 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:33.78 | 2:33.78 | |||||
26 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 2:36.70 | 2:36.70 | |||||
27 | Emil Fiskå | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:57.54 | 2:37.94 | |||||
28 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 2:38.09 | 2:38.09 | |||||
29 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:40.55 | 2:40.55 | |||||
30 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:40.90 | 2:40.90 | |||||
31 | Christian Saebo Fenton | 2001 | Stavanger Svømme Club | 2:00.40 | 2:41.59 | |||||
32 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 2:42.64 | 2:42.64 | |||||
33 | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | 2:45.56 | 2:45.56 | |||||
34 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 2:04.24 | 2:46.26 | |||||
35 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 2:46.73 | 2:46.73 | |||||
36 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:47.64 | 2:47.64 | |||||
37 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 2:48.58 | 2:48.58 | |||||
38 | Tim Györei Andersson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:49.61 | 2:49.61 | |||||
39 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:59.71 | 2:49.88 | |||||
40 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 2:50.23 | 2:50.23 | |||||
41 | Nils Tangvald | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:53.89 | 2:53.89 | |||||
42 | Mathias Gundersson Förslund | 2000 | Bærumsvømmerne | 2:54.55 | 2:54.55 | |||||
43 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:54.66 | 2:54.66 | |||||
44 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 2:55.00 | 2:55.00 | |||||
45 | Rudolf Pogosian | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:56.50 | 2:56.50 | |||||
46 | Jonathan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | 2:56.90 | 2:56.90 | |||||
47 | Per Levander | 2002 | Järfälla Simsällskap | 2:57.60 | 2:57.60 | |||||
48 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:58.27 | 2:58.27 | |||||
49 | David Issa | 2001 | Järfälla Simsällskap | 3:02.44 | 3:02.44 | |||||
50 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 3:07.15 | 3:07.15 | |||||
- | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Björn Forslin | 1997 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Jakob Christerson | 1992 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | 37.01 | ||||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 37.17 | ||||||
3 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 38.45 | ||||||
4 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 38.65 | ||||||
5 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 39.05 | ||||||
6 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 39.17 | ||||||
7 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 39.24 | ||||||
8 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 39.44 | ||||||
9 | Martine Kjos Bråthen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.67 | ||||||
10 | Sarah Lillebrg Safavifard | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.72 | ||||||
11 | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | 39.84 | ||||||
12 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 39.98 | ||||||
13 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 40.12 | ||||||
14 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.15 | ||||||
15 | Britt-Marie Bjerkhagen | 1971 | Simklubben Sydsim | 40.17 | ||||||
16 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 40.22 | ||||||
17 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.63 | ||||||
18 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 40.75 | ||||||
19 | Mari Solemslie Saether | 1999 | Bærumsvømmerne | 40.90 | ||||||
20 | Anna Mortensen Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.17 | ||||||
21 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 41.39 | ||||||
22 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.85 | ||||||
23 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.94 | ||||||
24 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.19 | ||||||
24 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.19 | ||||||
26 | Emma Broberg | 1997 | Simklubben Hajen | 42.23 | ||||||
27 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.25 | ||||||
28 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 42.37 | ||||||
29 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.57 | ||||||
30 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 42.59 | ||||||
31 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.77 | ||||||
32 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 42.84 | ||||||
33 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.88 | ||||||
34 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 42.91 | ||||||
35 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.05 | ||||||
36 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.12 | ||||||
37 | Celina Enholm Carlmark | 2000 | Stavanger Svømme Club | 43.37 | ||||||
38 | Julia Kraljevic | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.74 | ||||||
39 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 43.87 | ||||||
40 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.14 | ||||||
41 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 44.19 | ||||||
42 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.73 | ||||||
43 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.82 | ||||||
43 | Hanna Dahl | 1991 | Simsällskapet Iden | 44.82 | ||||||
45 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.90 | ||||||
46 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.46 | ||||||
47 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 46.45 | ||||||
48 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.73 | ||||||
49 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.78 | ||||||
50 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 46.84 | ||||||
51 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 47.42 | ||||||
52 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 48.00 | ||||||
53 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 48.19 | ||||||
53 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 48.19 | ||||||
55 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 48.20 | ||||||
56 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 48.67 | ||||||
57 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 49.08 | ||||||
58 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 49.22 | ||||||
59 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 49.24 | ||||||
60 | Synnöve Döskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 49.40 | ||||||
61 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 50.25 | ||||||
62 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.38 | ||||||
63 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.95 | ||||||
64 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 52.83 | ||||||
65 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 53.17 | ||||||
66 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 54.38 | ||||||
67 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 56.77 | ||||||
68 | Karolina Clair | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 59.05 | ||||||
69 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.58 | ||||||
70 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 1:04.40 | ||||||
- | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cecilie Hartemann Bakketun | 1998 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
- | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Kate Rova | 1996 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Kristin Olvin | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Mimmi Sjölin | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Helene. J Klepp | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 12:25 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 21, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 5:24.77 | 5:24.77 | |||||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 5:48.93 | 5:48.93 | |||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 5:53.43 | 5:53.43 | |||||
4 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 5:54.86 | 5:54.86 | |||||
5 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 6:11.09 | 6:11.09 | |||||
6 | Lise Chevalier | 2000 | Stavanger Svømme Club | 6:12.09 | 6:12.09 | |||||
7 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 6:25.57 | 7:09.18 | 7:09.18 | ||||
8 | Marlina Degirmenci | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 6:25.71 | 7:10.86 | 7:10.86 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:25 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:07.25 | ||||||
2 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.07 | ||||||
3 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 1:09.20 | ||||||
4 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:09.98 | ||||||
5 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:10.76 | ||||||
6 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:12.59 | ||||||
7 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.16 | ||||||
8 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:14.95 | ||||||
9 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 1:16.20 | ||||||
10 | Henrik W Pedersen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:16.39 | ||||||
11 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:17.83 | ||||||
12 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:18.93 | ||||||
13 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:19.48 | ||||||
14 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:20.13 | ||||||
15 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:21.26 | ||||||
16 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:23.77 | ||||||
17 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 1:23.91 | ||||||
18 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:24.72 | ||||||
19 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:28.87 | ||||||
20 | Christian Saebo Fenton | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:30.50 | ||||||
21 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:31.18 | ||||||
22 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:34.25 | ||||||
23 | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | 1:34.75 | ||||||
24 | Mathias Gundersson Förslund | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:42.23 | ||||||
25 | Ian Hangård | 2002 | Simsällskapet Iden | 1:43.94 | ||||||
26 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:44.55 | ||||||
27 | Jonathan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:50.28 | ||||||
- | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
- | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:12.84 | ||||||
2 | Emma Broberg | 1997 | Simklubben Hajen | 1:13.65 | ||||||
3 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:14.71 | ||||||
4 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 1:14.98 | ||||||
5 | Ada Emelie Bekk Bergren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:15.90 | ||||||
6 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.57 | ||||||
7 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.07 | ||||||
8 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.32 | ||||||
9 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.55 | ||||||
10 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:18.87 | ||||||
11 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.44 | ||||||
12 | Mari Solemslie Saether | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:19.66 | ||||||
13 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 1:20.36 | ||||||
14 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:20.88 | ||||||
15 | Kristin Olvin | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:21.49 | ||||||
16 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.00 | ||||||
17 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:22.25 | ||||||
18 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:22.46 | ||||||
19 | Isabelle Sering | 2002 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:22.78 | ||||||
20 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:23.05 | ||||||
21 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:23.32 | ||||||
22 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.61 | ||||||
23 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.70 | ||||||
24 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:23.80 | ||||||
25 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.11 | ||||||
26 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:24.22 | ||||||
27 | Hanna Dahl | 1991 | Simsällskapet Iden | 1:24.29 | ||||||
28 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 1:24.39 | ||||||
29 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:24.57 | ||||||
30 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.66 | ||||||
31 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 1:24.81 | ||||||
32 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:24.98 | ||||||
33 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:25.20 | ||||||
34 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:25.26 | ||||||
35 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:25.33 | ||||||
36 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:25.36 | ||||||
37 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:25.39 | ||||||
38 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:25.82 | ||||||
39 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:25.84 | ||||||
40 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:26.09 | ||||||
41 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:26.27 | ||||||
42 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:26.60 | ||||||
43 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:26.63 | ||||||
44 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:26.71 | ||||||
45 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.87 | ||||||
46 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 1:27.58 | ||||||
47 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:28.01 | ||||||
48 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:28.21 | ||||||
49 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:28.23 | ||||||
50 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:28.25 | ||||||
51 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:28.42 | ||||||
52 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.44 | ||||||
53 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:29.32 | ||||||
54 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:29.57 | ||||||
55 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.64 | ||||||
56 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.68 | ||||||
57 | Amalia Marie Fossnaes | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:29.95 | ||||||
58 | Celine Tandrevold Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:30.02 | ||||||
59 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:30.31 | ||||||
60 | Alice Holmdahl | 2002 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:30.40 | ||||||
61 | Helena Reierskog Harborg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:30.96 | ||||||
62 | Frida Lykke Hage | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:31.40 | ||||||
63 | Rebecca Örmon | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:31.43 | ||||||
64 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 1:32.36 | ||||||
65 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:32.45 | ||||||
66 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:32.72 | ||||||
67 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:33.76 | ||||||
68 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:34.64 | ||||||
69 | Malin Jönsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:34.68 | ||||||
70 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:35.57 | ||||||
71 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 1:35.67 | ||||||
72 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:36.34 | ||||||
73 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:36.72 | ||||||
74 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:38.25 | ||||||
75 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:38.38 | ||||||
76 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:38.49 | ||||||
77 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:39.44 | ||||||
78 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 1:39.78 | ||||||
79 | Linnea Liljenfors | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:40.06 | ||||||
80 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:40.80 | ||||||
81 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:41.25 | ||||||
82 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:42.43 | ||||||
83 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:43.84 | ||||||
84 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:45.32 | ||||||
85 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:48.13 | ||||||
86 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:48.53 | ||||||
87 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:48.56 | ||||||
- | Anna Mortensen Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Eleonor Lindborg | 1992 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Felicia Hantorp | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Cronsjö | 1998 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ulrika Thuné | 1972 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Vilma Flodfält | 1999 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 12:24 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.80 | ||||||
2 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 31.30 | ||||||
3 | Amdre Rognaldsem | 1997 | Bærumsvømmerne | 31.41 | ||||||
4 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 32.87 | ||||||
5 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.93 | ||||||
6 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 33.02 | ||||||
7 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | Simklubben Poseidon | 33.21 | ||||||
8 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.53 | ||||||
9 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.48 | ||||||
10 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.68 | ||||||
11 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.23 | ||||||
12 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.25 | ||||||
13 | Martin Midtbö | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.32 | ||||||
14 | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | 36.46 | ||||||
15 | Ole Jörmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 36.57 | ||||||
16 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.61 | ||||||
17 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.62 | ||||||
18 | Henrik Arnestad | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.75 | ||||||
19 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 36.80 | ||||||
20 | Martin Trangmyr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.15 | ||||||
21 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.65 | ||||||
22 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 37.68 | ||||||
23 | Per Alexander Lefdalsnes | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.76 | ||||||
24 | Julius Rosmo | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.78 | ||||||
25 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.89 | ||||||
26 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.16 | ||||||
27 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 38.17 | ||||||
28 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.87 | ||||||
29 | Tim Györei Andersson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.31 | ||||||
30 | Emil Fiskå | 1999 | Stavanger Svømme Club | 39.67 | ||||||
31 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.68 | ||||||
32 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 39.81 | ||||||
33 | Per Levander | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.97 | ||||||
34 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 42.74 | ||||||
35 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.85 | ||||||
36 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.38 | ||||||
37 | Nils Tangvald | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.85 | ||||||
38 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.01 | ||||||
39 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.57 | ||||||
40 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.89 | ||||||
41 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.19 | ||||||
42 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.15 | ||||||
43 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 49.18 | ||||||
44 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.41 | ||||||
45 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 50.65 | ||||||
46 | Måns Wiking | 2001 | Simklubben Lödde | 54.63 | ||||||
- | Björn Forslin | 1997 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mohamed Yaseen Abbas | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:24 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:16 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 33.96 | 2:36.25 | |||||
2 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 35.39 | 2:47.83 | |||||
3 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.27 | 2:59.95 | |||||
4 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 39.37 | 3:08.86 | |||||
5 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 40.05 | 3:14.97 | |||||
6 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 43.63 | 3:19.73 | |||||
7 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.84 | 3:20.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:16 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 26, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.01 | 2:32.27 | |||||
2 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.87 | 2:32.69 | |||||
3 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 2:02.29 | 2:38.77 | |||||
4 | Jens Petter Turöy | 1999 | Stavanger Svømme Club | 34.24 | 2:42.32 | |||||
5 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.39 | 2:47.71 | |||||
6 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 2:11.19 | 2:48.62 | |||||
7 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 2:13.31 | 2:49.54 | |||||
8 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 2:13.70 | 2:50.35 | |||||
9 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 2:11.81 | 2:51.57 | |||||
10 | Magnus Tomter Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.26 | 2:51.63 | |||||
11 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.60 | 2:54.49 | |||||
12 | Torstein Navelsaker Beitveit | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.15 | 2:55.37 | |||||
13 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:24.56 | 2:59.29 | |||||
14 | Mathias Vestersjö Sunde | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:25.15 | 2:59.93 | |||||
15 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:29.38 | 3:00.84 | |||||
16 | Martin Aasheim | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.77 | 3:01.79 | |||||
17 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:31.98 | 3:02.77 | |||||
18 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:32.70 | 3:05.55 | |||||
19 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 2:25.90 | 3:07.75 | |||||
20 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.77 | 3:08.75 | |||||
21 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:32.59 | 3:09.00 | |||||
22 | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | 1:33.22 | 3:10.11 | |||||
23 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.66 | 3:12.40 | |||||
24 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:37.25 | 3:12.71 | |||||
25 | Mathias Gundersson Förslund | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:36.07 | 3:16.62 | |||||
26 | Vincent Quach | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.87 | 3:17.24 | |||||
27 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:22.51 | ||||||
28 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.66 | 3:22.58 | |||||
29 | Rudolf Pogosian | 2000 | Järfälla Simsällskap | 46.28 | 3:23.14 | |||||
30 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.83 | 3:28.08 | |||||
31 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 46.59 | 3:30.23 | |||||
32 | Jonathan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | 50.34 | 3:31.41 | |||||
33 | Ian Hangård | 2002 | Simsällskapet Iden | 49.56 | 3:36.70 | |||||
34 | David Issa | 2001 | Järfälla Simsällskap | 49.54 | 3:39.39 | |||||
35 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 54.92 | 3:48.80 | |||||
- | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:16 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 12:55 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.82 | 1:12.39 | 1:51.05 | 5:03.93 | |||
2 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 33.80 | 1:12.54 | 1:52.04 | 5:04.99 | |||
3 | Kristin Olvin | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.18 | 1:13.06 | 1:52.16 | 5:05.12 | |||
4 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.91 | 1:12.72 | 1:51.93 | 5:07.75 | |||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.61 | 1:16.42 | 1:56.73 | 5:11.97 | |||
6 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.60 | 1:12.55 | 1:51.88 | 5:13.65 | |||
7 | P.kristin Lindsgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.60 | 1:14.62 | 1:55.46 | 5:17.11 | |||
8 | Amanda Styff | 1997 | Simklubben Lödde | 35.39 | 1:13.98 | 1:53.86 | 5:17.84 | |||
9 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.09 | 1:16.50 | 1:58.60 | 5:22.44 | |||
10 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 5:24.30 | 5:24.30 | |||||
11 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 35.74 | 1:17.03 | 1:58.55 | 5:24.32 | |||
12 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 5:26.27 | 5:26.27 | |||||
13 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.32 | 1:59.20 | 2:41.76 | 5:28.37 | |||
14 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.85 | 1:17.80 | 2:01.21 | 5:29.77 | |||
15 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 5:31.53 | 5:31.53 | |||||
16 | Emilia Frederiksen | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:18.72 | 2:01.43 | 2:44.16 | 5:32.82 | |||
17 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 5:33.96 | 5:33.96 | |||||
18 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:20.67 | 2:04.71 | 2:49.58 | 5:34.63 | |||
19 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:19.82 | 2:02.45 | 2:45.17 | 5:35.41 | |||
20 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 5:36.94 | 5:36.94 | |||||
21 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 5:36.99 | 5:36.99 | |||||
22 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:18.37 | 2:02.02 | 2:45.26 | 5:38.43 | |||
23 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.70 | 1:18.94 | 2:02.12 | 5:40.03 | |||
24 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.14 | 1:22.35 | 2:06.24 | 5:40.07 | |||
25 | Frida Lykke Hage | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.05 | 1:21.45 | 2:05.64 | 5:40.59 | |||
26 | Amalia Marie Fossnaes | 1999 | Bærumsvømmerne | 5:41.86 | 5:41.86 | |||||
27 | Julia Frederiksen | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 2:49.85 | 3:34.04 | 4:18.46 | 5:46.82 | |||
28 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:20.34 | 2:05.92 | 2:51.07 | 5:49.21 | |||
29 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.82 | 1:24.94 | 2:10.40 | 5:51.95 | |||
30 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:50.43 | 3:36.59 | 4:23.63 | 5:52.46 | |||
31 | Celine Tandrevold Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 2:55.43 | 3:41.01 | 4:26.23 | 5:54.79 | |||
32 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 5:55.59 | 5:55.59 | |||||
33 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 2:56.00 | 4:27.99 | 5:59.26 | 5:59.26 | |||
34 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 1:19.70 | 2:05.65 | 2:52.13 | 6:00.26 | |||
35 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 3:47.07 | 5:20.38 | 6:03.24 | ||||
36 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.49 | 1:26.35 | 2:13.56 | 6:08.23 | |||
37 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:19.21 | 3:07.99 | 3:57.23 | 6:20.01 | |||
38 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:32.78 | 3:24.92 | 4:18.23 | 6:53.26 | |||
- | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:55 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 13:14 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 25.89 | ||||||
2 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.38 | ||||||
3 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 26.96 | ||||||
4 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 27.19 | ||||||
5 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.20 | ||||||
6 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 27.72 | ||||||
7 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.93 | ||||||
8 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.00 | ||||||
9 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.15 | ||||||
10 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 28.21 | ||||||
11 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.32 | ||||||
12 | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | 28.38 | ||||||
13 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 28.46 | ||||||
14 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.61 | ||||||
15 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 28.65 | ||||||
16 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.85 | ||||||
17 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.92 | ||||||
18 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 29.02 | ||||||
19 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 29.06 | ||||||
20 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 29.14 | ||||||
21 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.17 | ||||||
22 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.45 | ||||||
22 | Henrik W Pedersen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.45 | ||||||
24 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.03 | ||||||
25 | Martin Trangmyr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.05 | ||||||
26 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.11 | ||||||
26 | Per Alexander Lefdalsnes | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.11 | ||||||
28 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.23 | ||||||
29 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 30.34 | ||||||
30 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 30.39 | ||||||
31 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.57 | ||||||
32 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.59 | ||||||
33 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.60 | ||||||
34 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.92 | ||||||
35 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svømme Club | 30.99 | ||||||
36 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.02 | ||||||
37 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.19 | ||||||
38 | Martin Midtbö | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.25 | ||||||
39 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.48 | ||||||
40 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.49 | ||||||
41 | Christian Saebo Fenton | 2001 | Stavanger Svømme Club | 32.04 | ||||||
42 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.15 | ||||||
43 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.21 | ||||||
44 | Julius Rosmo | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.28 | ||||||
45 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.29 | ||||||
46 | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 32.41 | ||||||
47 | Henrik Arnestad | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.51 | ||||||
48 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | ||||||
49 | Tim Györei Andersson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.85 | ||||||
50 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 32.87 | ||||||
50 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.87 | ||||||
52 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.32 | ||||||
53 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.43 | ||||||
54 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.61 | ||||||
55 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.00 | ||||||
56 | Mathias Vestersjö Sunde | 1999 | Stavanger Svømme Club | 34.32 | ||||||
57 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.39 | ||||||
58 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.61 | ||||||
59 | Rudolf Pogosian | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.73 | ||||||
60 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.93 | ||||||
61 | Per Levander | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.18 | ||||||
62 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.56 | ||||||
63 | Nils Tangvald | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.73 | ||||||
64 | Magnus L Arnesen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.40 | ||||||
65 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.65 | ||||||
66 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.81 | ||||||
67 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.28 | ||||||
68 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.32 | ||||||
69 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.36 | ||||||
70 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.84 | ||||||
71 | David Issa | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.92 | ||||||
72 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.93 | ||||||
73 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.33 | ||||||
74 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 39.38 | ||||||
75 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.98 | ||||||
76 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.19 | ||||||
77 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 46.14 | ||||||
78 | Måns Wiking | 2001 | Simklubben Lödde | 49.45 | ||||||
- | 0 | DNS | ||||||||
- | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Björn Forslin | 1997 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elliot Jönsson | 2001 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Jakob Christerson | 1992 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Johan Östrand | 1963 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
- | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mohamed Yaseen Abbas | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:14 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 29, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Mortensen Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.47 | 2:55.82 | |||||
2 | Sarah Lillebrg Safavifard | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.06 | 3:00.26 | |||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 41.56 | 3:00.64 | |||||
4 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 40.96 | 3:02.98 | |||||
5 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 43.14 | 3:04.13 | |||||
6 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 41.64 | 3:06.29 | |||||
7 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.82 | 3:06.61 | |||||
8 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 41.66 | 3:09.75 | |||||
9 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 42.97 | 3:10.63 | |||||
10 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 43.14 | 3:10.65 | |||||
11 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.66 | 3:11.26 | |||||
12 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.13 | 3:12.25 | |||||
13 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 43.63 | 3:12.82 | |||||
14 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.54 | 3:14.60 | |||||
15 | Amalia Marie Fossnaes | 1999 | Bærumsvømmerne | 44.27 | 3:19.07 | |||||
16 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.48 | 3:19.27 | |||||
17 | Rebecca Örmon | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.61 | 3:19.90 | |||||
18 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 46.84 | 3:22.42 | |||||
19 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 46.81 | 3:24.32 | |||||
20 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.61 | 3:26.69 | |||||
21 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 48.05 | 3:26.90 | |||||
22 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 47.50 | 3:30.25 | |||||
23 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.90 | 4:06.12 | |||||
- | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
- | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Martine Kjos Bråthen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:29 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:11.50 | 2:30.94 | |||||
2 | Amdre Rognaldsem | 1997 | Bærumsvømmerne | 1:13.32 | 2:33.20 | |||||
3 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:15.40 | 2:33.76 | |||||
4 | Magnus Tomter Ouren | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.64 | 2:39.89 | |||||
5 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:17.30 | 2:40.15 | |||||
6 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.05 | 2:45.70 | |||||
7 | Henrik W Pedersen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.67 | 2:50.54 | |||||
8 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.46 | 2:52.73 | |||||
9 | Martin Trangmyr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:26.44 | 2:56.36 | |||||
10 | Emil Fiskå | 1999 | Stavanger Svømme Club | 41.43 | 2:58.15 | |||||
11 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 41.67 | 2:59.84 | |||||
12 | Martin Aasheim | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.25 | 3:03.34 | |||||
13 | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | 43.98 | 3:06.40 | |||||
14 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 46.20 | 3:09.00 | |||||
15 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:35.51 | 3:10.44 | |||||
16 | Rudolf Pogosian | 2000 | Järfälla Simsällskap | 46.53 | 3:15.37 | |||||
17 | Mathias Gundersson Förslund | 2000 | Bærumsvømmerne | 47.15 | 3:15.76 | |||||
18 | Vincent Quach | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 46.19 | 3:17.54 | |||||
19 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.98 | 3:24.10 | |||||
20 | Jonathan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | 52.68 | 3:59.99 | |||||
- | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ole Jörmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:06 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 31.04 | ||||||
2 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 31.05 | ||||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.14 | ||||||
4 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 31.66 | ||||||
5 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 31.74 | ||||||
6 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 31.78 | ||||||
7 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.07 | ||||||
8 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.32 | ||||||
9 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 32.51 | ||||||
10 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 32.54 | ||||||
11 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.56 | ||||||
12 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.61 | ||||||
13 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.67 | ||||||
14 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 32.79 | ||||||
15 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.84 | ||||||
16 | Mari Solemslie Saether | 1999 | Bærumsvømmerne | 32.88 | ||||||
17 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | 32.90 | ||||||
18 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 32.99 | ||||||
19 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 33.06 | ||||||
20 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.08 | ||||||
21 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.16 | ||||||
22 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.42 | ||||||
23 | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | 33.44 | ||||||
24 | Lula Mccaughey | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.61 | ||||||
25 | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.81 | ||||||
26 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 33.94 | ||||||
27 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 34.03 | ||||||
28 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.19 | ||||||
29 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 34.22 | ||||||
30 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 34.24 | ||||||
31 | Rebecca Nordberg | 1996 | Simklubben Poseidon | 34.32 | ||||||
32 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.38 | ||||||
33 | Cecilie Hartemann Bakketun | 1998 | Bærumsvømmerne | 34.77 | ||||||
34 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.95 | ||||||
35 | Helene. J Klepp | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.04 | ||||||
36 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.13 | ||||||
37 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.21 | ||||||
38 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.26 | ||||||
39 | Lise Chevalier | 2000 | Stavanger Svømme Club | 35.28 | ||||||
40 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 35.29 | ||||||
41 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 35.41 | ||||||
42 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.46 | ||||||
43 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.66 | ||||||
44 | Tessa Fransisca Janssen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 35.68 | ||||||
45 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.71 | ||||||
46 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.76 | ||||||
47 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.17 | ||||||
48 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.19 | ||||||
49 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.23 | ||||||
50 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.56 | ||||||
51 | Amalia Marie Fossnaes | 1999 | Bærumsvømmerne | 36.73 | ||||||
51 | Hanna Dahl | 1991 | Simsällskapet Iden | 36.73 | ||||||
53 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.80 | ||||||
54 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 36.81 | ||||||
55 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.22 | ||||||
56 | Felicia Brandao | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.23 | ||||||
57 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.31 | ||||||
58 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.33 | ||||||
59 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 37.55 | ||||||
59 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 37.55 | ||||||
61 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.64 | ||||||
62 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.73 | ||||||
63 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 37.74 | ||||||
64 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.89 | ||||||
65 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.56 | ||||||
66 | Julia Kraljevic | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.64 | ||||||
67 | Synnöve Döskeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 38.80 | ||||||
68 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.10 | ||||||
69 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.40 | ||||||
70 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.41 | ||||||
71 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.43 | ||||||
72 | Marlina Degirmenci | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.58 | ||||||
73 | Martine Kjos Bråthen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.61 | ||||||
74 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.74 | ||||||
75 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.77 | ||||||
76 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 39.86 | ||||||
77 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.93 | ||||||
78 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 39.98 | ||||||
79 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 40.39 | ||||||
80 | Celina Enholm Carlmark | 2000 | Stavanger Svømme Club | 40.56 | ||||||
81 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.67 | ||||||
82 | Sarah Lillebrg Safavifard | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.03 | ||||||
83 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 41.57 | ||||||
84 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.83 | ||||||
85 | Helena Reierskog Harborg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.40 | ||||||
86 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 42.73 | ||||||
87 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.83 | ||||||
88 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.88 | ||||||
89 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.95 | ||||||
90 | Malin Jönsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.31 | ||||||
91 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 44.46 | ||||||
91 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 44.46 | ||||||
93 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.03 | ||||||
94 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 45.73 | ||||||
95 | Linnea Liljenfors | 2004 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 46.12 | ||||||
96 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 46.49 | ||||||
97 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 47.80 | ||||||
98 | Linnea Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 47.98 | ||||||
99 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.92 | ||||||
100 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 51.39 | ||||||
101 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 52.68 | ||||||
102 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 53.47 | ||||||
103 | Agnes Dansdotter | 2002 | Simklubben Lödde | 53.49 | ||||||
104 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 54.74 | ||||||
105 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.01 | ||||||
- | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Julia Ström | 1997 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DNS | ||||||
- | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kate Rova | 1996 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mimmi Sjölin | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vilma Flodfält | 1999 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:06 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:56 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 32, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Ran | 14:37.78 | 15:14.01 | 15:49.38 | 16:25.79 | 17:35.30 | ||
17:01.23 | 17:35.30 | |||||||||
2 | Jens Petter Turöy | 1999 | Stavanger Svømme Club | 14:34.97 | 15:11.38 | 15:47.61 | 16:24.34 | 18:10.89 | ||
17:00.73 | 17:36.52 | 18:10.89 | ||||||||
3 | Ole Jörmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 14:30.20 | 15:08.67 | 15:47.20 | 16:25.80 | 18:57.28 | ||
17:03.05 | 17:41.28 | 18:19.73 | 18:57.28 | |||||||
4 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 15:44.83 | 17:07.96 | 18:30.31 | 19:51.77 | 20:31.12 | ||
5 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 15:21.13 | 16:45.48 | 18:10.18 | 19:34.98 | 20:55.42 | ||
20:55.42 | ||||||||||
- | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:56 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:03.04 | ||||||
2 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:03.93 | ||||||
3 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 1:04.19 | ||||||
4 | Ada Emelie Bekk Bergren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:06.56 | ||||||
5 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.61 | ||||||
6 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 1:09.62 | ||||||
7 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 1:10.11 | ||||||
8 | Martine Kjos Bråthen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:12.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 34, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 1:05.73 | ||||||
2 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 1:06.27 | ||||||
3 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:06.37 | ||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.30 | ||||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.34 | ||||||
6 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.79 | ||||||
7 | P.kristin Lindsgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:08.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:03.01 | ||||||
2 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:05.19 | ||||||
3 | Kristin Olvin | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:06.08 | ||||||
4 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:06.76 | ||||||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:07.11 | ||||||
6 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:07.89 | ||||||
7 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:09.33 | ||||||
8 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:06.65 | ||||||
2 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 37, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:05.97 | ||||||
2 | Henrik W Pedersen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:15.55 | ||||||
3 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:18.13 | ||||||
- | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:07.92 | ||||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:10.80 | ||||||
3 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:10.99 | ||||||
4 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:18.21 | ||||||
5 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:18.43 | ||||||
6 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:20.30 | ||||||
7 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:20.64 | ||||||
8 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:22.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 39, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | 36.80 | ||||||
2 | Martine Kjos Bråthen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.84 | ||||||
3 | Anna Mortensen Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.50 | ||||||
4 | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | 40.41 | ||||||
5 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 43.68 | ||||||
6 | Hanna Dahl | 1991 | Simsällskapet Iden | 45.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 40, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 38.22 | ||||||
2 | Sarah Lillebrg Safavifard | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.40 | ||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 40.03 | ||||||
4 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.62 | ||||||
5 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 43.32 | ||||||
6 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 43.63 | ||||||
7 | Amanda Bjerkan | 1998 | Bærumsvømmerne | 44.06 | ||||||
7 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 41, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 37.77 | ||||||
2 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 38.17 | ||||||
3 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 38.50 | ||||||
4 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 38.82 | ||||||
5 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 38.98 | ||||||
6 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 39.37 | ||||||
7 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.91 | ||||||
8 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 31.43 | ||||||
2 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.22 | ||||||
3 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 36.71 | ||||||
- | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 43, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amdre Rognaldsem | 1997 | Bærumsvømmerne | 31.43 | ||||||
2 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 31.95 | ||||||
3 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 33.45 | ||||||
4 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | Simklubben Poseidon | 33.48 | ||||||
5 | Ole Jörmeland | 1998 | Stavanger Svømme Club | 36.35 | ||||||
6 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.47 | ||||||
7 | Per Alexander Lefdalsnes | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.56 | ||||||
8 | Martin Trangmyr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 44, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 33.34 | ||||||
2 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.19 | ||||||
3 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.44 | ||||||
4 | Martin Midtbö | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.28 | ||||||
5 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.38 | ||||||
6 | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | 36.56 | ||||||
7 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.78 | ||||||
8 | Henrik Arnestad | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 45, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:13.08 | ||||||
2 | Ada Emelie Bekk Bergren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:16.36 | ||||||
3 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 1:23.99 | ||||||
4 | Hanna Dahl | 1991 | Simsällskapet Iden | 1:26.20 | ||||||
5 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 1:29.30 | ||||||
6 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:37.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 46, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Broberg | 1997 | Simklubben Hajen | 1:13.51 | ||||||
2 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 1:13.71 | ||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.98 | ||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.74 | ||||||
5 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 1:19.82 | ||||||
6 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:20.57 | ||||||
7 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.71 | ||||||
8 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 1:22.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 47, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:15.39 | ||||||
2 | Andrea Holmboe | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:16.78 | ||||||
3 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.52 | ||||||
4 | Mari Solemslie Saether | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:18.78 | ||||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.27 | ||||||
6 | Kristin Olvin | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:21.01 | ||||||
7 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:21.75 | ||||||
8 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:26.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:56 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Andersen | 1992 | Triton Ballerup | 1:16.45 | ||||||
2 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:17.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:56 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:56 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 49, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:18.89 | ||||||
2 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:19.22 | ||||||
3 | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svømme Club | 1:19.24 | ||||||
4 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:23.43 | ||||||
5 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:25.71 | ||||||
- | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:56 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 14:56 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 50, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:17.39 | ||||||
2 | Magnus L Arnesen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:17.87 | ||||||
3 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.11 | ||||||
4 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:24.35 | ||||||
5 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:24.95 | ||||||
6 | Julius Rosmo | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:27.92 | ||||||
7 | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:28.27 | ||||||
8 | Jens Petter Turöy | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:33.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 14:56 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 30.91 | ||||||
2 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 31.22 | ||||||
3 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 31.72 | ||||||
4 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | 32.11 | ||||||
5 | Helene. J Klepp | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.19 | ||||||
6 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 36.19 | ||||||
7 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.00 | ||||||
- | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 52, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 31.54 | ||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.97 | ||||||
3 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.24 | ||||||
4 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.58 | ||||||
5 | Andrea Marki Mork | 1998 | Stavanger Svømme Club | 32.70 | ||||||
6 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.11 | ||||||
7 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 33.18 | ||||||
8 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 53, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 31.39 | ||||||
2 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.25 | ||||||
3 | Mari Solemslie Saether | 1999 | Bærumsvømmerne | 32.28 | ||||||
4 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.63 | ||||||
5 | Stine Omdahl Petersen | 1999 | Bærumsvømmerne | 33.06 | ||||||
6 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.21 | ||||||
7 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.73 | ||||||
- | Fiona Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 54, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 25.92 | ||||||
2 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 26.84 | ||||||
3 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.09 | ||||||
4 | Adrian Aasheim | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.69 | ||||||
5 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 30.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 55, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 27.45 | ||||||
2 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 27.98 | ||||||
3 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.56 | ||||||
4 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.74 | ||||||
5 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.75 | ||||||
6 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | Simklubben Poseidon | 29.14 | ||||||
7 | Henrik W Pedersen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.12 | ||||||
- | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 56, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.65 | ||||||
2 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 28.80 | ||||||
3 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 28.92 | ||||||
4 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 29.00 | ||||||
5 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 29.08 | ||||||
6 | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | 29.11 | ||||||
7 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.41 | ||||||
8 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 29.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 juli 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:18 |