Resultater for TYR Swim Meet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 4
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:07.25 | ||||||
2 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.07 | ||||||
3 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 1:09.20 | ||||||
4 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:09.98 | ||||||
5 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:10.76 | ||||||
6 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:12.59 | ||||||
7 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.16 | ||||||
8 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:14.95 | ||||||
9 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 1:16.20 | ||||||
10 | Henrik W Pedersen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:16.39 | ||||||
11 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:17.83 | ||||||
12 | Oscar Rypestöl Tollefsrud | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:18.93 | ||||||
13 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:19.48 | ||||||
14 | Sondre Henningsen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:20.13 | ||||||
15 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:21.26 | ||||||
16 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:23.77 | ||||||
17 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 1:23.91 | ||||||
18 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:24.72 | ||||||
19 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:28.87 | ||||||
20 | Christian Saebo Fenton | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:30.50 | ||||||
21 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:31.18 | ||||||
22 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:34.25 | ||||||
23 | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | 1:34.75 | ||||||
24 | Mathias Gundersson Förslund | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:42.23 | ||||||
25 | Ian Hangård | 2002 | Simsällskapet Iden | 1:43.94 | ||||||
26 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:44.55 | ||||||
27 | Jonathan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | 1:50.28 | ||||||
- | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Erik Waale | 2000 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
- | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Mathias Lamo Kristensen | 1998 | Stavanger Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | William Latak | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 30 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:06 |