Resultater for Wadköpingsdoppet 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2013 | Utskriftsdatum | 22 september 2013 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:03 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2013 |
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 55.15 2010-09-26 |
12 år och yngre: Adam Albringer (1999) 1:02.20 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Adam Albringer | 1999 | 538 | 26.80 | 56.60 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
2 | Tor Leander | 1999 | 519 | 28.08 | 57.28 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | 482 | 28.13 | 58.71 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
4 | Alessandro Bonetti | 1999 | 471 | 28.95 | 59.14 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
5 | Elliot Olsson | 1999 | 448 | 29.44 | 1:00.16 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
6 | Andre Filipsson | 1999 | 435 | 29.05 | 1:00.76 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
7 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | 415 | 29.60 | 1:01.72 | |||||
Simklubben Ena | ||||||||||
8 | Viktor Johansson | 1999 | 414 | 29.56 | 1:01.77 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
9 | David Wollersjö | 2000 | 412 | 29.68 | 1:01.86 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Marco Häyhänen | 1999 | 405 | 30.40 | 1:02.20 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Emil Haakonsen | 1999 | 395 | 30.00 | 1:02.74 | |||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
12 | Jonathan Ekelund | 1999 | 393 | 30.10 | 1:02.85 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Sherman Cheng | 1999 | 389 | 30.01 | 1:03.06 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Anton Johansson | 1999 | 387 | 30.16 | 1:03.13 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
15 | Alex Phu | 2000 | 387 | 30.58 | 1:03.15 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Tobias Åberg | 2000 | 383 | 30.09 | 1:03.38 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
17 | Melker Olsson | 2000 | 382 | 30.71 | 1:03.40 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
18 | Anton Dahlgren | 1999 | 376 | 30.67 | 1:03.78 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
19 | Sebastian Petersson | 2000 | 375 | 30.57 | 1:03.82 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Erik Forsström | 1999 | 367 | 31.15 | 1:04.26 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
21 | Tim Baastad | 2000 | 362 | 30.89 | 1:04.58 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
22 | Harald Brobacke | 1999 | 349 | 31.09 | 1:05.36 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
23 | Albin Edvardsson | 2000 | 338 | 31.20 | 1:06.03 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
24 | Jesper Lindberg | 1999 | 337 | 31.22 | 1:06.12 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
25 | Anes Cavka | 1999 | 333 | 32.55 | 1:06.40 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
26 | Emil Skytt | 1999 | 331 | 31.97 | 1:06.51 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
27 | Isak Brundin | 2000 | 326 | 32.76 | 1:06.89 | |||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
28 | Johannes Vålvik | 1999 | 314 | 32.34 | 1:07.69 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
29 | Eric Valjus | 2000 | 303 | 32.84 | 1:08.54 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
30 | William Ejlegård | 2000 | 302 | 33.02 | 1:08.57 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
31 | Jonathan Arvidsson | 2000 | 296 | 32.87 | 1:09.06 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
32 | Erik Josefson | 2000 | 287 | 33.10 | 1:09.72 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
33 | Oscar Linder | 2000 | 284 | 33.81 | 1:10.04 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
34 | Elias Hyvönen | 2000 | 264 | 34.27 | 1:11.76 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
35 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | 260 | 33.69 | 1:12.10 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Jacob Pedersen | 2000 | DSQ | |||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 55.15 2010-09-26 |
12 år och yngre: Adam Albringer (1999) 1:02.20 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | 530 | 27.23 | 56.86 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
2 | Elias Nordgren | 2001 | 370 | 31.11 | 1:04.12 | |||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
3 | August Mathisen | 2001 | 285 | 34.25 | 1:09.96 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
4 | Anton Laxbäck | 2001 | 284 | 33.35 | 1:10.02 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
5 | John Aldrin | 2001 | 283 | 34.34 | 1:10.08 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
6 | Johan Brewitz | 2001 | 267 | 32.43 | 1:11.49 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
7 | David Albringer | 2001 | 266 | 33.90 | 1:11.57 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | Jesper Sandberg | 2001 | 208 | 36.90 | 1:17.64 | |||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
9 | Michal Laszewski | 2002 | 166 | 39.76 | 1:23.73 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Morgan Malmfors | 2002 | 166 | 38.59 | 1:23.77 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
11 | Melvin Larsson | 2002 | 128 | 41.64 | 1:31.12 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Axel Thorsén | 2003 | DSQ | |||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 22 september 2013 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:03 |