Resultater for AL Bank - KVIK Ã…rgangs Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.03 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.36 | ||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.41 | ||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.29 | ||||||
5 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.54 | ||||||
6 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.55 | ||||||
7 | Emma Cecilie Bækgaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 53.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 53.08 | ||||||
9 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 53.83 | ||||||
10 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.06 | ||||||
11 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.01 | ||||||
12 | Sara Fiehn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.82 | ||||||
13 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 59.08 | ||||||
14 | Amalie Malling Frederikse | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.16 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.85 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.45 | ||||||
4 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.40 | ||||||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.20 | ||||||
6 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.10 | ||||||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.54 | ||||||
8 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.68 | ||||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.87 | ||||||
10 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.26 | ||||||
11 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.87 | ||||||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.14 | ||||||
13 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.29 | ||||||
14 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.34 | ||||||
15 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.49 | ||||||
16 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.50 | ||||||
17 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.71 | ||||||
18 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.97 | ||||||
19 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.19 | ||||||
20 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.21 | ||||||
21 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.25 | ||||||
22 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.34 | ||||||
23 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.71 | ||||||
24 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.07 | ||||||
25 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.33 | ||||||
26 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.36 | ||||||
27 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.05 | ||||||
27 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.05 | ||||||
29 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.64 | ||||||
30 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 44.20 | ||||||
31 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.30 | ||||||
32 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.35 | ||||||
33 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.74 | ||||||
34 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.83 | ||||||
35 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.55 | ||||||
36 | Arna Osk Jonsdottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 47.78 | ||||||
37 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.25 | ||||||
38 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.51 | ||||||
39 | Matthildur Haflidadottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 50.17 | ||||||
40 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.19 | ||||||
- | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Asgerdur Jing Laufeyjar | 2002 | Sundfelag Akraness | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
- | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | på maven ved 50m | |||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.49 | ||||||
2 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.81 | ||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.21 | ||||||
4 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.34 | ||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.00 | ||||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.02 | ||||||
7 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.34 | ||||||
8 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.41 | ||||||
9 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.59 | ||||||
10 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.73 | ||||||
11 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.76 | ||||||
12 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.92 | ||||||
13 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.55 | ||||||
14 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.60 | ||||||
15 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.94 | ||||||
16 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.98 | ||||||
17 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.29 | ||||||
18 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.83 | ||||||
19 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.35 | ||||||
20 | Brynhildur Traustadottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 38.65 | ||||||
21 | Eyrun Sigthorsdottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 39.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.73 | ||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.92 | ||||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.04 | ||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.29 | ||||||
5 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.52 | ||||||
- | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | svøm på mav/25 | |||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.39 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.51 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.39 | ||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.66 | ||||||
5 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.77 | ||||||
6 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.83 | ||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.49 | ||||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.56 | ||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.67 | ||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.20 | ||||||
5 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.91 | ||||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.79 | ||||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.09 | ||||||
3 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.47 | ||||||
4 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.62 | ||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.39 | ||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.39 | ||||||
7 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 39.86 | ||||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.19 | ||||||
9 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.87 | ||||||
10 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.98 | ||||||
11 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.03 | ||||||
12 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 42.66 | ||||||
13 | Oliver Nierfeldt | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.09 | ||||||
14 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.13 | ||||||
15 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 43.15 | ||||||
16 | Anton Reimer Hansen | 2002 | Køge Svømmeklub | 43.30 | ||||||
17 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 44.01 | ||||||
18 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.24 | ||||||
19 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.34 | ||||||
20 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.01 | ||||||
21 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.10 | ||||||
22 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.53 | ||||||
23 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 48.89 | ||||||
24 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.10 | ||||||
25 | Alexander Illemann Nielse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.08 | ||||||
26 | Anders Thamdrup | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 53.12 | ||||||
27 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.71 | ||||||
28 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.80 | ||||||
29 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.83 | ||||||
30 | Nikolaj Illemann Nielsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.63 | ||||||
- | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej forts bev v 25m | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 29.34 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.29 | ||||||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 31.67 | ||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.89 | ||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.37 | ||||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.02 | ||||||
7 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.27 | ||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.38 | ||||||
9 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.02 | ||||||
10 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.44 | ||||||
11 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.61 | ||||||
12 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.65 | ||||||
13 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.40 | ||||||
14 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.37 | ||||||
15 | Sindri Andreas Bjarnason | 2001 | Sundfelag Akraness | 37.54 | ||||||
16 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.56 | ||||||
17 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.81 | ||||||
18 | Leonardo Williamsson | 2001 | Sundfelag Akraness | 42.99 | ||||||
19 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.79 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.40 | ||||||
2 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.68 | ||||||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.77 | ||||||
4 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.37 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.38 | ||||||
6 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.50 | ||||||
7 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.04 | ||||||
8 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.89 | ||||||
9 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.06 | ||||||
10 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.54 | ||||||
11 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.81 | ||||||
12 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.91 | ||||||
13 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.22 | ||||||
14 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.37 | ||||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.65 | ||||||
3 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.08 | ||||||
4 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.14 | ||||||
5 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.46 | ||||||
6 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.29 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.97 | ||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 31.57 | ||||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.62 | ||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.55 | ||||||
5 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.86 | ||||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.02 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.96 | ||||||
2 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.23 | ||||||
3 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.49 | ||||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.69 | ||||||
5 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.27 | ||||||
6 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Sportigan Vesterbrogade |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.90 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.73 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.29 | ||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.81 | ||||||
5 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.92 | ||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.13 | ||||||
7 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.14 | ||||||
8 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.27 | ||||||
9 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.89 | ||||||
10 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.09 | ||||||
11 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.83 | ||||||
12 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.87 | ||||||
13 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.10 | ||||||
14 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.15 | ||||||
14 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.15 | ||||||
16 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.25 | ||||||
17 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.50 | ||||||
18 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.47 | ||||||
19 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.54 | ||||||
20 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.58 | ||||||
21 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.89 | ||||||
22 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.78 | ||||||
23 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.27 | ||||||
24 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.30 | ||||||
25 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.71 | ||||||
26 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.87 | ||||||
27 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.29 | ||||||
28 | Asgerdur Jing Laufeyjar | 2002 | Sundfelag Akraness | 45.35 | ||||||
29 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.50 | ||||||
30 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.23 | ||||||
31 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.78 | ||||||
32 | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.79 | ||||||
33 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.59 | ||||||
34 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.63 | ||||||
35 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.07 | ||||||
36 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.31 | ||||||
37 | Arna Osk Jonsdottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 48.75 | ||||||
38 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.89 | ||||||
39 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.11 | ||||||
40 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.12 | ||||||
41 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.19 | ||||||
42 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.40 | ||||||
43 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.56 | ||||||
44 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.47 | ||||||
45 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.06 | ||||||
46 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.87 | ||||||
47 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.91 | ||||||
48 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.59 | ||||||
49 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.76 | ||||||
50 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.85 | ||||||
51 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 53.12 | ||||||
52 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 53.33 | ||||||
53 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.40 | ||||||
54 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.01 | ||||||
55 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.08 | ||||||
56 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 56.64 | ||||||
57 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.77 | ||||||
58 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.82 | ||||||
59 | Alberte Baun Jensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.61 | ||||||
60 | Matthildur Haflidadottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 59.66 | ||||||
61 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.00 | ||||||
62 | Fionia Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.11 | ||||||
63 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.15 | ||||||
64 | Nanna Maagaard Rângman | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.73 | ||||||
65 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.67 | ||||||
66 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.35 | ||||||
- | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asym benspark | |||||
- | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sportigan Vesterbrogade |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.16 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Vesterbrogade |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.37 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.44 | ||||||
3 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.66 | ||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.82 | ||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Sportigan Vesterbrogade |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.14 | ||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.15 | ||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.87 | ||||||
6 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.35 | ||||||
7 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.43 | ||||||
8 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.48 | ||||||
9 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.68 | ||||||
10 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.90 | ||||||
11 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.36 | ||||||
12 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.72 | ||||||
13 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.91 | ||||||
14 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.25 | ||||||
15 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.42 | ||||||
16 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.32 | ||||||
17 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.59 | ||||||
18 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.05 | ||||||
19 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 42.46 | ||||||
20 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.61 | ||||||
21 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.68 | ||||||
22 | Erlend Magnusson | 2001 | Sundfelag Akraness | 42.75 | ||||||
23 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.98 | ||||||
24 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.82 | ||||||
25 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.93 | ||||||
26 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.07 | ||||||
27 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 44.23 | ||||||
28 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 44.26 | ||||||
29 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.54 | ||||||
30 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.92 | ||||||
31 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.34 | ||||||
32 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.31 | ||||||
33 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 47.36 | ||||||
34 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.64 | ||||||
35 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.28 | ||||||
36 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.56 | ||||||
37 | Leonardo Williamsson | 2001 | Sundfelag Akraness | 49.26 | ||||||
38 | Christian Andersen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 50.16 | ||||||
39 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 50.36 | ||||||
40 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.64 | ||||||
41 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.24 | ||||||
42 | Erique Snær Llorens | 2002 | Sundfelag Akraness | 53.15 | ||||||
43 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.19 | ||||||
44 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.93 | ||||||
45 | Oscar Thau | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.46 | ||||||
46 | Mads Aarslew Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 57.69 | ||||||
47 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.28 | ||||||
- | Alexander Illemann Nielse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Rasmus Neumann | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | flyben under løb | |||||
- | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | flyen under løb | |||||
- | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | flyen under løb | |||||
- | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | flyben under løb | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Vesterbrogade |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.48 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Vesterbrogade |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.41 | ||||||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.53 | ||||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.63 | ||||||
4 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.73 | ||||||
5 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.82 | ||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.31 | ||||||
3 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.20 | ||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.28 | ||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.72 | ||||||
6 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.75 | ||||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.81 | ||||||
8 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.86 | ||||||
9 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.74 | ||||||
10 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.54 | ||||||
11 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.73 | ||||||
12 | Alberte Baun Jensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.16 | ||||||
13 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.45 | ||||||
14 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.20 | ||||||
15 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.33 | ||||||
16 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.93 | ||||||
17 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 48.49 | ||||||
18 | Emma Cecilie Bækgaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 49.44 | ||||||
19 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.40 | ||||||
20 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.87 | ||||||
21 | Sara Fiehn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.88 | ||||||
22 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.04 | ||||||
23 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.61 | ||||||
24 | Amalie Malling Frederikse | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.08 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.09 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 28.60 | ||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.32 | ||||||
4 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.62 | ||||||
5 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.11 | ||||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.27 | ||||||
7 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.28 | ||||||
8 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.69 | ||||||
9 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.85 | ||||||
10 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.99 | ||||||
10 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.99 | ||||||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.69 | ||||||
13 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.71 | ||||||
14 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.85 | ||||||
15 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.96 | ||||||
16 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.12 | ||||||
17 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.34 | ||||||
18 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.50 | ||||||
19 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.56 | ||||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.91 | ||||||
21 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.54 | ||||||
22 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.67 | ||||||
23 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.04 | ||||||
24 | Sofia Levisen | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.14 | ||||||
25 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.46 | ||||||
26 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.57 | ||||||
27 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.59 | ||||||
28 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.62 | ||||||
29 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.66 | ||||||
30 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.84 | ||||||
31 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.12 | ||||||
32 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.18 | ||||||
33 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.74 | ||||||
34 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.02 | ||||||
35 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.03 | ||||||
36 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.08 | ||||||
37 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.45 | ||||||
38 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.66 | ||||||
39 | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.28 | ||||||
40 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.53 | ||||||
41 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.83 | ||||||
42 | Arna Osk Jonsdottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 40.23 | ||||||
43 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.34 | ||||||
44 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.37 | ||||||
45 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.64 | ||||||
46 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.47 | ||||||
47 | Matthildur Haflidadottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 44.36 | ||||||
48 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.94 | ||||||
- | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.23 | ||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.02 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.11 | ||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.51 | ||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.78 | ||||||
6 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.01 | ||||||
7 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | ||||||
8 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.34 | ||||||
9 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.42 | ||||||
9 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.42 | ||||||
11 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.71 | ||||||
12 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.75 | ||||||
13 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.89 | ||||||
14 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.93 | ||||||
15 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.38 | ||||||
16 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.42 | ||||||
17 | Eyrun Sigthorsdottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 32.21 | ||||||
18 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.36 | ||||||
19 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.69 | ||||||
20 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.00 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.15 | ||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.91 | ||||||
4 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.52 | ||||||
5 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.12 | ||||||
6 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.67 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.01 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 28.34 | ||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.03 | ||||||
4 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.40 | ||||||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.51 | ||||||
6 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.11 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.60 | ||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 28.81 | ||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.83 | ||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.13 | ||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.15 | ||||||
6 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 02 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.74 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.09 | ||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.63 | ||||||
4 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.65 | ||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.51 | ||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.70 | ||||||
7 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.81 | ||||||
8 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 32.92 | ||||||
9 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.19 | ||||||
10 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.21 | ||||||
11 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.50 | ||||||
12 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | ||||||
13 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 33.61 | ||||||
14 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.06 | ||||||
15 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | ||||||
16 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.74 | ||||||
17 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.03 | ||||||
18 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.49 | ||||||
19 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.84 | ||||||
20 | Anton Reimer Hansen | 2002 | Køge Svømmeklub | 35.85 | ||||||
21 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.99 | ||||||
22 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.02 | ||||||
23 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.37 | ||||||
24 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.44 | ||||||
25 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 36.67 | ||||||
26 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.68 | ||||||
27 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.75 | ||||||
28 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.84 | ||||||
29 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 37.04 | ||||||
30 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.38 | ||||||
31 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.80 | ||||||
32 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.11 | ||||||
33 | Oliver Nierfeldt | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.18 | ||||||
34 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.22 | ||||||
35 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.32 | ||||||
36 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.63 | ||||||
37 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.75 | ||||||
37 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.75 | ||||||
39 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.79 | ||||||
40 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.83 | ||||||
41 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.91 | ||||||
42 | Cornelius Olsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 39.61 | ||||||
43 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.85 | ||||||
44 | Carl Rosenquist | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.87 | ||||||
45 | Erique Snær Llorens | 2002 | Sundfelag Akraness | 40.67 | ||||||
46 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.78 | ||||||
47 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.05 | ||||||
48 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.71 | ||||||
49 | Oscar Thau | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.93 | ||||||
50 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.36 | ||||||
51 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.46 | ||||||
52 | Anders Thamdrup | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.50 | ||||||
53 | Alexander Illemann Nielse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.77 | ||||||
54 | Mads Aarslew Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.91 | ||||||
55 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.21 | ||||||
56 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.28 | ||||||
- | Nikolaj Illemann Nielsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 25.11 | ||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 25.86 | ||||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.59 | ||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.20 | ||||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.96 | ||||||
6 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.02 | ||||||
7 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.40 | ||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.87 | ||||||
9 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.28 | ||||||
10 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.18 | ||||||
11 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.27 | ||||||
12 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.48 | ||||||
13 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.52 | ||||||
14 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 30.75 | ||||||
15 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | ||||||
16 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.59 | ||||||
17 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.62 | ||||||
18 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.66 | ||||||
19 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.70 | ||||||
20 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.35 | ||||||
21 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.71 | ||||||
22 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.78 | ||||||
23 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.20 | ||||||
24 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.33 | ||||||
25 | Sindri Andreas Bjarnason | 2001 | Sundfelag Akraness | 33.42 | ||||||
26 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.81 | ||||||
27 | Natanael Bergmann Gunnars | 2001 | Sundfelag Akraness | 34.47 | ||||||
28 | Leonardo Williamsson | 2001 | Sundfelag Akraness | 34.95 | ||||||
29 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.71 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.66 | ||||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.59 | ||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.78 | ||||||
4 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.00 | ||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.08 | ||||||
6 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.14 | ||||||
7 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.19 | ||||||
8 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.21 | ||||||
9 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | ||||||
10 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.68 | ||||||
11 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 28.52 | ||||||
12 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.70 | ||||||
13 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.12 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.16 | ||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.16 | ||||||
4 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.51 | ||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.34 | ||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.87 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 24.91 | ||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 25.66 | ||||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.58 | ||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.32 | ||||||
5 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.42 | ||||||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.67 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.28 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.47 | ||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.06 | ||||||
4 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.48 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.91 | ||||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 02 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Sportigan Vesterbrogade |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.48 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.53 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.59 | ||||||
4 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.77 | ||||||
5 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.82 | ||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.94 | ||||||
7 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.08 | ||||||
8 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.31 | ||||||
9 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.66 | ||||||
10 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.95 | ||||||
11 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.13 | ||||||
12 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.26 | ||||||
13 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.52 | ||||||
14 | Brynhildur Traustadottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 33.68 | ||||||
15 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.78 | ||||||
16 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | ||||||
17 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.31 | ||||||
18 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.64 | ||||||
19 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.34 | ||||||
20 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.50 | ||||||
21 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.53 | ||||||
22 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.85 | ||||||
23 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.98 | ||||||
24 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.00 | ||||||
25 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.03 | ||||||
26 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.60 | ||||||
27 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.93 | ||||||
28 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.04 | ||||||
29 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.45 | ||||||
30 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.59 | ||||||
31 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.71 | ||||||
32 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.74 | ||||||
33 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.15 | ||||||
34 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.16 | ||||||
35 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.26 | ||||||
36 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.66 | ||||||
37 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.68 | ||||||
38 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.11 | ||||||
39 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.53 | ||||||
40 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.99 | ||||||
41 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.14 | ||||||
42 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.47 | ||||||
43 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.71 | ||||||
44 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.09 | ||||||
45 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.10 | ||||||
46 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.46 | ||||||
47 | Sofia Levisen | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 43.77 | ||||||
48 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.91 | ||||||
49 | Asgerdur Jing Laufeyjar | 2002 | Sundfelag Akraness | 44.04 | ||||||
50 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.93 | ||||||
51 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.18 | ||||||
52 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.41 | ||||||
53 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.42 | ||||||
53 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.42 | ||||||
55 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.55 | ||||||
56 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.81 | ||||||
57 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 46.30 | ||||||
58 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.41 | ||||||
59 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.84 | ||||||
60 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.89 | ||||||
61 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.55 | ||||||
62 | Nanna Maagaard Rângman | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.59 | ||||||
63 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.24 | ||||||
64 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.86 | ||||||
65 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.95 | ||||||
66 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.27 | ||||||
67 | Fionia Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.78 | ||||||
68 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.48 | ||||||
69 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.02 | ||||||
70 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.80 | ||||||
71 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.95 | ||||||
72 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.32 | ||||||
- | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Sportigan Vesterbrogade |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.36 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.81 | ||||||
3 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.97 | ||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.19 | ||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.59 | ||||||
- | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 02 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.27 | ||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 27.34 | ||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 28.27 | ||||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.56 | ||||||
5 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.69 | ||||||
6 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.73 | ||||||
7 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.86 | ||||||
8 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.94 | ||||||
9 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.00 | ||||||
10 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.15 | ||||||
11 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.31 | ||||||
12 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 29.59 | ||||||
13 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.12 | ||||||
14 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.21 | ||||||
15 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.38 | ||||||
16 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.40 | ||||||
17 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.33 | ||||||
17 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.33 | ||||||
19 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.43 | ||||||
20 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.82 | ||||||
21 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.02 | ||||||
22 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.30 | ||||||
23 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.74 | ||||||
24 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.77 | ||||||
25 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 32.90 | ||||||
26 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 33.44 | ||||||
27 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.22 | ||||||
28 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.43 | ||||||
29 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.73 | ||||||
30 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.25 | ||||||
31 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.30 | ||||||
32 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.93 | ||||||
33 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.94 | ||||||
34 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.78 | ||||||
35 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.22 | ||||||
36 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.26 | ||||||
37 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.93 | ||||||
38 | Sindri Andreas Bjarnason | 2001 | Sundfelag Akraness | 38.15 | ||||||
39 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.35 | ||||||
40 | Erlend Magnusson | 2001 | Sundfelag Akraness | 38.36 | ||||||
41 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.50 | ||||||
42 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.98 | ||||||
43 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 40.65 | ||||||
44 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.25 | ||||||
45 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 41.67 | ||||||
46 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.05 | ||||||
47 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.74 | ||||||
48 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.77 | ||||||
49 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.80 | ||||||
50 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 45.98 | ||||||
51 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 46.19 | ||||||
52 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.80 | ||||||
53 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 46.95 | ||||||
54 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.81 | ||||||
55 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.62 | ||||||
56 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.72 | ||||||
57 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.91 | ||||||
58 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 51.99 | ||||||
59 | Carl Rosenquist | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.72 | ||||||
60 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.46 | ||||||
61 | Cornelius Olsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 55.87 | ||||||
62 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 58.54 | ||||||
63 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.31 | ||||||
64 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.53 | ||||||
- | Rasmus Neumann | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | asym ben efter vend | |||||
- | Natanael Bergmann Gunnars | 2001 | Sundfelag Akraness | DSQ | crawlen i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.07 | ||||||
2 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.45 | ||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 28.90 | ||||||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.96 | ||||||
5 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.22 | ||||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.19 | 1:32.58 | |||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.38 | 1:38.11 | |||||
3 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 48.42 | 1:42.19 | |||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.11 | 2:05.03 | |||||
5 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.00 | 2:24.96 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.91 | 1:07.09 | |||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.64 | 1:10.07 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.98 | 1:18.62 | |||||
4 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.80 | 1:22.59 | |||||
5 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.77 | 1:25.47 | |||||
6 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.95 | 1:26.35 | |||||
7 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.26 | 1:26.68 | |||||
8 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.13 | 1:26.94 | |||||
9 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.42 | 1:28.31 | |||||
10 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.35 | 1:30.93 | |||||
11 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.37 | 1:33.00 | |||||
12 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.19 | 1:33.31 | |||||
13 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.00 | 1:33.52 | |||||
14 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.11 | 1:34.52 | |||||
15 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.71 | 1:35.48 | |||||
16 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.61 | 1:37.56 | |||||
17 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.02 | 1:39.18 | |||||
18 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.08 | 1:40.69 | |||||
19 | Sofia Levisen | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 44.22 | 1:43.12 | |||||
20 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.83 | 1:48.13 | |||||
21 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.83 | 1:48.59 | |||||
22 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.73 | 1:48.69 | |||||
23 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.62 | 1:50.26 | |||||
24 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.89 | 1:50.69 | |||||
25 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.75 | 1:51.09 | |||||
- | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.31 | 1:06.76 | |||||
2 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.85 | 1:07.80 | |||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.40 | 1:07.91 | |||||
4 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.34 | 1:08.50 | |||||
5 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.92 | 1:09.28 | |||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.70 | 1:11.75 | |||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.14 | 1:13.22 | |||||
8 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.10 | 1:13.68 | |||||
9 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.98 | 1:14.04 | |||||
10 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.11 | 1:14.09 | |||||
11 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.72 | 1:15.41 | |||||
12 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.09 | 1:18.80 | |||||
13 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.21 | 1:18.96 | |||||
14 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.43 | 1:20.12 | |||||
15 | Brynhildur Traustadottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 38.37 | 1:22.46 | |||||
- | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | to stykker adetøj | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.63 | 1:32.83 | |||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.12 | 1:36.85 | |||||
3 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 47.95 | 1:47.50 | |||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.25 | 2:06.46 | |||||
5 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.76 | 2:23.69 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.40 | 1:06.49 | |||||
2 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | 1:17.45 | |||||
3 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.11 | 1:21.36 | |||||
4 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.34 | 1:23.49 | |||||
5 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.89 | 1:27.37 | |||||
6 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.56 | 1:28.76 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.75 | 1:05.13 | |||||
2 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.28 | 1:07.79 | |||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | 1:08.74 | |||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.88 | 1:08.82 | |||||
5 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.42 | 1:08.87 | |||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.31 | 1:13.65 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.12 | 1:10.19 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.95 | 1:14.95 | |||||
3 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.74 | 1:21.28 | |||||
4 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.45 | 1:22.62 | |||||
5 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.60 | 1:22.84 | |||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.26 | 1:27.34 | |||||
7 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.11 | 1:33.99 | |||||
8 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 43.93 | 1:34.32 | |||||
9 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 44.24 | 1:37.28 | |||||
10 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.13 | 1:48.22 | |||||
11 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.75 | 1:52.92 | |||||
12 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 49.30 | 1:56.05 | |||||
13 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 52.81 | 1:58.82 | |||||
14 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.66 | 2:04.31 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 30.53 | 1:04.89 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.64 | 1:05.73 | |||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.88 | 1:07.45 | |||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.65 | 1:09.12 | |||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.27 | 1:09.47 | |||||
6 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.68 | 1:13.81 | |||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.70 | 1:15.07 | |||||
8 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.64 | 1:15.36 | |||||
9 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.34 | 1:15.39 | |||||
10 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.71 | 1:15.53 | |||||
11 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 35.71 | 1:19.54 | |||||
12 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 36.94 | 1:19.90 | |||||
13 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.93 | 1:20.46 | |||||
14 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.39 | 1:20.69 | |||||
15 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.65 | 1:21.69 | |||||
16 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.06 | 1:23.37 | |||||
17 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.93 | 1:25.14 | |||||
18 | Erlend Magnusson | 2001 | Sundfelag Akraness | 40.72 | 1:30.85 | |||||
19 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.50 | 1:31.40 | |||||
20 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.92 | 1:32.01 | |||||
21 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.28 | 1:32.17 | |||||
22 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.15 | 1:32.96 | |||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1 h i vend/50m | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.61 | 1:02.42 | |||||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.18 | 1:02.79 | |||||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.27 | 1:02.91 | |||||
4 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.77 | 1:03.10 | |||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.12 | 1:04.79 | |||||
6 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.28 | 1:05.53 | |||||
7 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.31 | 1:05.84 | |||||
8 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.99 | 1:07.00 | |||||
9 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.03 | 1:08.92 | |||||
10 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.38 | 1:13.24 | |||||
- | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.56 | 1:10.07 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.77 | 1:16.32 | |||||
3 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.46 | 1:18.74 | |||||
4 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.34 | 1:19.73 | |||||
5 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 39.03 | 1:24.87 | |||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.61 | 1:25.40 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 30.02 | 1:04.66 | |||||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.83 | 1:05.66 | |||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.46 | 1:06.40 | |||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.60 | 1:06.43 | |||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.24 | 1:09.72 | |||||
6 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.34 | 1:13.60 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.80 | 1:00.37 | |||||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.42 | 1:02.41 | |||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.81 | 1:02.48 | |||||
4 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.97 | 1:04.28 | |||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.25 | 1:04.44 | |||||
6 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.52 | 1:06.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.01 | 1:30.95 | |||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.37 | 1:34.79 | |||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.37 | 1:36.72 | |||||
4 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.65 | 1:37.89 | |||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.01 | 1:38.07 | |||||
6 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.32 | 1:38.44 | |||||
7 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 49.04 | 1:38.74 | |||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.38 | 1:39.42 | |||||
9 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.25 | 1:39.46 | |||||
10 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.44 | 1:39.62 | |||||
11 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 47.30 | 1:41.92 | |||||
12 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.66 | 1:42.09 | |||||
13 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.34 | 1:42.56 | |||||
14 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.94 | 1:42.74 | |||||
15 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.76 | 1:46.76 | |||||
16 | Fionia Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.77 | 1:49.49 | |||||
17 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.39 | 1:49.51 | |||||
18 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.45 | 1:50.12 | |||||
19 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 52.81 | 1:53.02 | |||||
20 | Alberte Baun Jensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.34 | 1:56.17 | |||||
21 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.69 | 1:59.90 | |||||
22 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.08 | 2:00.13 | |||||
23 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.20 | 2:07.81 | |||||
24 | Sara Fiehn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.27 | 2:20.28 | |||||
- | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ryg afslut på mave | |||||
- | Sofie Krygermeier | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ryg afslut på mave | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.96 | 1:09.97 | |||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.33 | 1:10.37 | |||||
3 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.93 | 1:18.12 | |||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.28 | 1:18.31 | |||||
5 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.76 | 1:18.73 | |||||
6 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.68 | 1:19.75 | |||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.83 | 1:20.30 | |||||
8 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.83 | 1:20.38 | |||||
9 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.30 | 1:20.72 | |||||
10 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.72 | 1:22.82 | |||||
11 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.41 | 1:23.97 | |||||
12 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.89 | 1:24.69 | |||||
13 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.51 | 1:25.48 | |||||
14 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.95 | 1:27.08 | |||||
15 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.20 | 1:27.13 | |||||
16 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.75 | 1:27.53 | |||||
17 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.92 | 1:28.77 | |||||
18 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.05 | 1:29.14 | |||||
19 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.57 | 1:29.17 | |||||
20 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.36 | 1:31.10 | |||||
21 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.76 | 1:32.45 | |||||
22 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.69 | 1:32.49 | |||||
23 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.07 | 1:33.72 | |||||
24 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.26 | 1:33.90 | |||||
25 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.85 | 1:33.95 | |||||
26 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.49 | 1:34.72 | |||||
27 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.11 | 1:34.98 | |||||
27 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.39 | 1:34.98 | |||||
29 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.99 | 1:35.28 | |||||
30 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.65 | 1:35.48 | |||||
31 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.24 | 1:35.59 | |||||
32 | Arna Osk Jonsdottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 49.26 | 1:37.16 | |||||
33 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.26 | 1:37.57 | |||||
34 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.06 | 1:38.32 | |||||
35 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.76 | 1:39.72 | |||||
36 | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.81 | 1:41.25 | |||||
37 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.35 | 1:41.37 | |||||
38 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.62 | 1:41.83 | |||||
39 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.19 | 1:44.78 | |||||
40 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.21 | 1:45.17 | |||||
41 | Matthildur Haflidadottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 50.15 | 1:49.69 | |||||
42 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.85 | 1:57.05 | |||||
- | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | afslut på mave v 50 | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.54 | 1:09.54 | |||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.28 | 1:09.66 | |||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.01 | 1:10.68 | |||||
4 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.55 | 1:13.03 | |||||
5 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.16 | 1:13.30 | |||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.24 | 1:13.45 | |||||
7 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.45 | 1:13.48 | |||||
8 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.36 | 1:13.60 | |||||
9 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.11 | 1:13.77 | |||||
10 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.91 | 1:13.96 | |||||
11 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.19 | 1:14.86 | |||||
12 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.31 | 1:14.98 | |||||
13 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.98 | 1:16.61 | |||||
14 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.00 | 1:17.26 | |||||
15 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.79 | 1:17.41 | |||||
16 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.59 | 1:18.25 | |||||
17 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.09 | 1:20.82 | |||||
18 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 38.85 | 1:22.72 | |||||
19 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.85 | 1:23.97 | |||||
- | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.81 | 1:28.68 | |||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.70 | 1:32.05 | |||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.53 | 1:35.11 | |||||
4 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.02 | 1:35.84 | |||||
5 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.79 | 1:36.06 | |||||
6 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.36 | 1:41.39 | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.75 | 1:09.11 | |||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.58 | 1:10.44 | |||||
3 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.40 | 1:15.98 | |||||
4 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.82 | 1:17.38 | |||||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.17 | 1:17.78 | |||||
6 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.60 | 1:18.79 | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.55 | 1:08.85 | |||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.82 | 1:09.49 | |||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.20 | 1:10.24 | |||||
4 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.24 | 1:10.36 | |||||
5 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.45 | 1:13.29 | |||||
- | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ryg afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 12, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 36.63 | 1:19.44 | |||||
2 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 36.83 | 1:20.29 | |||||
3 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.51 | 1:24.36 | |||||
4 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.60 | 1:26.63 | |||||
5 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.21 | 1:27.43 | |||||
6 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.95 | 1:28.65 | |||||
7 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.63 | 1:28.81 | |||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.49 | 1:28.98 | |||||
9 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.32 | 1:29.49 | |||||
10 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.23 | 1:30.32 | |||||
11 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.87 | 1:30.64 | |||||
12 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 44.02 | 1:30.92 | |||||
13 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 44.66 | 1:30.93 | |||||
14 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.00 | 1:31.20 | |||||
15 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.03 | 1:32.72 | |||||
16 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 44.44 | 1:33.06 | |||||
17 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 46.24 | 1:33.19 | |||||
18 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 43.42 | 1:33.87 | |||||
19 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 44.48 | 1:33.99 | |||||
20 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.25 | 1:34.41 | |||||
21 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.19 | 1:35.16 | |||||
22 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.44 | 1:35.52 | |||||
23 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 46.56 | 1:36.88 | |||||
24 | Oliver Nierfeldt | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.39 | 1:37.70 | |||||
25 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.54 | 1:37.78 | |||||
26 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.01 | 1:37.90 | |||||
27 | Christian Andersen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 47.34 | 1:38.29 | |||||
28 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.12 | 1:39.00 | |||||
29 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 44.62 | 1:39.14 | |||||
30 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.32 | 1:39.49 | |||||
31 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 48.10 | 1:40.65 | |||||
32 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 46.89 | 1:41.25 | |||||
33 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.62 | 1:41.80 | |||||
34 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.23 | 1:41.98 | |||||
35 | Carl Rosenquist | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.99 | 1:42.51 | |||||
36 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.08 | 1:42.87 | |||||
37 | Erique Snær Llorens | 2002 | Sundfelag Akraness | 50.18 | 1:42.90 | |||||
38 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.07 | 1:43.31 | |||||
39 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.99 | 1:43.35 | |||||
40 | Oscar Thau | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.59 | 1:43.94 | |||||
41 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.15 | 1:44.42 | |||||
42 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.71 | 1:45.26 | |||||
43 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.44 | 1:48.14 | |||||
44 | Cornelius Olsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 52.36 | 1:48.23 | |||||
45 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.28 | 1:48.39 | |||||
46 | Nicky Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.37 | 1:48.83 | |||||
47 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.40 | 1:51.85 | |||||
48 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.33 | 2:07.05 | |||||
49 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.43 | 2:18.15 | |||||
- | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | arm tilbage i bryst | |||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | en hånd i v v/75m | |||||
- | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | afslut på mavev/50m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 29.83 | 1:04.20 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.51 | 1:05.12 | |||||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 30.42 | 1:08.35 | |||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.72 | 1:10.16 | |||||
5 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.09 | 1:11.17 | |||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.12 | 1:11.88 | |||||
7 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.19 | 1:16.60 | |||||
8 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.58 | 1:19.42 | |||||
9 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.21 | 1:20.14 | |||||
10 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.31 | 1:21.06 | |||||
11 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.76 | 1:22.98 | |||||
12 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.16 | 1:23.11 | |||||
13 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.91 | 1:23.34 | |||||
14 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.84 | 1:23.66 | |||||
15 | Natanael Bergmann Gunnars | 2001 | Sundfelag Akraness | 43.99 | 1:32.32 | |||||
16 | Leonardo Williamsson | 2001 | Sundfelag Akraness | 43.98 | 1:33.79 | |||||
17 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.74 | 2:05.32 | |||||
- | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.70 | 1:03.09 | |||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.93 | 1:03.63 | |||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.47 | 1:05.71 | |||||
4 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.34 | 1:06.27 | |||||
4 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.36 | 1:06.27 | |||||
6 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.01 | 1:07.71 | |||||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.17 | 1:07.98 | |||||
8 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.48 | 1:09.96 | |||||
9 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.83 | 1:09.97 | |||||
10 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.38 | 1:12.88 | |||||
11 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.74 | 1:14.78 | |||||
12 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.83 | 1:16.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.67 | 1:18.17 | |||||
2 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.18 | 1:18.68 | |||||
3 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.02 | 1:22.95 | |||||
4 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.45 | 1:24.22 | |||||
5 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.70 | 1:29.20 | |||||
- | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1 hånd i vend v/75m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 30.09 | 1:04.23 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.46 | 1:04.56 | |||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.48 | 1:08.95 | |||||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 31.58 | 1:09.35 | |||||
5 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.20 | 1:10.97 | |||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.38 | 1:11.40 | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.18 | 1:01.16 | |||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.89 | 1:02.98 | |||||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:03.95 | |||||
4 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.70 | 1:05.64 | |||||
5 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.72 | 1:06.86 | |||||
6 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.35 | 1:07.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.06 | 1:40.64 | 2:34.56 | 3:22.96 | |||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.73 | 1:51.32 | 2:48.87 | 3:37.69 | |||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.99 | 1:12.77 | 1:50.56 | 2:27.89 | |||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.67 | 1:12.30 | 1:51.35 | 2:29.99 | |||
3 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.21 | 1:23.58 | 2:08.66 | 2:52.47 | |||
4 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.67 | 1:23.24 | 2:09.70 | 2:56.74 | |||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 40.79 | 1:26.22 | 2:13.00 | 2:57.94 | |||
6 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.96 | 1:30.47 | 2:17.00 | 3:00.07 | |||
7 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.27 | 1:30.63 | 2:17.54 | 3:03.20 | |||
8 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 44.00 | 1:31.04 | 2:17.97 | 3:03.62 | |||
9 | Asgerdur Jing Laufeyjar | 2002 | Sundfelag Akraness | 44.94 | 1:31.87 | 2:20.32 | 3:06.77 | |||
10 | Sofia Levisen | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 45.09 | 1:34.20 | 2:22.64 | 3:08.07 | |||
11 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 46.06 | 1:34.35 | 2:23.04 | 3:10.06 | |||
12 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.33 | 1:32.13 | 2:22.23 | 3:11.02 | |||
13 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.29 | 1:35.59 | 2:24.21 | 3:11.04 | |||
14 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.00 | 1:37.44 | 2:27.04 | 3:14.91 | |||
15 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.61 | 1:38.04 | 2:28.98 | 3:17.87 | |||
16 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 45.44 | 1:35.89 | 2:27.32 | 3:18.57 | |||
17 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.21 | 2:34.21 | 3:26.20 | ||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.12 | 1:12.42 | 1:49.97 | 2:27.11 | |||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.10 | 1:13.55 | 1:51.58 | 2:28.69 | |||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.62 | 1:15.18 | 1:54.64 | 2:32.03 | |||
4 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.86 | 1:15.26 | 1:54.03 | 2:32.21 | |||
5 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.27 | 1:15.18 | 1:54.45 | 2:32.24 | |||
6 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.21 | 1:12.58 | 1:52.26 | 2:32.51 | |||
7 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.70 | 1:16.35 | 1:56.10 | 2:34.82 | |||
8 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.58 | 1:18.43 | 1:58.79 | 2:39.11 | |||
9 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.81 | 1:18.38 | 1:59.52 | 2:40.39 | |||
10 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.14 | 1:19.36 | 2:01.12 | 2:42.21 | |||
11 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.38 | 1:22.55 | 2:04.87 | 2:46.44 | |||
12 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.85 | 1:18.13 | 2:01.78 | 2:48.42 | |||
13 | Eyrun Sigthorsdottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 42.11 | 1:25.96 | 2:12.37 | 2:58.30 | |||
- | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.03 | 1:11.10 | 1:48.45 | 2:25.28 | |||
2 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 40.40 | 1:24.41 | 2:10.43 | 2:53.52 | |||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.88 | 1:26.27 | 2:11.24 | 2:53.77 | |||
4 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 44.42 | 1:30.02 | 2:14.33 | 2:58.35 | |||
5 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.82 | 1:30.68 | 2:16.27 | 3:01.75 | |||
6 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.28 | 1:34.26 | 2:22.88 | 3:10.96 | |||
7 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 42.62 | 1:30.09 | 2:14.24 | 3:15.34 | |||
8 | Anton Reimer Hansen | 2002 | Køge Svømmeklub | 47.70 | 1:38.67 | 2:30.42 | 3:21.25 | |||
9 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 47.35 | 1:38.32 | 2:31.19 | 3:21.39 | |||
10 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.73 | 1:40.26 | 2:34.37 | 3:25.59 | |||
11 | Carl Rosenquist | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.78 | 1:46.87 | 2:42.06 | 3:34.47 | |||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.48 | 1:09.54 | 1:46.89 | 2:23.85 | |||
2 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.48 | 1:10.43 | 1:48.48 | 2:25.97 | |||
3 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.22 | 1:13.14 | 1:51.65 | 2:29.86 | |||
4 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.33 | 1:13.93 | 1:53.46 | 2:32.87 | |||
5 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.86 | 1:16.13 | 1:55.31 | 2:33.98 | |||
6 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.83 | 1:16.06 | 1:57.03 | 2:37.13 | |||
7 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.33 | 1:16.40 | 1:57.73 | 2:38.05 | |||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.25 | 1:17.60 | 1:58.89 | 2:39.80 | |||
9 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.87 | 1:21.05 | 2:03.05 | 2:41.77 | |||
10 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.00 | 1:20.65 | 2:03.63 | 2:42.78 | |||
11 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.32 | 1:22.43 | 2:06.34 | 2:48.79 | |||
12 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.29 | 1:27.20 | 2:11.25 | 2:52.88 | |||
13 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.56 | 1:24.03 | 2:09.57 | 2:53.26 | |||
14 | Sindri Andreas Bjarnason | 2001 | Sundfelag Akraness | 40.94 | 1:25.63 | 2:11.77 | 2:55.63 | |||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.10 | 1:03.84 | 1:36.10 | 2:07.88 | |||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.15 | 1:02.75 | 1:36.51 | 2:08.05 | |||
3 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.27 | 1:07.16 | 1:41.39 | 2:14.96 | |||
4 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.25 | 1:06.34 | 1:41.67 | 2:18.06 | |||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | 1:08.21 | 1:44.54 | 2:18.84 | |||
6 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.00 | 1:07.92 | 1:43.74 | 2:19.46 | |||
7 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.64 | 1:09.38 | 1:45.93 | 2:23.08 | |||
8 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.10 | 1:12.88 | 1:51.04 | 2:28.58 | |||
9 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.26 | 1:13.28 | 1:51.91 | 2:29.54 | |||
10 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.09 | 1:19.02 | 1:59.26 | 2:38.70 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.71 | 1:21.81 | |||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.54 | 1:21.83 | |||||
3 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.78 | 1:24.34 | |||||
4 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.33 | 1:24.36 | |||||
5 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.61 | 1:24.58 | |||||
6 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.50 | 1:26.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.81 | 1:28.43 | |||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.02 | 1:30.11 | |||||
9 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.39 | 1:30.74 | |||||
10 | Fionia Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.89 | 1:33.03 | |||||
11 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.36 | 1:33.46 | |||||
12 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.75 | 1:33.69 | |||||
13 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.99 | 1:34.86 | |||||
14 | Alberte Baun Jensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.50 | 1:38.86 | |||||
15 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 46.52 | 1:39.27 | |||||
16 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.61 | 1:39.32 | |||||
17 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.51 | 1:43.92 | |||||
18 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.61 | 1:45.48 | |||||
19 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 51.03 | 1:48.63 | |||||
20 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.92 | 1:50.06 | |||||
21 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.55 | 1:51.51 | |||||
22 | Sofie Krygermeier | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.32 | 1:52.22 | |||||
23 | Sara Fiehn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.26 | 2:01.01 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.64 | 1:02.09 | |||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.78 | 1:02.72 | |||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.07 | 1:03.86 | |||||
4 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.25 | 1:08.41 | |||||
5 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.51 | 1:08.57 | |||||
6 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.50 | 1:08.97 | |||||
7 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.58 | 1:11.91 | |||||
8 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.19 | 1:12.42 | |||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.01 | 1:12.71 | |||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.05 | 1:12.99 | |||||
11 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.47 | 1:13.28 | |||||
12 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.70 | 1:14.66 | |||||
13 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.93 | 1:15.78 | |||||
14 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.90 | 1:16.18 | |||||
15 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.14 | 1:16.82 | |||||
16 | Sofia Levisen | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.50 | 1:17.21 | |||||
17 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.24 | 1:17.63 | |||||
18 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 37.37 | 1:17.74 | |||||
19 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.26 | 1:18.39 | |||||
20 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.29 | 1:18.42 | |||||
21 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.37 | 1:18.60 | |||||
22 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.82 | 1:19.75 | |||||
23 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.41 | 1:20.03 | |||||
24 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.68 | 1:20.05 | |||||
25 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.41 | 1:20.61 | |||||
26 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.35 | 1:21.38 | |||||
27 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.75 | 1:21.41 | |||||
28 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.36 | 1:22.35 | |||||
29 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.91 | 1:22.80 | |||||
30 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.58 | 1:22.89 | |||||
31 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 38.65 | 1:23.15 | |||||
32 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.84 | 1:23.45 | |||||
33 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.09 | 1:24.24 | |||||
34 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.28 | 1:25.41 | |||||
35 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.36 | 1:26.27 | |||||
36 | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.81 | 1:26.48 | |||||
37 | Arna Osk Jonsdottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 41.48 | 1:26.60 | |||||
38 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.44 | 1:27.56 | |||||
39 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.16 | 1:27.86 | |||||
40 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.97 | 1:27.94 | |||||
41 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.45 | 1:28.19 | |||||
42 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.82 | 1:29.84 | |||||
43 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.29 | 1:30.22 | |||||
44 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.29 | 1:30.81 | |||||
44 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.76 | 1:30.81 | |||||
46 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.78 | 1:32.37 | |||||
47 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.94 | 1:33.12 | |||||
48 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.26 | 1:35.46 | |||||
49 | Matthildur Haflidadottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 45.81 | 1:38.08 | |||||
50 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.01 | 1:49.12 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | 1:01.21 | |||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.75 | 1:01.22 | |||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.61 | 1:01.25 | |||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.59 | 1:02.87 | |||||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.40 | 1:03.66 | |||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | 1:03.95 | |||||
7 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.75 | 1:04.90 | |||||
8 | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.14 | 1:05.11 | |||||
9 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.39 | 1:05.31 | |||||
10 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.60 | 1:05.49 | |||||
11 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.14 | 1:06.45 | |||||
12 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.94 | 1:06.56 | |||||
13 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.52 | 1:06.72 | |||||
14 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.31 | 1:07.48 | |||||
15 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.26 | 1:07.88 | |||||
16 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.55 | 1:08.03 | |||||
17 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.94 | 1:08.08 | |||||
18 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.12 | 1:08.73 | |||||
19 | Brynhildur Traustadottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 32.88 | 1:09.07 | |||||
20 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 33.33 | 1:10.94 | |||||
21 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.82 | 1:13.26 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.52 | 1:21.10 | |||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.48 | 1:22.50 | |||||
3 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.98 | 1:22.69 | |||||
4 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.67 | 1:24.08 | |||||
5 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.23 | 1:24.19 | |||||
6 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.14 | 1:26.19 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.17 | 1:01.63 | |||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.78 | 1:02.67 | |||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | 1:04.28 | |||||
4 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.93 | 1:08.59 | |||||
5 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.54 | 1:09.57 | |||||
6 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.67 | 1:10.02 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.72 | 1:00.87 | |||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.84 | 1:01.06 | |||||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.86 | 1:01.38 | |||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.46 | 1:02.29 | |||||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.14 | 1:03.70 | |||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.76 | 1:03.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.95 | 1:04.32 | |||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.81 | 1:06.24 | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.17 | 1:09.08 | |||||
4 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.33 | 1:10.95 | |||||
5 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.53 | 1:12.26 | |||||
6 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 34.38 | 1:12.34 | |||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.30 | 1:13.53 | |||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.97 | 1:14.46 | |||||
9 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.81 | 1:15.30 | |||||
10 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.84 | 1:15.81 | |||||
11 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.03 | 1:16.12 | |||||
12 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.85 | 1:16.61 | |||||
13 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | 1:16.75 | |||||
14 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.43 | 1:17.07 | |||||
15 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.31 | 1:17.39 | |||||
16 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.90 | 1:18.29 | |||||
17 | Anton Reimer Hansen | 2002 | Køge Svømmeklub | 37.90 | 1:19.47 | |||||
18 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.89 | 1:20.00 | |||||
19 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.15 | 1:20.25 | |||||
20 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.48 | 1:20.82 | |||||
21 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.90 | 1:20.87 | |||||
22 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.41 | 1:20.96 | |||||
23 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.47 | 1:21.05 | |||||
24 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.42 | 1:21.15 | |||||
25 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.23 | 1:21.30 | |||||
26 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.94 | 1:21.84 | |||||
27 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.89 | 1:22.25 | |||||
28 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 40.28 | 1:23.89 | |||||
29 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.08 | 1:24.36 | |||||
30 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 41.13 | 1:24.92 | |||||
31 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 40.22 | 1:25.10 | |||||
32 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.28 | 1:25.36 | |||||
33 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.10 | 1:26.25 | |||||
34 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.49 | 1:26.85 | |||||
35 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.29 | 1:27.40 | |||||
36 | Carl Rosenquist | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.86 | 1:27.62 | |||||
37 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.78 | 1:27.66 | |||||
38 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.02 | 1:27.72 | |||||
39 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.90 | 1:27.79 | |||||
40 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.62 | 1:27.97 | |||||
41 | Cornelius Olsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 42.63 | 1:28.08 | |||||
42 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.56 | 1:28.42 | |||||
43 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.14 | 1:28.43 | |||||
44 | Erique Snær Llorens | 2002 | Sundfelag Akraness | 41.97 | 1:28.88 | |||||
45 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 42.58 | 1:29.40 | |||||
46 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.48 | 1:30.34 | |||||
47 | Oscar Thau | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.98 | 1:30.63 | |||||
48 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.70 | 1:31.73 | |||||
49 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.13 | 1:31.89 | |||||
50 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.47 | 1:33.40 | |||||
51 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.31 | 1:38.45 | |||||
52 | Nicky Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.17 | 1:40.01 | |||||
53 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.92 | 1:41.07 | |||||
54 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.51 | 1:47.13 | |||||
55 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.07 | 2:00.88 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 26.79 | 55.22 | |||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.96 | 1:00.10 | |||||
3 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.87 | 1:00.29 | |||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.28 | 1:00.92 | |||||
5 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.16 | 1:03.82 | |||||
6 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.17 | 1:04.42 | |||||
7 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.93 | 1:04.93 | |||||
8 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.25 | 1:05.18 | |||||
9 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.12 | 1:06.27 | |||||
10 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.41 | 1:07.77 | |||||
11 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.39 | 1:07.80 | |||||
12 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 32.40 | 1:07.84 | |||||
13 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.13 | 1:08.05 | |||||
14 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.13 | 1:08.18 | |||||
15 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.66 | 1:08.35 | |||||
16 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.19 | 1:10.00 | |||||
17 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.07 | 1:10.28 | |||||
18 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.01 | 1:10.72 | |||||
19 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.01 | 1:11.18 | |||||
20 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.65 | 1:11.32 | |||||
21 | Sindri Andreas Bjarnason | 2001 | Sundfelag Akraness | 34.61 | 1:13.44 | |||||
22 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.73 | 1:14.20 | |||||
23 | Natanael Bergmann Gunnars | 2001 | Sundfelag Akraness | 35.50 | 1:15.45 | |||||
24 | Leonardo Williamsson | 2001 | Sundfelag Akraness | 35.93 | 1:17.45 | |||||
25 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.60 | 1:47.01 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.19 | 56.68 | |||||
2 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.90 | 57.28 | |||||
3 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.50 | 57.99 | |||||
4 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.06 | 58.15 | |||||
5 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 27.98 | 58.22 | |||||
6 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.26 | 58.37 | |||||
7 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.37 | 58.46 | |||||
8 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.37 | 58.97 | |||||
9 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.57 | 59.02 | |||||
10 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.39 | 59.09 | |||||
11 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.77 | 59.36 | |||||
12 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.58 | 59.54 | |||||
13 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.68 | 1:03.21 | |||||
14 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.56 | 1:05.44 | |||||
15 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.40 | 1:08.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.53 | 1:03.59 | |||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.10 | 1:04.71 | |||||
3 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.30 | 1:10.33 | |||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.21 | 1:11.47 | |||||
5 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.58 | 1:11.56 | |||||
6 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 34.75 | 1:14.48 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 26.85 | 55.59 | |||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.49 | 59.30 | |||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.71 | 59.84 | |||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.20 | 1:00.45 | |||||
5 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.69 | 1:01.80 | |||||
6 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.64 | 1:04.59 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.09 | 56.30 | |||||
2 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.16 | 56.72 | |||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 27.83 | 58.10 | |||||
3 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.19 | 58.10 | |||||
5 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.15 | 58.90 | |||||
6 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | 58.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.46 | 1:48.17 | 2:43.85 | 3:38.61 | |||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.91 | 1:47.20 | 2:43.33 | 3:44.85 | |||
3 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 57.29 | 1:59.60 | 3:02.35 | 4:03.26 | |||
4 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.75 | 2:10.31 | 3:17.10 | 4:23.28 | |||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.20 | 1:21.44 | 2:04.36 | 2:46.92 | |||
2 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.90 | 1:24.02 | 2:09.82 | 2:56.96 | |||
3 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.30 | 1:30.86 | 2:20.28 | 3:08.37 | |||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 44.57 | 1:33.04 | 2:22.41 | 3:09.67 | |||
5 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.34 | 1:31.90 | 2:21.68 | 3:10.38 | |||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.95 | 1:34.26 | 2:24.54 | 3:14.61 | |||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.26 | 1:36.71 | 2:28.62 | 3:19.89 | |||
8 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.42 | 1:38.68 | 2:31.75 | 3:23.20 | |||
9 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.60 | 1:40.70 | 2:33.74 | 3:25.95 | |||
10 | Asgerdur Jing Laufeyjar | 2002 | Sundfelag Akraness | 46.48 | 1:38.23 | 2:32.09 | 3:26.47 | |||
11 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.87 | 1:39.38 | 2:35.53 | 3:28.97 | |||
12 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.10 | 1:44.51 | 2:39.76 | 3:31.42 | |||
13 | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.33 | 1:43.39 | 2:38.63 | 3:32.96 | |||
14 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.35 | 1:43.66 | 2:38.36 | 3:32.97 | |||
15 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 51.03 | 1:48.91 | 2:47.14 | 3:42.84 | |||
16 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.91 | 1:49.19 | 2:48.07 | 3:42.86 | |||
17 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.29 | 1:51.16 | 2:50.38 | 3:46.90 | |||
18 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.07 | 1:56.64 | 2:57.47 | 3:57.57 | |||
19 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 55.33 | 1:56.93 | 2:58.98 | 4:00.56 | |||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.13 | 1:16.09 | 1:57.78 | 2:39.70 | |||
2 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.38 | 1:20.34 | 2:02.93 | 2:45.02 | |||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.79 | 1:20.96 | 2:04.69 | 2:46.54 | |||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.99 | 1:22.46 | 2:06.03 | 2:49.47 | |||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.20 | 1:21.60 | 2:05.65 | 2:49.51 | |||
6 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.60 | 1:21.60 | 2:07.33 | 2:54.24 | |||
7 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.67 | 1:24.43 | 2:10.20 | 2:56.54 | |||
8 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.64 | 1:26.60 | 2:13.20 | 3:02.80 | |||
9 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.02 | 1:29.31 | 2:17.38 | 3:03.97 | |||
10 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.82 | 1:32.98 | 2:22.39 | 3:10.36 | |||
11 | Eyrun Sigthorsdottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 45.01 | 1:36.63 | 2:28.31 | 3:18.58 | |||
12 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 44.81 | 1:35.53 | 2:26.49 | 3:18.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.40 | 1:35.64 | 2:27.67 | 3:18.21 | |||
2 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.37 | 1:37.55 | 2:28.81 | 3:19.16 | |||
3 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.27 | 1:38.20 | 2:29.20 | 3:19.88 | |||
4 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.78 | 1:38.86 | 2:30.66 | 3:20.00 | |||
5 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 47.17 | 1:39.81 | 2:31.79 | 3:21.96 | |||
6 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.23 | 1:38.90 | 2:31.89 | 3:23.58 | |||
7 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 49.42 | 1:44.28 | 2:39.78 | 3:34.14 | |||
8 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 51.07 | 1:46.63 | 2:42.18 | 3:35.69 | |||
9 | Oliver Nierfeldt | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.35 | 1:50.90 | 2:49.71 | 3:47.50 | |||
10 | Christian Andersen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 53.77 | 1:55.00 | 2:56.07 | 3:55.13 | |||
11 | Nicky Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.96 | 2:05.95 | 3:13.14 | 4:17.28 | |||
12 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.97 | 2:06.71 | 3:12.92 | 4:19.46 | |||
- | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | fl benspark v/start | |||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.56 | 1:22.00 | 2:06.14 | 2:49.77 | |||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.38 | 1:21.89 | 2:06.31 | 2:49.80 | |||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.26 | 1:23.13 | 2:07.52 | 2:51.15 | |||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.47 | 1:28.51 | 2:15.58 | 3:01.25 | |||
5 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.62 | 1:26.85 | 2:15.28 | 3:01.84 | |||
6 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.32 | 1:28.95 | 2:16.77 | 3:04.55 | |||
7 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.93 | 1:29.43 | 2:18.07 | 3:08.39 | |||
8 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.54 | 1:34.22 | 2:25.71 | 3:15.73 | |||
9 | Erlend Magnusson | 2001 | Sundfelag Akraness | 45.46 | 1:36.28 | 2:27.27 | 3:15.94 | |||
10 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 45.97 | 1:37.39 | 2:28.06 | 3:17.54 | |||
11 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 44.10 | 1:34.63 | 2:26.97 | 3:19.00 | |||
12 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.85 | 1:38.25 | 2:29.04 | 3:20.27 | |||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.53 | 1:16.01 | 1:56.08 | 2:34.45 | |||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.32 | 1:16.66 | 1:57.27 | 2:35.40 | |||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.30 | 1:18.90 | 2:00.19 | 2:41.27 | |||
4 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.36 | 1:20.41 | 2:02.14 | 2:42.30 | |||
5 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.07 | 1:19.44 | 2:03.03 | 2:47.02 | |||
6 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.74 | 1:25.29 | 2:10.96 | 2:55.73 | |||
7 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.74 | 1:31.59 | 2:20.45 | 3:08.11 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Køge Piger 4 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:07.54 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 34.57 | 1:06.71 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 30.64 | 1:37.35 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 30.19 | 2:07.54 | |||||||
2 | Kvik Piger B1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.90 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 37.09 | 1:09.50 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 30.64 | 1:40.14 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 27.76 | 2:07.90 | |||||||
3 | Kvik Piger B2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.24 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Liva Schmid | 2000 | 37.47 | 1:12.26 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 30.62 | 1:42.88 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 29.36 | 2:12.24 | |||||||
4 | 1 Gti Piger | 1900 | GTI | 2:13.51 | ||||||
Emilie Larsen | 2001 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 37.17 | 1:12.18 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 30.76 | 1:42.94 | |||||||
Lærke Knak | 2002 | 30.57 | 2:13.51 | |||||||
5 | Mk 31 Piger 1 | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:13.96 | ||||||
Mia Søgaard | 2001 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 36.43 | 1:12.03 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 31.83 | 1:43.86 | |||||||
Josephine Olsen | 2000 | 30.10 | 2:13.96 | |||||||
6 | Kvik Piger C | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.65 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 36.26 | 1:13.23 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 30.91 | 1:44.14 | |||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 31.51 | 2:15.65 | |||||||
7 | Køge Piger 3 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:17.72 | ||||||
Anna Andersen | 2001 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 37.89 | 1:12.36 | |||||||
Emma Henriksen | 2001 | 34.94 | 1:47.30 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 30.42 | 2:17.72 | |||||||
8 | 2 Gti Piger | 1900 | GTI | 2:21.81 | ||||||
Camilla Andersen | 2001 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 36.89 | 1:15.76 | |||||||
Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 35.27 | 1:51.03 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 30.78 | 2:21.81 | |||||||
9 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:25.07 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 42.45 | 1:18.04 | |||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 34.16 | 1:52.20 | |||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 32.87 | 2:25.07 | |||||||
10 | Køge Piger 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:33.19 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 42.56 | 1:18.68 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 36.98 | 1:55.66 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 37.53 | 2:33.19 | |||||||
11 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:33.89 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 41.79 | 41.79 | |||||||
Aya Bødker Grann | 2002 | 43.37 | 1:25.16 | |||||||
Victoria Leth | 2002 | 34.21 | 1:59.37 | |||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 34.52 | 2:33.89 | |||||||
12 | Sundfelag Akraness Damer | 1900 | Sundfelag Akraness | 2:36.35 | ||||||
Asgerdur Jing Laufeyjar | 2002 | 42.08 | 42.08 | |||||||
Arna Osk Jonsdottir | 2002 | 48.69 | 1:30.77 | |||||||
Brynhildur Traustadottir | 2001 | 32.87 | 2:03.64 | |||||||
Eyrun Sigthorsdottir | 2001 | 32.71 | 2:36.35 | |||||||
13 | Gsk Seniors | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 2:37.81 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 42.97 | 1:23.03 | |||||||
Ida T Mose | 2002 | 37.24 | 2:00.27 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 37.54 | 2:37.81 | |||||||
14 | 3 Gti Piger | 1900 | GTI | 2:45.60 | ||||||
Sofia Levisen | 2002 | 42.90 | 42.90 | |||||||
Michéle Maj Berggrein | 2002 | 48.69 | 1:31.59 | |||||||
Julie S. S. Mortensen | 2002 | 36.78 | 2:08.37 | |||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 37.23 | 2:45.60 | |||||||
15 | Køge Piger 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:50.45 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Melina Degner | 2004 | 50.54 | 1:31.79 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 40.98 | 2:12.77 | |||||||
Clara Dreier | 2004 | 37.68 | 2:50.45 | |||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:53.56 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 44.78 | 44.78 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 46.81 | 1:31.59 | |||||||
Lia Palmberg Nordhald | 2003 | 47.14 | 2:18.73 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 34.83 | 2:53.56 | |||||||
17 | Gsc Talent | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:15.41 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Signe Støttrup | 2004 | 56.61 | 1:42.26 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 47.43 | 2:29.69 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 45.72 | 3:15.41 | |||||||
18 | Gsk Juniors | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 3:30.42 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 51.37 | 51.37 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 1:02.91 | 1:54.28 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 48.19 | 2:42.47 | |||||||
Malene Langvad | 2004 | 47.95 | 3:30.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Køge Piger 4 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:06.04 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 34.40 | 1:06.30 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 30.44 | 1:36.74 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 29.30 | 2:06.04 | |||||||
2 | Kvik Piger B1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.93 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 36.96 | 1:09.17 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 30.13 | 1:39.30 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 27.63 | 2:06.93 | |||||||
3 | Kvik Piger B2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.86 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Liva Schmid | 2000 | 36.23 | 1:10.86 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 30.81 | 1:41.67 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 29.19 | 2:10.86 | |||||||
4 | 1 Gti Piger | 1900 | GTI | 2:12.40 | ||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 36.82 | 1:11.85 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 30.04 | 1:41.89 | |||||||
Lærke Knak | 2002 | 30.51 | 2:12.40 | |||||||
5 | Mk 31 Piger 1 | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:13.07 | ||||||
Mia Søgaard | 2001 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 36.16 | 1:11.17 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 31.51 | 1:42.68 | |||||||
Josephine Olsen | 2000 | 30.39 | 2:13.07 | |||||||
6 | Kvik Piger C | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.01 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 37.66 | 1:14.83 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 31.55 | 1:46.38 | |||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 31.63 | 2:18.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Drenge B1 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.28 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 33.40 | 1:02.91 | |||||||
Lukas Storm | 1999 | 28.97 | 1:31.88 | |||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 25.40 | 1:57.28 | |||||||
2 | Kvik Drenge B2 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.60 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 34.22 | 1:05.85 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 28.69 | 1:34.54 | |||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 26.06 | 2:00.60 | |||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.64 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 32.53 | 1:04.42 | |||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 29.11 | 1:33.53 | |||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 27.11 | 2:00.64 | |||||||
4 | Køge Drenge 1 | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:01.93 | ||||||
Jacob Samuel | 1998 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 36.53 | 1:06.06 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 28.40 | 1:34.46 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 27.47 | 2:01.93 | |||||||
5 | 1 Gti Drenge | 1900 | GTI | 2:03.99 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 33.72 | 1:09.05 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.97 | 1:38.02 | |||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 25.97 | 2:03.99 | |||||||
6 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:11.45 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Martin Holst | 2000 | 37.72 | 1:10.97 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 31.42 | 1:42.39 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 29.06 | 2:11.45 | |||||||
7 | Kvik Drenge C1 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.08 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 38.14 | 1:11.48 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 30.88 | 1:42.36 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 29.72 | 2:12.08 | |||||||
8 | Køge Drenge 2 | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:17.40 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 41.97 | 1:16.89 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 30.59 | 1:47.48 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 29.92 | 2:17.40 | |||||||
9 | Gsk Old Boys | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 2:22.03 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Victor N Andersen | 2000 | 43.28 | 1:18.20 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 32.96 | 1:51.16 | |||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 30.87 | 2:22.03 | |||||||
9 | Kvik Drenge C2 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.03 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Kristian Mortensen | 2000 | 41.38 | 1:17.54 | |||||||
Gustav Schlichtkrull | 2001 | 34.81 | 1:52.35 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 29.68 | 2:22.03 | |||||||
11 | 2 Gti Drenge | 1900 | GTI | 2:33.20 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Tobias Enghave | 2002 | 45.21 | 1:22.82 | |||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 37.26 | 2:00.08 | |||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 33.12 | 2:33.20 | |||||||
12 | Gsc Talent | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:38.29 | ||||||
Carl Westphal | 2002 | 42.35 | 42.35 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 44.33 | 1:26.68 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 38.48 | 2:05.16 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 33.13 | 2:38.29 | |||||||
13 | Køge Drenge 4 | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:39.19 | ||||||
Anton Reimer Hansen | 2002 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 45.08 | 1:28.98 | |||||||
Emil Krohn Olsen | 2001 | 35.85 | 2:04.83 | |||||||
August Ryom | 2002 | 34.36 | 2:39.19 | |||||||
14 | Kvik Drenge C3 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.28 | ||||||
Carl Palm-Henriksen | 2000 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Arthur Hansen | 2002 | 48.23 | 1:27.34 | |||||||
Lucas Sirek Larsen | 2002 | 41.92 | 2:09.26 | |||||||
Mike Johansen | 2001 | 31.02 | 2:40.28 | |||||||
15 | Gsk Young Boys | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 2:42.77 | ||||||
Thomas Langvad | 2002 | 38.80 | 38.80 | |||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 46.43 | 1:25.23 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 44.62 | 2:09.85 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 32.92 | 2:42.77 | |||||||
16 | Køge Drenge 3 | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:47.05 | ||||||
Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 48.81 | 1:29.03 | |||||||
Johan Krohn Olsen | 2001 | 45.97 | 2:15.00 | |||||||
Kristian Heinz Buskov | 2000 | 32.05 | 2:47.05 | |||||||
17 | Gti Drenge 4 | 1900 | GTI | 2:50.06 | ||||||
Mads Baltzer | 2002 | 41.73 | 41.73 | |||||||
Christian Andersen | 2003 | 48.26 | 1:29.99 | |||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 43.91 | 2:13.90 | |||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 36.16 | 2:50.06 | |||||||
18 | Kvik Drenge C5 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.46 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 37.45 | 37.45 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 50.86 | 1:28.31 | |||||||
Fillip Schlichtkrull | 2004 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 2:50.46 | 2:50.46 | |||||||
19 | Kvik Drenge C4 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.78 | ||||||
Lukas Malvig Andersen | 2003 | 41.34 | 41.34 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 47.17 | 1:28.51 | |||||||
Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 47.26 | 2:15.77 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 37.01 | 2:52.78 | |||||||
20 | Gsk Kids | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 3:06.40 | ||||||
Asger Johansen | 2003 | 48.47 | 48.47 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 46.79 | 1:35.26 | |||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 51.41 | 2:26.67 | |||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 39.73 | 3:06.40 | |||||||
- | Sundfelag Akraness Herrer | 1900 | Sundfelag Akraness | DSQ | Ej berør v/175m | |||||
Leonardo Williamsson | 2001 | 46.33 | 46.33 | |||||||
Erlend Magnusson | 2001 | 42.83 | 1:29.16 | |||||||
Sindri Andreas Bjarnason | 2001 | 38.75 | 2:07.91 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Drenge B1 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.19 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 33.32 | 1:01.62 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 28.31 | 1:29.93 | |||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 26.26 | 1:56.19 | |||||||
2 | Køge Drenge 1 | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:58.75 | ||||||
Jacob Samuel | 1998 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 35.65 | 1:04.48 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 27.93 | 1:32.41 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 26.34 | 1:58.75 | |||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.09 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 32.39 | 1:04.25 | |||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 28.49 | 1:32.74 | |||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 26.35 | 1:59.09 | |||||||
4 | Kvik Drenge B2 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.95 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 33.72 | 1:04.82 | |||||||
Lukas Storm | 1999 | 29.20 | 1:34.02 | |||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 25.93 | 1:59.95 | |||||||
5 | 1 Gti Drenge | 1900 | GTI | 2:01.99 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 32.39 | 1:07.00 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.85 | 1:35.85 | |||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 26.14 | 2:01.99 | |||||||
6 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.03 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Martin Holst | 2000 | 37.19 | 1:10.46 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 30.58 | 1:41.04 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 28.99 | 2:10.03 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.61 | 1:10.62 | 1:53.35 | 2:29.44 | |||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.67 | 1:11.33 | 1:57.30 | 2:32.97 | |||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.14 | 1:11.26 | 2:00.09 | 2:33.43 | |||
4 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 34.85 | 1:18.43 | 2:04.02 | 2:44.91 | |||
5 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.00 | 1:17.79 | 2:09.26 | 2:46.90 | |||
6 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.88 | 1:19.98 | 2:09.85 | 2:47.93 | |||
7 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.59 | 1:18.76 | 2:11.08 | 2:49.74 | |||
8 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.34 | 1:21.10 | 2:10.60 | 2:51.58 | |||
9 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.55 | 1:20.37 | 2:13.97 | 2:54.44 | |||
10 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.61 | 1:20.72 | 2:15.41 | 2:56.78 | |||
11 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.17 | 1:24.32 | 2:18.27 | 2:58.11 | |||
12 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.76 | 1:27.01 | 2:18.54 | 3:00.33 | |||
13 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.96 | 1:30.15 | 2:22.59 | 3:03.74 | |||
14 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.98 | 1:28.11 | 2:23.91 | 3:04.26 | |||
15 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.11 | 1:25.06 | 2:20.78 | 3:04.58 | |||
16 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.97 | 1:26.86 | 2:23.77 | 3:06.91 | |||
17 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.60 | 1:30.43 | 2:28.98 | 3:08.52 | |||
18 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.61 | 1:29.85 | 2:26.09 | 3:09.88 | |||
19 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.42 | 1:33.92 | 2:34.79 | 3:17.71 | |||
- | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNF | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.64 | 1:11.36 | 1:56.61 | 2:29.87 | |||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.32 | 1:13.76 | 1:56.73 | 2:31.60 | |||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.12 | 1:14.09 | 1:57.74 | 2:32.47 | |||
4 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | 1:12.95 | 1:58.69 | 2:33.15 | |||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.11 | 1:13.91 | 1:58.05 | 2:33.96 | |||
6 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.30 | 1:16.07 | 1:59.39 | 2:35.47 | |||
7 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.67 | 1:15.51 | 2:01.64 | 2:36.31 | |||
8 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.72 | 1:13.35 | 2:01.63 | 2:38.35 | |||
9 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.41 | 1:18.70 | 2:03.97 | 2:41.05 | |||
10 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.46 | 1:15.58 | 2:04.02 | 2:41.44 | |||
11 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.37 | 1:16.15 | 2:01.59 | 2:41.80 | |||
12 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.05 | 1:19.88 | 2:07.76 | 2:47.25 | |||
13 | Brynhildur Traustadottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 33.33 | 1:19.60 | 2:13.38 | 2:50.86 | |||
14 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.71 | 1:18.69 | 2:12.93 | 2:52.09 | |||
15 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.01 | 1:20.01 | 2:13.47 | 2:52.10 | |||
- | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.74 | 1:29.61 | 2:24.25 | 3:08.82 | |||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.52 | 1:33.21 | 2:32.09 | 3:16.14 | |||
3 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.64 | 1:38.70 | 2:35.22 | 3:21.76 | |||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.37 | 1:36.72 | 2:38.06 | 3:26.07 | |||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej samt berør /125 | |||||
- | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | flyben før arm/100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.72 | 1:18.51 | 2:09.78 | 2:46.03 | |||
2 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.04 | 1:25.67 | 2:21.42 | 3:00.49 | |||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.47 | 1:23.90 | 2:19.97 | 3:02.16 | |||
4 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.77 | 1:32.12 | 2:24.22 | 3:04.16 | |||
5 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.33 | 1:25.52 | 2:22.04 | 3:04.80 | |||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.11 | 1:27.34 | 2:24.20 | 3:06.66 | |||
7 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.96 | 1:41.00 | 2:42.27 | 3:28.00 | |||
- | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej samt ber/150 | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 29.93 | 1:05.60 | 1:50.85 | 2:25.51 | |||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.32 | 1:10.26 | 1:56.00 | 2:29.31 | |||
3 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.01 | 1:11.76 | 1:55.59 | 2:32.24 | |||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.50 | 1:10.85 | 1:59.10 | 2:33.25 | |||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.12 | 1:11.87 | 1:56.24 | 2:34.03 | |||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.27 | 1:13.15 | 2:01.26 | 2:36.13 | |||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.52 | 1:15.17 | 2:06.19 | 2:42.39 | |||
8 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.62 | 1:17.62 | 2:06.41 | 2:44.62 | |||
9 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.51 | 1:18.41 | 2:09.42 | 2:44.72 | |||
10 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.46 | 1:21.71 | 2:10.26 | 2:46.98 | |||
11 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.68 | 1:18.25 | 2:12.27 | 2:48.76 | |||
12 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 34.85 | 1:16.28 | 2:09.51 | 2:48.83 | |||
13 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.49 | 1:23.89 | 2:15.06 | 2:51.26 | |||
14 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.50 | 1:23.97 | 2:14.67 | 2:52.18 | |||
15 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.59 | 1:20.27 | 2:16.67 | 2:52.63 | |||
16 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.02 | 1:29.32 | 2:17.89 | 2:57.90 | |||
17 | Sindri Andreas Bjarnason | 2001 | Sundfelag Akraness | 38.40 | 1:22.95 | 2:19.13 | 2:59.36 | |||
18 | Erlend Magnusson | 2001 | Sundfelag Akraness | 41.07 | 1:27.21 | 2:20.44 | 3:00.79 | |||
19 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.26 | 1:29.18 | 2:18.70 | 3:02.03 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.83 | 1:03.78 | 1:46.11 | 2:17.28 | |||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.95 | 1:05.63 | 1:46.32 | 2:17.49 | |||
3 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.47 | 1:06.21 | 1:48.37 | 2:20.95 | |||
4 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.86 | 1:07.59 | 1:49.74 | 2:21.47 | |||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.24 | 1:10.38 | 1:50.38 | 2:21.86 | |||
6 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.25 | 1:06.41 | 1:51.81 | 2:24.04 | |||
7 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.64 | 1:12.20 | 1:55.51 | 2:29.20 | |||
8 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.11 | 1:14.38 | 2:01.00 | 2:38.90 | |||
- | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.69 | 1:27.13 | |||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.34 | 1:27.92 | |||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.58 | 1:33.73 | |||||
4 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.64 | 1:35.46 | |||||
5 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 47.70 | 1:35.59 | |||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.42 | 1:35.91 | |||||
7 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.41 | 1:36.23 | |||||
8 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.63 | 1:36.50 | |||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.67 | 1:37.29 | |||||
10 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.49 | 1:37.79 | |||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.37 | 1:40.00 | |||||
12 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 50.49 | 1:41.74 | |||||
13 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.68 | 1:41.81 | |||||
14 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 51.23 | 1:42.64 | |||||
15 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 55.00 | 1:43.32 | |||||
16 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.17 | 1:48.99 | |||||
17 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.00 | 1:51.04 | |||||
18 | Alberte Baun Jensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.14 | 1:52.14 | |||||
19 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.55 | 1:53.55 | |||||
20 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.66 | 1:55.24 | |||||
21 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 55.72 | 1:55.45 | |||||
22 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.00 | 2:14.77 | |||||
- | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej berør/75 | |||||
- | Sofie Krygermeier | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej fortsat bev/75 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.69 | 1:09.82 | |||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.04 | 1:10.62 | |||||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.92 | 1:17.22 | |||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.00 | 1:18.22 | |||||
5 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.21 | 1:19.08 | |||||
6 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.31 | 1:19.71 | |||||
7 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.61 | 1:23.88 | |||||
8 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.78 | 1:24.39 | |||||
9 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.10 | 1:24.57 | |||||
10 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.69 | 1:24.99 | |||||
11 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.93 | 1:25.42 | |||||
12 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.35 | 1:26.20 | |||||
13 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.92 | 1:26.37 | |||||
14 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.01 | 1:26.66 | |||||
15 | Asgerdur Jing Laufeyjar | 2002 | Sundfelag Akraness | 43.17 | 1:27.36 | |||||
16 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.37 | 1:28.17 | |||||
17 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.25 | 1:28.20 | |||||
18 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.39 | 1:28.88 | |||||
19 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.61 | 1:28.95 | |||||
20 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.65 | 1:29.00 | |||||
21 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.09 | 1:29.01 | |||||
21 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.77 | 1:29.01 | |||||
23 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.39 | 1:29.07 | |||||
24 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.60 | 1:30.00 | |||||
25 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.74 | 1:30.18 | |||||
26 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.29 | 1:30.99 | |||||
27 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.65 | 1:31.41 | |||||
28 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.69 | 1:31.48 | |||||
29 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.55 | 1:32.25 | |||||
30 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.40 | 1:32.72 | |||||
31 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.57 | 1:33.84 | |||||
32 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.07 | 1:35.18 | |||||
33 | Arna Osk Jonsdottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 47.07 | 1:35.71 | |||||
34 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.04 | 1:35.74 | |||||
35 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 46.72 | 1:35.84 | |||||
36 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.66 | 1:36.23 | |||||
37 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.97 | 1:37.40 | |||||
38 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.49 | 1:37.71 | |||||
39 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 46.72 | 1:38.87 | |||||
40 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.65 | 1:39.34 | |||||
41 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.47 | 1:40.73 | |||||
42 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.42 | 1:40.75 | |||||
43 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.28 | 1:40.78 | |||||
44 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.14 | 1:41.04 | |||||
45 | Matthildur Haflidadottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 49.15 | 1:43.47 | |||||
46 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.63 | 1:43.86 | |||||
47 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 49.41 | 1:44.91 | |||||
48 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.82 | 1:52.05 | |||||
49 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.13 | 1:53.40 | |||||
- | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Erika Brinck Nicolaisen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej fortsat bev/50 | |||||
- | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på mav/75 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.00 | 1:06.70 | |||||
2 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.31 | 1:10.09 | |||||
3 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.79 | 1:11.07 | |||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.34 | 1:12.00 | |||||
5 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.50 | 1:12.89 | |||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.61 | 1:13.18 | |||||
7 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.56 | 1:13.22 | |||||
8 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.49 | 1:13.80 | |||||
9 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.70 | 1:14.85 | |||||
10 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.87 | 1:14.86 | |||||
11 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.03 | 1:14.88 | |||||
12 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.98 | 1:14.97 | |||||
13 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.50 | 1:16.66 | |||||
14 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.75 | 1:17.48 | |||||
15 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.72 | 1:17.66 | |||||
16 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.84 | 1:17.88 | |||||
17 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | 1:18.10 | |||||
18 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.41 | 1:19.74 | |||||
19 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.56 | 1:20.47 | |||||
20 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 40.34 | 1:22.87 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.50 | 1:26.76 | |||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.88 | 1:30.19 | |||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.24 | ||||||
4 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.65 | 1:35.25 | |||||
5 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 47.19 | 1:35.87 | |||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.59 | 1:36.84 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.06 | 1:11.28 | |||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.59 | 1:14.62 | |||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.98 | 1:17.41 | |||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.45 | 1:17.52 | |||||
5 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.53 | 1:19.16 | |||||
6 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.12 | 1:22.29 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.42 | 1:05.40 | |||||
2 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.31 | 1:08.06 | |||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.23 | 1:09.58 | |||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.51 | 1:10.10 | |||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.87 | 1:11.15 | |||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.39 | 1:13.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 36.01 | 1:15.53 | |||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.92 | 1:16.80 | |||||
3 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 38.45 | 1:19.44 | |||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.25 | 1:21.31 | |||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.09 | 1:21.55 | |||||
6 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.08 | 1:21.56 | |||||
7 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.85 | 1:22.09 | |||||
8 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.21 | 1:22.60 | |||||
9 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.25 | 1:23.15 | |||||
10 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.50 | 1:23.62 | |||||
11 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 40.22 | 1:23.82 | |||||
12 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.40 | 1:25.34 | |||||
13 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.60 | 1:25.64 | |||||
14 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.90 | 1:25.93 | |||||
15 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.32 | 1:25.99 | |||||
16 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 43.06 | 1:27.71 | |||||
17 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.39 | 1:28.32 | |||||
18 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.50 | 1:28.53 | |||||
19 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.33 | 1:28.60 | |||||
20 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.64 | 1:28.88 | |||||
21 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.82 | 1:28.89 | |||||
22 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.76 | 1:29.03 | |||||
23 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.28 | 1:29.25 | |||||
24 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.79 | 1:29.66 | |||||
25 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.61 | 1:30.13 | |||||
26 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.06 | 1:30.40 | |||||
27 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 45.64 | 1:32.61 | |||||
28 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.76 | 1:33.44 | |||||
29 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.03 | 1:33.48 | |||||
30 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.31 | 1:33.69 | |||||
31 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.11 | 1:33.85 | |||||
32 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.24 | 1:33.95 | |||||
33 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.45 | 1:34.30 | |||||
34 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.19 | 1:34.37 | |||||
35 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 44.58 | 1:34.46 | |||||
36 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.40 | 1:35.40 | |||||
37 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.27 | 1:35.56 | |||||
38 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 47.94 | 1:35.60 | |||||
39 | Christian Andersen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 46.72 | 1:35.66 | |||||
39 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.53 | 1:35.66 | |||||
41 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.38 | 1:35.79 | |||||
42 | Anton Reimer Hansen | 2002 | Køge Svømmeklub | 47.28 | 1:35.89 | |||||
43 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.87 | 1:36.26 | |||||
44 | Erique Snær Llorens | 2002 | Sundfelag Akraness | 47.25 | 1:39.09 | |||||
45 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.65 | 1:39.38 | |||||
46 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.19 | 1:40.12 | |||||
47 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.51 | 1:40.44 | |||||
48 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.40 | 1:41.57 | |||||
49 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.83 | 1:43.22 | |||||
50 | Carl Rosenquist | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.08 | 1:43.47 | |||||
51 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.35 | 1:44.14 | |||||
52 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 51.18 | 1:44.27 | |||||
53 | Cornelius Olsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 53.20 | 1:45.58 | |||||
54 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.67 | 2:01.23 | |||||
- | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Gustav Reginsson Rørbo | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på mav eft25 | |||||
- | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
- | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej fortsat bev/75 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.84 | 1:07.71 | |||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.96 | 1:09.36 | |||||
3 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | 1:10.58 | |||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.15 | 1:10.64 | |||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.94 | 1:10.76 | |||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.08 | 1:13.47 | |||||
7 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.30 | 1:14.38 | |||||
8 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 36.80 | 1:14.82 | |||||
9 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.22 | 1:16.34 | |||||
10 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.26 | 1:17.12 | |||||
11 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.41 | 1:17.54 | |||||
12 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.23 | 1:17.68 | |||||
13 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.14 | 1:17.90 | |||||
14 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.98 | 1:20.17 | |||||
15 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.41 | 1:20.85 | |||||
16 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.13 | 1:22.00 | |||||
17 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.13 | 1:23.08 | |||||
18 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.39 | 1:25.51 | |||||
19 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.24 | 1:26.68 | |||||
20 | Natanael Bergmann Gunnars | 2001 | Sundfelag Akraness | 45.53 | 1:34.05 | |||||
21 | Leonardo Williamsson | 2001 | Sundfelag Akraness | 44.80 | 1:35.79 | |||||
22 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.77 | 2:01.45 | |||||
- | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Niki Karlsson | 2000 | Helsinfors Simsällskap | DNS | ||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej fortsat bev/75 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.06 | 1:00.87 | |||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.25 | 1:03.88 | |||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 30.77 | 1:04.37 | |||||
4 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.62 | 1:04.96 | |||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.97 | 1:05.44 | |||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.02 | 1:05.74 | |||||
7 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.01 | 1:06.20 | |||||
8 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.55 | 1:06.70 | |||||
9 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | 1:09.24 | |||||
10 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.35 | 1:11.55 | |||||
11 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | 1:13.73 | |||||
- | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.11 | 1:14.23 | |||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.06 | 1:15.79 | |||||
3 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 38.16 | 1:18.49 | |||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.12 | 1:20.22 | |||||
5 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 39.51 | 1:21.83 | |||||
6 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.88 | 1:22.60 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.35 | 1:03.24 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.63 | 1:07.22 | |||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.21 | 1:08.25 | |||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.19 | 1:09.33 | |||||
5 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.29 | 1:10.12 | |||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.41 | 1:12.79 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.78 | 1:00.52 | |||||
2 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.08 | 1:00.91 | |||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.55 | 1:04.12 | |||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.21 | 1:04.91 | |||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.46 | 1:06.07 | |||||
6 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.52 | 1:07.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.12 | 1:23.99 | 2:09.84 | 2:54.19 | |||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.09 | 1:28.48 | 2:17.99 | 3:06.33 | |||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.34 | 1:32.39 | 2:24.77 | 3:13.61 | |||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.85 | 1:39.64 | 2:33.88 | 3:21.59 | |||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.69 | 1:03.48 | 1:37.14 | 2:11.19 | |||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.27 | 1:06.55 | 1:43.03 | 2:19.00 | |||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.19 | 1:12.86 | 1:52.45 | 2:30.79 | |||
4 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.57 | 1:16.05 | 1:57.26 | 2:35.73 | |||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.40 | 1:15.79 | 1:57.74 | 2:37.95 | |||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.44 | 1:15.85 | 1:57.87 | 2:39.08 | |||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.58 | 1:18.91 | 2:02.43 | 2:45.61 | |||
8 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.96 | 1:21.36 | 2:04.66 | 2:46.18 | |||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.25 | 1:17.99 | 2:02.05 | 2:46.23 | |||
10 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.36 | 1:23.09 | 2:07.38 | 2:50.24 | |||
11 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.74 | 1:24.54 | 2:09.61 | 2:52.21 | |||
12 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.53 | 1:26.21 | 2:12.36 | 2:52.44 | |||
13 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.09 | 1:22.39 | 2:08.27 | 2:52.68 | |||
14 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.55 | 1:25.46 | 2:09.97 | 2:53.04 | |||
15 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.73 | 1:25.76 | 2:11.05 | 2:53.56 | |||
16 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.75 | 1:25.83 | 2:11.37 | 2:53.90 | |||
17 | Sofia Levisen | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 39.61 | 1:24.06 | 2:08.89 | 2:53.97 | |||
18 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.40 | 1:26.21 | 2:12.36 | 2:54.60 | |||
19 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.32 | 1:26.49 | 2:13.30 | 2:57.44 | |||
20 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.78 | 1:36.11 | 2:27.28 | 3:16.35 | |||
- | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.48 | 1:03.72 | 1:37.96 | 2:12.92 | |||
2 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.64 | 1:06.42 | 1:41.72 | 2:16.84 | |||
3 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | 1:06.69 | 1:42.83 | 2:18.96 | |||
4 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.45 | 1:08.41 | 1:44.65 | 2:19.76 | |||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.01 | 1:07.39 | 1:43.88 | 2:20.08 | |||
6 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.45 | 1:07.97 | 1:44.61 | 2:20.34 | |||
7 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.01 | 1:07.38 | 1:44.21 | 2:20.55 | |||
8 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.11 | 1:09.22 | 1:46.07 | 2:22.49 | |||
9 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.39 | 1:09.65 | 1:47.15 | 2:23.94 | |||
10 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.77 | 1:09.43 | 1:46.50 | 2:24.99 | |||
11 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.08 | 1:11.92 | 1:49.95 | 2:25.71 | |||
12 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.54 | 1:11.13 | 1:50.49 | 2:29.16 | |||
13 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.58 | 1:13.29 | 1:52.71 | 2:31.81 | |||
14 | Eyrun Sigthorsdottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 35.95 | 1:15.58 | 1:58.39 | 2:38.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.59 | 1:04.95 | 1:39.83 | 2:14.63 | |||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.95 | 1:08.69 | 1:46.74 | 2:24.01 | |||
3 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.15 | 1:13.53 | 1:53.22 | 2:32.20 | |||
4 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.95 | 1:18.25 | 1:59.98 | 2:38.84 | |||
5 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.87 | 1:16.14 | 1:59.26 | 2:41.17 | |||
6 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.40 | 1:19.63 | 2:01.95 | 2:42.44 | |||
7 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.45 | 1:20.75 | 2:03.30 | 2:43.18 | |||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.32 | 1:20.81 | 2:04.98 | 2:49.45 | |||
- | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNF | ||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 27.31 | 57.47 | 1:28.23 | 1:59.75 | |||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 27.49 | 58.12 | 1:30.50 | 2:03.87 | |||
3 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.28 | 1:01.66 | 1:35.20 | 2:08.33 | |||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.52 | 1:04.52 | 1:38.66 | 2:11.43 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.22 | 1:03.97 | 1:38.69 | 2:12.43 | |||
6 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.31 | 1:04.31 | 1:39.22 | 2:14.03 | |||
7 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.48 | 1:07.65 | 1:43.54 | 2:19.39 | |||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.81 | 1:07.30 | 1:44.47 | 2:20.17 | |||
9 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.82 | 1:09.12 | 1:45.41 | 2:20.68 | |||
10 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.87 | 1:08.72 | 1:46.39 | 2:21.87 | |||
11 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.05 | 1:09.72 | 1:46.46 | 2:22.25 | |||
12 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.26 | 1:11.47 | 1:49.06 | 2:24.73 | |||
13 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.05 | 1:10.65 | 1:47.47 | 2:25.10 | |||
14 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.71 | 1:10.24 | 1:48.95 | 2:25.61 | |||
15 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.40 | 1:12.19 | 1:50.00 | 2:25.85 | |||
16 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.92 | 1:08.81 | 1:49.84 | 2:28.29 | |||
17 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.25 | 1:12.94 | 1:52.15 | 2:30.11 | |||
18 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 33.62 | 1:11.84 | 1:51.91 | 2:30.78 | |||
19 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.83 | 1:16.56 | 1:57.65 | 2:37.28 | |||
20 | Sindri Andreas Bjarnason | 2001 | Sundfelag Akraness | 35.88 | 1:16.65 | 1:58.43 | 2:38.43 | |||
21 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.04 | 1:19.70 | 2:01.98 | 2:42.46 | |||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.51 | 57.58 | 1:28.74 | 2:00.08 | |||
2 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.12 | 59.18 | 1:31.43 | 2:02.93 | |||
3 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.60 | 59.62 | 1:31.69 | 2:03.45 | |||
4 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.82 | 1:00.01 | 1:32.42 | 2:03.83 | |||
5 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.72 | 1:00.34 | 1:33.06 | 2:05.32 | |||
6 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.98 | 1:00.82 | 1:33.63 | 2:05.54 | |||
7 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.66 | 1:01.93 | 1:35.09 | 2:06.96 | |||
8 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.69 | 1:00.36 | 1:33.78 | 2:08.11 | |||
9 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.35 | 1:02.67 | 1:36.05 | 2:08.46 | |||
10 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.77 | 1:09.07 | 1:46.65 | 2:23.21 | |||
- | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 49.31 | 1:42.18 | |||||
2 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.01 | 1:44.01 | |||||
3 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.20 | 1:44.13 | |||||
4 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.82 | 1:48.30 | |||||
5 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.14 | 1:48.89 | |||||
6 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 51.98 | 1:48.91 | |||||
7 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.60 | 1:49.33 | |||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.55 | 1:50.42 | |||||
9 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 53.96 | 1:53.64 | |||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.73 | 1:53.74 | |||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.72 | 1:53.88 | |||||
12 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.46 | 1:57.42 | |||||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 57.12 | 1:58.87 | |||||
14 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.95 | 2:00.36 | |||||
15 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 58.12 | 2:01.57 | |||||
16 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 59.94 | 2:05.23 | |||||
17 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.17 | 2:05.52 | |||||
18 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.69 | 2:07.19 | |||||
19 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.81 | 2:07.54 | |||||
20 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.66 | 2:23.57 | |||||
21 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.14 | 2:25.07 | |||||
- | Alberte Baun Jensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | assym ben | |||||
- | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.37 | 1:17.24 | |||||
2 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.40 | 1:23.24 | |||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 39.94 | 1:24.23 | |||||
4 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.22 | 1:29.54 | |||||
5 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.63 | 1:29.57 | |||||
6 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.43 | 1:30.44 | |||||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.36 | 1:30.73 | |||||
8 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.37 | 1:30.87 | |||||
9 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.27 | 1:32.16 | |||||
10 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.30 | 1:33.48 | |||||
11 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.25 | 1:33.68 | |||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.78 | 1:34.29 | |||||
13 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.43 | 1:35.29 | |||||
14 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.31 | 1:36.08 | |||||
15 | Asgerdur Jing Laufeyjar | 2002 | Sundfelag Akraness | 46.12 | 1:36.42 | |||||
16 | Maja Prominczl | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.04 | 1:36.75 | |||||
17 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.31 | 1:37.65 | |||||
18 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 45.75 | 1:37.94 | |||||
19 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.87 | 1:38.00 | |||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.89 | 1:38.66 | |||||
21 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.47 | 1:39.66 | |||||
22 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.20 | 1:39.92 | |||||
23 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 48.33 | 1:40.68 | |||||
24 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.64 | 1:40.69 | |||||
25 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.25 | 1:41.32 | |||||
26 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.44 | 1:42.80 | |||||
27 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.57 | 1:43.00 | |||||
28 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.36 | 1:43.84 | |||||
29 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 50.53 | 1:44.83 | |||||
30 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.77 | 1:44.87 | |||||
31 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.24 | 1:45.46 | |||||
32 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.16 | 1:45.81 | |||||
33 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 50.12 | 1:45.84 | |||||
34 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.46 | 1:46.39 | |||||
35 | Arna Osk Jonsdottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 50.06 | 1:46.40 | |||||
36 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 49.83 | 1:46.67 | |||||
37 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.68 | 1:47.45 | |||||
38 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.57 | 1:47.56 | |||||
39 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 51.81 | 1:49.53 | |||||
40 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.64 | 1:49.94 | |||||
41 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.52 | 1:50.42 | |||||
42 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.65 | 1:52.24 | |||||
43 | Ronja Henriksen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.25 | 1:52.62 | |||||
44 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.20 | 1:53.51 | |||||
45 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.07 | 1:53.69 | |||||
46 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 56.25 | 1:55.40 | |||||
47 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 54.37 | 1:56.60 | |||||
48 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.25 | 1:56.64 | |||||
49 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 54.85 | 1:56.81 | |||||
50 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 56.96 | 1:58.26 | |||||
51 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.82 | 1:58.77 | |||||
52 | Matthildur Haflidadottir | 2002 | Sundfelag Akraness | 1:00.11 | 2:08.38 | |||||
53 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.16 | 2:08.77 | |||||
54 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.62 | 2:13.45 | |||||
- | Nadija Grønning Poulsen | 2002 | Greve Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.76 | 1:13.91 | |||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.67 | 1:17.45 | |||||
3 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.37 | 1:19.16 | |||||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.80 | 1:19.45 | |||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.21 | 1:20.19 | |||||
6 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.40 | 1:20.38 | |||||
7 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.67 | 1:21.54 | |||||
8 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.12 | 1:21.82 | |||||
9 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.88 | 1:23.75 | |||||
10 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.01 | 1:24.87 | |||||
11 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.63 | 1:25.12 | |||||
12 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.36 | 1:25.69 | |||||
13 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.53 | 1:25.92 | |||||
14 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 41.10 | 1:26.31 | |||||
15 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.21 | 1:26.59 | |||||
16 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.34 | 1:29.33 | |||||
17 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 42.50 | 1:30.46 | |||||
18 | Eyrun Sigthorsdottir | 2001 | Sundfelag Akraness | 44.44 | 1:33.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 47.37 | 1:39.19 | |||||
2 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.00 | 1:41.64 | |||||
3 | Clara Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.32 | 1:43.20 | |||||
4 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.82 | 1:43.87 | |||||
5 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.62 | 1:45.88 | |||||
6 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 50.82 | 1:47.04 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.03 | 1:17.55 | |||||
2 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 38.72 | 1:22.40 | |||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 39.64 | 1:23.31 | |||||
4 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.04 | 1:29.19 | |||||
5 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.60 | 1:29.91 | |||||
6 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.57 | 1:30.65 | |||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.68 | 1:13.96 | |||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.27 | 1:15.99 | |||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.49 | 1:18.02 | |||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.97 | 1:18.81 | |||||
5 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.96 | 1:19.02 | |||||
6 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.24 | 1:19.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.01 | 1:24.65 | |||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.37 | 1:27.37 | |||||
3 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.38 | 1:32.37 | |||||
4 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.10 | 1:32.56 | |||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.36 | 1:34.76 | |||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.40 | 1:35.14 | |||||
7 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.48 | 1:35.24 | |||||
8 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.56 | 1:36.64 | |||||
9 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 46.36 | 1:36.88 | |||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.24 | 1:37.28 | |||||
11 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.57 | 1:37.56 | |||||
12 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.23 | 1:38.81 | |||||
13 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 46.87 | 1:39.40 | |||||
14 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.90 | 1:39.48 | |||||
15 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.36 | 1:39.58 | |||||
16 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 49.08 | 1:40.18 | |||||
17 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.23 | 1:41.02 | |||||
18 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 49.84 | 1:42.76 | |||||
19 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.15 | 1:42.89 | |||||
20 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 49.97 | 1:43.37 | |||||
21 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.19 | 1:43.39 | |||||
22 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.15 | 1:43.95 | |||||
23 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.35 | 1:45.59 | |||||
24 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.51 | 1:47.18 | |||||
25 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 52.82 | 1:47.30 | |||||
26 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 51.55 | 1:48.63 | |||||
27 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.83 | 1:49.15 | |||||
28 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.03 | 1:50.50 | |||||
29 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 53.46 | 1:50.88 | |||||
30 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 53.42 | 1:51.13 | |||||
31 | Erique Snær Llorens | 2002 | Sundfelag Akraness | 53.66 | 1:51.52 | |||||
32 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 53.78 | 1:52.02 | |||||
33 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.19 | 1:52.32 | |||||
34 | Christian Andersen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 52.21 | 1:52.45 | |||||
35 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.31 | 1:52.56 | |||||
36 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.18 | 1:53.13 | |||||
37 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 55.05 | 1:53.32 | |||||
38 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.16 | 1:53.39 | |||||
39 | Carl Rosenquist | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.01 | 1:54.02 | |||||
40 | Rasmus Randall Østerholt | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.81 | 1:55.09 | |||||
41 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.38 | 1:55.75 | |||||
42 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 56.58 | 1:56.47 | |||||
43 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.28 | 1:58.32 | |||||
44 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 55.43 | 1:58.46 | |||||
45 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.84 | 1:59.37 | |||||
46 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.70 | 2:01.00 | |||||
47 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.86 | 2:02.14 | |||||
48 | Cornelius Olsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 59.54 | 2:04.77 | |||||
49 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.70 | 2:12.41 | |||||
50 | Gustav Reginsson Rørbo | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.74 | 2:16.14 | |||||
51 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.48 | 2:22.52 | |||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | flyben f. arme/start | |||||
- | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v/75 m | |||||
- | Oscar Thau | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej samt berør/50 | |||||
- | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 34.21 | 1:11.82 | |||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.24 | 1:13.02 | |||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.59 | 1:19.27 | |||||
4 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.86 | 1:19.47 | |||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.71 | 1:22.22 | |||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.57 | 1:23.43 | |||||
7 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.45 | 1:23.47 | |||||
8 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.32 | 1:24.42 | |||||
9 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.61 | 1:25.58 | |||||
10 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.74 | 1:26.82 | |||||
11 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.22 | 1:26.87 | |||||
12 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.69 | 1:28.28 | |||||
13 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.21 | 1:29.26 | |||||
14 | Erlend Magnusson | 2001 | Sundfelag Akraness | 44.21 | 1:31.55 | |||||
15 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.86 | 1:31.77 | |||||
16 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 45.47 | 1:35.12 | |||||
17 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.93 | 1:35.18 | |||||
18 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 47.80 | 1:39.37 | |||||
19 | Natanael Bergmann Gunnars | 2001 | Sundfelag Akraness | 46.29 | 1:40.37 | |||||
20 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.96 | 1:42.50 | |||||
21 | Leonardo Williamsson | 2001 | Sundfelag Akraness | 48.61 | 1:45.73 | |||||
22 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.22 | 2:22.85 | |||||
- | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.78 | 1:11.09 | |||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.46 | 1:13.32 | |||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.23 | 1:15.35 | |||||
4 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.07 | 1:18.96 | |||||
5 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.79 | 1:20.72 | |||||
- | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1 h i berør v/75 | |||||
- | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 fly ben /start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.82 | 1:24.86 | |||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.14 | 1:28.63 | |||||
3 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.79 | 1:30.87 | |||||
4 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.49 | 1:31.10 | |||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.23 | 1:32.73 | |||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.41 | 1:33.69 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 34.08 | 1:12.35 | |||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.99 | 1:13.40 | |||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | 1:18.36 | |||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.39 | 1:18.37 | |||||
5 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.20 | 1:18.80 | |||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.83 | 1:22.61 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.99 | 1:11.98 | |||||
2 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.87 | 1:13.09 | |||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.60 | 1:13.54 | |||||
4 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.47 | 1:19.69 | |||||
- | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | flyb i sv.eft/75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
- | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 33.29 | 1:12.45 | 1:51.85 | 2:32.10 | |||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.96 | 1:23.44 | 2:10.32 | 2:57.85 | |||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.56 | 1:25.65 | 2:14.94 | 3:03.01 | |||
4 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.78 | 1:35.25 | 2:31.53 | 3:27.48 | |||
5 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.63 | 1:49.77 | 2:51.36 | 3:48.94 | |||
6 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.33 | 1:48.93 | 2:50.77 | 3:55.79 | |||
- | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.36 | 1:10.78 | 1:48.64 | 2:25.27 | |||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.86 | 1:10.30 | 1:48.88 | 2:29.96 | |||
3 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.03 | 1:12.42 | 1:52.13 | 2:31.77 | |||
4 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.85 | 1:12.52 | 1:54.52 | 2:34.46 | |||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.29 | 1:14.26 | 1:56.01 | 2:38.84 | |||
6 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.71 | 1:16.69 | 1:59.30 | 2:42.51 | |||
7 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.65 | 1:19.80 | 2:02.66 | 2:45.18 | |||
8 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.46 | 1:21.69 | 2:08.33 | 2:54.55 | |||
9 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.57 | 1:24.90 | 2:12.44 | 3:00.41 | |||
10 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.82 | 1:29.44 | 2:19.12 | 3:08.12 | |||
- | Brynhildur Traustadottir | 2001 | Sundfelag Akraness | DSQ | Asyn arm v/175 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.90 | 1:14.42 | 1:55.29 | 2:35.68 | |||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.64 | 1:25.34 | 2:15.05 | 3:03.04 | |||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.84 | 1:30.36 | 2:19.03 | 3:06.23 | |||
4 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 44.80 | 1:36.77 | 2:32.08 | 3:26.38 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 32.77 | 1:09.56 | 1:48.58 | 2:29.41 | |||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.53 | 1:10.05 | 1:49.84 | 2:31.74 | |||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.40 | 1:13.19 | 1:54.35 | 2:33.92 | |||
4 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.60 | 1:16.16 | 1:57.87 | 2:38.71 | |||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.39 | 1:13.25 | 1:55.81 | 2:39.03 | |||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.28 | 1:21.92 | 2:07.28 | 2:53.37 | |||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.21 | 1:24.17 | 2:10.67 | 2:58.37 | |||
8 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.69 | 1:23.27 | 2:11.31 | 2:58.67 | |||
9 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.24 | 1:24.05 | 2:14.50 | 3:04.39 | |||
10 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.43 | 1:30.16 | 2:19.63 | 3:06.41 | |||
11 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.57 | 1:31.03 | 2:21.36 | 3:10.78 | |||
12 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.17 | 1:25.90 | 2:17.56 | 3:11.77 | |||
- | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Niki Karlsson | 2000 | Helsinfors Simsällskap | DNS | ||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.33 | 1:04.26 | 1:38.81 | 2:13.52 | |||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.89 | 1:06.13 | 1:43.10 | 2:21.26 | |||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.89 | 1:08.23 | 1:45.09 | 2:21.52 | |||
4 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.81 | 1:08.58 | 1:46.04 | 2:21.97 | |||
5 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.37 | 1:06.97 | 1:45.96 | 2:27.96 | |||
6 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.76 | 1:10.93 | 1:50.10 | 2:30.13 | |||
7 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.15 | 1:10.92 | 1:50.50 | 2:30.30 | |||
8 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.74 | 1:18.32 | 2:03.58 | 2:46.19 | |||
9 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.85 | 1:18.66 | 2:05.44 | 2:46.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger B1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.25 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 29.77 | 59.47 | |||||||
Sara Sylvest | 2000 | 28.41 | 1:27.88 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 28.37 | 1:56.25 | |||||||
2 | Køge Piger 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:58.67 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Caroline Samuel | 2000 | 28.58 | 57.94 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 30.50 | 1:28.44 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 30.23 | 1:58.67 | |||||||
3 | Kvik Piger C | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.29 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 28.52 | 57.03 | |||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 31.55 | 1:28.58 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.71 | 1:59.29 | |||||||
4 | Mk 31 Piger 1 | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:00.08 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 28.98 | 58.52 | |||||||
Josephine Olsen | 2000 | 30.76 | 1:29.28 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 30.80 | 2:00.08 | |||||||
5 | Kvik Piger B2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.32 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 30.29 | 1:00.14 | |||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | 29.77 | 1:29.91 | |||||||
Liva Schmid | 2000 | 30.41 | 2:00.32 | |||||||
6 | Køge Piger 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:03.18 | ||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 29.84 | 1:01.41 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 30.98 | 1:32.39 | |||||||
Anna Andersen | 2001 | 30.79 | 2:03.18 | |||||||
7 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.20 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 31.94 | 31.94 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 33.02 | 1:04.96 | |||||||
Victoria Leth | 2002 | 32.21 | 1:37.17 | |||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 33.03 | 2:10.20 | |||||||
8 | 2 Gti Piger | 1900 | GTI | 2:17.71 | ||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 40.24 | 1:10.45 | |||||||
Julie S. S. Mortensen | 2002 | 34.55 | 1:45.00 | |||||||
Camilla Andersen | 2001 | 32.71 | 2:17.71 | |||||||
9 | Køge Piger 3 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:18.15 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Emma Henriksen | 2001 | 32.61 | 1:06.09 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 35.10 | 1:41.19 | |||||||
Clara Dreier | 2004 | 36.96 | 2:18.15 | |||||||
10 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.64 | ||||||
Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Luna Granborg | 2002 | 34.43 | 1:09.23 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 35.64 | 1:44.87 | |||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 33.77 | 2:18.64 | |||||||
11 | Sundfelag Akraness Damer | 1900 | Sundfelag Akraness | 2:21.31 | ||||||
Eyrun Sigthorsdottir | 2001 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Matthildur Haflidadottir | 2002 | 42.27 | 1:14.31 | |||||||
Asgerdur Jing Laufeyjar | 2002 | 35.63 | 1:49.94 | |||||||
Brynhildur Traustadottir | 2001 | 31.37 | 2:21.31 | |||||||
12 | Gsk Seniors | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 2:21.99 | ||||||
Ida T Mose | 2002 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 34.03 | 1:08.66 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 35.71 | 1:44.37 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 37.62 | 2:21.99 | |||||||
13 | Gsc Piger 3 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.84 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 35.59 | 1:12.18 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 38.38 | 1:50.56 | |||||||
Lia Palmberg Nordhald | 2003 | 38.28 | 2:28.84 | |||||||
14 | 3 Gti Piger | 1900 | GTI | 2:33.05 | ||||||
Michéle Maj Berggrein | 2002 | 41.77 | 41.77 | |||||||
Sofia Levisen | 2002 | 35.25 | 1:17.02 | |||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 36.76 | 1:53.78 | |||||||
Ida Boe Rasmussen | 2003 | 39.27 | 2:33.05 | |||||||
15 | Gsc Talent | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:50.87 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 45.86 | 1:26.13 | |||||||
Signe Støttrup | 2004 | 44.56 | 2:10.69 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 40.18 | 2:50.87 | |||||||
16 | Gsk Juniors | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 2:58.82 | ||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 45.74 | 1:26.55 | |||||||
Malene Langvad | 2004 | 48.98 | 2:15.53 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 43.29 | 2:58.82 | |||||||
- | Køge Piger 4 | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | |||||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | |||||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | |||||||||
Melina Degner | 2004 | DNS | ||||||||
- | 1 Gti Piger | 1900 | GTI | DSQ | tyvstart | |||||
Karoline Barrett | 2002 | 29.14 | 29.14 | |||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 30.70 | 59.84 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 28.49 | 1:28.33 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger B1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.69 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 28.86 | 58.71 | |||||||
Sara Sylvest | 2000 | 28.35 | 1:27.06 | |||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 29.63 | 1:56.69 | |||||||
2 | Køge Piger 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:57.25 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 28.78 | 58.04 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 29.20 | 1:27.24 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 30.01 | 1:57.25 | |||||||
3 | Mk 31 Piger 1 | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:58.07 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 30.47 | 59.54 | |||||||
Josephine Olsen | 2000 | 30.34 | 1:29.88 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 28.19 | 1:58.07 | |||||||
4 | Kvik Piger B2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.11 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Liva Schmid | 2000 | 30.00 | 59.49 | |||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | 29.41 | 1:28.90 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 29.21 | 1:58.11 | |||||||
5 | Kvik Piger C | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.79 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 28.93 | 57.46 | |||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 31.27 | 1:28.73 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 31.06 | 1:59.79 | |||||||
6 | Køge Piger 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:04.25 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 30.92 | 1:01.36 | |||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 31.37 | 1:32.73 | |||||||
Anna Andersen | 2001 | 31.52 | 2:04.25 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Drenge B1 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.68 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 26.10 | 26.10 | |||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 26.38 | 52.48 | |||||||
Lukas Storm | 1999 | 25.54 | 1:18.02 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 26.66 | 1:44.68 | |||||||
2 | Køge Drenge 1 | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:46.25 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 25.17 | 25.17 | |||||||
Jacob Samuel | 1998 | 26.31 | 51.48 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 26.69 | 1:18.17 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 28.08 | 1:46.25 | |||||||
3 | Kvik Drenge B2 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.74 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 26.35 | 53.18 | |||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 26.85 | 1:20.03 | |||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 26.71 | 1:46.74 | |||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.60 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 27.56 | 27.56 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 28.03 | 55.59 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.13 | 1:21.72 | |||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 26.88 | 1:48.60 | |||||||
5 | 1 Gti Drenge | 1900 | GTI | 1:48.81 | ||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 25.86 | 25.86 | |||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 25.83 | 51.69 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 27.41 | 1:19.10 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.71 | 1:48.81 | |||||||
6 | Kvik Drenge C1 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.61 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 27.55 | 27.55 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 27.29 | 54.84 | |||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 29.19 | 1:24.03 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 29.58 | 1:53.61 | |||||||
7 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.49 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 30.66 | 1:00.27 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 30.07 | 1:30.34 | |||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 29.15 | 1:59.49 | |||||||
8 | Køge Drenge 2 | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:00.12 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 28.82 | 58.88 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 29.98 | 1:28.86 | |||||||
Kristian Heinz Buskov | 2000 | 31.26 | 2:00.12 | |||||||
9 | Kvik Drenge C2 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.65 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Mike Johansen | 2001 | 30.99 | 1:01.09 | |||||||
Kristian Mortensen | 2000 | 31.45 | 1:32.54 | |||||||
Roar Andersen | 2001 | 31.11 | 2:03.65 | |||||||
10 | Gsk Old Boys | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 2:04.70 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 31.42 | 1:01.85 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 31.53 | 1:33.38 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 31.32 | 2:04.70 | |||||||
11 | Sigma Birkerød | 1900 | Sigma Swim Birkerød | 2:07.57 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 29.69 | 29.69 | |||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 30.72 | 1:00.41 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 34.34 | 1:34.75 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 32.82 | 2:07.57 | |||||||
12 | 2 Gti Drenge | 1900 | GTI | 2:09.60 | ||||||
Tobias Enghave | 2002 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 31.23 | 1:04.04 | |||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 31.89 | 1:35.93 | |||||||
Mads Baltzer | 2002 | 33.67 | 2:09.60 | |||||||
13 | Sundfelag Akraness Herrer | 1900 | Sundfelag Akraness | 2:12.96 | ||||||
Leonardo Williamsson | 2001 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Erlend Magnusson | 2001 | 32.52 | 1:07.62 | |||||||
Natanael Bergmann Gunnars | 2001 | 33.23 | 1:40.85 | |||||||
Sindri Andreas Bjarnason | 2001 | 32.11 | 2:12.96 | |||||||
14 | 3 Gti Drenge | 1900 | GTI | 2:23.65 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 35.77 | 1:11.77 | |||||||
Kevin Liang | 2002 | 35.76 | 1:47.53 | |||||||
Marius Bugge | 2003 | 36.12 | 2:23.65 | |||||||
15 | Gsk Young Boys | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 2:26.68 | ||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 33.99 | 1:09.42 | |||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 38.97 | 1:48.39 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 38.29 | 2:26.68 | |||||||
16 | Kvik Drenge C4 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.06 | ||||||
Lukas Malvig Andersen | 2003 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 36.39 | 1:12.54 | |||||||
Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 37.76 | 1:50.30 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 39.76 | 2:30.06 | |||||||
17 | Kvik Drenge C5 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.88 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Fillip Schlichtkrull | 2004 | 36.27 | 1:11.23 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 39.46 | 1:50.69 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 40.19 | 2:30.88 | |||||||
18 | Gsk Kids | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 2:39.78 | ||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 41.95 | 41.95 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 37.80 | 1:19.75 | |||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 39.13 | 1:58.88 | |||||||
Marius Nielsen | 2003 | 40.90 | 2:39.78 | |||||||
- | Gsc Talent | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | |||||||||
Oliver Steenberg | 2002 | |||||||||
Oscar Thau | 2002 | |||||||||
Emil Steenberg | 2002 | DNS | ||||||||
- | Kvik Drenge C3 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Carl Palm-Henriksen | 2000 | |||||||||
Arthur Hansen | 2002 | |||||||||
Lucas Sirek Larsen | 2002 | |||||||||
Gustav Schlichtkrull | 2001 | DNS | ||||||||
- | Køge Drenge 3 | 1998 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | |||||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | |||||||||
Emil Krohn Olsen | 2001 | |||||||||
Johan Krohn Olsen | 2001 | DNS | ||||||||
- | Køge Drenge 4 | 1998 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | |||||||||
Mikkel Roed | 2004 | |||||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | |||||||||
Anton Reimer Hansen | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Drenge B1 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.27 | ||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 27.03 | 27.03 | |||||||
Lukas Storm | 1999 | 26.15 | 53.18 | |||||||
Frederik Galving | 1998 | 25.04 | 1:18.22 | |||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 25.05 | 1:43.27 | |||||||
2 | Køge Drenge 1 | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:44.14 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 25.23 | 25.23 | |||||||
Jacob Samuel | 1998 | 26.17 | 51.40 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 26.29 | 1:17.69 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 26.45 | 1:44.14 | |||||||
3 | Kvik Drenge B2 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.01 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 27.26 | 27.26 | |||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 26.66 | 53.92 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 26.45 | 1:20.37 | |||||||
Mads Andersen | 1998 | 26.64 | 1:47.01 | |||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.64 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 27.30 | 27.30 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 27.89 | 55.19 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.19 | 1:21.38 | |||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 26.26 | 1:47.64 | |||||||
5 | 1 Gti Drenge | 1900 | GTI | 1:49.84 | ||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 26.20 | 26.20 | |||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 26.20 | 52.40 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 27.63 | 1:20.03 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.81 | 1:49.84 | |||||||
6 | Kvik Drenge C1 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.45 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 27.81 | 27.81 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 27.84 | 55.65 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 29.79 | 1:25.44 | |||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 29.01 | 1:54.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 36.31 | ||||||
2 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.46 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.65 | ||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.96 | ||||||
5 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 34, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.99 | ||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.06 | ||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.12 | ||||||
4 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.43 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.65 | ||||||
3 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 36, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.34 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 41, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.67 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.05 | ||||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.22 | ||||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.50 | ||||||
5 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 42, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.14 | ||||||
2 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.48 | ||||||
3 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.65 | ||||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 43, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.92 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.39 | ||||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 44, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.28 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 71 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 71, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.84 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | ||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.99 | ||||||
4 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 72 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 72, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.98 | ||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.98 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 73 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 73, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.12 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 74 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 81 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 81, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.14 | ||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.38 | ||||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.85 | ||||||
4 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 29.42 | ||||||
5 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 82 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 82, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.59 | ||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.37 | ||||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.68 | ||||||
4 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 28.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 83 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 83, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.95 | ||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.38 | ||||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 84 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | AL Bank - KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 84, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | NAT | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.32 | ||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:41 |