Resultater for SydCup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 1, 400m Medley Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.22 | 2:29.57 | 3:59.84 | 5:10.52 | |||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.24 | 2:45.87 | 4:16.45 | 5:34.37 | |||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.29 | 2:42.39 | 4:20.78 | 5:37.27 | |||
4 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 1:19.17 | 2:44.72 | 4:24.85 | 5:38.37 | |||
5 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 1:16.94 | 2:53.01 | 4:22.85 | 5:38.76 | |||
6 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Swim Team Sønderjylland | 1:20.89 | 2:50.31 | 4:28.66 | 5:49.53 | |||
7 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 1:24.61 | 2:51.90 | 4:36.89 | 5:55.96 | |||
8 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 1:25.81 | 3:01.05 | 4:47.69 | 6:08.01 | |||
9 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 1:21.49 | 2:50.84 | 4:44.60 | 6:11.69 | |||
10 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 1:29.58 | 3:02.94 | 4:50.83 | 6:15.32 | |||
11 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 1:27.34 | 3:07.99 | 4:55.52 | 6:22.34 | |||
12 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:30.58 | 3:12.42 | 5:10.37 | 6:45.38 | |||
13 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 2:04.99 | 4:04.06 | 6:11.01 | 7:04.46 | |||
- | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | DSQ | 1 hånd i vend | |||||
- | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 27 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 2, 400m Medley Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Henrik Petersen | 1994 | Swim Team Sønderjylland | 1:04.94 | 2:22.09 | 3:50.95 | 4:59.21 | |||
2 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 1:14.99 | 2:34.26 | 4:00.39 | 5:11.71 | |||
3 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 1:06.09 | 2:26.85 | 4:02.83 | 5:12.45 | |||
4 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.51 | 2:31.99 | 4:04.46 | 5:16.01 | |||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.05 | 2:37.48 | 4:05.79 | 5:17.82 | |||
6 | Victor R. Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 1:15.27 | 2:35.55 | 4:09.74 | 5:21.44 | |||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.50 | 2:40.43 | 4:14.20 | 5:24.59 | |||
8 | Patrick Strandlyst | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 1:15.73 | 2:42.88 | 4:17.20 | 5:33.43 | |||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.27 | 2:52.42 | 4:26.07 | 5:43.36 | |||
- | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 27 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 3, 400m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.97 | 2:14.43 | 3:22.80 | 4:30.46 | |||
2 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 1:05.11 | 2:14.58 | 3:26.39 | 4:39.29 | |||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:07.38 | 2:21.68 | 3:37.56 | 4:52.56 | |||
4 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 1:07.64 | 2:23.51 | 3:41.59 | 4:59.62 | |||
5 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.33 | 2:30.93 | 3:48.80 | 5:04.29 | |||
6 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.61 | 2:30.16 | 3:49.08 | 5:04.46 | |||
7 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 1:12.23 | 2:31.63 | 3:51.77 | 5:11.08 | |||
8 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.23 | 2:31.75 | 3:53.11 | 5:13.23 | |||
9 | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | 1:12.23 | 2:32.84 | 3:54.07 | 5:15.51 | |||
10 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 1:15.09 | 2:37.25 | 4:01.26 | 5:21.81 | |||
11 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 1:14.86 | 2:39.63 | 4:04.99 | 5:25.37 | |||
12 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.55 | 2:46.62 | 4:16.82 | 5:42.76 | |||
13 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 1:20.39 | 2:50.74 | 4:20.92 | 5:43.47 | |||
14 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 1:21.83 | 2:56.23 | 4:32.52 | 6:06.20 | |||
15 | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | Kolding SK | 1:24.93 | 3:00.84 | 4:36.82 | 6:11.42 | |||
16 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 1:28.49 | 3:08.40 | 4:47.56 | 6:19.67 | |||
17 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:30.77 | 3:15.57 | 5:00.86 | 6:43.56 | |||
18 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 1:42.54 | 3:31.36 | 5:20.84 | 7:04.60 | |||
- | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 27 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:34 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:16 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 4, 400m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 1:01.03 | 2:06.75 | 3:12.91 | 4:17.48 | |||
2 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.74 | 2:08.61 | 3:14.46 | 4:21.86 | |||
3 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.18 | 2:09.06 | 3:15.52 | 4:22.18 | |||
4 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.92 | 2:12.97 | 3:20.85 | 4:26.67 | |||
5 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 1:03.90 | 2:12.45 | 3:21.43 | 4:26.95 | |||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:03.73 | 2:12.34 | 3:21.38 | 4:26.97 | |||
7 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.66 | 2:12.58 | 3:21.47 | 4:29.59 | |||
8 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.72 | 2:13.70 | 3:24.40 | 4:33.01 | |||
9 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:03.53 | 2:13.28 | 3:23.87 | 4:33.39 | |||
10 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.42 | 2:14.71 | 3:25.25 | 4:35.95 | |||
11 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:06.72 | 2:18.57 | 3:31.37 | 4:43.13 | |||
12 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 1:06.08 | 2:19.24 | 3:33.69 | 4:46.12 | |||
13 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.34 | 2:25.59 | 3:41.16 | 4:54.55 | |||
14 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.46 | 2:28.18 | 3:46.83 | 5:04.14 | |||
15 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.03 | 2:30.88 | 3:49.00 | 5:05.70 | |||
16 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 1:07.45 | 2:26.13 | 3:48.85 | 5:08.52 | |||
17 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 1:11.72 | 2:31.90 | 3:52.82 | 5:10.40 | |||
18 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 1:12.94 | 2:33.27 | 3:55.59 | 5:12.74 | |||
19 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.41 | 2:32.68 | 3:53.72 | 5:13.30 | |||
20 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:11.45 | 2:32.64 | 3:54.55 | 5:15.11 | |||
21 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.09 | 2:33.31 | 3:55.48 | 5:17.67 | |||
22 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:16.99 | 2:42.66 | 4:10.01 | 5:32.99 | |||
23 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:18.95 | 2:43.64 | 4:10.73 | 5:35.62 | |||
24 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 1:19.75 | 2:49.61 | 4:20.70 | 5:44.92 | |||
25 | Simon Tylak Jakobsen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 1:21.48 | 2:51.12 | 4:22.16 | 5:47.22 | |||
26 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:20.30 | 2:50.52 | 4:22.79 | 5:51.38 | |||
27 | Mirza Cehobaic | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 1:19.34 | 2:51.86 | 4:27.29 | 6:01.84 | |||
28 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.53 | 2:58.53 | 4:35.65 | 6:07.00 | |||
29 | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | 1:23.40 | 2:57.63 | 4:31.12 | 6:09.02 | |||
30 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 1:29.63 | 3:08.92 | 4:49.56 | 6:29.14 | |||
31 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 1:29.92 | 3:10.48 | 4:52.94 | 6:30.57 | |||
32 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:33.20 | 3:13.93 | 4:56.16 | 6:33.04 | |||
- | Kasper Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 27 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:16 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 32.13 | 1:09.10 | |||||
2 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 34.68 | 1:11.90 | |||||
3 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 34.41 | 1:16.24 | |||||
4 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Swim Team Sønderjylland | 34.53 | 1:17.56 | |||||
5 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 38.30 | 1:22.38 | |||||
- | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.34 | 1:12.94 | |||||
2 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 34.33 | 1:14.06 | |||||
3 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 34.83 | 1:14.46 | |||||
4 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 35.30 | 1:16.76 | |||||
5 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 36.74 | 1:17.36 | |||||
6 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 35.86 | 1:18.79 | |||||
7 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.15 | 1:19.49 | |||||
8 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.04 | 1:22.73 | |||||
9 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 37.67 | 1:23.95 | |||||
10 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 37.93 | 1:24.83 | |||||
11 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Bov IF | 40.00 | 1:27.23 | |||||
12 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.66 | 1:27.88 | |||||
13 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 39.98 | 1:28.02 | |||||
14 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.83 | 1:43.08 | |||||
- | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | DSQ | Ej ryg efter vend | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 35.01 | 1:16.23 | |||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.16 | 1:16.57 | |||||
3 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 38.09 | 1:20.72 | |||||
4 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 39.92 | 1:25.67 | |||||
5 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 41.36 | 1:25.88 | |||||
6 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 40.55 | 1:26.37 | |||||
7 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 42.35 | 1:26.39 | |||||
8 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 41.10 | 1:27.04 | |||||
9 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 43.64 | 1:33.96 | |||||
10 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 45.44 | 1:34.40 | |||||
11 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 45.65 | 1:35.61 | |||||
12 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 46.24 | 1:36.02 | |||||
13 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 47.15 | 1:40.80 | |||||
14 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.60 | 1:45.67 | |||||
15 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 50.98 | 1:47.39 | |||||
16 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.63 | 1:54.48 | |||||
- | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | DSQ | Ej slafslutning på r | |||||
- | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 39.08 | 1:23.23 | |||||
2 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.21 | 1:32.34 | |||||
3 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 44.64 | 1:34.65 | |||||
4 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 45.25 | 1:38.20 | |||||
5 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 46.56 | 1:39.86 | |||||
6 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 50.99 | 1:43.11 | |||||
7 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 51.32 | 1:52.46 | |||||
- | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | DSQ | Ej afslutning på ryg | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 45.45 | 1:40.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 27 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:50 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 31.97 | 1:08.61 | |||||
2 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 35.67 | 1:12.57 | |||||
3 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 34.87 | 1:14.21 | |||||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.57 | 1:14.70 | |||||
5 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 35.66 | 1:18.08 | |||||
6 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 36.77 | 1:18.10 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 35.11 | 1:15.73 | |||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 34.90 | 1:16.07 | |||||
3 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 40.48 | 1:25.08 | |||||
4 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 40.94 | 1:26.38 | |||||
5 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 40.50 | 1:28.17 | |||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 36.89 | 1:20.55 | |||||
2 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.34 | 1:30.55 | |||||
3 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 43.15 | 1:32.86 | |||||
4 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 46.37 | 1:36.96 | |||||
5 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 45.83 | 1:39.48 | |||||
6 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 47.43 | 1:39.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:50 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 27.10 | 1:01.92 | |||||
2 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.52 | 1:03.44 | |||||
3 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.80 | 1:05.03 | |||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.47 | 1:05.64 | |||||
5 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 29.94 | 1:08.69 | |||||
6 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 33.41 | 1:10.56 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Harmuth | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 30.62 | 1:05.57 | |||||
2 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 29.42 | 1:05.90 | |||||
3 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.00 | 1:08.04 | |||||
4 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.67 | 1:08.66 | |||||
5 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.90 | 1:09.43 | |||||
6 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 32.44 | 1:10.52 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.14 | 1:08.53 | |||||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 32.95 | 1:10.54 | |||||
3 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 35.54 | 1:13.78 | |||||
4 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 35.43 | 1:15.18 | |||||
5 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 35.91 | 1:18.27 | |||||
6 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.94 | 1:19.95 | |||||
7 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 39.58 | 1:21.74 | |||||
8 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.71 | 1:23.83 | |||||
9 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 41.20 | 1:24.98 | |||||
10 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 44.01 | 1:30.83 | |||||
- | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | DSQ | 1 hånd i vend.v.75m | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 34.13 | 1:12.13 | |||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.18 | 1:13.98 | |||||
3 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 35.58 | 1:16.12 | |||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 34.08 | 1:17.18 | |||||
5 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 39.00 | 1:23.26 | |||||
6 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 38.48 | 1:24.23 | |||||
7 | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | 44.54 | 1:32.93 | |||||
8 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 44.36 | 1:35.37 | |||||
9 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 50.71 | 1:38.15 | |||||
- | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | 1 hånd i vend.v.75m | |||||
- | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | DSQ | Afsl ryg på maven | |||||
- | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | afsl ryg på mave | |||||
- | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 44.75 | 1:33.01 | |||||
2 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 45.79 | 1:35.38 | |||||
3 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 46.45 | 1:38.66 | |||||
4 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 45.49 | 1:40.68 | |||||
5 | Lasse Lemke | 2004 | Sg Elbe | 45.14 | 1:41.24 | |||||
6 | Mads Lentz | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.29 | 1:50.32 | |||||
7 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 1:51.13 | ||||||
8 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 58.19 | 1:57.80 | |||||
9 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 59.96 | 2:06.46 | |||||
- | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | DSQ | afsl ryg på mave | |||||
- | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | DSQ | 2 armtag u vand | |||||
- | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej ryglig. v.vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 27 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:58 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:02 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 26.76 | 1:00.92 | |||||
2 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.80 | 1:04.78 | |||||
3 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.89 | 1:05.14 | |||||
4 | Andreas Harmuth | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 31.14 | 1:05.73 | |||||
5 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.77 | 1:07.93 | |||||
6 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 30.73 | 1:08.23 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.15 | 1:08.48 | |||||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 32.80 | 1:10.89 | |||||
3 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.74 | 1:12.16 | |||||
4 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 34.51 | 1:14.39 | |||||
5 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 35.01 | 1:17.51 | |||||
6 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.52 | 1:18.74 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 33.73 | 1:11.71 | |||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.80 | 1:12.87 | |||||
3 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 34.86 | 1:14.08 | |||||
4 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 38.96 | 1:24.35 | |||||
- | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:02 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 27.65 | ||||||
2 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 28.17 | ||||||
3 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 29.22 | ||||||
4 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 29.73 | ||||||
5 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 29.89 | ||||||
6 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.32 | ||||||
7 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 30.57 | ||||||
8 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Swim Team Sønderjylland | 32.11 | ||||||
9 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 32.68 | ||||||
10 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 33.01 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.95 | ||||||
2 | Alina Groht | 1998 | Flensburger SK | 29.40 | ||||||
3 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 29.60 | ||||||
4 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.77 | ||||||
5 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.28 | ||||||
6 | Clara Heil | 1998 | Swim Team Sønderjylland | 30.49 | ||||||
7 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 30.52 | ||||||
8 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 30.53 | ||||||
9 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 30.63 | ||||||
10 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.35 | ||||||
11 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.44 | ||||||
12 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 31.89 | ||||||
13 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.49 | ||||||
14 | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | 32.57 | ||||||
15 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 32.61 | ||||||
16 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 33.84 | ||||||
17 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 33.91 | ||||||
18 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.73 | ||||||
19 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 35.12 | ||||||
20 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 35.32 | ||||||
21 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.65 | ||||||
22 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 35.71 | ||||||
23 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 38.15 | ||||||
24 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.01 | ||||||
25 | Louise Winsley | 1998 | Kolding SK | 45.84 | ||||||
- | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 30.62 | ||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 31.17 | ||||||
3 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 31.90 | ||||||
4 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 32.41 | ||||||
5 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 33.44 | ||||||
6 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 33.45 | ||||||
7 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 33.47 | ||||||
8 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 33.65 | ||||||
9 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 33.70 | ||||||
10 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 34.23 | ||||||
11 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.52 | ||||||
12 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.70 | ||||||
13 | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | 34.76 | ||||||
14 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 35.30 | ||||||
15 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 35.42 | ||||||
16 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 35.43 | ||||||
17 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.68 | ||||||
18 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 35.73 | ||||||
19 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.13 | ||||||
20 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 36.26 | ||||||
21 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.26 | ||||||
22 | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | Kolding SK | 37.50 | ||||||
23 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.11 | ||||||
24 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.46 | ||||||
25 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.70 | ||||||
26 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.75 | ||||||
27 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 39.15 | ||||||
28 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.70 | ||||||
29 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.12 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 32.26 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 33.10 | ||||||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.24 | ||||||
4 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 37.39 | ||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.49 | ||||||
6 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 39.50 | ||||||
7 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 40.07 | ||||||
8 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 40.73 | ||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 41.07 | ||||||
10 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.09 | ||||||
11 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 42.29 | ||||||
- | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | DSQ | ingen ber. v/25m | |||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 38.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 27.72 | ||||||
2 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 28.30 | ||||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.47 | ||||||
4 | Alina Groht | 1998 | Flensburger SK | 29.33 | ||||||
5 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 29.52 | ||||||
6 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 29.55 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 30.08 | ||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 30.79 | ||||||
3 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 31.24 | ||||||
4 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 31.85 | ||||||
5 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 32.34 | ||||||
6 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 33.20 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 31.03 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 32.45 | ||||||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.95 | ||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.79 | ||||||
5 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 37.36 | ||||||
6 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 38.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 33.91 | ||||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 34.56 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Harmuth | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 33.88 | ||||||
2 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 34.39 | ||||||
3 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 35.00 | ||||||
4 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger SK | 36.30 | ||||||
5 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.73 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.19 | ||||||
2 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.31 | ||||||
3 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.74 | ||||||
4 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 35.69 | ||||||
5 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 39.47 | ||||||
6 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 40.16 | ||||||
7 | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.82 | ||||||
8 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 42.01 | ||||||
9 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 42.06 | ||||||
10 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger SK | 46.68 | ||||||
11 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.64 | ||||||
- | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | 2 armtag u. vand | |||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hark Rink | 2000 | Flensburger SK | 38.98 | ||||||
2 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.11 | ||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 44.65 | ||||||
4 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 45.55 | ||||||
5 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.08 | ||||||
6 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 47.11 | ||||||
7 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 47.82 | ||||||
8 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 48.32 | ||||||
9 | Simon Tylak Jakobsen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 48.58 | ||||||
10 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.68 | ||||||
11 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 52.59 | ||||||
12 | Kristoffer Franken | 2001 | Odder IGF | 1:00.83 | ||||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DSQ | 1 hånd i afsl | |||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 47.51 | ||||||
2 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.59 | ||||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 50.36 | ||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.36 | ||||||
5 | Mads Lentz | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.28 | ||||||
6 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 53.75 | ||||||
7 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 55.40 | ||||||
8 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 56.73 | ||||||
- | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | forkert stilart | |||||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DSQ | asyncr. bev. | |||||
- | Lasse Lemke | 2004 | Sg Elbe | DSQ | forkert stilart | |||||
- | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | asyncr. ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Harmuth | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 33.41 | ||||||
2 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 33.94 | ||||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 33.94 | ||||||
4 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 34.14 | ||||||
5 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.71 | ||||||
6 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger SK | 35.47 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 33.68 | ||||||
2 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.13 | ||||||
3 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.61 | ||||||
4 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 35.81 | ||||||
5 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 38.75 | ||||||
6 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 40.54 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hark Rink | 2000 | Flensburger SK | 37.95 | ||||||
2 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 42.77 | ||||||
3 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.52 | ||||||
4 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.07 | ||||||
5 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 45.72 | ||||||
6 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 46.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:43 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.18 | ||||||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Swim Team Sønderjylland | 34.53 | ||||||
3 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 34.74 | ||||||
4 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 36.89 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger SK | 33.25 | ||||||
2 | Clara Heil | 1998 | Swim Team Sønderjylland | 35.64 | ||||||
3 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.22 | ||||||
4 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 37.83 | ||||||
5 | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | 38.26 | ||||||
6 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.72 | ||||||
7 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.31 | ||||||
8 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 44.31 | ||||||
9 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.75 | ||||||
10 | Louise Winsley | 1998 | Kolding SK | 58.26 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 35.35 | ||||||
2 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 38.53 | ||||||
3 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 40.32 | ||||||
4 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 41.08 | ||||||
5 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 42.85 | ||||||
6 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 43.98 | ||||||
7 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.99 | ||||||
8 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.22 | ||||||
9 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.72 | ||||||
10 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.23 | ||||||
11 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 46.62 | ||||||
12 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.67 | ||||||
- | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 38.77 | ||||||
2 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 39.09 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.09 | ||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.76 | ||||||
5 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 44.37 | ||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 48.80 | ||||||
7 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 50.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.23 | ||||||
2 | Alina Groht | 1998 | Flensburger SK | 32.39 | ||||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Swim Team Sønderjylland | 34.06 | ||||||
4 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 34.34 | ||||||
5 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 35.43 | ||||||
6 | Clara Heil | 1998 | Swim Team Sønderjylland | 35.45 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 34.72 | ||||||
2 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 37.99 | ||||||
3 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 40.14 | ||||||
4 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 40.23 | ||||||
5 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 42.49 | ||||||
6 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 43.10 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 37.15 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 37.53 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.51 | ||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.83 | ||||||
5 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 43.22 | ||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 48.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 26.61 | ||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.98 | ||||||
3 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.25 | ||||||
4 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 28.13 | ||||||
5 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.55 | ||||||
6 | Henrik Petersen | 1994 | Swim Team Sønderjylland | 28.57 | ||||||
7 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 28.95 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.04 | ||||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 28.33 | ||||||
3 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.47 | ||||||
4 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 29.77 | ||||||
5 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger SK | 30.75 | ||||||
6 | Patrick Strandlyst | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 33.69 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 29.11 | ||||||
2 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.92 | ||||||
3 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 31.63 | ||||||
4 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.72 | ||||||
5 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger SK | 31.73 | ||||||
6 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 32.80 | ||||||
7 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.19 | ||||||
7 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 33.19 | ||||||
9 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.04 | ||||||
10 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.56 | ||||||
11 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburger SK | 35.38 | ||||||
12 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.50 | ||||||
13 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger SK | 38.23 | ||||||
14 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.53 | ||||||
- | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | DSQ | 1 hånd i vend v/25m | |||||
- | Mirza Cehobaic | 1998 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 1 hånd i afsl. | |||||
- | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | crawlben i v/ 25m | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 31.20 | ||||||
2 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 32.86 | ||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 33.84 | ||||||
4 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 36.11 | ||||||
5 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 37.26 | ||||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.50 | ||||||
7 | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | 40.42 | ||||||
8 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.91 | ||||||
9 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.74 | ||||||
10 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 43.67 | ||||||
11 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.81 | ||||||
12 | Kristoffer Franken | 2001 | Odder IGF | 49.02 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.18 | ||||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.06 | ||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 44.62 | ||||||
4 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 45.68 | ||||||
5 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.69 | ||||||
6 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 46.31 | ||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 46.97 | ||||||
8 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 47.05 | ||||||
9 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 49.32 | ||||||
10 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 49.44 | ||||||
11 | Lasse Lemke | 2004 | Sg Elbe | 53.90 | ||||||
- | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | DSQ | 2 bentag u vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:35 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 26.30 | ||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.38 | ||||||
3 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.00 | ||||||
4 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 27.61 | ||||||
5 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.00 | ||||||
6 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 28.46 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 28.99 | ||||||
2 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.61 | ||||||
3 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger SK | 30.78 | ||||||
4 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 31.19 | ||||||
5 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 33.57 | ||||||
- | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 31.64 | ||||||
2 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 32.49 | ||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 34.03 | ||||||
4 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 35.84 | ||||||
5 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 36.24 | ||||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:35 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 30.31 | 1:03.35 | 1:37.37 | 2:11.98 | |||
2 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.84 | 1:05.84 | 1:42.86 | 2:20.90 | |||
3 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 33.65 | 1:10.10 | 1:48.45 | 2:26.29 | |||
4 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 33.46 | 1:10.89 | 1:50.02 | 2:29.39 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.38 | 1:06.99 | 1:42.16 | 2:17.76 | |||
2 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 32.22 | 1:07.25 | 1:44.34 | 2:22.31 | |||
3 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 33.80 | 1:11.20 | 1:50.14 | 2:28.20 | |||
4 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.67 | 1:11.50 | 1:51.80 | 2:32.25 | |||
5 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 34.59 | 1:15.10 | 1:55.18 | 2:34.34 | |||
6 | Christine Larsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.29 | 1:14.82 | 1:57.24 | 2:39.69 | |||
7 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 38.61 | 1:22.75 | 2:09.31 | 2:54.26 | |||
8 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.32 | 1:27.48 | 2:15.85 | 2:59.59 | |||
9 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.60 | 1:30.98 | 2:21.89 | 3:11.87 | |||
- | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 32.82 | 1:09.23 | 1:47.28 | 2:25.22 | |||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.06 | 1:12.02 | 1:50.40 | 2:28.20 | |||
3 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 34.99 | 1:15.35 | 1:54.47 | 2:33.62 | |||
4 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 34.90 | 1:14.32 | 1:55.00 | 2:34.71 | |||
5 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 35.11 | 1:15.09 | 1:56.29 | 2:35.85 | |||
6 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 34.41 | 1:13.87 | 1:56.04 | 2:36.25 | |||
7 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 36.22 | 1:17.78 | 2:01.04 | 2:40.94 | |||
8 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.14 | 1:17.31 | 2:00.44 | 2:41.18 | |||
9 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 38.04 | 1:20.90 | 2:04.86 | 2:43.50 | |||
10 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 38.33 | 1:21.46 | 2:05.77 | 2:43.81 | |||
11 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 36.83 | 1:19.91 | 2:04.25 | 2:45.21 | |||
12 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 38.28 | 1:23.20 | 2:07.45 | 2:47.96 | |||
13 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 39.19 | 1:24.65 | 2:12.44 | 2:54.90 | |||
14 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 40.16 | 1:25.59 | 2:12.14 | 2:55.75 | |||
15 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.73 | 1:24.01 | 2:11.36 | 2:56.81 | |||
16 | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | 39.10 | 1:23.95 | 2:07.17 | 2:58.72 | |||
17 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 40.87 | 1:27.67 | 2:16.21 | 2:59.28 | |||
18 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.03 | 1:28.13 | 2:21.23 | 3:11.54 | |||
19 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 43.40 | 1:33.90 | 2:25.52 | 3:15.61 | |||
20 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:40.13 | 3:29.32 | 3:29.32 | ||||
- | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 35.28 | 1:14.83 | 1:56.43 | 2:35.67 | |||
2 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 35.16 | 1:16.74 | 2:01.37 | 2:39.75 | |||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 37.40 | 1:20.64 | 2:04.25 | 2:46.41 | |||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 37.32 | 1:21.34 | 2:07.22 | 2:51.22 | |||
5 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.46 | 1:23.28 | 2:10.07 | 2:55.29 | |||
6 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 41.29 | 1:28.37 | 2:15.24 | 2:57.10 | |||
7 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 40.79 | 1:27.04 | 2:14.02 | 2:59.65 | |||
8 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 47.02 | 1:42.49 | 2:38.20 | 3:31.15 | |||
9 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 48.39 | 1:44.20 | 2:42.15 | 3:35.24 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 40.78 | 1:26.46 | 2:13.47 | 2:57.07 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 26.17 | 55.22 | |||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 27.06 | 56.16 | |||||
3 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.63 | 56.24 | |||||
4 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 27.34 | 56.45 | |||||
5 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.41 | 57.20 | |||||
6 | Mathias Green | 1992 | Swim Team Sønderjylland | 28.23 | 1:00.46 | |||||
7 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 29.04 | 1:00.62 | |||||
8 | Frederik Bøgebjerg | 1992 | Delta Svøm | 28.67 | 1:01.32 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.56 | 56.85 | |||||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 27.50 | 57.49 | |||||
3 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 27.20 | 57.73 | |||||
4 | Andreas Harmuth | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 28.49 | 58.03 | |||||
5 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 28.40 | 58.39 | |||||
6 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.14 | 58.62 | |||||
7 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 28.46 | 58.97 | |||||
8 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.29 | 59.02 | |||||
9 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.18 | 59.16 | |||||
10 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 28.93 | 59.56 | |||||
11 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 29.22 | 1:01.33 | |||||
12 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.62 | 1:03.35 | |||||
13 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.18 | 1:05.49 | |||||
14 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.10 | 1:17.23 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 26.92 | 55.72 | |||||
2 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 57.26 | 57.26 | |||||
3 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 28.00 | 57.66 | |||||
4 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 28.67 | 58.70 | |||||
5 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.23 | 59.65 | |||||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 28.35 | 59.76 | |||||
7 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 29.25 | 1:00.11 | |||||
8 | Victor R. Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 29.24 | 1:00.74 | |||||
9 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.96 | 1:02.09 | |||||
10 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.99 | 1:02.40 | |||||
11 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger SK | 29.89 | 1:02.57 | |||||
12 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.89 | 1:02.99 | |||||
13 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 30.26 | 1:03.17 | |||||
14 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburger SK | 30.80 | 1:04.37 | |||||
15 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 31.34 | 1:04.96 | |||||
16 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.48 | 1:04.97 | |||||
17 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 30.96 | 1:05.05 | |||||
18 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.89 | 1:05.33 | |||||
19 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 31.36 | 1:05.45 | |||||
20 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.63 | 1:06.89 | |||||
21 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 32.07 | 1:06.98 | |||||
22 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.52 | 1:07.90 | |||||
23 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 33.37 | 1:09.59 | |||||
24 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger SK | 32.94 | 1:10.19 | |||||
25 | Mirza Cehobaic | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 33.09 | 1:10.75 | |||||
26 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.96 | 1:12.72 | |||||
27 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 1:12.92 | 1:12.92 | |||||
28 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 35.45 | 1:14.01 | |||||
29 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.38 | 1:28.33 | |||||
- | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 29.12 | 1:00.89 | |||||
2 | Hark Rink | 2000 | Flensburger SK | 31.31 | 1:04.28 | |||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.83 | 1:05.55 | |||||
4 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 30.72 | 1:05.76 | |||||
5 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 33.10 | 1:07.69 | |||||
6 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger SK | 33.29 | 1:08.77 | |||||
7 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.28 | 1:09.45 | |||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 33.48 | 1:10.29 | |||||
9 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger SK | 1:12.27 | 1:12.27 | |||||
10 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 35.05 | 1:12.45 | |||||
11 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger SK | 1:12.69 | 1:12.69 | |||||
12 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 1:13.14 | 1:13.14 | |||||
13 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.89 | 1:13.89 | |||||
14 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.73 | 1:15.32 | |||||
15 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 36.50 | 1:15.85 | |||||
16 | Simon Tylak Jakobsen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 36.59 | 1:16.20 | |||||
17 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.30 | 1:16.76 | |||||
18 | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | 36.21 | 1:17.59 | |||||
19 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 37.91 | 1:22.46 | |||||
20 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 38.81 | 1:23.21 | |||||
21 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.40 | 1:25.05 | |||||
22 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 40.58 | 1:26.13 | |||||
23 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 56.51 | 2:01.96 | |||||
- | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.77 | 1:19.12 | |||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.49 | 1:19.64 | |||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 37.97 | 1:19.80 | |||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 38.28 | 1:20.82 | |||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 38.20 | 1:20.84 | |||||
6 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.40 | 1:21.03 | |||||
7 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 39.10 | 1:22.11 | |||||
8 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburger SK | 39.72 | 1:24.73 | |||||
9 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 41.21 | 1:24.79 | |||||
10 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.89 | 1:24.82 | |||||
11 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 38.96 | 1:25.12 | |||||
12 | Mads Lentz | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.92 | 1:29.42 | |||||
13 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 42.12 | 1:30.15 | |||||
14 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 43.86 | 1:36.62 | |||||
14 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 42.32 | 1:36.62 | |||||
16 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 46.12 | 1:38.44 | |||||
17 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.98 | 1:51.36 | |||||
- | Lasse Lemke | 2004 | Sg Elbe | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 25.19 | 54.03 | |||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 26.38 | 54.78 | |||||
3 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.26 | 55.68 | |||||
4 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 27.07 | 56.33 | |||||
5 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.64 | 56.37 | |||||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.38 | 57.20 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 26.23 | 54.84 | |||||
2 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.42 | 57.17 | |||||
3 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 27.96 | 57.40 | |||||
4 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 28.15 | 57.73 | |||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 28.29 | 58.95 | |||||
6 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.71 | 59.27 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 29.08 | 1:00.30 | |||||
2 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 29.57 | 1:02.69 | |||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.78 | 1:03.27 | |||||
4 | Hark Rink | 2000 | Flensburger SK | 30.42 | 1:04.07 | |||||
5 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 31.96 | 1:06.49 | |||||
6 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger SK | 32.19 | 1:06.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:19 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.36 | 1:17.24 | |||||
2 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 37.55 | 1:18.62 | |||||
3 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 38.01 | 1:20.07 | |||||
4 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Swim Team Sønderjylland | 40.52 | 1:27.48 | |||||
5 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.76 | 1:29.23 | |||||
6 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 44.08 | 1:32.62 | |||||
7 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 43.50 | 1:33.40 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.25 | 1:21.26 | |||||
2 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 38.20 | 1:22.07 | |||||
3 | Alina Groht | 1998 | Flensburger SK | 38.54 | 1:22.77 | |||||
4 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.28 | 1:25.00 | |||||
5 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 41.34 | 1:28.53 | |||||
6 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 40.86 | 1:28.64 | |||||
7 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 42.66 | 1:30.90 | |||||
8 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Bov IF | 44.41 | 1:32.45 | |||||
9 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.04 | 1:37.36 | |||||
10 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.47 | 1:42.56 | |||||
11 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.10 | 1:42.58 | |||||
12 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.04 | 1:44.87 | |||||
13 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 51.11 | 1:50.24 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 39.62 | 1:23.58 | |||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.46 | 1:24.97 | |||||
3 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 42.40 | 1:32.57 | |||||
4 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 44.59 | 1:35.08 | |||||
5 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 46.01 | 1:36.59 | |||||
6 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 46.05 | 1:37.65 | |||||
7 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 46.06 | 1:38.05 | |||||
8 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 48.59 | 1:40.86 | |||||
9 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 47.75 | 1:41.02 | |||||
10 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 47.79 | 1:41.56 | |||||
11 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 49.92 | 1:42.80 | |||||
12 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 49.89 | 1:44.54 | |||||
13 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 51.87 | 1:50.53 | |||||
14 | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | Kolding SK | 52.72 | 1:51.15 | |||||
15 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.92 | 2:00.95 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.89 | 1:38.11 | |||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 48.77 | 1:39.35 | |||||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.28 | 1:44.16 | |||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 49.69 | 1:44.94 | |||||
5 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 50.24 | 1:47.91 | |||||
6 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 51.25 | 1:48.04 | |||||
7 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.76 | 1:48.06 | |||||
8 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 55.30 | 1:56.07 | |||||
9 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 55.11 | 1:56.66 | |||||
10 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 56.87 | 1:57.70 | |||||
11 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 56.88 | 2:02.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.46 | 1:16.58 | |||||
2 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 37.60 | 1:18.91 | |||||
3 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.19 | 1:19.09 | |||||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 38.08 | 1:19.57 | |||||
5 | Alina Groht | 1998 | Flensburger SK | 39.32 | 1:24.73 | |||||
6 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 39.80 | 1:24.78 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 39.42 | 1:22.65 | |||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.87 | 1:23.20 | |||||
3 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 42.00 | 1:30.78 | |||||
4 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 43.65 | 1:32.20 | |||||
5 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 44.78 | 1:34.77 | |||||
6 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 48.15 | 1:42.47 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.24 | 1:35.29 | |||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.72 | 1:37.06 | |||||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.13 | 1:41.05 | |||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 47.23 | 1:42.55 | |||||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 48.58 | 1:43.52 | |||||
6 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 49.49 | 1:46.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:34 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Henrik Petersen | 1994 | Swim Team Sønderjylland | 29.92 | 1:05.16 | 1:42.20 | 2:20.01 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.77 | 1:05.41 | 1:42.20 | 2:21.33 | |||
2 | Patrick Strandlyst | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 35.76 | 1:18.86 | 2:04.61 | 2:51.59 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 38.80 | 1:29.12 | 2:20.23 | 3:09.46 | |||
2 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger SK | 41.34 | 1:32.05 | 2:22.40 | 3:10.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dronningerne | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:12.24 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Maiken Morsing | 1997 | 39.34 | 1:10.58 | |||||||
Clara Franck | 1999 | 31.64 | 1:42.22 | |||||||
Laura Morsing | 1999 | 30.02 | 2:12.24 | |||||||
2 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg Elbe | 2:14.60 | ||||||
Zoe-Julia Krause | 1999 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | 37.40 | 1:12.25 | |||||||
Emily Schröder | 2000 | 34.13 | 1:46.38 | |||||||
Kea Körner | 1994 | 28.22 | 2:14.60 | |||||||
3 | Delta Piger 1 | 1997 | Delta Svøm | 2:15.15 | ||||||
Amalie Bøgebjerg | 1995 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Pernille H. Gravgaard | 1997 | 34.56 | 1:09.16 | |||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 34.65 | 1:43.81 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 31.34 | 2:15.15 | |||||||
4 | Sts Damer | 0 | Swim Team Sønderjylland | 2:17.02 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 36.30 | 1:10.60 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 36.35 | 1:46.95 | |||||||
Clara Heil | 1998 | 30.07 | 2:17.02 | |||||||
5 | Sks Sønderborg 1 | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.85 | ||||||
Camilla Buch | 1999 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 38.31 | 1:17.29 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 1:04.56 | 2:21.85 | |||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 2:21.85 | ||||||||
6 | Kolding Super Piger | 0 | Kolding SK | 2:21.86 | ||||||
Fie Holzmann | 2000 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 38.79 | 1:16.61 | |||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 35.58 | 1:52.19 | |||||||
Lærke Højbjerg | 1999 | 29.67 | 2:21.86 | |||||||
7 | Frem Piger | 0 | Frem Odense | 2:30.27 | ||||||
Claudia Olsen | 1998 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 41.27 | 1:24.20 | |||||||
Emma Jensen | 1999 | 35.66 | 1:59.86 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 30.41 | 2:30.27 | |||||||
8 | Delta Piger 2 | 1900 | Delta Svøm | 2:37.11 | ||||||
Louise Buch Kjølby | 1999 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 44.26 | 1:24.07 | |||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 41.10 | 2:05.17 | |||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 31.94 | 2:37.11 | |||||||
9 | Sks Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:38.88 | ||||||
Maria S. Johannsen | 2000 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Julie Fink | 2001 | 45.15 | 1:25.95 | |||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 38.14 | 2:04.09 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 34.79 | 2:38.88 | |||||||
10 | Kolding Power Piger | 0 | Kolding SK | 2:38.95 | ||||||
Anni Pedersen | 1998 | 39.01 | 39.01 | |||||||
Madison Guldborg | 2001 | 46.07 | 1:25.08 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 39.61 | 2:04.69 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 34.26 | 2:38.95 | |||||||
11 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 2:41.90 | ||||||
Luna Ladefoged | 2000 | 38.93 | 38.93 | |||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 46.83 | 1:25.76 | |||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 42.06 | 2:07.82 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 34.08 | 2:41.90 | |||||||
12 | Erritsø Piger 1 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:48.81 | ||||||
Christine Larsen | 1998 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Nikoline Bøgebjerg | 1998 | 48.06 | 1:30.65 | |||||||
Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 42.61 | 2:13.26 | |||||||
Kannika N. Christensen | 1998 | 35.55 | 2:48.81 | |||||||
13 | Sks Sønderborg 3 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:50.95 | ||||||
Caroline S. Christiansen | 1999 | 47.34 | 47.34 | |||||||
Ida Sørensen | 1999 | 46.74 | 1:34.08 | |||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 37.60 | 2:11.68 | |||||||
Katrine Jensen | 2001 | 39.27 | 2:50.95 | |||||||
14 | Kronprinsesserne | 0 | Haderslev Svømme Klub | 3:04.01 | ||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 52.16 | 52.16 | |||||||
Christine Rasmussen | 2001 | 48.00 | 1:40.16 | |||||||
Didde Meyer | 2001 | 40.61 | 2:20.77 | |||||||
Clara Mortensen | 2001 | 43.24 | 3:04.01 | |||||||
- | Prinsesserne | 0 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Erritsø Piger 3 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | 2 Armt på mave i ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 16, 4X50m Medley Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silkeborg Herrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.35 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 34.40 | 1:05.23 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 26.44 | 1:31.67 | |||||||
Kasper Winther | 1995 | 24.68 | 1:56.35 | |||||||
2 | Sts Herre | 0 | Swim Team Sønderjylland | 1:57.03 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Andreas Harmuth | 1997 | 33.07 | 1:02.95 | |||||||
Henrik Petersen | 1994 | 28.81 | 1:31.76 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 25.27 | 1:57.03 | |||||||
3 | Haderslev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:00.21 | ||||||
Lukas Larsen | 1996 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Emil Knudsen | 1999 | 34.94 | 1:05.11 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 28.94 | 1:34.05 | |||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 26.16 | 2:00.21 | |||||||
4 | Delta Drenge 1 | 1900 | Delta Svøm | 2:03.78 | ||||||
Mikkel Hvidholm | 1998 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Kenneth Aaberg | 1995 | 34.69 | 1:08.29 | |||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 28.04 | 1:36.33 | |||||||
Frederik Bøgebjerg | 1992 | 27.45 | 2:03.78 | |||||||
5 | Silkeborg Herrer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.54 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 37.68 | 1:08.99 | |||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 28.34 | 1:37.33 | |||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 27.21 | 2:04.54 | |||||||
6 | Haderslev Drenge 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:05.71 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 34.62 | 1:07.40 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 31.31 | 1:38.71 | |||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 27.00 | 2:05.71 | |||||||
7 | Sks Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:06.91 | ||||||
Jacob Wacherhausen | 1997 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Emil Rimer | 1998 | 34.56 | 1:06.35 | |||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 30.24 | 1:36.59 | |||||||
Niklas Smidt Jensen | 1998 | 30.32 | 2:06.91 | |||||||
8 | Sks Sønderborg 1 | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:12.61 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 39.34 | 39.34 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 50.94 | 1:30.28 | |||||||
Mathias Bagger Nielsen | 2000 | 42.33 | 2:12.61 | |||||||
André Iversen | 2001 | 2:12.61 | ||||||||
9 | Silkeborg Herrer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:16.20 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 35.66 | 1:10.31 | |||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 33.39 | 1:43.70 | |||||||
Mike Boldsen | 2000 | 32.50 | 2:16.20 | |||||||
10 | Haderslev Drenge 3 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:20.26 | ||||||
Malthe Hartz | 1998 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Magnus Lund Munk | 1999 | 42.66 | 1:17.53 | |||||||
Nicolaj Absalon | 1999 | 34.29 | 1:51.82 | |||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 28.44 | 2:20.26 | |||||||
11 | Delta Drenge 2 | 1900 | Delta Svøm | 2:21.47 | ||||||
Søren Bisgaard | 1998 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Jonas Mathiesen | 1998 | 39.30 | 1:13.89 | |||||||
Daniel Jensen | 2001 | 34.85 | 1:48.74 | |||||||
Kristoffer L Madsen | 2001 | 32.73 | 2:21.47 | |||||||
12 | Kolding Stærke Drenge | 0 | Kolding SK | 2:23.64 | ||||||
Viktor Skytt Kristensen | 2001 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 38.32 | 1:19.99 | |||||||
Malthe Sielemann | 1999 | 33.83 | 1:53.82 | |||||||
Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | 29.82 | 2:23.64 | |||||||
13 | Erritsø Drenge 2 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:29.03 | ||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Joachim Erlandsen | 1998 | 41.36 | 1:20.81 | |||||||
Lau Lindquist | 1999 | 34.44 | 1:55.25 | |||||||
Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 33.78 | 2:29.03 | |||||||
14 | Frem Drenge | 0 | Frem Odense | 2:43.43 | ||||||
Aleksander Engstrøm | 2000 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Mads Jensen | 2002 | 47.03 | 1:23.92 | |||||||
Morten Sørensen | 2002 | 45.74 | 2:09.66 | |||||||
Casper Sørensen | 2000 | 33.77 | 2:43.43 | |||||||
15 | Asgers Tøser | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 2:48.41 | ||||||
Casper Pissenberger | 1999 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Mirza Cehobaic | 1998 | 42.22 | 1:22.62 | |||||||
Jannick Hagensen | 2001 | 47.16 | 2:09.78 | |||||||
Sebastian Piessenberger | 2001 | 38.63 | 2:48.41 | |||||||
16 | Haderslev Drenge 4 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:55.24 | ||||||
Casper Petersen | 1999 | 50.71 | 50.71 | |||||||
Jacob Petersen | 2000 | 46.93 | 1:37.64 | |||||||
Jeppe Kjær | 1998 | 39.12 | 2:16.76 | |||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 38.48 | 2:55.24 | |||||||
17 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 3:07.98 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 42.12 | 42.12 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 55.31 | 1:37.43 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 49.26 | 2:26.69 | |||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 41.29 | 3:07.98 | |||||||
- | Erritsø Drenge 1 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Retter på briller/br | |||||
Morten Baxter | 1996 | 31.49 | 31.49 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.94 | 1:12.26 | 1:49.68 | 2:27.21 | |||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Swim Team Sønderjylland | 36.81 | 1:16.31 | 1:57.53 | 2:38.03 | |||
3 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 36.60 | 1:17.31 | 1:58.66 | 2:38.20 | |||
4 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 38.87 | 1:21.46 | 2:05.27 | 2:47.62 | |||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.86 | 1:18.64 | 1:59.78 | 2:41.15 | |||
2 | Clara Heil | 1998 | Swim Team Sønderjylland | 37.90 | 1:19.72 | 2:03.07 | 2:47.09 | |||
3 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 40.41 | 1:23.46 | 2:07.64 | 2:51.80 | |||
4 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 43.39 | 1:29.79 | 2:15.43 | 3:00.33 | |||
5 | Christine Larsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.21 | 1:29.70 | 2:18.97 | 3:05.72 | |||
- | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej forts bev v/75m | |||||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.99 | 1:27.46 | 2:55.07 | 2:55.07 | |||
2 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 41.14 | 1:26.79 | 2:56.91 | 2:56.91 | |||
3 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 43.54 | 1:31.75 | 2:18.94 | 3:04.10 | |||
4 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 43.80 | 1:31.84 | 2:20.09 | 3:06.10 | |||
5 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 43.48 | 1:30.97 | 2:20.45 | 3:06.61 | |||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 44.77 | 1:33.20 | 2:22.90 | 3:11.20 | |||
7 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.39 | 1:35.12 | 2:25.39 | 3:12.82 | |||
8 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 47.40 | 1:37.73 | 2:29.06 | 3:20.80 | |||
9 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 50.78 | 1:45.48 | 2:41.92 | 3:37.16 | |||
- | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | DSQ | Ej forts bev v 175m | |||||
- | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ej forts bev v/150m | |||||
- | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | DSQ | ej forts bev v/125m | |||||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 41.24 | 1:25.60 | 2:10.95 | 2:53.72 | |||
2 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 45.41 | 1:33.91 | 2:23.45 | 3:12.64 | |||
3 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 47.97 | 1:38.60 | 2:30.43 | 3:18.93 | |||
- | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | DSQ | mavelig. v.vend/75m | |||||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 50.05 | 1:44.38 | 2:40.20 | 3:35.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 29.02 | 1:01.87 | |||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.37 | 1:03.69 | |||||
3 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.33 | 1:08.38 | |||||
4 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 32.92 | 1:09.81 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 32.19 | 1:04.66 | |||||
2 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.22 | 1:05.87 | |||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.27 | 1:06.35 | |||||
4 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.46 | 1:06.38 | |||||
5 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.87 | 1:07.46 | |||||
6 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.33 | 1:11.58 | |||||
7 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.08 | 1:15.54 | |||||
8 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 45.17 | 1:34.97 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.68 | 1:08.02 | |||||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 35.30 | 1:11.00 | |||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 35.66 | 1:11.66 | |||||
4 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 35.26 | 1:12.34 | |||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 35.44 | 1:13.55 | |||||
6 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 36.71 | 1:14.46 | |||||
7 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 35.88 | 1:14.85 | |||||
8 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.32 | 1:19.33 | |||||
9 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.40 | 1:22.84 | |||||
10 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.23 | 1:23.48 | |||||
11 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 41.63 | 1:24.61 | |||||
12 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 46.08 | 1:33.59 | |||||
13 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 52.34 | 1:47.36 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.02 | 1:12.90 | |||||
2 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 38.55 | 1:18.29 | |||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 38.20 | 1:19.70 | |||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 40.52 | 1:23.48 | |||||
5 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 40.98 | 1:23.51 | |||||
6 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger SK | 40.74 | 1:23.66 | |||||
7 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.29 | 1:23.69 | |||||
8 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.11 | 1:24.70 | |||||
9 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.74 | 1:25.55 | |||||
10 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger SK | 41.29 | 1:25.72 | |||||
11 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 43.81 | 1:27.16 | |||||
12 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 44.18 | 1:30.69 | |||||
13 | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | 43.41 | 1:31.02 | |||||
14 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 43.89 | 1:32.16 | |||||
15 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 46.92 | 1:38.93 | |||||
16 | Kristoffer Franken | 2001 | Odder IGF | 52.87 | 1:42.72 | |||||
- | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Ej forts bev v/50m | |||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DSQ | Mavelig v 50m | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 43.83 | 1:29.80 | |||||
2 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 44.02 | 1:33.05 | |||||
3 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 47.26 | 1:33.83 | |||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 46.04 | 1:34.52 | |||||
5 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburger SK | 1:37.53 | 1:37.53 | |||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.47 | 1:37.74 | |||||
7 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 48.80 | 1:39.36 | |||||
8 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 47.53 | 1:39.50 | |||||
9 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 47.75 | 1:41.17 | |||||
10 | Lasse Lemke | 2004 | Sg Elbe | @51.82 | 1:43.18 | |||||
11 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 49.78 | 1:43.93 | |||||
12 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 51.40 | 1:45.13 | |||||
13 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 52.81 | 1:47.97 | |||||
14 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 58.44 | 2:01.38 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:10 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 28.15 | 1:00.41 | |||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.17 | 1:01.91 | |||||
3 | Rasmus Christensen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 30.93 | 1:03.26 | |||||
4 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 30.36 | 1:03.89 | |||||
5 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.33 | 1:04.68 | |||||
6 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.33 | 1:04.93 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.83 | 1:07.39 | |||||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 33.88 | 1:09.10 | |||||
3 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.77 | 1:10.73 | |||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.63 | 1:11.28 | |||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.64 | 1:11.45 | |||||
6 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 35.54 | 1:14.08 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.17 | 1:10.68 | |||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 36.68 | 1:16.56 | |||||
3 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 38.32 | 1:17.34 | |||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 39.04 | 1:20.62 | |||||
5 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 40.44 | 1:22.95 | |||||
6 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger SK | 40.34 | 1:23.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:10 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.83 | 1:08.43 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 32.78 | 1:10.79 | |||||
3 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 35.97 | 1:17.39 | |||||
4 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 35.85 | 1:18.70 | |||||
5 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 36.78 | 1:18.96 | |||||
6 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 40.01 | 1:27.57 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.34 | 1:12.52 | |||||
2 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 35.17 | 1:15.83 | |||||
3 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.41 | 1:16.48 | |||||
4 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.96 | 1:24.00 | |||||
5 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 40.58 | 1:27.65 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 35.48 | 1:16.85 | |||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 36.70 | 1:18.02 | |||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 36.51 | 1:19.09 | |||||
4 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 37.54 | 1:19.52 | |||||
5 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 39.80 | 1:26.09 | |||||
6 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 40.46 | 1:26.97 | |||||
7 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.70 | 1:32.15 | |||||
8 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.58 | 1:32.45 | |||||
9 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 41.19 | 1:32.64 | |||||
10 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 44.08 | 1:36.43 | |||||
11 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.44 | 1:56.10 | |||||
12 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 53.81 | 1:57.40 | |||||
13 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.06 | 2:11.76 | |||||
- | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | DSQ | brysttag v 80m | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 40.24 | 1:32.06 | |||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.93 | 1:33.91 | |||||
3 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 44.67 | 1:40.89 | |||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.51 | 1:47.01 | |||||
5 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 48.96 | 1:49.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.67 | 1:06.95 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 32.67 | 1:09.51 | |||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.17 | 1:13.29 | |||||
4 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.61 | 1:14.35 | |||||
5 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 34.55 | 1:15.30 | |||||
6 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 35.37 | 1:17.05 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 34.86 | 1:15.35 | |||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 35.25 | 1:16.77 | |||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 34.86 | 1:17.21 | |||||
4 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 38.39 | 1:22.57 | |||||
5 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 39.36 | 1:25.07 | |||||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 39.74 | 1:26.83 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 37.86 | 1:26.86 | |||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.72 | 1:30.22 | |||||
3 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 43.21 | 1:39.34 | |||||
4 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 49.72 | 1:45.90 | |||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.40 | 1:46.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 36.65 | 1:18.45 | 2:00.22 | 2:40.74 | |||
2 | Mathias Green | 1992 | Swim Team Sønderjylland | 38.91 | 1:23.37 | 2:09.50 | 2:56.62 | |||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 36.81 | 1:19.70 | 2:02.92 | 2:46.52 | |||
2 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger SK | 37.33 | 1:22.37 | 2:10.02 | 2:55.90 | |||
3 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 40.57 | 1:26.63 | 2:13.33 | 2:57.85 | |||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.21 | 1:16.77 | 1:58.85 | 2:39.43 | |||
2 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.10 | 1:19.34 | 2:01.37 | 2:42.67 | |||
3 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburger SK | 43.12 | 1:31.97 | 2:21.24 | 3:10.46 | |||
4 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 41.67 | 1:31.13 | 2:20.58 | 3:11.02 | |||
5 | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.29 | 1:35.22 | 2:27.17 | 3:17.71 | |||
6 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.18 | 1:36.15 | 2:27.92 | 3:18.78 | |||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hark Rink | 2000 | Flensburger SK | 42.52 | 1:30.27 | 2:18.15 | 3:04.78 | |||
2 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger SK | 47.13 | 1:40.78 | 2:34.36 | 3:24.86 | |||
3 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.58 | 1:42.35 | 2:38.70 | 3:34.13 | |||
4 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 49.93 | 1:47.68 | 2:46.53 | 3:42.27 | |||
- | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Ej brydt v. 150m | |||||
- | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | DSQ | 1 hånd i vend v. 25m | |||||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.41 | 1:45.94 | 2:41.98 | 3:37.11 | |||
2 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 58.47 | 2:05.85 | 3:11.11 | 4:13.03 | |||
3 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.00 | 2:07.11 | 3:11.95 | 4:13.34 | |||
- | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Forkert stilart/fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 36.90 | 1:18.25 | 2:00.51 | 2:36.41 | |||
2 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.57 | 1:16.50 | 2:03.36 | 2:40.05 | |||
3 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 33.23 | 1:15.38 | 2:04.17 | 2:41.02 | |||
4 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Swim Team Sønderjylland | 37.26 | 1:21.72 | 2:10.13 | 2:48.55 | |||
5 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Swim Team Sønderjylland | 37.97 | 1:18.68 | 2:09.41 | 2:48.86 | |||
6 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.58 | 1:27.76 | 2:15.52 | 2:58.04 | |||
- | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger SK | 34.30 | 1:12.81 | 1:58.88 | 2:35.21 | |||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.16 | 1:16.96 | 2:02.04 | 2:38.32 | |||
3 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 36.64 | 1:19.50 | 2:08.51 | 2:45.22 | |||
4 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 36.40 | 1:19.64 | 2:06.55 | 2:46.45 | |||
5 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.33 | 1:23.53 | 2:10.59 | 2:47.90 | |||
6 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.44 | 1:25.86 | 2:15.80 | 2:54.28 | |||
7 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Bov IF | 41.56 | 1:29.87 | 2:20.41 | 3:02.89 | |||
8 | Christine Larsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | :03.53 | 1:32.22 | 2:28.62 | 3:10.27 | |||
9 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.14 | 1:33.83 | 2:28.91 | 3:14.91 | |||
10 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.11 | 1:36.28 | 2:33.00 | 3:15.20 | |||
11 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.98 | 1:44.57 | 2:40.83 | 3:30.66 | |||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 35.96 | 1:17.62 | 2:08.39 | 2:44.13 | |||
2 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 39.46 | 1:24.02 | 2:17.82 | 2:57.69 | |||
3 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 39.29 | 1:26.13 | 2:19.94 | 2:59.25 | |||
4 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 39.50 | 1:28.92 | 2:22.40 | 3:03.05 | |||
5 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 42.32 | 1:30.20 | 2:24.73 | 3:04.61 | |||
6 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 43.31 | 1:32.37 | 2:25.59 | 3:04.66 | |||
7 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 43.89 | 1:33.53 | 2:25.81 | 3:06.85 | |||
8 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 47.98 | 1:34.00 | 2:30.35 | 3:09.64 | |||
9 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 46.48 | 1:36.07 | 2:31.96 | 3:12.68 | |||
10 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.50 | 1:35.89 | 2:27.97 | 3:13.52 | |||
11 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.21 | 1:41.42 | 2:38.11 | 3:27.25 | |||
12 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 48.05 | 1:48.32 | 2:43.91 | 3:34.99 | |||
13 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 53.21 | 1:50.19 | 2:52.57 | 3:35.86 | |||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 39.14 | 1:25.17 | 2:19.77 | 2:58.61 | |||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.76 | 1:36.48 | 2:30.17 | 3:14.19 | |||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.85 | 1:44.65 | 2:30.53 | 3:14.65 | |||
4 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.64 | 1:43.13 | 2:42.77 | 3:28.18 | |||
5 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 51.85 | 1:54.51 | 3:03.51 | 4:01.57 | |||
- | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | DSQ | Rør ikke kant v. 100 | |||||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 52.75 | 2:49.22 | 3:34.65 | 3:34.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Henrik Petersen | 1994 | Swim Team Sønderjylland | 29.48 | 1:06.36 | 1:50.12 | 2:21.78 | |||
2 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.61 | 1:10.33 | 1:52.71 | 2:25.47 | |||
3 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 34.34 | 1:13.35 | 1:56.16 | 2:30.12 | |||
4 | Mathias Green | 1992 | Swim Team Sønderjylland | 34.30 | 1:13.34 | 2:00.95 | 2:38.40 | |||
5 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 32.52 | 1:19.17 | 2:07.91 | 2:46.81 | |||
6 | Frederik Bøgebjerg | 1992 | Delta Svøm | 36.40 | 1:20.86 | 2:12.55 | 2:52.90 | |||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 29.95 | 1:05.60 | 1:47.46 | 2:19.03 | |||
2 | Andreas Harmuth | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 30.80 | 1:09.28 | 1:50.96 | 2:22.52 | |||
3 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.03 | 1:07.22 | 1:50.60 | 2:25.00 | |||
4 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.42 | 1:08.35 | 1:53.15 | 2:25.67 | |||
5 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.81 | 1:07.94 | 1:52.88 | 2:25.83 | |||
6 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.39 | 1:09.19 | 1:53.54 | 2:26.04 | |||
7 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.87 | 1:10.45 | 1:55.43 | 2:29.01 | |||
8 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.35 | 1:11.57 | 1:57.85 | 2:30.34 | |||
9 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.15 | 1:13.78 | 1:58.51 | 2:33.41 | |||
10 | Patrick Strandlyst | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 34.63 | 1:16.53 | 2:01.84 | 2:37.20 | |||
11 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.55 | 1:19.16 | 2:10.74 | 2:49.13 | |||
12 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 43.73 | 1:32.29 | 2:29.77 | 3:12.22 | |||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 32.30 | 1:09.48 | 1:52.02 | 2:25.69 | |||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 29.28 | 1:07.09 | 1:54.14 | 2:27.23 | |||
3 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.79 | 1:09.61 | 1:55.46 | 2:28.41 | |||
4 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.02 | 1:10.61 | 1:56.18 | 2:29.33 | |||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 33.94 | 1:13.09 | 1:56.54 | 2:30.91 | |||
6 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.66 | 1:13.52 | 1:57.04 | 2:32.08 | |||
7 | Victor R. Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 34.17 | 1:13.31 | 1:58.83 | 2:33.83 | |||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.55 | 1:15.37 | 2:01.53 | 2:36.43 | |||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.51 | 1:20.43 | 2:06.91 | 2:45.08 | |||
10 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 34.90 | 1:19.06 | 2:11.08 | 2:49.37 | |||
11 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 36.93 | 1:19.90 | 2:11.59 | 2:49.53 | |||
12 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 37.00 | 1:22.77 | 2:15.11 | 2:50.52 | |||
13 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 42.74 | 1:25.23 | 2:17.38 | 2:53.71 | |||
14 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 35.80 | 1:21.58 | 2:17.91 | 2:57.17 | |||
15 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.77 | 1:28.96 | 2:19.03 | 2:58.21 | |||
16 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.19 | 1:31.54 | 2:24.76 | 3:05.20 | |||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.75 | 1:14.84 | 2:01.24 | 2:36.45 | |||
2 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 34.73 | 1:18.21 | 2:06.09 | 2:42.77 | |||
3 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 37.92 | 1:22.08 | 2:09.63 | 2:46.45 | |||
4 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger SK | 41.27 | 1:27.10 | 2:18.32 | 2:54.51 | |||
5 | Kristoffer Franken | 2001 | Odder IGF | 50.97 | 1:47.69 | 2:56.89 | 2:56.89 | |||
6 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 46.05 | 1:31.20 | 2:24.29 | 3:01.52 | |||
7 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger SK | 39.36 | 1:25.59 | 2:20.10 | 3:01.58 | |||
8 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.29 | 1:32.41 | 2:27.97 | 3:06.09 | |||
- | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | DSQ | Ej fort. bev. v. 75m | |||||
- | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | asyncro ben v. 45m | |||||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 48.04 | 1:40.27 | 2:35.82 | 3:19.95 | |||
2 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 49.83 | 1:39.49 | 2:41.73 | 3:24.84 | |||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 49.08 | 1:40.37 | 2:45.60 | 3:33.66 | |||
4 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 50.49 | 1:45.50 | 2:50.95 | 3:39.26 | |||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 54.66 | 1:54.27 | 3:02.10 | 3:48.19 | |||
- | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburger SK | DSQ | 1 hånd i vend.v.125 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 08:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 24.90 | ||||||
2 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.46 | ||||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 25.46 | ||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.74 | ||||||
5 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.01 | ||||||
6 | Mathias Green | 1992 | Swim Team Sønderjylland | 26.78 | ||||||
7 | Frederik Bøgebjerg | 1992 | Delta Svøm | 27.96 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.10 | ||||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 26.20 | ||||||
3 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 26.68 | ||||||
4 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 26.97 | ||||||
5 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 27.22 | ||||||
6 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 27.26 | ||||||
7 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 27.50 | ||||||
8 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.60 | ||||||
9 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger SK | 27.61 | ||||||
10 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.17 | ||||||
11 | Patrick Strandlyst | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 29.24 | ||||||
12 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.49 | ||||||
13 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.46 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 25.88 | ||||||
2 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.60 | ||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 26.85 | ||||||
4 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 26.99 | ||||||
5 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 27.17 | ||||||
6 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.18 | ||||||
7 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 27.30 | ||||||
8 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.69 | ||||||
9 | Victor R. Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 28.17 | ||||||
10 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger SK | 28.41 | ||||||
11 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.43 | ||||||
12 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.12 | ||||||
13 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 29.38 | ||||||
14 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.56 | ||||||
15 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 29.76 | ||||||
16 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.00 | ||||||
17 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburger SK | 30.16 | ||||||
18 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.57 | ||||||
19 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.63 | ||||||
20 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger SK | 31.67 | ||||||
21 | Mirza Cehobaic | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 32.40 | ||||||
- | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.24 | ||||||
2 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 29.44 | ||||||
3 | Hark Rink | 2000 | Flensburger SK | 30.11 | ||||||
4 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 30.77 | ||||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 31.69 | ||||||
6 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 32.15 | ||||||
7 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger SK | 32.40 | ||||||
8 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 32.50 | ||||||
9 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 32.67 | ||||||
10 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.77 | ||||||
11 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.22 | ||||||
12 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 33.34 | ||||||
13 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.62 | ||||||
14 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 33.71 | ||||||
15 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.84 | ||||||
16 | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | 34.73 | ||||||
17 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.76 | ||||||
18 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.12 | ||||||
19 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 37.57 | ||||||
20 | Kristoffer Franken | 2001 | Odder IGF | 39.07 | ||||||
21 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 54.01 | ||||||
- | Simon Tylak Jakobsen | 2000 | Rødding Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 34.26 | ||||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.17 | ||||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.64 | ||||||
4 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.91 | ||||||
5 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 36.13 | ||||||
6 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 36.54 | ||||||
7 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 37.14 | ||||||
8 | Mads Lentz | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.33 | ||||||
9 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 37.86 | ||||||
10 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.41 | ||||||
11 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 38.82 | ||||||
12 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 38.92 | ||||||
13 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburger SK | 39.02 | ||||||
14 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.48 | ||||||
15 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 40.35 | ||||||
16 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 41.62 | ||||||
17 | Lasse Lemke | 2004 | Sg Elbe | 42.55 | ||||||
18 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 47.37 | ||||||
19 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:47 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 24.90 | ||||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 25.16 | ||||||
3 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.39 | ||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 25.65 | ||||||
5 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.08 | ||||||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.18 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 25.19 | ||||||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 26.15 | ||||||
3 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.38 | ||||||
4 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.67 | ||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 26.74 | ||||||
6 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 27.42 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.15 | ||||||
2 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 28.85 | ||||||
3 | Hark Rink | 2000 | Flensburger SK | 30.01 | ||||||
4 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 30.80 | ||||||
5 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 31.35 | ||||||
6 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 31.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 08:59 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.63 | ||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.14 | ||||||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 37.54 | ||||||
4 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Swim Team Sønderjylland | 40.05 | ||||||
4 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.05 | ||||||
6 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 42.45 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.58 | ||||||
2 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 38.68 | ||||||
3 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 39.23 | ||||||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.32 | ||||||
5 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 39.94 | ||||||
6 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 44.46 | ||||||
7 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.11 | ||||||
8 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.42 | ||||||
9 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.14 | ||||||
10 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.16 | ||||||
11 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.34 | ||||||
12 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 50.18 | ||||||
- | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.15 | ||||||
2 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 41.48 | ||||||
3 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 41.80 | ||||||
4 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 43.39 | ||||||
5 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 44.73 | ||||||
6 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 46.10 | ||||||
7 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 46.36 | ||||||
8 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 46.82 | ||||||
9 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 48.75 | ||||||
10 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 50.70 | ||||||
11 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.70 | ||||||
12 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.39 | ||||||
13 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 56.35 | ||||||
14 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 59.26 | ||||||
- | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Flere flyben v25vend | |||||
- | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.28 | ||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.50 | ||||||
3 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 48.26 | ||||||
4 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.74 | ||||||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 49.90 | ||||||
6 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 51.72 | ||||||
7 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 53.56 | ||||||
8 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 54.80 | ||||||
9 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 55.26 | ||||||
- | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:59 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.51 | ||||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.47 | ||||||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 36.58 | ||||||
4 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.01 | ||||||
5 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 38.20 | ||||||
6 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 39.14 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.60 | ||||||
2 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 40.94 | ||||||
3 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 40.95 | ||||||
4 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 44.65 | ||||||
5 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.84 | ||||||
- | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.90 | ||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.62 | ||||||
3 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 47.22 | ||||||
4 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.47 | ||||||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 48.81 | ||||||
6 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 50.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 28.26 | ||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.02 | ||||||
3 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 30.69 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 30.15 | ||||||
2 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 30.17 | ||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.44 | ||||||
4 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.43 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.43 | ||||||
2 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 33.20 | ||||||
3 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger SK | 33.59 | ||||||
4 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.82 | ||||||
5 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.36 | ||||||
6 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger SK | 38.40 | ||||||
- | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 37.25 | ||||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.48 | ||||||
3 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.77 | ||||||
4 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.55 | ||||||
5 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.80 | ||||||
6 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 46.46 | ||||||
7 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 47.18 | ||||||
8 | Kristoffer Franken | 2001 | Odder IGF | 47.84 | ||||||
9 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 1:10.09 | ||||||
- | Simon Tylak Jakobsen | 2000 | Rødding Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | DSQ | På mave v vend | |||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 41.09 | ||||||
2 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 43.09 | ||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 44.06 | ||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 44.10 | ||||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 44.55 | ||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.61 | ||||||
7 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.12 | ||||||
8 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 46.66 | ||||||
9 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 46.91 | ||||||
10 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 47.04 | ||||||
11 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburger SK | 47.19 | ||||||
12 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 48.40 | ||||||
13 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 48.88 | ||||||
14 | Mads Lentz | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.97 | ||||||
15 | Lasse Lemke | 2004 | Sg Elbe | 49.90 | ||||||
16 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 51.92 | ||||||
17 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 57.82 | ||||||
18 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 58.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:09 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 28.50 | ||||||
2 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 30.03 | ||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.07 | ||||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 30.37 | ||||||
5 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 30.67 | ||||||
6 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.91 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.53 | ||||||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger SK | 33.16 | ||||||
3 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.00 | ||||||
4 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.18 | ||||||
5 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger SK | 38.28 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 35.94 | ||||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.81 | ||||||
3 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.21 | ||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 39.38 | ||||||
5 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 40.38 | ||||||
6 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:15 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.33 | ||||||
2 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 31.37 | ||||||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 34.20 | ||||||
4 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 34.75 | ||||||
5 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 34.83 | ||||||
6 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Swim Team Sønderjylland | 35.35 | ||||||
7 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.20 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.44 | ||||||
2 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.82 | ||||||
3 | Clara Heil | 1998 | Swim Team Sønderjylland | 33.40 | ||||||
4 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 33.77 | ||||||
5 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 34.84 | ||||||
6 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 35.47 | ||||||
7 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.83 | ||||||
8 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 38.36 | ||||||
9 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Bov IF | 38.56 | ||||||
10 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.90 | ||||||
11 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.82 | ||||||
12 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 43.32 | ||||||
13 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.01 | ||||||
- | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 34.60 | ||||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 35.49 | ||||||
3 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 36.92 | ||||||
4 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 37.87 | ||||||
5 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.99 | ||||||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 39.44 | ||||||
7 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.43 | ||||||
8 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 41.02 | ||||||
9 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 41.24 | ||||||
10 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 43.15 | ||||||
11 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.49 | ||||||
12 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 46.80 | ||||||
13 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.00 | ||||||
14 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.27 | ||||||
15 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 49.21 | ||||||
16 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 49.84 | ||||||
17 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.16 | ||||||
18 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.04 | ||||||
- | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 37.51 | ||||||
2 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 38.51 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.43 | ||||||
4 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.24 | ||||||
5 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 43.84 | ||||||
6 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 45.29 | ||||||
7 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 48.59 | ||||||
8 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 50.69 | ||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 53.48 | ||||||
- | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:15 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 30.11 | ||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.13 | ||||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.21 | ||||||
4 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.83 | ||||||
5 | Clara Heil | 1998 | Swim Team Sønderjylland | 33.19 | ||||||
5 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 33.19 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 33.93 | ||||||
2 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 34.00 | ||||||
3 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 35.92 | ||||||
4 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 37.50 | ||||||
5 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 38.27 | ||||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.67 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 36.08 | ||||||
2 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 36.79 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.36 | ||||||
4 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 44.79 | ||||||
5 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 47.73 | ||||||
- | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:48 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 28.20 | 58.78 | 1:30.07 | 2:02.14 | |||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 27.53 | 59.03 | 1:32.17 | 2:04.84 | |||
3 | Henrik Petersen | 1994 | Swim Team Sønderjylland | 28.83 | 1:01.66 | 1:34.74 | 2:06.66 | |||
4 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.36 | 1:01.99 | 1:35.57 | 2:07.25 | |||
5 | Mathias Green | 1992 | Swim Team Sønderjylland | 31.06 | 1:05.22 | 1:40.31 | 2:15.27 | |||
6 | Frederik Bøgebjerg | 1992 | Delta Svøm | 32.70 | 1:09.35 | 1:47.38 | 2:23.84 | |||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 28.36 | 59.47 | 1:31.59 | 2:03.03 | |||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 28.50 | 59.59 | 1:31.89 | 2:04.13 | |||
3 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 29.04 | 1:01.38 | 1:33.64 | 2:04.87 | |||
4 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.67 | 1:01.36 | 1:33.95 | 2:06.30 | |||
5 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.49 | 1:01.73 | 1:34.79 | 2:06.93 | |||
6 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 29.57 | 1:01.33 | 1:34.73 | 2:08.60 | |||
7 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 29.13 | 1:02.13 | 1:37.56 | 2:11.51 | |||
8 | Patrick Strandlyst | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 32.40 | 1:07.89 | 1:44.57 | 2:19.96 | |||
9 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.19 | 1:08.73 | 1:47.81 | 2:27.19 | |||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 30.07 | 1:02.76 | 1:35.53 | 2:06.78 | |||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 29.74 | 1:01.89 | 1:34.89 | 2:07.38 | |||
3 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.46 | 1:02.16 | 1:35.80 | 2:07.45 | |||
4 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.13 | 1:03.96 | 1:36.56 | 2:07.99 | |||
5 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.65 | 1:03.32 | 1:36.32 | 2:08.37 | |||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.15 | 1:07.54 | 1:42.26 | 2:14.88 | |||
7 | Victor R. Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 30.86 | 1:05.39 | 1:40.65 | 2:15.54 | |||
8 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 31.97 | 1:06.56 | 1:41.82 | 2:16.53 | |||
9 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.62 | 1:05.52 | 1:43.72 | 2:19.86 | |||
10 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburger SK | 32.40 | 1:09.30 | 1:45.81 | 2:21.05 | |||
11 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.87 | 1:09.86 | 1:46.30 | 2:21.92 | |||
11 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.78 | 1:09.01 | 1:46.33 | 2:21.92 | |||
13 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 32.02 | 1:08.40 | 1:46.26 | 2:22.50 | |||
14 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 33.11 | 1:11.36 | 1:49.87 | 2:25.90 | |||
15 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.77 | 1:09.58 | 1:49.48 | 2:27.11 | |||
16 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.42 | 1:13.02 | 1:52.49 | 2:29.81 | |||
17 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger SK | 33.02 | 1:10.53 | 1:51.00 | 2:30.29 | |||
18 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 35.44 | 1:13.79 | 1:52.77 | 2:31.48 | |||
19 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 36.61 | 1:18.53 | 1:59.81 | 2:38.34 | |||
20 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 35.78 | 1:16.42 | 1:59.04 | 2:38.41 | |||
21 | Mirza Cehobaic | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 35.72 | 1:16.74 | 2:00.51 | 2:43.09 | |||
- | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.47 | 1:09.03 | 1:45.64 | 2:20.41 | |||
2 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 30.99 | 1:07.71 | 1:45.98 | 2:23.40 | |||
3 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 34.38 | 1:11.98 | 1:49.65 | 2:26.00 | |||
4 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger SK | 34.26 | 1:12.77 | 1:52.05 | 2:28.45 | |||
5 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.32 | 1:12.67 | 1:51.68 | 2:28.78 | |||
6 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.10 | 1:13.95 | 1:53.11 | 2:30.07 | |||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 34.30 | 1:12.98 | 1:52.60 | 2:30.95 | |||
8 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger SK | 35.37 | 1:16.60 | 1:59.18 | 2:38.75 | |||
9 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger SK | 35.71 | 1:17.54 | 2:00.37 | 2:41.00 | |||
10 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 36.36 | 1:16.95 | 1:58.04 | 2:41.01 | |||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.71 | 1:18.09 | 2:00.09 | 2:41.40 | |||
12 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 38.09 | 1:20.53 | 2:04.17 | 2:46.38 | |||
13 | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | 37.21 | 1:21.13 | 2:05.57 | 2:46.48 | |||
14 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 38.81 | 1:22.94 | 2:09.87 | 2:53.10 | |||
15 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 41.77 | 1:29.23 | 2:16.65 | 3:00.27 | |||
- | Kristoffer Franken | 2001 | Odder IGF | DNF | ||||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.18 | 1:22.95 | 2:05.52 | 2:47.24 | |||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.51 | 1:24.59 | 2:10.70 | 2:55.78 | |||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 39.46 | 1:25.76 | 2:14.04 | 2:59.43 | |||
4 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 39.93 | 1:25.97 | 2:13.43 | 3:00.24 | |||
5 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburger SK | 42.47 | 1:27.99 | 2:15.74 | 3:00.34 | |||
6 | Mads Lentz | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.88 | 1:32.18 | 2:25.44 | 3:15.15 | |||
7 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 46.48 | 1:39.74 | 2:35.09 | 3:26.91 | |||
- | Lasse Lemke | 2004 | Sg Elbe | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:48 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.40 | 1:00.70 | |||||
2 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 29.55 | 1:01.95 | |||||
3 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 29.72 | 1:02.03 | |||||
4 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 31.38 | 1:04.12 | |||||
5 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.96 | 1:04.60 | |||||
6 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 32.17 | 1:06.31 | |||||
7 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Swim Team Sønderjylland | 33.57 | 1:09.67 | |||||
8 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.59 | 1:11.44 | |||||
9 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 34.71 | 1:13.48 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 31.76 | 1:05.10 | |||||
2 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 32.34 | 1:06.86 | |||||
3 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 32.60 | 1:07.28 | |||||
4 | Clara Heil | 1998 | Swim Team Sønderjylland | 32.50 | 1:07.72 | |||||
5 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 32.74 | 1:08.53 | |||||
6 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 32.83 | 1:09.10 | |||||
7 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.57 | 1:09.52 | |||||
8 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 33.74 | 1:09.60 | |||||
9 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.96 | 1:12.09 | |||||
10 | Christine Larsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.16 | 1:12.39 | |||||
11 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 35.83 | 1:14.74 | |||||
12 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Bov IF | 36.73 | 1:15.29 | |||||
13 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 37.22 | 1:16.37 | |||||
14 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 38.20 | 1:18.62 | |||||
15 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.58 | 1:19.13 | |||||
16 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.32 | 1:20.45 | |||||
17 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.87 | 1:20.61 | |||||
18 | Louise Winsley | 1998 | Kolding SK | 48.21 | 1:41.58 | |||||
- | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 32.04 | 1:05.75 | |||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 32.92 | 1:07.83 | |||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 31.88 | 1:07.84 | |||||
4 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 33.39 | 1:09.92 | |||||
5 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.89 | 1:10.60 | |||||
6 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 34.33 | 1:11.45 | |||||
7 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 34.37 | 1:12.58 | |||||
8 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 35.25 | 1:13.89 | |||||
9 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 35.66 | 1:13.94 | |||||
10 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 35.56 | 1:13.97 | |||||
11 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.62 | 1:14.20 | |||||
12 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 36.01 | 1:14.86 | |||||
13 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 36.44 | 1:16.13 | |||||
14 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 36.96 | 1:16.87 | |||||
15 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 38.04 | 1:18.52 | |||||
16 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.53 | 1:18.77 | |||||
17 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.79 | 1:20.54 | |||||
18 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 38.22 | 1:20.59 | |||||
19 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 37.65 | 1:20.96 | |||||
19 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 38.05 | 1:20.96 | |||||
21 | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | Kolding SK | 39.04 | 1:21.06 | |||||
22 | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | 38.39 | 1:21.08 | |||||
23 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 39.81 | 1:22.53 | |||||
24 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 40.25 | 1:22.81 | |||||
25 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 39.75 | 1:23.49 | |||||
26 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 42.83 | 1:26.27 | |||||
27 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.80 | 1:26.43 | |||||
28 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.70 | 1:26.97 | |||||
29 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 41.48 | 1:27.69 | |||||
30 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.78 | 1:33.37 | |||||
31 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.58 | 1:37.44 | |||||
32 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.64 | 1:37.61 | |||||
- | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 34.58 | 1:13.10 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 35.74 | 1:13.27 | |||||
3 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 35.45 | 1:14.05 | |||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 37.64 | 1:19.24 | |||||
5 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.60 | 1:19.94 | |||||
6 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 39.52 | 1:21.10 | |||||
7 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.06 | 1:21.12 | |||||
8 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 39.44 | 1:22.76 | |||||
9 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 39.18 | 1:22.77 | |||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.95 | 1:22.87 | |||||
11 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 44.21 | 1:30.86 | |||||
12 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 43.22 | 1:34.58 | |||||
13 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 44.85 | 1:35.81 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 39.76 | 1:23.26 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 29.06 | 59.60 | |||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.43 | 1:00.66 | |||||
3 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 30.83 | 1:03.18 | |||||
4 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 31.38 | 1:04.68 | |||||
5 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 30.83 | 1:04.74 | |||||
6 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 31.66 | 1:05.97 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 31.65 | 1:05.15 | |||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 31.88 | 1:06.18 | |||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 32.88 | 1:08.80 | |||||
4 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 33.45 | 1:10.15 | |||||
5 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.92 | 1:10.60 | |||||
6 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 33.92 | 1:12.17 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg Elbe | 33.34 | 1:10.29 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 35.37 | 1:13.61 | |||||
3 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 33.24 | 1:14.30 | |||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 36.50 | 1:17.16 | |||||
5 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.45 | 1:17.46 | |||||
6 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 39.88 | 1:23.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 35.93 | 1:17.44 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Harmuth | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 34.37 | 1:12.93 | |||||
2 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 34.55 | 1:15.08 | |||||
3 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.81 | 1:18.46 | |||||
4 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 49.87 | 1:48.43 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.41 | 1:15.34 | |||||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 36.69 | 1:17.74 | |||||
3 | Victor R. Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 39.10 | 1:25.36 | |||||
4 | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.03 | 1:31.49 | |||||
5 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 42.44 | 1:31.61 | |||||
6 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 42.79 | 1:31.92 | |||||
- | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | En hånd v50 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hark Rink | 2000 | Flensburger SK | 41.23 | 1:27.59 | |||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 44.19 | 1:35.30 | |||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 45.69 | 1:36.17 | |||||
4 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 45.71 | 1:36.24 | |||||
5 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.77 | 1:37.77 | |||||
6 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 48.51 | 1:41.19 | |||||
7 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.40 | 1:41.21 | |||||
8 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 48.84 | 1:45.34 | |||||
9 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.76 | 1:52.71 | |||||
- | Simon Tylak Jakobsen | 2000 | Rødding Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 47.55 | 1:41.15 | |||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.07 | 1:47.07 | |||||
3 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.05 | 1:48.08 | |||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 51.48 | 1:48.36 | |||||
5 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 55.30 | 1:56.40 | |||||
6 | Mads Lentz | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.36 | 1:58.71 | |||||
7 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 56.67 | 1:58.84 | |||||
8 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 54.90 | 1:58.92 | |||||
9 | Morten Sørensen | 2002 | Frem Odense | 56.53 | 2:03.26 | |||||
10 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 58.69 | 2:04.19 | |||||
11 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 1:00.85 | 2:08.31 | |||||
12 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 1:03.53 | 2:12.85 | |||||
13 | Lasse Lemke | 2004 | Sg Elbe | 1:02.11 | 2:13.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Harmuth | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 34.57 | 1:13.38 | |||||
2 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 34.56 | 1:13.93 | |||||
3 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 35.11 | 1:14.54 | |||||
4 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 35.78 | 1:16.91 | |||||
5 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 46.96 | 1:42.18 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.79 | 1:14.87 | |||||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 35.68 | 1:16.19 | |||||
3 | Victor R. Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 39.22 | 1:24.45 | |||||
4 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 41.95 | 1:28.96 | |||||
5 | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.15 | 1:29.00 | |||||
6 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 41.95 | 1:29.02 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hark Rink | 2000 | Flensburger SK | 40.79 | 1:27.58 | |||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 44.51 | 1:33.31 | |||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 45.85 | 1:35.33 | |||||
4 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.78 | 1:35.73 | |||||
5 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 46.66 | 1:38.59 | |||||
6 | Mads Jensen | 2002 | Frem Odense | 46.85 | 1:39.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Swim Team Sønderjylland | 36.92 | 1:22.02 | 2:11.58 | 3:00.91 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 37.03 | 1:20.42 | 2:05.18 | 2:47.81 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 36.79 | 1:19.67 | 2:03.86 | 2:47.82 | |||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 42.44 | 1:35.03 | 2:24.33 | 3:09.40 | |||
3 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 43.24 | 1:35.96 | 2:29.29 | 3:19.78 | |||
4 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 46.39 | 1:40.57 | 2:36.46 | 3:31.16 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.97 | 1:41.51 | 2:34.77 | 3:26.97 | |||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 52.73 | 1:55.20 | 2:58.56 | 3:55.66 | |||
3 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 1:00.55 | 2:10.18 | 3:18.58 | 4:25.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 31, 4X50m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silkeborg Herrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:42.09 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 26.41 | 26.41 | |||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 25.52 | 51.93 | |||||||
Kasper Winther | 1995 | 24.83 | 1:16.76 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 25.33 | 1:42.09 | |||||||
2 | Silkeborg Herrer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:45.25 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Martin Grønning | 1997 | 26.87 | 53.16 | |||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 25.94 | 1:19.10 | |||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 26.15 | 1:45.25 | |||||||
3 | Sts Herre | 0 | Swim Team Sønderjylland | 1:45.27 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 26.40 | 26.40 | |||||||
Henrik Petersen | 1994 | 26.38 | 52.78 | |||||||
Andreas Harmuth | 1997 | 26.82 | 1:19.60 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 25.67 | 1:45.27 | |||||||
4 | John På Tur | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:46.55 | ||||||
Rasmus Koch | 0 | 25.57 | 25.57 | |||||||
Karsten Winther | 0 | 28.52 | 54.09 | |||||||
Nicolai Maron | 0 | 26.43 | 1:20.52 | |||||||
Mathias Niemann | 0 | 26.03 | 1:46.55 | |||||||
5 | Haderslev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:47.52 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 26.40 | 53.30 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 27.51 | 1:20.81 | |||||||
Lukas Larsen | 1996 | 26.71 | 1:47.52 | |||||||
6 | Erritsø Drenge 1 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:49.10 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Frederik Rasmussen | 1997 | 28.95 | 55.95 | |||||||
Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 27.72 | 1:23.67 | |||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 25.43 | 1:49.10 | |||||||
7 | Delta Drenge 1 | 1900 | Delta Svøm | 1:49.27 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Jonas Mathiesen | 1998 | 28.86 | 55.15 | |||||||
Frederik Bøgebjerg | 1992 | 27.82 | 1:22.97 | |||||||
Mikkel Hvidholm | 1998 | 26.30 | 1:49.27 | |||||||
8 | Haderslev Drenge 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:51.67 | ||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 27.24 | 27.24 | |||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 29.45 | 56.69 | |||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 28.03 | 1:24.72 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 26.95 | 1:51.67 | |||||||
9 | Silkeborg Herrer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.43 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 28.71 | 55.65 | |||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 29.29 | 1:24.94 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 29.49 | 1:54.43 | |||||||
10 | Sks Sønderborg 1 | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.14 | ||||||
Jacob Wacherhausen | 1997 | 27.29 | 27.29 | |||||||
Niklas Smidt Jensen | 1998 | 29.74 | 57.03 | |||||||
Mathias Bagger Nielsen | 2000 | 32.35 | 1:29.38 | |||||||
Emil Rimer | 1998 | 26.76 | 1:56.14 | |||||||
11 | Kolding Stærke Drenge | 0 | Kolding SK | 2:06.78 | ||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 28.44 | 28.44 | |||||||
Malthe Sielemann | 1999 | 34.00 | 1:02.44 | |||||||
Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | 30.59 | 1:33.03 | |||||||
Nicklas Frandsen | 1998 | 33.75 | 2:06.78 | |||||||
12 | Frem Drenge | 0 | Frem Odense | 2:08.42 | ||||||
Oliver Chodkiewicz | 1996 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Aleksander Engstrøm | 2000 | 31.12 | 58.59 | |||||||
Casper Sørensen | 2000 | 33.20 | 1:31.79 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 36.63 | 2:08.42 | |||||||
13 | Haderslev Drenge 3 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:09.49 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Nicolaj Absalon | 1999 | 28.92 | 58.83 | |||||||
Casper Petersen | 1999 | 39.70 | 1:38.53 | |||||||
Malthe Hartz | 1998 | 30.96 | 2:09.49 | |||||||
14 | Asgers Tøser | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 2:09.66 | ||||||
Mirza Cehobaic | 1998 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Sebastian Piessenberger | 2001 | 37.72 | 1:09.80 | |||||||
Casper Pissenberger | 1999 | 31.00 | 1:40.80 | |||||||
Patrick Strandlyst | 0 | 28.86 | 2:09.66 | |||||||
15 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 2:21.17 | ||||||
Kenan Kaya | 2001 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 32.09 | 1:04.72 | |||||||
Kristoffer Franken | 2001 | 41.02 | 1:45.74 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 35.43 | 2:21.17 | |||||||
16 | Sks Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:41.89 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Mads Lentz | 2002 | 38.64 | 1:16.20 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 49.62 | 2:05.82 | |||||||
Torben Wetcke-Brask | 2002 | 36.07 | 2:41.89 | |||||||
- | Delta Drenge 2 | 1900 | Delta Svøm | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Erritsø Drenge 2 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Haderslev Drenge 4 | 0 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Rasmus Petersen | 2002 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 32, 4X50m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Elbe 1 | 0 | Sg Elbe | 1:57.38 | ||||||
Kea Körner | 1994 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Zoe-Julia Krause | 1999 | 29.47 | 57.98 | |||||||
Vanessa Nitsch | 1999 | 29.80 | 1:27.78 | |||||||
Emily Schröder | 2000 | 29.60 | 1:57.38 | |||||||
2 | Dronningerne | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:57.79 | ||||||
Maiken Morsing | 1997 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Clara Franck | 1999 | 30.85 | 1:00.98 | |||||||
Laura Morsing | 1999 | 29.87 | 1:30.85 | |||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 26.94 | 1:57.79 | |||||||
3 | Delta Piger 1 | 1997 | Delta Svøm | 2:02.18 | ||||||
Pernille H. Gravgaard | 1997 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 31.64 | 59.79 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 31.94 | 1:31.73 | |||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 30.45 | 2:02.18 | |||||||
4 | Sts Damer | 0 | Swim Team Sønderjylland | 2:04.15 | ||||||
Clara Heil | 1998 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 31.97 | 1:02.68 | |||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 30.84 | 1:33.52 | |||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 30.63 | 2:04.15 | |||||||
5 | Sks Sønderborg 1 | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:07.05 | ||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 33.63 | 33.63 | |||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 29.64 | 1:03.27 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 34.86 | 1:38.13 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 28.92 | 2:07.05 | |||||||
6 | Kolding Super Piger | 0 | Kolding SK | 2:10.42 | ||||||
Lærke Højbjerg | 1999 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 32.77 | 1:03.15 | |||||||
Madison Guldborg | 2001 | 33.57 | 1:36.72 | |||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 33.70 | 2:10.42 | |||||||
7 | Frem Piger | 0 | Frem Odense | 2:12.07 | ||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Liv Persson | 2001 | 37.72 | 1:09.18 | |||||||
Emma Jensen | 1999 | 32.75 | 1:41.93 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 30.14 | 2:12.07 | |||||||
8 | Delta Piger 2 | 1900 | Delta Svøm | 2:15.11 | ||||||
Louise Buch Kjølby | 1999 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 35.28 | 1:08.96 | |||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 33.58 | 1:42.54 | |||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 32.57 | 2:15.11 | |||||||
9 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 2:17.57 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Marie Christensen | 2002 | 33.16 | 1:09.57 | |||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 34.29 | 1:43.86 | |||||||
Luna Ladefoged | 2000 | 33.71 | 2:17.57 | |||||||
10 | Kolding Power Piger | 0 | Kolding SK | 2:19.46 | ||||||
Anni Pedersen | 1998 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 35.23 | 1:11.05 | |||||||
Fie Holzmann | 2000 | 33.10 | 1:44.15 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 35.31 | 2:19.46 | |||||||
11 | Erritsø Piger 1 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:20.87 | ||||||
Kannika N. Christensen | 1998 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 37.16 | 1:12.78 | |||||||
Christine Larsen | 1998 | 33.50 | 1:46.28 | |||||||
Nikoline Bøgebjerg | 1998 | 34.59 | 2:20.87 | |||||||
12 | Sks Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.50 | ||||||
Maria S. Johannsen | 2000 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Ida Sørensen | 1999 | 36.27 | 1:10.62 | |||||||
Katrine Jensen | 2001 | 39.91 | 1:50.53 | |||||||
Julie Fink | 2001 | 35.97 | 2:26.50 | |||||||
13 | Erritsø Piger 3 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:26.52 | ||||||
Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 37.43 | 1:13.86 | |||||||
Mia Schou Brock | 2000 | 37.52 | 1:51.38 | |||||||
Sandra Kristensen | 1999 | 35.14 | 2:26.52 | |||||||
14 | Kronprinsesserne | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:38.92 | ||||||
Didde Meyer | 2001 | 37.62 | 37.62 | |||||||
Clara Mortensen | 2001 | 39.01 | 1:16.63 | |||||||
Christine Rasmussen | 2001 | 40.93 | 1:57.56 | |||||||
Lykke Bladtkramer | 2003 | 41.36 | 2:38.92 | |||||||
15 | Erritsø Piger 2 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:41.21 | ||||||
Freja Møller | 1999 | 39.92 | 39.92 | |||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 35.11 | 1:15.03 | |||||||
Ida Sofie Borup | 2001 | 45.46 | 2:00.49 | |||||||
Mie K. Svane | 2000 | 40.72 | 2:41.21 | |||||||
- | Prinsesserne | 0 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.49 | 1:10.87 | 1:49.40 | 2:28.26 | |||
2 | Mathias Green | 1992 | Swim Team Sønderjylland | 35.07 | 1:11.78 | 1:50.32 | 2:28.80 | |||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 34.25 | 1:09.92 | 1:45.48 | 2:18.78 | |||
2 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 34.23 | 1:09.54 | 1:45.48 | 2:19.12 | |||
3 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 36.18 | 1:12.72 | 1:50.07 | 2:25.57 | |||
4 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 34.74 | 1:11.64 | 1:49.31 | 2:25.66 | |||
5 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.42 | 1:11.39 | 1:49.26 | 2:26.46 | |||
6 | Patrick Strandlyst | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 38.94 | 1:19.78 | 2:01.14 | 2:41.31 | |||
- | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bev 50m | |||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.16 | 1:11.33 | 1:47.39 | 2:22.82 | |||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.37 | 1:16.52 | 1:56.22 | 2:34.54 | |||
3 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 35.70 | 1:15.58 | 1:57.13 | 2:37.79 | |||
4 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 37.62 | 1:18.99 | 2:00.76 | 2:40.21 | |||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 38.43 | 1:20.90 | 2:03.88 | 2:45.93 | |||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.42 | 1:15.97 | 1:54.93 | 2:32.57 | |||
2 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 40.28 | 1:24.84 | 2:09.82 | 2:52.47 | |||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 41.04 | 1:24.68 | 2:09.34 | 2:52.68 | |||
4 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger SK | 43.21 | 1:29.30 | 2:16.49 | 3:01.02 | |||
- | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger SK | DSQ | Ej fortsat bev 25m | |||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder IGF | 46.14 | 1:35.91 | 2:26.76 | 3:14.41 | |||
2 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburger SK | 46.88 | 1:37.40 | 2:29.05 | 3:18.61 | |||
3 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 48.45 | 1:42.78 | 2:37.12 | 3:27.94 | |||
4 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.00 | 1:42.26 | 2:35.89 | 3:29.15 | |||
5 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder IGF | 54.09 | 1:52.50 | 2:52.83 | 3:45.12 | |||
6 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 51.71 | 1:49.71 | 2:49.21 | 3:46.91 | |||
- | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | DSQ | Ej fortsat bev 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.66 | 1:09.29 | |||||
2 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 33.83 | 1:11.58 | |||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Swim Team Sønderjylland | 35.81 | 1:13.70 | |||||
4 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 37.27 | 1:15.67 | |||||
5 | Katharina Thiecke | 1997 | Sg Elbe | 37.65 | 1:17.53 | |||||
6 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe | 37.48 | 1:17.81 | |||||
7 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Swim Team Sønderjylland | 39.51 | 1:21.29 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.55 | 1:14.58 | |||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.52 | 1:15.21 | |||||
3 | Clara Heil | 1998 | Swim Team Sønderjylland | 37.33 | 1:17.27 | |||||
4 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 39.27 | 1:20.21 | |||||
5 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 40.35 | 1:22.88 | |||||
6 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 40.43 | 1:23.07 | |||||
7 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 42.33 | 1:25.07 | |||||
8 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 42.33 | 1:28.15 | |||||
9 | Christine Larsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.92 | 1:29.51 | |||||
10 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.52 | 1:36.05 | |||||
11 | Louise Winsley | 1998 | Kolding SK | 1:00.42 | 2:02.54 | |||||
- | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Ej ryglig. v.50m | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.91 | 1:17.10 | |||||
2 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 38.46 | 1:18.79 | |||||
3 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 40.60 | 1:23.44 | |||||
4 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 40.96 | 1:24.31 | |||||
5 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 41.47 | 1:25.76 | |||||
6 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.54 | 1:27.50 | |||||
7 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 44.35 | 1:28.07 | |||||
8 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 43.24 | 1:28.23 | |||||
9 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.63 | 1:28.29 | |||||
10 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 42.73 | 1:28.68 | |||||
11 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 44.17 | 1:29.92 | |||||
12 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 41.98 | 1:30.15 | |||||
13 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 44.95 | 1:33.35 | |||||
14 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 45.39 | 1:33.57 | |||||
15 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 45.38 | 1:34.25 | |||||
16 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 45.80 | 1:35.31 | |||||
17 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 46.05 | 1:35.67 | |||||
18 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 47.44 | 1:36.43 | |||||
19 | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | 46.47 | 1:37.95 | |||||
20 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 47.86 | 1:38.23 | |||||
21 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.71 | 1:41.82 | |||||
- | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | DSQ | Ej Ryg v 25 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 39.94 | 1:22.45 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 40.84 | 1:22.98 | |||||
3 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 45.13 | 1:31.86 | |||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 43.79 | 1:32.92 | |||||
5 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.39 | 1:34.44 | |||||
6 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 46.80 | 1:34.45 | |||||
7 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 48.05 | 1:35.66 | |||||
8 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 46.61 | 1:35.98 | |||||
9 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 48.20 | 1:39.38 | |||||
10 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 50.60 | 1:44.71 | |||||
11 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 51.91 | 1:47.74 | |||||
12 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 51.43 | 1:47.84 | |||||
13 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 51.66 | 1:48.24 | |||||
14 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 53.10 | 1:48.64 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 50.81 | 1:44.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.61 | 1:08.87 | |||||
2 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.72 | 1:12.95 | |||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Swim Team Sønderjylland | 35.90 | 1:13.91 | |||||
4 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.39 | 1:15.01 | |||||
5 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.97 | 1:15.95 | |||||
6 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 37.87 | 1:16.34 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.36 | 1:16.21 | |||||
2 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 37.74 | 1:18.20 | |||||
3 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | 40.53 | 1:22.70 | |||||
4 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 40.22 | 1:22.77 | |||||
5 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 40.24 | 1:23.70 | |||||
6 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.37 | 1:25.53 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Tsb/08 Flensburg | 39.60 | 1:21.16 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 39.96 | 1:22.43 | |||||
3 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 43.67 | 1:29.49 | |||||
4 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 44.94 | 1:31.06 | |||||
5 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 43.76 | 1:32.04 | |||||
6 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.68 | 1:35.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.83 | 1:00.11 | |||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 28.02 | 1:02.38 | |||||
3 | Henrik Petersen | 1994 | Swim Team Sønderjylland | 29.37 | 1:03.01 | |||||
4 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.81 | 1:03.28 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.47 | 1:03.18 | |||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 29.46 | 1:04.16 | |||||
3 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.50 | 1:04.94 | |||||
4 | Andreas Harmuth | 1997 | Swim Team Sønderjylland | 30.76 | 1:06.01 | |||||
5 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger SK | 31.24 | 1:09.12 | |||||
6 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 32.37 | 1:10.73 | |||||
7 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.63 | 1:11.09 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.96 | 1:04.70 | |||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Swim Team Sønderjylland | 29.44 | 1:05.70 | |||||
3 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.00 | 1:09.12 | |||||
4 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger SK | 32.76 | 1:10.23 | |||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.19 | 1:13.70 | |||||
6 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 35.60 | 1:17.27 | |||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.05 | 1:20.13 | |||||
8 | Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | Kolding SK | 36.64 | 1:22.29 | |||||
9 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.92 | 1:24.05 | |||||
10 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburger SK | 37.07 | 1:24.78 | |||||
11 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger SK | 38.39 | 1:25.98 | |||||
12 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.40 | 1:26.05 | |||||
13 | Mirza Cehobaic | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 40.52 | 1:30.21 | |||||
14 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 51.70 | 1:55.35 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 34.05 | 1:18.54 | |||||
2 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger SK | 41.66 | 1:28.73 | |||||
3 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger SK | 40.78 | 1:31.06 | |||||
4 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 44.34 | 1:33.13 | |||||
5 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger SK | 42.73 | 1:33.77 | |||||
6 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.18 | 1:38.04 | |||||
7 | Casper Sørensen | 2000 | Frem Odense | 41.58 | 1:39.38 | |||||
8 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 43.90 | 1:41.47 | |||||
9 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 40.31 | 1:45.62 | |||||
10 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.81 | 1:48.40 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.42 | 1:38.72 | |||||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 50.47 | 1:50.68 | |||||
3 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder IGF | 54.76 | 1:58.65 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.64 | 59.87 | |||||
2 | Henrik Petersen | 1994 | Swim Team Sønderjylland | 28.99 | 1:01.69 | |||||
3 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 28.30 | 1:01.88 | |||||
4 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.98 | 1:02.29 | |||||
5 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 28.69 | 1:02.70 | |||||
6 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.53 | 1:03.66 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.93 | 1:04.55 | |||||
2 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.40 | 1:07.36 | |||||
3 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger SK | 31.78 | 1:09.52 | |||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.83 | 1:12.64 | |||||
5 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 35.43 | 1:17.72 | |||||
6 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 35.40 | 1:18.84 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 33.12 | 1:13.37 | |||||
2 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger SK | 39.19 | 1:23.24 | |||||
3 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger SK | 39.38 | 1:24.41 | |||||
4 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger SK | 38.98 | 1:28.00 | |||||
5 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 43.88 | 1:30.88 | |||||
6 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.82 | 1:36.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Swim Team Sønderjylland | 40.56 | 1:24.88 | 2:10.07 | 2:52.93 | |||
2 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.81 | 1:26.40 | 2:12.31 | 2:58.82 | |||
3 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Swim Team Sønderjylland | 41.88 | 1:30.59 | 2:20.27 | 3:07.51 | |||
4 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.22 | 1:30.62 | 2:19.92 | 3:08.19 | |||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.39 | 1:28.61 | 2:15.95 | 3:03.67 | |||
2 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 43.71 | 1:33.57 | 2:25.05 | 3:15.68 | |||
3 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Bov IF | 45.07 | 1:35.14 | 2:27.50 | 3:18.08 | |||
4 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.94 | 1:43.40 | 2:38.49 | 3:32.29 | |||
5 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.32 | 1:49.31 | 2:46.51 | 3:42.91 | |||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 41.18 | 1:27.34 | 2:14.07 | 3:00.00 | |||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.23 | 1:28.03 | 2:15.46 | 3:03.07 | |||
3 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 46.83 | 1:39.41 | 2:31.73 | 3:24.97 | |||
4 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 48.91 | 1:43.41 | 2:40.16 | 3:35.51 | |||
5 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.83 | 1:44.31 | 2:41.37 | 3:35.71 | |||
6 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 51.43 | 1:48.61 | 2:44.94 | 3:39.89 | |||
7 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 50.97 | 1:49.91 | 2:47.80 | 3:40.64 | |||
8 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 55.53 | 1:57.21 | 3:00.51 | 4:02.89 | |||
- | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.88 | 1:40.71 | 2:34.43 | 3:26.94 | |||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.10 | 1:42.96 | 2:36.16 | 3:27.34 | |||
3 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 51.05 | 1:49.15 | 2:46.38 | 3:40.77 | |||
4 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 58.47 | 2:03.47 | 3:06.78 | 4:07.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |