Resultat för Aarhus Bymesterskaber 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Bymesterskaber 2013 | Udskriftsdato | 07 september 2013 | |||
Stævne by | Haslehallen | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Foreningen til afholdelse af bymesterskaber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 september 2013 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 181 | 41.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 176 | 41.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 358 | 32.72 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 237 | 37.54 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 228 | 38.04 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kathrine Cramer | 2002 | 198 | 39.88 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 183 | 40.92 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emma Rasmussen | 2002 | 177 | 41.38 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Louise Sutherland | 2002 | 168 | 42.09 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Katja Eskesen | 2003 | 150 | 43.71 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Camilla di Leva | 2003 | 139 | 44.83 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 136 | 45.16 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Thea M Wilken Nielsen | 2003 | 132 | 45.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Astrid Hannestad | 2002 | 117 | 47.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Caroline Kraglund | 2003 | 113 | 47.98 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Thea Linneberg Bæk | 2002 | 110 | 48.48 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 469 | 29.91 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | 393 | 31.72 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nanna Rolle | 2000 | 375 | 32.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 363 | 32.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Line Johannsen | 2001 | 349 | 33.00 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Line Gertz | 2001 | 348 | 33.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 321 | 33.94 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Emilie Spliid | 2000 | 289 | 35.15 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Liv Cramer | 2000 | 288 | 35.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Matilde Bodilsen | 2001 | 284 | 35.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Julie Nykvist | 2001 | 279 | 35.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anne Almvig | 2001 | 206 | 39.33 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Victoria Rasmussen | 2001 | 203 | 39.53 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
14 | Asta Louise Vibe Laursen | 2000 | 180 | 41.14 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Noomi Nymann Madsen | 2001 | 171 | 41.87 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Emma Tambo Christiansen | 2000 | 152 | 43.50 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Sarah Stilling Lahn | 2001 | 121 | 47.00 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Frida Sonne Hjulmand | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Mathilde Houe Andersen | 2001 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 527 | 28.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 485 | 29.59 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Una Møller | 1998 | 460 | 30.10 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 415 | 31.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 408 | 31.34 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Clara Holst | 1999 | 379 | 32.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emma F. Sørensen | 1998 | 323 | 33.87 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Helena Heerulff | 1999 | 315 | 34.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Nawras Aqidi | 1998 | 182 | 41.02 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Julie Hage Hansen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone Friis | 1991 | 505 | 29.18 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
2 | Mia Kynde | 1994 | 474 | 29.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 450 | 30.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 07 september 2013 |
Licens til IHF Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:16 |