2019-08-23   03:15:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Bymesterskaber 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Bymesterskaber 2013    Udskriftsdato  07 september 2013   
  Stævne by  Haslehallen    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Foreningen til afholdelse af bymesterskaber         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 september 2013         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Christensen  2002    192  42.68        1:35.42   
  Odder IGF                   
                     
Nicoline Kristiansen  2002    161  43.23        1:41.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Astrid Crone Jespersen  2002    87  54.69        2:04.00   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lange Jørgensen  2000    293          1:22.82   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Cecilie Dalgas  2000    277          1:24.41   
  Odder IGF                   
                     
Vera Veronica Jervidalo  2001    200  44.00        1:33.98   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
Julie Nykvist  2001              DSQ  1 hånd v 25 og 75m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Una Møller  1998    395  35.33        1:15.01   
  IHF Svømning                   
                     
Johanne Skovgaard Terp  1999    368  36.09        1:16.77   
  Odder IGF                   
                     
Helene G. Nedergaard  1999    352  36.49        1:17.92   
  Odder IGF                   
                     
Nanna Bæhrenz Damgaard  1998    314          1:20.97   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anna Brandenborg Jensen  1999    306          1:21.63   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Asta Hermansen  1999    298          1:22.37   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Lykke K. Nielsen  1999    242          1:28.22   
  Odder IGF                   
                     
Esra Øzkan  1998              DNS   
  Odder IGF                   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Østrup  1997    572  31.05        1:06.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mia Kynde  1994    475  32.88        1:10.55   
  Lyseng IF                   
                     
Stine Mary Vissing  1997    376  35.34        1:16.27   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  07 september 2013 
Licens til IHF Svømning  Udskriftstidspunkt  15:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark