2019-09-19   15:41:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Bymesterskaber 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Bymesterskaber 2013    Udskriftsdato  07 september 2013   
  Stævne by  Haslehallen    Udskriftstidspunkt  16:14   
  Arrangør  Foreningen til afholdelse af bymesterskaber         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 september 2013         
 
 
Løb 20, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Agf Piger 1    562          4:12.23   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Clara Holst  1999      32.52  1:06.75      1:06.75   
  Matilde Kjeldsen  1999      29.39  1:01.32      2:08.07   
  Emma H. Christiansen  1999      29.75  1:02.53      3:10.60   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      29.35  1:01.63      4:12.23   
                     
Agf Piger 2    508          4:20.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Stine Mary Vissing  1997      32.34  1:06.66      1:06.66   
  Anna Sommer Harrits  1999      31.68  1:06.99      2:13.65   
  Astrid Fly Oredsson  1998      31.63  1:05.27      3:18.92   
  Amalie Østrup  1997      29.42  1:01.89      4:20.81   
                     
Odder Piger    384          4:46.24   
  Odder IGF                   
  Cecilie Dalgas  2000      34.46  1:10.05      1:10.05   
  Lykke K. Nielsen  1999      34.00  1:11.55      2:21.60   
  Helene G. Nedergaard  1999      32.85  1:09.31      3:30.91   
  Esra Øzkan  1998      35.32  1:15.33      4:46.24   
                     
Hei Piger  1996    340          4:58.13   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
  Asta Hermansen  1999      35.28  1:12.95      1:12.95   
  Emilie Spliid  2000      37.96  1:21.02      2:33.97   
  Emma Lovring  1998      37.16  1:17.97      3:51.94   
  Snæfridur Sol  2000      31.72  1:06.19      4:58.13   
                     
Aarhus1900 Piger    203          5:54.18   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
  Vera Veronica Jervidalo  2001      40.06  1:23.47      1:23.47   
  Emma Rosquist Andersen  2001      47.85  1:41.53      3:05.00   
  Anne Almvig  2001      42.34  1:32.79      4:37.79   
  Emma F. Sørensen  1998      36.46  1:16.39      5:54.18   
                     
Agf Piger 5    164          6:19.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Naya Høgholt Sejr  2003      46.60  1:34.93      1:34.93   
  Thea M Wilken Nielsen  2003      50.77  1:50.13      3:25.06   
  Mille Kjær Jensen  2004      42.18  1:31.86      4:56.92   
  Nicoline Kristiansen  2002      38.67  1:22.93      6:19.85   
                     
Agf Piger 3              DSQ  Forkert 3. svømmer 
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Natascha Alexandra Green  2000      31.77  1:06.18      1:06.18   
                     
Agf Piger 4              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Ihf Hold 2              DSQ  2 i bassin p.en gang 
  IHF Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  07 september 2013 
Licens til IHF Svømning  Udskriftstidspunkt  16:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark