2019-12-08   10:40:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Bymesterskaber 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Bymesterskaber 2013    Udskriftsdato  07 september 2013   
  Stævne by  Haslehallen    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangør  Foreningen til afholdelse af bymesterskaber         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 september 2013         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 1 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Ottosen  2002    195          43.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Simon Hermansen  2002    172          45.37   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
Nicholas Bundgaard  2002    97          54.79   
  Odder IGF                   
Emil Lyngholm Wendelboe  2004    88          56.68   
  IHF Svømning                   
Kasper Johnsen  2003    87          56.85   
  Odder IGF                   
Jacob Lyse Søe  2003    81          58.27   
  Odder IGF                   
Alexander Johnsen  2003    80          58.50   
  Odder IGF                   
Alexander Jensen  2003    77          59.15   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Sander Kudahl Zaccarin  2003    65          1:02.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Reimer  2000    310          37.30   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
Magnus Boldrup Birn  2000    228          41.30   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
Christian L H Frederiksen  2001    139          48.72   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Emil Gee Madsen  2001    115          51.92   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
Gustav Mark Krogh  2000              DNS   
  IHF Svømning                   
Viktor Nygaard Fonsbøl  2000              DNS   
  IHF Svømning                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tobias B. Bjerg  1998    457          32.78   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mads D. Kristensen  1998    416          33.81   
  Lyseng IF                   
Johannes Hjertmann  1998    287          38.26   
  Lyseng IF                   
August Stamp Kirkeby  1999    280          38.57   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Alexander Tvede-Jensen  1998    266          39.25   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
Andreas Hørmann  1999    265          39.31   
  Lyseng IF                   
Sebastian Halvorsen  1999    263          39.39   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Simon Noesgaard Nielsen  1998    231          41.15   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Victor Valentin Kristense  1998    225          41.50   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
10  Jonas Hørslev Sørensen  1999    223          41.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Nicolaj Lindgaard Knudsen  1998    160          46.46   
  AIA-Tranbjerg                   
12  Jon Dahl Pedersen  1999    94          55.42   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Johannes Nymann Madsen  1999    89          56.35   
  IHF Svømning                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders L. Mogensen  1996    371          35.11   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Victor Prange  1997    369          35.20   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
Jesper Jensen  1996    338          36.24   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Friis  1995    495          31.91   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Jesper Gemke  1993    486          32.10   
  Agfs Svømmeafdeling                   
David Tørring  1995    439          33.22   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Anders Færch Jensen  1988    313          37.17   
  IHF Svømning                   
Emil Buur Persson  1995    270          39.06   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Per Jensen  1995    259          39.58   
  Odder IGF                   
Tobias Helmersen  1995              DSQ  Tyvstart 
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  07 september 2013 
Licens til IHF Svømning  Udskriftstidspunkt  11:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark