2019-08-23   22:53:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Bymesterskaber 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Bymesterskaber 2013    Udskriftsdato  07 september 2013   
  Stævne by  Haslehallen    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Foreningen til afholdelse af bymesterskaber         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 september 2013         
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas B. Jørgensen  1998    483  1:03.73  2:11.83  3:21.29    4:31.07   
  Lyseng IF                   
                     
Tobias B. Bjerg  1998    466  1:04.69  2:15.76  3:24.47    4:34.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Toke Cramer  1998    306  1:13.91  2:34.42  3:55.25    5:15.57   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Magnus Mikkelsen  2001    268  1:19.66  2:45.14  4:09.28    5:29.74   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Christian Ottosen  2002    211  1:25.28  2:57.21  4:26.75    5:56.97   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Valdemar Kjærgaard  2001    207  1:26.60  2:59.27  4:28.07    5:59.35   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Magnus V. Ancher  2001    207  1:28.91  3:01.16  4:31.61    5:59.66   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christian L H Frederiksen  2001    202  1:27.82  2:59.62  4:32.18    6:02.27   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Magnus Gertz  2000    200  1:27.08  3:01.13  4:33.99    6:03.72   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    153  1:33.24  3:16.77  4:58.24    6:37.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Ben Howells  2001    119  1:40.03  3:30.02  5:18.54    7:12.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Emil Lings  1996    441  1:05.74  2:15.53  3:26.17    4:39.38   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anthon Løbner  1997    390  1:07.45  2:21.54  3:37.14    4:51.11   
  Lyseng IF                   
                     
Peter Bendtsen  1996    186  1:24.08  2:58.91  4:36.30    6:12.41   
  AIA-Tranbjerg                   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Bromer  1995    531  1:03.14  2:08.86  3:15.14    4:22.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Emil Buur Persson  1995    225  1:19.52  2:49.07  4:21.74    5:49.39   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  07 september 2013 
Licens til IHF Svømning  Udskriftstidspunkt  12:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark