Results for Aarhus Bymesterskaber 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Bymesterskaber 2013 | Udskriftsdato | 07 september 2013 | |||
Stævne by | Haslehallen | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Foreningen til afholdelse af bymesterskaber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 september 2013 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 202 | 41.08 | 1:23.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 173 | 42.62 | 1:27.72 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 168 | 43.49 | 1:28.59 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 143 | 44.62 | 1:33.54 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Erik Stendal | 2002 | 140 | 46.85 | 1:34.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 131 | 46.91 | 1:36.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Simon Hermansen | 2002 | 128 | 1:37.03 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 119 | 49.15 | 1:39.48 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Tarik Kusundzija | 2002 | 115 | 1:40.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | 88 | 53.16 | 1:49.65 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Emil Lyngholm Wendelboe | 2004 | 53 | 58.77 | 2:09.79 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | DSQ | Sv. på maven 51 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev.74 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 330 | 33.84 | 1:10.78 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 287 | 36.21 | 1:14.17 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 269 | 36.85 | 1:15.80 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 185 | 41.79 | 1:25.85 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Kenan Kaya | 2001 | 172 | 41.65 | 1:27.85 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Ben Howells | 2001 | 56 | 1:03.84 | 2:07.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Viktor Nygaard Fonsbøl | 2000 | DSQ | Sv.på maven 15 m | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 473 | 30.82 | 1:02.80 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 451 | 31.51 | 1:03.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 406 | 32.65 | 1:06.09 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | 404 | 32.32 | 1:06.18 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | 386 | 32.83 | 1:07.21 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Simon Johannsen | 1998 | 315 | 34.87 | 1:11.92 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 286 | 36.65 | 1:14.28 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 245 | 37.27 | 1:18.21 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Jens Bo Conrad | 1998 | 198 | 40.17 | 1:23.89 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Jon Dahl Pedersen | 1999 | 123 | 49.18 | 1:38.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 376 | 32.37 | 1:07.75 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Simon Sønderriis | 1997 | 348 | 33.59 | 1:09.54 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Gustav Emil Lings | 1996 | 316 | 34.31 | 1:11.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mark Simonsen | 1997 | 272 | 37.00 | 1:15.46 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Søren Sørensen | 1997 | 171 | 42.23 | 1:28.05 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 465 | 31.28 | 1:03.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | David Tørring | 1995 | 362 | 33.79 | 1:08.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 07 september 2013 |
Licens til IHF Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:17 |