Tulokset Aarhus Bymesterskaber 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag 10.00
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Bymesterskaber 2013 | Udskriftsdato | 08 september 2013 | |||
Stævne by | Haslehallen | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Foreningen til afholdelse af bymesterskaber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 september 2013 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 12 | 123 | 57.84 | 2:05.86 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emma Sønderby Ebbesen | 2004 | 10 | 98 | 1:02.62 | 2:15.88 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Sarah Carugati | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Martha Bjerg | 2004 | DSQ | Asynkrom arme v.75m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 12 | 211 | 50.20 | 1:45.19 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Aida Nezam | 2003 | 10 | 183 | 52.24 | 1:50.35 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Caroline Kraglund | 2003 | 9 | 166 | 52.80 | 1:53.99 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Emma Rasmussen | 2002 | 8 | 154 | 55.74 | 1:56.93 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Kathrine Cramer | 2002 | 7 | 153 | 54.56 | 1:57.04 | ||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 6 | 151 | 54.70 | 1:57.55 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Louise Sutherland | 2002 | 5 | 141 | 55.38 | 2:00.35 | ||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Andrea Stenger Bidstrup | 2003 | 4 | 137 | 56.76 | 2:01.54 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Katrine Mols | 2003 | 3 | 134 | 57.87 | 2:02.35 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Camilla di Leva | 2003 | 2 | 98 | 1:03.80 | 2:15.75 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Thea M Wilken Nielsen | 2003 | 1 | 96 | 1:02.96 | 2:16.66 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mie Tønnesen | 2003 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 12 | 384 | 40.70 | 1:26.22 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 10 | 371 | 41.42 | 1:27.21 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 9 | 338 | 42.15 | 1:29.95 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Cecilie Dalgas | 2000 | 8 | 336 | 42.25 | 1:30.12 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | 7 | 317 | 43.83 | 1:31.89 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christine Rom Hansen | 2000 | 6 | 261 | 46.28 | 1:38.02 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 5 | 260 | 46.06 | 1:38.12 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 4 | 226 | 49.24 | 1:42.88 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 3 | 217 | 49.05 | 1:44.32 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 2 | 204 | 48.56 | 1:46.44 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 1 | 175 | 53.45 | 1:52.05 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Noomi Nymann Madsen | 2001 | 170 | 53.97 | 1:53.15 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Sarah Stilling Lahn | 2001 | 96 | 1:04.18 | 2:16.89 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 12 | 617 | 35.28 | 1:13.64 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 10 | 483 | 37.47 | 1:19.89 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 9 | 452 | 38.39 | 1:21.66 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 8 | 448 | 39.20 | 1:21.89 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 7 | 425 | 40.03 | 1:23.34 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 6 | 396 | 41.27 | 1:25.33 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 5 | 385 | 40.84 | 1:26.16 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 4 | 368 | 41.97 | 1:27.42 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 3 | 330 | 42.79 | 1:30.73 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Asta Hermansen | 1999 | 2 | 317 | 43.87 | 1:31.94 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 1 | 307 | 44.64 | 1:32.94 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 298 | 45.29 | 1:33.85 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Helena Heerulff | 1999 | 258 | 45.62 | 1:38.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Esra Øzkan | 1998 | 239 | 48.66 | 1:40.90 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 238 | 48.06 | 1:41.13 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 201 | 49.52 | 1:46.93 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Nawras Aqidi | 1998 | 172 | 51.58 | 1:52.73 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | 12 | 337 | 42.81 | 1:30.02 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 08 september 2013 |
Licens til IHF Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:14 |