Results for ALFRED NOBEL CUP & UGP4 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 36, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna SK Po Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:44.31 | ||||||
William Brand | 1998 | 27.37 | 27.37 | |||||||
Måns Stomvall | 1990 | 24.42 | 51.79 | |||||||
Erik Skogfors | 1996 | 26.82 | 1:18.61 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 25.70 | 1:44.31 | |||||||
2 | Polisen Lag1 | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:48.74 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 26.67 | 26.67 | |||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 26.57 | 53.24 | |||||||
Martin Falk | 1999 | 28.31 | 1:21.55 | |||||||
Marcus Svensson | 1997 | 27.19 | 1:48.74 | |||||||
3 | Ösa Herrar Lag 1 | 1998 | Örebro Simallians | 1:49.87 | ||||||
Anton Jonsson | 1995 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Erik Nyström | 1996 | 27.67 | 56.86 | |||||||
Lucas Daggert | 1997 | 27.64 | 1:24.50 | |||||||
Simon Bergquist | 1996 | 25.37 | 1:49.87 | |||||||
4 | Säffle SS Herrar 1 | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:51.98 | ||||||
Ivo Kuijpers | 1999 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Ludvig Nyrén | 1997 | 28.24 | 57.41 | |||||||
Anton Klasson | 1998 | 28.29 | 1:25.70 | |||||||
Carl Rogne | 1996 | 26.28 | 1:51.98 | |||||||
5 | Karlsko Sf Herrar [-98] | 1998 | Karlskoga Simförening | 1:59.86 | ||||||
Adam Ardinge | 1996 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Mathias Wester | 1997 | 31.19 | 1:00.89 | |||||||
Drago Blagojevic | 1995 | 28.16 | 1:29.05 | |||||||
Axel Björstam | 1997 | 30.81 | 1:59.86 | |||||||
6 | Polisen Lag 2 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:04.16 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 28.71 | 28.71 | |||||||
Alexander Gabri | 1997 | 29.14 | 57.85 | |||||||
Erik Sidén | 2000 | 33.99 | 1:31.84 | |||||||
Emerick Trieton | 1999 | 32.32 | 2:04.16 | |||||||
Gren 36, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstads SS P14 Lag 1 | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:46.86 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Johan Rydahl | 2001 | 26.12 | 53.34 | |||||||
Niclas Lindow | 1999 | 27.71 | 1:21.05 | |||||||
Adam Albringer | 1999 | 25.81 | 1:46.86 | |||||||
2 | Karlsko Sf Herrar [99-00] | 1999 | Karlskoga Simförening | 2:03.59 | ||||||
Alexander Nylén | 2000 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Igor Blagojevic | 2000 | 32.79 | 1:03.04 | |||||||
Marcus Hellberg | 2000 | 32.81 | 1:35.85 | |||||||
Emil Haakonsen | 1999 | 27.74 | 2:03.59 | |||||||
3 | Eskilstuna SK Po Lag 2 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:08.47 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Viktor Syrén | 2000 | 32.78 | 1:01.31 | |||||||
Carl Bidebo | 2000 | 32.44 | 1:33.75 | |||||||
Artush Shahverdyan | 2000 | 34.72 | 2:08.47 | |||||||
4 | Ösa Herrar Lag 3 | 1999 | Örebro Simallians | 2:36.49 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Simon Baastad | 2002 | 37.70 | 1:15.21 | |||||||
Anton Wallin | 2000 | 35.57 | 1:50.78 | |||||||
Markus Engström | 2001 | 45.71 | 2:36.49 | |||||||
- | Eskilstuna SK Po Lag 3 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Axel Witt | 2000 | 40.32 | 40.32 | |||||||
- | Karlstads SS P14 Lag 2 | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Axel Rönnquist | 2001 | 40.89 | 1:09.57 | |||||||
Gren 36, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstads SS P12 Lag 1 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 2:12.31 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 32.33 | 32.33 | |||||||
David Albringer | 2001 | 32.40 | 1:04.73 | |||||||
Milos Jovancic | 2002 | 34.67 | 1:39.40 | |||||||
Linus Andersson | 2001 | 32.91 | 2:12.31 | |||||||
2 | Säffle SS Herrar [2002] | 2002 | Säffle Simsällskap | 2:35.74 | ||||||
Daniel Lithner | 2001 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Jonathan Andersson | 2003 | 40.14 | 1:14.16 | |||||||
Erik Mulikov | 2005 | 42.32 | 1:56.48 | |||||||
Jacob Edberg | 2003 | 39.26 | 2:35.74 | |||||||
3 | Eskilstuna SK Po Lag 4 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 2:43.96 | ||||||
Harry Chan | 2001 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Alex Ly | 2003 | 47.67 | 1:27.77 | |||||||
Carl Roos | 2004 | 44.06 | 2:11.83 | |||||||
Arvid Heikinniemi | 2001 | 32.13 | 2:43.96 | |||||||
4 | Karlsko Sf Herrar [01-] | 2001 | Karlskoga Simförening | 2:46.56 | ||||||
Viktor Lübeck | 2002 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Philip Löfbom | 2003 | 39.32 | 1:14.06 | |||||||
Benjamin Edenvik | 2003 | 44.51 | 1:58.57 | |||||||
Gabriel Gunnarsson | 2002 | 47.99 | 2:46.56 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 19:16 |