2019-12-07   03:44:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  15 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stm 1    553          3:43.21   
  Swim Team Midtjylland                   
  Magnus Fallesen  1998      26.22  54.86      54.86   
  Simon B. Jeppesen  1997      27.80  57.65      1:52.51   
  Laust Moesgaard  1996      27.11  55.22      2:47.73   
  Robert Asfeldt  1996      26.11  55.48      3:43.21   
                     
Stm 2    486          3:53.02   
  Swim Team Midtjylland                   
  Magnus B. Høgild  1999      28.46  58.57      58.57   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      27.88  58.40      1:56.97   
  Mikkel B. Høgild  1998      26.02  55.38      2:52.35   
  Toke Michaelsen  1999      28.48  1:00.67      3:53.02   
                     
Struer Dream Team  1996    458          3:57.71   
  Struer Svømmeklub                   
  Casper Trier Jensen  1996      28.88  59.22      59.22   
  Michael Terp Olesen  1999      27.11  56.64      1:55.86   
  Alex Terp  1997      28.27  59.57      2:55.43   
  William Kaaber  1999      29.50  1:02.28      3:57.71   
                     
Stm 3    387          4:11.32   
  Swim Team Midtjylland                   
  Sebastian Lodahl  1999      30.29  1:02.05      1:02.05   
  Søren B. Jeppesen  1999      29.01  1:02.35      2:04.40   
  Arnas Jefimanka  1999      29.31  1:01.26      3:05.66   
  Mark Andersen  1997      30.94  1:05.66      4:11.32   
                     
Drenge Viborg    318          4:28.47   
  Viborg Svømme Klub                   
  Marcus Pedersen  2000      33.71  1:11.79      1:11.79   
  Christian Mangaard  1999      31.76  1:07.36      2:19.15   
  Alfred Bentzen  1999      31.90  1:06.16      3:25.31   
  Anders Husted  1997      30.51  1:03.16      4:28.47   
                     
Struer Dream Team  1999    316          4:29.05   
  Struer Svømmeklub                   
  Mathias Kær  1999      31.60  1:06.00      1:06.00   
  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000      32.60  1:06.65      2:12.65   
  Kristian Ravnborg  1999      37.44  1:14.79      3:27.44   
  Laurits Kaaber  1999      29.52  1:01.61      4:29.05   
                     
Stm 4    282          4:39.20   
  Swim Team Midtjylland                   
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001      33.46  1:10.69      1:10.69   
  Jens Sørensen  2001      32.57  1:07.70      2:18.39   
  Lucas Christoffersen  2000      32.17  1:07.96      3:26.35   
  Jens Grarup  1999      34.68  1:12.85      4:39.20   
                     
Drenge 1 Viborg    227          5:00.18   
  Viborg Svømme Klub                   
  Mathias Pedersen  2002      37.75  1:18.28      1:18.28   
  Johan Rasmussen  1999      34.88  1:13.02      2:31.30   
  Mikkel Weis Kallesøe  2000      35.42  1:14.55      3:45.85   
  Mikkel Kristensen  2000      35.09  1:14.33      5:00.18   
                     
Isk Drenge    227          5:00.35   
  Ikast Svømmeklub                   
  Oliver L Nelander  2002      39.61  1:22.81      1:22.81   
  Magnus Dyg Holme  2002      35.89  1:15.99      2:38.80   
  Rasmus Sander Berggreen  2001      36.07  1:14.38      3:53.18   
  Frederick K. Madsen  1999      32.12  1:07.17      5:00.35   
                     
10  Drenge 2 Viborg    184          5:21.75   
  Viborg Svømme Klub                   
  Oliver Widemann Bache  2001      39.38  1:21.49      1:21.49   
  Jeppe Soelberg Nielsen  1999      36.07  1:56.13      3:17.62   
  Tobias Møllegaard  2000      45.01  1:22.12      4:39.74   
  Lasse Møller Bjørnskov  2000        42.01      5:21.75   
                     
11  Drenge 3 Viborg    155          5:40.99   
  Viborg Svømme Klub                   
  Gustav Fløche Fuglsang  2002      42.29  1:26.14      1:26.14   
  Andreas Thanild Schøler  2000      38.73  2:02.35      3:28.49   
  Johan Nielsen  2001      1:26.15  2:12.50      5:40.99   
  Tobias Skovboe  2001              5:40.99   
                     
12  Stm 5    155          5:41.20   
  Swim Team Midtjylland                   
  Viktor Udbye  1999      42.54  1:31.71      1:31.71   
  Victor Bjerre  2001      36.02  1:15.04      2:46.75   
  Mathias Mortensen  2002      42.92  1:32.31      4:19.06   
  Nicki Kjellerup Andersen  2002      40.05  1:22.14      5:41.20   
                     
13  Stm 6    116          6:14.98   
  Swim Team Midtjylland                   
  Robert Udbye  2002      47.22  1:42.83      1:42.83   
  Ejnar Truelsen  2002      38.19  1:25.23      3:08.06   
  Johannes Wemmelund  2001      43.63  1:35.14      4:43.20   
  Alexander Mortensen  2004      43.66  1:31.78      6:14.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  15 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark