2019-12-14   07:14:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  15 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    221          33.55   
  Ikast Svømmeklub                   
Mathias Mortensen  2002    182          35.81   
  Herning Svømmeklub                   
Nicki Kjellerup Andersen  2002    154          37.84   
  Herning Svømmeklub                   
Oliver L Nelander  2002    151          38.05   
  Ikast Svømmeklub                   
Gustav Fløche Fuglsang  2002    146          38.49   
  Viborg Svømme Klub                   
Ejnar Truelsen  2002    123          40.74   
  Herning Svømmeklub                   
Sebastian Veile  2003    120          41.12   
  Durup IF                   
Oliver Dalsgaard  2004    97          44.15   
  Viborg Svømme Klub                   
Robert Udbye  2002    94          44.64   
  Herning Svømmeklub                   
Nicolas Vangkilde  2002              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    296          30.46   
  Herning Svømmeklub                   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    293          30.53   
  Herning Svømmeklub                   
Rasmus Sander Berggreen  2001    257          31.91   
  Ikast Svømmeklub                   
Sebastian Leimbeck  2001    199          34.72   
  Viborg Svømme Klub                   
Victor Bjerre  2001    189          35.33   
  Herning Svømmeklub                   
Oliver Widemann Bache  2001    180          35.92   
  Viborg Svømme Klub                   
Oliver Veile  2001    176          36.21   
  Durup IF                   
Jakob Kobberø  2001    172          36.48   
  Durup IF                   
Johannes Wemmelund  2001    114          41.76   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    318          29.71   
  Struer Svømmeklub                   
Lucas Christoffersen  2000    302          30.23   
  Herning Svømmeklub                   
Mikkel Weis Kallesøe  2000    258          31.85   
  Viborg Svømme Klub                   
Marcus Pedersen  2000    256          31.96   
  Viborg Svømme Klub                   
Mikkel Kristensen  2000    219          33.65   
  Viborg Svømme Klub                   
Lasse Møller Bjørnskov  2000    202          34.56   
  Viborg Svømme Klub                   
Jonas Terpager Hansen  2000    199          34.73   
  Ikast Svømmeklub                   
Tobias Meier  2000    199          34.76   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
David Andresen  2000    180          35.94   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
10  Andreas Thanild Schøler  2000    161          37.29   
  Viborg Svømme Klub                   
11  Christian Houe Andersen  2000    125          40.50   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    483          25.87   
  Struer Svømmeklub                   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    429          26.90   
  Herning Svømmeklub                   
Magnus B. Høgild  1999    412          27.26   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
Søren B. Jeppesen  1999    400          27.54   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
Sebastian Lodahl  1999    352          28.75   
  Herning Svømmeklub                   
Frederik Nørgaard  1999    344          28.95   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
William Kaaber  1999    341          29.03   
  Struer Svømmeklub                   
Laurits Kaaber  1999    337          29.16   
  Struer Svømmeklub                   
Frederick K. Madsen  1999    334          29.25   
  Ikast Svømmeklub                   
10  Mathias Kær  1999    307          30.07   
  Struer Svømmeklub                   
11  Alfred Bentzen  1999    305          30.14   
  Viborg Svømme Klub                   
12  Christian Mangaard  1999    293          30.53   
  Viborg Svømme Klub                   
13  Jens Grarup  1999    255          32.01   
  Herning Svømmeklub                   
14  Mads F. Nielsen  1999    249          32.23   
  Durup IF                   
15  Jeppe Soelberg Nielsen  1999    249          32.25   
  Viborg Svømme Klub                   
16  Kristoffer Østergaard  1999    247          32.35   
  Durup IF                   
17  Kristian Ravnborg  1999    231          33.06   
  Struer Svømmeklub                   
18  Jonas Sander  1999    230          33.09   
  Ikast Svømmeklub                   
19  Kristian Avnskov Pedersen  1999    181          35.86   
  Durup IF                   
20  Viktor Udbye  1999    146          38.53   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Fallesen  1998    529          25.10   
  Herning Svømmeklub                   
Mikkel B. Høgild  1998    456          26.37   
  Herning Svømmeklub                   
Alex Terp  1997    414          27.22   
  Struer Svømmeklub                   
Casper Trier Jensen  1996    411          27.30   
  Struer Svømmeklub                   
Søren Nordhahl Hansen  1970    327          29.45   
  Viborg Svømme Klub                   
Jeppe Marquardt Smedegaar  1996    315          29.83   
  Durup IF                   
Jonas Utoft  1998    282          30.92   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Dinand Aalbers  1998    226          33.30   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  15 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark