2019-11-13   09:26:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  15 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  07:40   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    265  36.75  1:15.66  1:55.65    2:34.62   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Oliver L Nelander  2002    198  40.35  1:24.95  2:08.74    2:50.47   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Nicki Kjellerup Andersen  2002    166  40.15  1:26.34  2:15.14    3:00.74   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mathias Mortensen  2002    156  38.66  1:26.22  2:16.81    3:04.50   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Sebastian Veile  2003    156  40.75  1:26.79  2:17.40    3:04.54   
  Durup IF                   
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    131  45.16  1:34.09  2:26.11    3:15.19   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    384  30.92  1:05.96  1:42.13    2:16.61   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    261  34.69  1:14.58  1:56.48    2:35.36   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Sebastian Leimbeck  2001    196  38.26  1:21.80  2:07.30    2:50.78   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Johan Nielsen  2001    181  40.33  1:25.25  2:11.54    2:55.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Oliver Veile  2001    181  42.35  1:27.93  2:12.56    2:55.64   
  Durup IF                   
                     
Jakob Kobberø  2001    142  41.66  1:30.87  2:21.07    3:10.43   
  Durup IF                   
                     
Tobias Skovboe  2001    127  44.45  1:36.28  2:27.48    3:17.37   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    338  33.45  1:10.53  1:47.72    2:22.54   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Mikkel Weis Kallesøe  2000    309  32.97  1:10.35  1:47.81    2:26.83   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Marcus Pedersen  2000    275  33.71  1:13.49  1:53.23    2:32.71   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mikkel Kristensen  2000    238  35.89  1:17.12  1:58.83    2:40.19   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jonas Terpager Hansen  2000    220  37.00  1:20.05  2:03.02    2:44.58   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Tobias Meier  2000    200  38.17  1:22.65  2:07.41    2:49.87   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Tobias Møllegaard  2000    191  38.40  1:23.21  2:08.74    2:52.45   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Lasse Møller Bjørnskov  2000    184  37.78  1:21.72  2:09.40    2:54.51   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Andreas Thanild Schøler  2000    171  39.13  1:25.36  2:12.70    2:58.79   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Christian Houe Andersen  2000    96  46.86  1:42.26  2:40.32    3:36.33   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    503  28.92  1:00.37  1:33.12    2:04.90   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Sebastian Lodahl  1999    432  30.99  1:03.60  1:37.68    2:11.35   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    416  30.56  1:04.64  1:39.20    2:13.11   
  Herning Svømmeklub                   
                     
William Kaaber  1999    378  32.58  1:07.94  1:43.65    2:17.34   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Laurits Kaaber  1999    377  32.88  1:08.28  1:43.97    2:17.52   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Frederick K. Madsen  1999    359  31.81  1:07.20  1:43.75    2:19.73   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alfred Bentzen  1999    339  34.31  1:11.15  1:48.11    2:22.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mathias Kær  1999    317  33.41  1:11.27  1:48.93    2:25.72   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Johan Rasmussen  1999    281  34.88  1:14.01  1:53.49    2:31.65   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Kristoffer Østergaard  1999    271  36.60  1:16.60  1:57.31    2:33.48   
  Durup IF                   
                     
11  Mads F. Nielsen  1999    240  35.60  1:17.23  1:59.32    2:39.78   
  Durup IF                   
                     
12  Kristian Avnskov Pedersen  1999    204  37.44  1:20.81  2:06.21    2:48.61   
  Durup IF                   
                     
13  Kristian Ravnborg  1999    202  38.27  1:22.19  2:07.83    2:49.33   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Viktor Udbye  1999              DSQ  Tyvstart 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laust Moesgaard  1996    559  28.28  58.63  1:29.86    2:00.57   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Casper Trier Jensen  1996    449  30.25  1:03.73  1:37.34    2:09.69   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Alex Terp  1997    390  31.83  1:07.19  1:41.87    2:15.96   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Mark Andersen  1997              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  15 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:40 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Kruse  2002    300  37.72  1:19.95  2:03.52    2:45.89   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Amalie Vilstrup  2002    264  39.29  1:24.18  2:09.81    2:53.14   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    258  38.52  1:24.35  2:10.60    2:54.51   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Signe B. Hansen  2002    204  39.11  1:27.04  2:19.34    3:08.84   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Søby Mortensen  2001    431  33.45  1:10.47  1:49.64    2:27.14   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Julie Søgaard  2001    408  33.92  1:11.74  1:51.23    2:29.80   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    342  36.20  1:17.28  1:58.96    2:38.92   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Karoline Vasegaard  2001    323  37.84  1:20.09  2:02.10    2:41.86   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Anne Wenzell  2001    167  44.21  1:35.48  2:29.49    3:21.58   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anne Sunesen  2001    86  51.11  1:58.28  3:09.12    4:11.36   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    419  34.20  1:11.86  1:50.71    2:28.50   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Laura Davidsen Nielsen  2000    354  37.02  1:17.19  1:57.12    2:37.13   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mathilde Fuglsang  2000    282  37.15  1:19.65  2:04.91    2:49.52   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Line Mia Jensen  2000    279  39.59  1:24.24  2:08.55    2:50.11   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Elisabeth Pedersen  2000    278  38.80  1:22.05  2:06.90    2:50.22   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Asfeldt  1999    476  32.43  1:08.64  1:46.13    2:22.31   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Glerup Jensen  1998    560  30.70  1:04.72  1:40.07    2:14.82   
  Durup IF                   
                     
Camilla Puk Jensen  1998    425  35.06  1:12.66  1:50.38    2:27.80   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Christie Prøhl  1998    386  36.11  1:15.39  1:55.11    2:32.58   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mathilde Clausen  1998    375  35.15  1:13.98  1:54.01    2:34.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Pedersen  2002    209  37.84        1:21.57   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    500  28.89        1:01.08   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Søren B. Jeppesen  1999    421  29.91        1:04.65   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Magnus B. Høgild  1999    401  31.78        1:05.71   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Arnas Jefimanka  1999    372  30.52        1:07.38   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Toke Michaelsen  1999    366  30.88        1:07.73   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Frederik Nørgaard  1999    246  36.13        1:17.37   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
William Kaaber  1999    207  38.49        1:21.91   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Kristian Ravnborg  1999    181  40.81        1:25.69   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel B. Høgild  1998    501  29.07        1:01.03   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Magnus Fallesen  1998    498  28.32        1:01.15   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Simon B. Jeppesen  1997    489  28.47        1:01.50   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Knudsen  2002    231  43.12        1:29.62   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Poulsen  2001    207  44.21        1:32.97   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Helene Marie S. Andersen  2001    165  45.26        1:40.25   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Snitgaard  2000    363  35.27        1:17.11   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Laura Davidsen Nielsen  2000    321  37.27        1:20.32   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Kathrine Fog  2000    144  48.03        1:44.94   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Sand Majlund  1999    384  36.29        1:15.70   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mette Flaskager  1999    353  36.16        1:17.85   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Lisa Terp  1999    264  37.94        1:25.77   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Svane  1995    480  32.55        1:10.29   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Sofie Boel Torp  1997    379  35.08        1:16.06   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Laura Glerup Jensen  1998    343  35.67        1:18.62   
  Durup IF                   
                     
Helena Rasmussen  1998    262  38.27        1:26.00   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    222  46.23  1:38.14  2:28.70    3:19.20   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Oliver Dalsgaard  2004    104  57.24  2:05.28  3:11.87    4:15.87   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002              DSQ  1 hånd vending 100m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    276  42.61  1:29.94  2:18.19    3:05.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Rasmus Sander Berggreen  2001    263  43.50  1:31.34  2:20.88    3:08.30   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Oliver Widemann Bache  2001    173  49.21  1:45.62  2:42.67    3:36.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    307  41.18  1:27.34  2:13.96    2:58.78   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Lasse Møller Bjørnskov  2000    149  49.56  1:47.00  2:47.66    3:47.20   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nicolai Friborg  2000              DSQ  Flyben 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederick K. Madsen  1999    302  41.92  1:28.89  2:15.27    2:59.80   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Christian Mangaard  1999    287  40.62  1:28.27  2:16.33    3:02.77   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Frederik Nørgaard  1999    271  43.91  1:31.77  2:20.21    3:06.33   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Jonas Sander  1999    256  43.29  1:32.95  2:21.98    3:09.84   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Kristian Avnskov Pedersen  1999    240  44.53  1:33.07  2:23.93    3:14.15   
  Durup IF                   
                     
Johan Rasmussen  1999              DSQ  Asynkrone arme v/45m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alex Terp  1997    397  38.41  1:20.42  2:03.37    2:44.15   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Magnus Fallesen  1998    386  37.14  1:19.91  2:03.43    2:45.73   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Dinand Aalbers  1998    220  45.59    2:27.79    3:19.71   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sascha Lausten  2002    267  49.31  1:42.08  2:35.47    3:28.86   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alberte Schnieber Klausen  2002    259  49.40  1:45.11  2:39.19    3:30.96   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Amalie Kanstrup  2003    220  51.60  1:47.36  2:46.13    3:42.72   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    209  53.50  1:50.10  2:50.65    3:46.71   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Søgaard  2001    346  42.77  1:30.58  2:21.24    3:11.55   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Laura Gam  2001    284  48.24  1:39.96  2:32.04    3:24.50   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Olivia Poulsen  2001    281  47.08  1:39.44  2:33.58    3:25.27   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Helene Levring Andersen  2001    247  48.87  1:44.77  2:40.51    3:34.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Naja Holmgaard  2001              DSQ  2 armtag vending 25m 
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Snitgaard  2000    423  40.55  1:26.17  2:14.32    2:59.21   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Iben Damsgaard  2000    288  43.73  1:35.32  2:29.51    3:23.76   
  Durup IF                   
                     
Mathilde Fuglsang  2000    277  48.66  1:40.27  2:34.13    3:26.35   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Linda Strunge  2000    227  50.02  1:47.07  2:44.80    3:40.55   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Andrea K. Pedersen  2000    208  51.33  1:49.38  2:48.88    3:46.99   
  Durup IF                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinne Sørensen  1999    431  40.90  1:25.86  2:11.82    2:58.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Ida Lykke Therkildsen  1999    239  49.06  1:43.36  2:41.43    3:36.80   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Alberte Birkemose Winding  1999    219  51.75  1:49.46  2:47.32    3:43.19   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie D. Hald  1996    578  36.41  1:18.25  1:59.11    2:41.53   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Line Hatting  1996              DSQ  Svøm på ryg v/50m 
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:37   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver L Nelander  2002    173  1:48.67  3:30.92  5:30.66    7:02.59   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Leimbeck  2001    183  1:42.15  3:19.63  5:24.82    6:54.68   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Christoffersen  2000    298  1:28.24  2:53.48  4:30.12    5:52.32   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jonas Terpager Hansen  2000    220  1:40.09  3:12.87  5:00.08    6:29.89   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Marcus Pedersen  2000              DSQ  Ej fortsat bev 175m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus B. Høgild  1999    492  1:10.94  2:26.38  3:51.45    4:58.14   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    489  1:09.70  2:28.85  3:54.94    4:58.91   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Toke Michaelsen  1999    482  1:11.27  2:32.14  3:53.34    5:00.34   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Arnas Jefimanka  1999    360  1:11.73  2:34.60  4:12.58    5:31.04   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Frederick K. Madsen  1999    331  1:25.38  2:49.32  4:26.28    5:40.41   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alfred Bentzen  1999    305  1:22.44  2:51.01  4:32.37    5:49.70   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mathias Kær  1999    276  1:35.56  3:03.08  4:47.99    6:01.57   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jeppe Soelberg Nielsen  1999              DSQ  Crawlarm i fly 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Trier Jensen  1996    419  1:12.59  2:34.10  4:05.83    5:14.59   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998              DSQ  Svøm på ryg 50m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Robert Asfeldt  1996              DSQ  Svøm på ryg 50m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Simon B. Jeppesen  1997              DSQ  Ej samt. berør. 300m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:37 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Knudsen  2002    278  1:37.90  3:16.51  5:06.60    6:39.96   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helene Marie S. Andersen  2001    244  1:47.90  4:28.88  6:11.97    6:57.43   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Kjøngerskov  2000    494  1:10.88  2:35.18  4:15.93    5:30.20   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mette Høgild Svane  2000    391  1:23.90  2:54.61  4:38.64    5:56.97   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Kathrine Fog  2000    275  1:48.95  3:25.68  5:11.63    6:41.17   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Guldberg  1999    398  1:20.32  2:47.82  4:31.08    5:54.59   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mette Flaskager  1999              DNS   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christie Prøhl  1998    373  1:21.79  2:52.66  4:37.07    6:02.45   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Camilla Puk Jensen  1998    367  1:27.66  3:02.16  4:42.64    6:04.60   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Line Hatting  1996    327  1:29.68  3:04.63  4:55.19    6:18.71   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    183          44.40   
  Ikast Svømmeklub                   
Ejnar Truelsen  2002    105          53.51   
  Herning Svømmeklub                   
Mathias Mortensen  2002    105          53.52   
  Herning Svømmeklub                   
Robert Udbye  2002    100          54.27   
  Herning Svømmeklub                   
Sebastian Veile  2003    67          1:02.00   
  Durup IF                   
Alexander Mortensen  2004              DSQ  Asynkrone ben 
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Sander Berggreen  2001    247          40.24   
  Ikast Svømmeklub                   
Johannes Wemmelund  2001    90          56.24   
  Herning Svømmeklub                   
Johan Nielsen  2001    77          59.12   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    293          38.00   
  Struer Svømmeklub                   
Lucas Christoffersen  2000    260          39.55   
  Herning Svømmeklub                   
Marcus Pedersen  2000    179          44.79   
  Viborg Svømme Klub                   
Tobias Meier  2000    156          46.81   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Mikkel Weis Kallesøe  2000    150          47.52   
  Viborg Svømme Klub                   
Mikkel Kristensen  2000    146          47.87   
  Viborg Svømme Klub                   
David Andresen  2000    105          53.38   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Andreas Thanild Schøler  2000    97          54.95   
  Viborg Svømme Klub                   
Christian Houe Andersen  2000    85          57.25   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    381          34.80   
  Struer Svømmeklub                   
Frederik Nørgaard  1999    298          37.79   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
William Kaaber  1999    282          38.50   
  Struer Svømmeklub                   
Laurits Kaaber  1999    280          38.57   
  Struer Svømmeklub                   
Frederick K. Madsen  1999    256          39.73   
  Ikast Svømmeklub                   
Jens Grarup  1999    239          40.66   
  Herning Svømmeklub                   
Johan Rasmussen  1999    224          41.52   
  Viborg Svømme Klub                   
Jonas Sander  1999    222          41.68   
  Ikast Svømmeklub                   
Kristian Avnskov Pedersen  1999    213          42.23   
  Durup IF                   
10  Kristian Ravnborg  1999    153          47.13   
  Struer Svømmeklub                   
11  Viktor Udbye  1999    128          50.05   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alex Terp  1997    394          34.42   
  Struer Svømmeklub                   
Anders Husted  1997    343          36.04   
  Viborg Svømme Klub                   
Dinand Aalbers  1998    220          41.78   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Jonas Utoft  1998              DSQ  Tyvstart 
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Schnieber Klausen  2002    246          45.92   
  Herning Svømmeklub                   
Amalie Vilstrup  2002    235          46.65   
  Herning Svømmeklub                   
Sascha Lausten  2002    228          47.11   
  Ikast Svømmeklub                   
Amalie Kanstrup  2003    227          47.17   
  Viborg Svømme Klub                   
Louise Eg Larsen  2002    202          49.02   
  Herning Svømmeklub                   
Rebecca E. Jakobsen  2003    184          50.57   
  Viborg Svømme Klub                   
Lærke Maria Knudsen  2002    173          51.64   
  Ikast Svømmeklub                   
Maja Østergaard Jensen  2002    168          52.11   
  Herning Svømmeklub                   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    165          52.46   
  Herning Svømmeklub                   
10  Carli Mark  2002    161          52.88   
  Durup IF                   
11  Maja Fjord Kristensen  2002    156          53.43   
  Herning Svømmeklub                   
12  Anna Mosegaard  2002    153          53.75   
  Herning Svømmeklub                   
13  Celeste Pind Therkildsen  2002    145          54.72   
  Viborg Svømme Klub                   
14  Julie Nielsen  2003    118          58.59   
  Herning Svømmeklub                   
15  Frederikke Suhnsen  2002    98          1:02.32   
  Herning Svømmeklub                   
16  Asta Buur Ovesen  2004    88          1:04.70   
  Herning Svømmeklub                   
17  Sarah Jakobsen  2002    81          1:06.42   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Søgaard  2001    337          41.38   
  Viborg Svømme Klub                   
Naja Holmgaard  2001    296          43.18   
  Struer Svømmeklub                   
Olivia Poulsen  2001    279          44.06   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Maria Cleman Hatting  2001    251          45.60   
  Struer Svømmeklub                   
Freja Almtoft Bisgård  2001    141          55.21   
  Viborg Svømme Klub                   
Anne Sunesen  2001    74          1:08.46   
  Viborg Svømme Klub                   
Karoline Vasegaard  2001              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
Maria Møller Jensen  2001              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Snitgaard  2000    415          38.61   
  Struer Svømmeklub                   
Freya R. Andersen  2000    315          42.31   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
Iben Damsgaard  2000    277          44.15   
  Durup IF                   
Camille Lindhard Jensen  2000    273          44.37   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    268          44.66   
  Struer Svømmeklub                   
Josefine Dalsgaard  2000    220          47.65   
  Viborg Svømme Klub                   
Line Mia Jensen  2000    188          50.26   
  Herning Svømmeklub                   
Linda Strunge  2000    183          50.68   
  Herning Svømmeklub                   
Anna Nørgaard Johannsen  2000    179          51.06   
  Viborg Svømme Klub                   
10  Andrea K. Pedersen  2000    166          52.30   
  Durup IF                   
Camilla Veile  2000              DNS   
  Durup IF                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lisa Terp  1999    288          43.61   
  Struer Svømmeklub                   
Ida Lykke Therkildsen  1999    230          46.99   
  Herning Svømmeklub                   
Alberte Birkemose Winding  1999    176          51.35   
  Herning Svømmeklub                   
Emma Gleitze Holm  1999    158          53.17   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Karoline F. Lynderup  1999              DSQ  Tyvstart 
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie D. Hald  1996    585          34.43   
  Herning Svømmeklub                   
Laura Glerup Jensen  1998    367          40.19   
  Durup IF                   
Helena Rasmussen  1998    364          40.32   
  Herning Svømmeklub                   
Mathilde Clausen  1998    305          42.74   
  Herning Svømmeklub                   
Nikoline Hvolgaard  1998    223          47.46   
  Ikast Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 99 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Laust Moesgaard  1996    614  1:04.10  2:11.15  3:17.88  4:25.23  16:39.74   
  Herning Svømmeklub        5:32.11  6:39.18  7:46.45  8:53.18     
          9:59.56  11:05.55  12:12.22  13:19.29     
          14:26.79  15:33.76         
                     
Magnus Fallesen  1998    526  1:06.30  2:16.07  3:27.06  4:38.18  17:32.65   
  Herning Svømmeklub        5:48.56  6:59.14  8:08.51  9:18.40     
          10:28.65  11:39.17  12:49.67  14:00.75     
          15:11.33  16:22.40         
                     
Sebastian Lodahl  1999    506  1:07.28  2:18.63  3:31.13  4:43.47  17:46.28   
  Herning Svømmeklub        5:55.47  7:07.07  8:18.01  9:30.41     
          10:42.39  11:54.33  13:06.31  14:17.61     
          15:28.85  16:38.95         
                     
Magnus B. Høgild  1999    479  1:09.25  2:22.79  3:35.90  4:47.76  18:06.25   
  Vildbjerg Svømmeklub        6:00.10  7:13.17  8:25.27  9:37.53     
          10:50.78  12:02.92  13:15.92  14:28.43     
          15:40.67  16:53.39         
                     
Casper Trier Jensen  1996    436  1:08.74  2:22.39  3:37.30  4:53.17  18:40.49   
  Struer Svømmeklub        6:08.81  7:24.70  8:40.19  9:55.81     
          11:11.26  12:26.42  13:42.12  14:57.21     
          16:12.73  17:27.47         
                     
Søren B. Jeppesen  1999    413  1:07.58  2:21.12  3:36.91  4:53.79  19:01.08   
  Vildbjerg Svømmeklub        6:11.44  7:29.07  8:47.08  10:03.07     
          11:18.80  12:34.56  13:51.94  15:10.41     
          16:29.62  17:47.99         
                     
Mathias Kær  1999    412  1:11.87  2:28.81  3:45.88  5:03.84  19:01.59   
  Struer Svømmeklub        6:21.87  7:40.30  8:57.18  10:12.88     
          11:30.18  12:47.91  14:04.91  15:21.57     
          16:36.87  17:51.62         
                     
Mark Andersen  1997    404  1:10.48  2:27.85  3:46.00  5:05.38  19:09.72   
  Herning Svømmeklub        6:23.97  7:42.26  9:00.43  10:18.71     
          11:40.41  13:03.48  14:26.65  15:49.25     
          17:09.43  18:29.73         
                     
Jens Sørensen  2001    352  1:12.24  2:34.55  3:57.37  5:19.88  20:03.05   
  Herning Svømmeklub        6:41.10  8:02.89  9:25.35  10:45.38     
          12:06.71  13:25.85  14:45.68  16:07.45     
          17:28.38  18:48.52         
                     
10  Victor Bjerre  2001    298  1:17.99  2:40.58  4:05.82  5:33.27  21:11.50   
  Herning Svømmeklub        7:00.08  8:26.18  9:52.57  11:19.32     
          12:44.72  14:11.65  15:39.75  17:04.51     
          18:30.88  19:53.16         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 12, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Frederikke Asfeldt  1999    526  1:12.21  2:29.30  3:45.68  5:02.06  19:10.22   
  Herning Svømmeklub        6:18.74  7:35.37  8:52.92  10:10.21     
          11:27.06  12:44.36  14:01.83  15:20.25     
          16:37.61  17:54.57         
                     
Line Hatting  1996    369  1:14.19  2:37.09  4:03.88  5:29.39  21:34.47   
  Struer Svømmeklub        6:52.66  8:17.95  9:43.73  11:10.67     
          12:38.91  14:07.31  15:36.89  17:08.16     
          18:38.64  20:08.77         
                     
Laura Gam  2001    200  1:36.08  3:17.83  5:01.03  6:45.31  26:27.82   
  Herning Svømmeklub        8:31.03  10:18.50  12:06.30  13:54.84     
          15:42.62  17:28.47  19:16.25  21:05.24     
          22:53.55  24:40.75         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicki Kjellerup Andersen  2002    149  45.68        1:32.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    121  50.43        1:38.81   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Sander Berggreen  2001    222  1:20.72        1:20.72   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Oliver Widemann Bache  2001    158  44.00        1:30.50   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Victor Bjerre  2001    128  46.39        1:37.09   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Johannes Wemmelund  2001              DSQ  2 armtag på mave 50m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Oliver Veile  2001              DSQ  Ej fortsat bev 50m 
  Durup IF                   
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    286  37.02        1:14.25   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Jonas Terpager Hansen  2000    216  40.30        1:21.48   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
David Andresen  2000    148  45.14        1:32.38   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Tobias Møllegaard  2000    120  49.35        1:39.02   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    361  33.90        1:08.73   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Frederick K. Madsen  1999    276  36.20        1:15.15   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
William Kaaber  1999    267  38.20        1:15.95   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Laurits Kaaber  1999    218  40.04        1:21.29   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Johan Rasmussen  1999    195  40.47        1:24.29   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jonas Sander  1999    179  41.83        1:26.77   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mads F. Nielsen  1999    174  41.80        1:27.56   
  Durup IF                   
                     
Kristoffer Østergaard  1999    159  44.48        1:30.30   
  Durup IF                   
                     
Jeppe Soelberg Nielsen  1999    153  44.52        1:31.46   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laust Moesgaard  1996    515  31.14        1:01.04   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Robert Asfeldt  1996    506  30.22        1:01.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998    415  32.08        1:05.60   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jonas Utoft  1998    217  38.43        1:21.38   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Vilstrup  2002    230  44.18        1:30.06   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Carli Mark  2002    223  43.04        1:31.04   
  Durup IF                   
                     
Signe B. Hansen  2002    220  43.21        1:31.44   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Frederikke Kruse  2002    218  45.35        1:31.66   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Sascha Lausten  2002    204  46.51        1:33.74   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    203  45.22        1:33.90   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Maja Østergaard Jensen  2002    169  47.50        1:39.76   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Louise Eg Larsen  2002    161  47.91        1:41.46   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Amalie Kristensen  2003    159  48.53        1:41.75   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Anna Mosegaard  2002    145  50.84        1:45.12   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Sarah Jakobsen  2002    106  56.61        1:56.63   
  Herning Svømmeklub                   
                     
12  Celeste Pind Therkildsen  2002    97  58.20        2:00.04   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Louise D. Liboriussen  2002              DSQ  Udsvøm på mave 25m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Søby Mortensen  2001    352  38.59        1:18.20   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    340  38.24        1:19.12   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Anne Wenzell  2001    141  51.40        1:46.02   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anne Sunesen  2001              DSQ  Mgl berøring 75m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Kjøngerskov  2000    445  34.91        1:12.30   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    374  36.74        1:16.65   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Freya R. Andersen  2000    342  39.44        1:18.95   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Mette Høgild Svane  2000    331  39.32        1:19.83   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Josefine Dalsgaard  2000    251  44.13        1:27.44   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Andrea K. Pedersen  2000    144          1:45.35   
  Durup IF                   
                     
Camilla Veile  2000              DNS   
  Durup IF                   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinne Sørensen  1999    505  33.33        1:09.35   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Trine Guldberg  1999    423  35.91        1:13.54   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Emma Sand Majlund  1999    408  35.55        1:14.42   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Glerup Jensen  1998    542  32.94        1:07.71   
  Durup IF                   
                     
Julie D. Hald  1996    429  35.60        1:13.22   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Christie Prøhl  1998    372  37.55        1:16.79   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nikoline Hvolgaard  1998    270  41.67        1:25.42   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Camilla Svane  1995              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Pedersen  2002    232          35.43   
  Viborg Svømme Klub                   
Magnus Dyg Holme  2002    158          40.28   
  Ikast Svømmeklub                   
Nicki Kjellerup Andersen  2002    114          44.94   
  Herning Svømmeklub                   
Mathias Mortensen  2002    104          46.26   
  Herning Svømmeklub                   
Alexander Mortensen  2004    73          51.94   
  Herning Svømmeklub                   
Sebastian Veile  2003    29          1:10.31   
  Durup IF                   
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    246          34.79   
  Herning Svømmeklub                   
Victor Bjerre  2001    182          38.46   
  Herning Svømmeklub                   
Sebastian Leimbeck  2001    149          41.06   
  Viborg Svømme Klub                   
Johan Nielsen  2001    85          49.50   
  Viborg Svømme Klub                   
Oliver Veile  2001    70          52.80   
  Durup IF                   
Oliver Widemann Bache  2001              DSQ  1 hånd i vending 25m 
  Viborg Svømme Klub                   
Tobias Skovboe  2001              DSQ  1 hånd i vending 
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    274          33.55   
  Struer Svømmeklub                   
Tobias Meier  2000    126          43.38   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Tobias Møllegaard  2000    119          44.20   
  Viborg Svømme Klub                   
Nicolai Friborg  2000    116          44.66   
  Viborg Svømme Klub                   
David Andresen  2000    97          47.37   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Andreas Thanild Schøler  2000    73          52.06   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    461          28.20   
  Struer Svømmeklub                   
Arnas Jefimanka  1999    391          29.81   
  Herning Svømmeklub                   
Søren B. Jeppesen  1999    358          30.68   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
Sebastian Lodahl  1999    309          32.23   
  Herning Svømmeklub                   
Frederik Nørgaard  1999    276          33.48   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Christian Mangaard  1999    261          34.08   
  Viborg Svømme Klub                   
Laurits Kaaber  1999    258          34.21   
  Struer Svømmeklub                   
William Kaaber  1999    241          35.02   
  Struer Svømmeklub                   
Kristian Ravnborg  1999    234          35.33   
  Struer Svømmeklub                   
10  Jens Grarup  1999    220          36.11   
  Herning Svømmeklub                   
11  Jonas Sander  1999    176          38.86   
  Ikast Svømmeklub                   
12  Kristoffer Østergaard  1999    152          40.78   
  Durup IF                   
13  Mads F. Nielsen  1999    140          41.94   
  Durup IF                   
14  Johan Rasmussen  1999    138          42.09   
  Viborg Svømme Klub                   
15  Viktor Udbye  1999    78          51.01   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Fallesen  1998    481          27.81   
  Herning Svømmeklub                   
Simon B. Jeppesen  1997    477          27.89   
  Herning Svømmeklub                   
Robert Asfeldt  1996    473          27.96   
  Herning Svømmeklub                   
Alex Terp  1997    385          29.96   
  Struer Svømmeklub                   
Casper Trier Jensen  1996    369          30.37   
  Struer Svømmeklub                   
Jonas Utoft  1998    203          37.04   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Kristensen  2003    160          44.84   
  Herning Svømmeklub                   
Lærke Maria Knudsen  2002    148          46.06   
  Ikast Svømmeklub                   
Frederikke Kruse  2002    137          47.26   
  Herning Svømmeklub                   
Maja Fjord Kristensen  2002    136          47.35   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Søgaard  2001    338          34.97   
  Viborg Svømme Klub                   
Amalie Søby Mortensen  2001    285          37.02   
  Herning Svømmeklub                   
Maria Cleman Hatting  2001    270          37.69   
  Struer Svømmeklub                   
Helene Levring Andersen  2001    124          48.83   
  Viborg Svømme Klub                   
Anne Wenzell  2001    97          53.02   
  Herning Svømmeklub                   
Anne Sunesen  2001    58          1:02.90   
  Viborg Svømme Klub                   
Laura Gam  2001              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Kjøngerskov  2000    478          31.18   
  Herning Svømmeklub                   
Mathilde Snitgaard  2000    345          34.75   
  Struer Svømmeklub                   
Laura Davidsen Nielsen  2000    331          35.23   
  Viborg Svømme Klub                   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    303          36.29   
  Struer Svømmeklub                   
Mette Høgild Svane  2000    277          37.39   
  Herning Svømmeklub                   
Camille Lindhard Jensen  2000    226          39.97   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Elisabeth Pedersen  2000    213          40.79   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Iben Damsgaard  2000    199          41.71   
  Durup IF                   
Camilla Veile  2000              DNS   
  Durup IF                   
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mette Flaskager  1999    387          33.44   
  Ikast Svømmeklub                   
Lisa Terp  1999    309          36.03   
  Struer Svømmeklub                   
Karoline F. Lynderup  1999    176          43.43   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Svane  1995    456          31.66   
  Herning Svømmeklub                   
Sofie Boel Torp  1997    401          33.06   
  Viborg Svømme Klub                   
Christie Prøhl  1998    329          35.31   
  Viborg Svømme Klub                   
Helena Rasmussen  1998    272          37.62   
  Herning Svømmeklub                   
Line Hatting  1996    241          39.13   
  Struer Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:39 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver L Nelander  2002    156  48.75  1:41.43  2:40.34    3:24.37   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mathias Mortensen  2002              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Nicki Kjellerup Andersen  2002              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    300  34.91  1:18.20  2:09.60    2:44.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    257  34.75  1:23.97  2:12.46    2:53.03   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Victor Bjerre  2001    186  42.43  1:33.75  2:32.29    3:12.66   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Christoffersen  2000    314  38.14  1:17.94  2:04.41    2:41.84   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mikkel Weis Kallesøe  2000    224  38.25  1:25.89  2:21.97    3:01.15   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Lasse Møller Bjørnskov  2000    164  41.93  1:33.46  2:32.94    3:20.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    449  30.25  1:09.74  1:52.65    2:23.69   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Frederick K. Madsen  1999    330  37.22  1:17.63  2:04.71    2:39.27   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alfred Bentzen  1999    318  34.52  1:14.48  2:04.54    2:41.18   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Christian Mangaard  1999    308  36.37  1:18.50  2:06.53    2:42.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mathias Kær  1999    255  40.81  1:25.85  2:17.74    2:53.38   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel B. Høgild  1998    488  31.07  1:06.49  1:49.26    2:19.75   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mark Andersen  1997              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:39 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Knudsen  2002    294  43.56  1:33.48  2:25.25    3:07.23   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Amalie Vilstrup  2002    238  49.05  1:39.24  2:37.18    3:20.91   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Frederikke Kruse  2002    230  48.37  1:39.65  2:40.64    3:23.36   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    227  51.28  1:42.20  2:41.33    3:24.05   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Maja Fjord Kristensen  2002    173  51.38  1:48.83  2:53.19    3:43.21   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Maja Østergaard Jensen  2002              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Amalie Kristensen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Signe B. Hansen  2002              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Søby Mortensen  2001    375  38.31  1:24.05  2:16.10    2:52.73   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    354  39.43  1:23.15  2:18.12    2:56.11   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Olivia Poulsen  2001    292  44.07  1:31.00  2:25.69    3:07.74   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Helene Levring Andersen  2001    223  51.21  1:42.69  2:39.28    3:25.32   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Helene Marie S. Andersen  2001              DSQ  Asynk ben i bryst 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Snitgaard  2000    461  37.60  1:19.75  2:04.61    2:41.24   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Freya R. Andersen  2000    321  44.00  1:27.44  2:18.87    3:01.92   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Elisabeth Pedersen  2000    277  42.66  1:29.86  2:28.98    3:11.05   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Mathilde Fuglsang  2000    261  44.02  1:36.33  2:30.18    3:14.75   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Line Mia Jensen  2000    260  49.80  1:38.61  2:34.74    3:15.03   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Linda Strunge  2000    259  47.97  1:36.11  2:33.64    3:15.28   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinne Sørensen  1999    571  32.16  1:11.98  1:54.98    2:30.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Emma Sand Majlund  1999    482  36.72  1:17.20  2:03.24    2:38.89   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mette Flaskager  1999    414  36.16  1:20.12  2:10.29    2:47.18   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alberte Birkemose Winding  1999    174  54.93  1:49.53  2:48.84    3:43.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Karoline F. Lynderup  1999              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Ida Lykke Therkildsen  1999              DSQ  Ej samt berør. 25m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie D. Hald  1996    521  36.08  1:16.84  1:56.75    2:34.84   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Laura Glerup Jensen  1998    504  35.24  1:12.20  2:00.77    2:36.52   
  Durup IF                   
                     
Camilla Puk Jensen  1998    383  39.65  1:26.21  2:14.61    2:51.47   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Line Hatting  1996    312  41.24  1:28.49  2:24.79    3:03.71   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Mathilde Clausen  1998    303  41.82  1:30.40  2:22.67    3:05.50   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:39 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    191  46.39        1:36.50   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mathias Pedersen  2002    159  50.13        1:42.48   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Ejnar Truelsen  2002    115  54.53        1:54.33   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Oliver Dalsgaard  2004    101  57.17        1:59.05   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Robert Udbye  2002    94  55.45        2:01.98   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Sander Berggreen  2001    256  42.50        1:27.51   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    250  42.23        1:28.17   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Johannes Wemmelund  2001              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    287  40.89        1:24.30   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Jonas Terpager Hansen  2000    191  45.66        1:36.42   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Tobias Meier  2000    156  50.01        1:43.17   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Mikkel Kristensen  2000    144  50.95        1:46.01   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Christian Houe Andersen  2000    98  57.65        2:00.22   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nicolai Friborg  2000              DSQ  Flyben 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Toke Michaelsen  1999    421  34.90        1:14.16   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    316  38.15        1:21.56   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jens Grarup  1999    277  40.81        1:25.27   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Laurits Kaaber  1999    264  40.41        1:26.65   
  Struer Svømmeklub                   
                     
William Kaaber  1999    263  41.85        1:26.71   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Frederik Nørgaard  1999    259  42.22        1:27.13   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Christian Mangaard  1999    236  42.83        1:29.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jonas Sander  1999    231  42.72        1:30.60   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Johan Rasmussen  1999    212  44.14        1:33.26   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Kristian Avnskov Pedersen  1999    207  45.04        1:33.88   
  Durup IF                   
                     
11  Jeppe Soelberg Nielsen  1999    168  47.32        1:40.69   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
12  Viktor Udbye  1999    130  50.85        1:49.71   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Kristian Ravnborg  1999              DSQ  Ej samt berør 25m 
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Robert Asfeldt  1996    488  33.37        1:10.62   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Simon B. Jeppesen  1997    427  34.68        1:13.84   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Alex Terp  1997    408  36.01        1:14.95   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Dinand Aalbers  1998    212  45.21        1:33.12   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Anders Husted  1997              DSQ  2 flybenspark 50m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:39 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Knudsen  2002    276  47.32        1:36.30   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Sascha Lausten  2002    259  48.72        1:38.35   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Amalie Kanstrup  2003    226  49.55        1:42.92   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Alberte Schnieber Klausen  2002    221  50.57        1:43.57   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    194  52.44        1:48.27   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Louise Eg Larsen  2002    189  52.20        1:49.25   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Lærke Maria Knudsen  2002    187  52.61        1:49.57   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Maja Østergaard Jensen  2002    159  55.07        1:55.50   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    144  54.39        1:59.35   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Maja Fjord Kristensen  2002    144  57.22        1:59.61   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Anna Mosegaard  2002    138  56.89        2:01.31   
  Herning Svømmeklub                   
                     
12  Celeste Pind Therkildsen  2002    123  59.54        2:05.90   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
13  Frederikke Suhnsen  2002    108  1:03.34        2:11.26   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Naja Holmgaard  2001    288  44.62        1:34.89   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Laura Gam  2001    247  48.87        1:39.90   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Karoline Vasegaard  2001              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Maria Møller Jensen  2001              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Snitgaard  2000    447  38.76        1:21.97   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Kathrine Fog  2000    291  45.68        1:34.54   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Iben Damsgaard  2000    289  44.43        1:34.76   
  Durup IF                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    276  44.94        1:36.24   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Anna Nørgaard Johannsen  2000    170  54.20        1:53.12   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Andrea K. Pedersen  2000    167  53.82        1:53.67   
  Durup IF                   
                     
Camilla Veile  2000              DNS   
  Durup IF                   
                     
Camille Lindhard Jensen  2000              DSQ  2 armtag udsvøm 25m 
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Asfeldt  1999    385  41.04        1:26.17   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Trine Guldberg  1999    290  43.96        1:34.69   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Ida Lykke Therkildsen  1999    222  50.97        1:43.54   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Alberte Birkemose Winding  1999    189  53.78        1:49.14   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helena Rasmussen  1998    366  42.21        1:27.62   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:39 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  15 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stm 1    553          3:43.21   
  Swim Team Midtjylland                   
  Magnus Fallesen  1998      26.22  54.86      54.86   
  Simon B. Jeppesen  1997      27.80  57.65      1:52.51   
  Laust Moesgaard  1996      27.11  55.22      2:47.73   
  Robert Asfeldt  1996      26.11  55.48      3:43.21   
                     
Stm 2    486          3:53.02   
  Swim Team Midtjylland                   
  Magnus B. Høgild  1999      28.46  58.57      58.57   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      27.88  58.40      1:56.97   
  Mikkel B. Høgild  1998      26.02  55.38      2:52.35   
  Toke Michaelsen  1999      28.48  1:00.67      3:53.02   
                     
Struer Dream Team  1996    458          3:57.71   
  Struer Svømmeklub                   
  Casper Trier Jensen  1996      28.88  59.22      59.22   
  Michael Terp Olesen  1999      27.11  56.64      1:55.86   
  Alex Terp  1997      28.27  59.57      2:55.43   
  William Kaaber  1999      29.50  1:02.28      3:57.71   
                     
Stm 3    387          4:11.32   
  Swim Team Midtjylland                   
  Sebastian Lodahl  1999      30.29  1:02.05      1:02.05   
  Søren B. Jeppesen  1999      29.01  1:02.35      2:04.40   
  Arnas Jefimanka  1999      29.31  1:01.26      3:05.66   
  Mark Andersen  1997      30.94  1:05.66      4:11.32   
                     
Drenge Viborg    318          4:28.47   
  Viborg Svømme Klub                   
  Marcus Pedersen  2000      33.71  1:11.79      1:11.79   
  Christian Mangaard  1999      31.76  1:07.36      2:19.15   
  Alfred Bentzen  1999      31.90  1:06.16      3:25.31   
  Anders Husted  1997      30.51  1:03.16      4:28.47   
                     
Struer Dream Team  1999    316          4:29.05   
  Struer Svømmeklub                   
  Mathias Kær  1999      31.60  1:06.00      1:06.00   
  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000      32.60  1:06.65      2:12.65   
  Kristian Ravnborg  1999      37.44  1:14.79      3:27.44   
  Laurits Kaaber  1999      29.52  1:01.61      4:29.05   
                     
Stm 4    282          4:39.20   
  Swim Team Midtjylland                   
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001      33.46  1:10.69      1:10.69   
  Jens Sørensen  2001      32.57  1:07.70      2:18.39   
  Lucas Christoffersen  2000      32.17  1:07.96      3:26.35   
  Jens Grarup  1999      34.68  1:12.85      4:39.20   
                     
Drenge 1 Viborg    227          5:00.18   
  Viborg Svømme Klub                   
  Mathias Pedersen  2002      37.75  1:18.28      1:18.28   
  Johan Rasmussen  1999      34.88  1:13.02      2:31.30   
  Mikkel Weis Kallesøe  2000      35.42  1:14.55      3:45.85   
  Mikkel Kristensen  2000      35.09  1:14.33      5:00.18   
                     
Isk Drenge    227          5:00.35   
  Ikast Svømmeklub                   
  Oliver L Nelander  2002      39.61  1:22.81      1:22.81   
  Magnus Dyg Holme  2002      35.89  1:15.99      2:38.80   
  Rasmus Sander Berggreen  2001      36.07  1:14.38      3:53.18   
  Frederick K. Madsen  1999      32.12  1:07.17      5:00.35   
                     
10  Drenge 2 Viborg    184          5:21.75   
  Viborg Svømme Klub                   
  Oliver Widemann Bache  2001      39.38  1:21.49      1:21.49   
  Jeppe Soelberg Nielsen  1999      36.07  1:56.13      3:17.62   
  Tobias Møllegaard  2000      45.01  1:22.12      4:39.74   
  Lasse Møller Bjørnskov  2000        42.01      5:21.75   
                     
11  Drenge 3 Viborg    155          5:40.99   
  Viborg Svømme Klub                   
  Gustav Fløche Fuglsang  2002      42.29  1:26.14      1:26.14   
  Andreas Thanild Schøler  2000      38.73  2:02.35      3:28.49   
  Johan Nielsen  2001      1:26.15  2:12.50      5:40.99   
  Tobias Skovboe  2001              5:40.99   
                     
12  Stm 5    155          5:41.20   
  Swim Team Midtjylland                   
  Viktor Udbye  1999      42.54  1:31.71      1:31.71   
  Victor Bjerre  2001      36.02  1:15.04      2:46.75   
  Mathias Mortensen  2002      42.92  1:32.31      4:19.06   
  Nicki Kjellerup Andersen  2002      40.05  1:22.14      5:41.20   
                     
13  Stm 6    116          6:14.98   
  Swim Team Midtjylland                   
  Robert Udbye  2002      47.22  1:42.83      1:42.83   
  Ejnar Truelsen  2002      38.19  1:25.23      3:08.06   
  Johannes Wemmelund  2001      43.63  1:35.14      4:43.20   
  Alexander Mortensen  2004      43.66  1:31.78      6:14.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  15 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:20 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stm 1    526          4:17.87   
  Swim Team Midtjylland                   
  Stinne Sørensen  1999        1:02.04      1:02.04   
  Julie D. Hald  1996      1:05.86  1:36.25      2:38.29   
  Trine Kjøngerskov  2000      33.59  1:05.03      3:43.32   
  Camilla Svane  1995      34.55  34.55      4:17.87   
                     
Stm 2    437          4:34.37   
  Swim Team Midtjylland                   
  Emma Sand Majlund  1999      31.68  1:06.76      1:06.76   
  Helena Rasmussen  1998      33.79  1:10.96      2:17.72   
  Amalie Søby Mortensen  2001      32.88  1:09.07      3:26.79   
  Mathilde Clausen  1998      31.90  1:07.58      4:34.37   
                     
Struer Damer 1  1996    436          4:34.44   
  Struer Svømmeklub                   
  Nanna Kibsgaard Madsen  2000      32.30  1:07.43      1:07.43   
  Line Hatting  1996      33.99  1:10.61      2:18.04   
  Maria Cleman Hatting  2001      34.00  1:11.68      3:29.72   
  Mathilde Snitgaard  2000      31.35  1:04.72      4:34.44   
                     
Stm 3    402          4:42.00   
  Swim Team Midtjylland                   
  Frederikke Asfeldt  1999      33.23  1:09.21      1:09.21   
  Mette Høgild Svane  2000      34.78  1:12.20      2:21.41   
  Trine Guldberg  1999      32.63  1:09.02      3:30.43   
  Camilla Puk Jensen  1998      34.23  1:11.57      4:42.00   
                     
Piger Viborg    393          4:44.19   
  Viborg Svømme Klub                   
  Sofie Boel Torp  1997      33.53  1:07.84      1:07.84   
  Julie Søgaard  2001      33.96  1:09.86      2:17.70   
  Laura Davidsen Nielsen  2000      36.86  1:14.63      3:32.33   
  Christie Prøhl  1998      34.79  1:11.86      4:44.19   
                     
Isk Piger    281          5:17.62   
  Ikast Svømmeklub                   
  Lærke Maria Knudsen  2002      42.32  1:28.31      1:28.31   
  Sascha Lausten  2002      40.41  1:24.43      2:52.74   
  Nikoline Hvolgaard  1998      35.02  1:14.00      4:06.74   
  Mette Flaskager  1999      33.03  1:10.88      5:17.62   
                     
Piger 1 Viborg    270          5:21.90   
  Viborg Svømme Klub                   
  Karoline Vasegaard  2001      37.76  1:16.43      1:16.43   
  Mathilde Fuglsang  2000      39.21  1:21.05      2:37.48   
  Louise Houe Andersen  2003      40.56  1:23.81      4:01.29   
  Kathrine Fog  2000      38.07  1:20.61      5:21.90   
                     
Stm 4    246          5:32.09   
  Swim Team Midtjylland                   
  Freya R. Andersen  2000      37.59  1:16.63      1:16.63   
  Amalie Kristensen  2003      44.01  1:33.76      2:50.39   
  Line Mia Jensen  2000      39.41  1:22.63      4:13.02   
  Frederikke Kruse  2002      37.50  1:19.07      5:32.09   
                     
Stm 5    220          5:44.53   
  Swim Team Midtjylland                   
  Laura Gam  2001      42.25  1:27.92      1:27.92   
  Signe B. Hansen  2002      41.00  1:30.55      2:58.47   
  Linda Strunge  2000      40.48  1:22.92      4:21.39   
  Amalie Vilstrup  2002      38.85  1:23.14      5:44.53   
                     
10  Piger 2 Viborg    188          6:03.33   
  Viborg Svømme Klub                   
  Helene Levring Andersen  2001      42.11  1:27.04      1:27.04   
  Helene Marie S. Andersen  2001      40.51  1:26.20      2:53.24   
  Louise D. Liboriussen  2002      43.97  1:35.96      4:29.20