2019-11-16   01:23:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver L Nelander  2002    156  48.75  1:41.43  2:40.34    3:24.37   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mathias Mortensen  2002              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Nicki Kjellerup Andersen  2002              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    300  34.91  1:18.20  2:09.60    2:44.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    257  34.75  1:23.97  2:12.46    2:53.03   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Victor Bjerre  2001    186  42.43  1:33.75  2:32.29    3:12.66   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Christoffersen  2000    314  38.14  1:17.94  2:04.41    2:41.84   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mikkel Weis Kallesøe  2000    224  38.25  1:25.89  2:21.97    3:01.15   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Lasse Møller Bjørnskov  2000    164  41.93  1:33.46  2:32.94    3:20.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    449  30.25  1:09.74  1:52.65    2:23.69   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Frederick K. Madsen  1999    330  37.22  1:17.63  2:04.71    2:39.27   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alfred Bentzen  1999    318  34.52  1:14.48  2:04.54    2:41.18   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Christian Mangaard  1999    308  36.37  1:18.50  2:06.53    2:42.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mathias Kær  1999    255  40.81  1:25.85  2:17.74    2:53.38   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel B. Høgild  1998    488  31.07  1:06.49  1:49.26    2:19.75   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mark Andersen  1997              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark