2019-12-08   10:25:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    222  46.23  1:38.14  2:28.70    3:19.20   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Oliver Dalsgaard  2004    104  57.24  2:05.28  3:11.87    4:15.87   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002              DSQ  1 hånd vending 100m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    276  42.61  1:29.94  2:18.19    3:05.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Rasmus Sander Berggreen  2001    263  43.50  1:31.34  2:20.88    3:08.30   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Oliver Widemann Bache  2001    173  49.21  1:45.62  2:42.67    3:36.41   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    307  41.18  1:27.34  2:13.96    2:58.78   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Lasse Møller Bjørnskov  2000    149  49.56  1:47.00  2:47.66    3:47.20   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Nicolai Friborg  2000              DSQ  Flyben 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederick K. Madsen  1999    302  41.92  1:28.89  2:15.27    2:59.80   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Christian Mangaard  1999    287  40.62  1:28.27  2:16.33    3:02.77   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Frederik Nørgaard  1999    271  43.91  1:31.77  2:20.21    3:06.33   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Jonas Sander  1999    256  43.29  1:32.95  2:21.98    3:09.84   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Kristian Avnskov Pedersen  1999    240  44.53  1:33.07  2:23.93    3:14.15   
  Durup IF                   
                     
Johan Rasmussen  1999              DSQ  Asynkrone arme v/45m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alex Terp  1997    397  38.41  1:20.42  2:03.37    2:44.15   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Magnus Fallesen  1998    386  37.14  1:19.91  2:03.43    2:45.73   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Dinand Aalbers  1998    220  45.59    2:27.79    3:19.71   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark