Resultat för Sundsvall arena Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag förmiddag
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Arena Cup 2013 | Utskriftsdatum | 28 september 2013 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2013 |
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 40.37 | 1:23.80 | |||||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 41.47 | 1:24.45 | |||||
3 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.62 | 1:25.10 | |||||
4 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.15 | 1:26.51 | |||||
5 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.18 | 1:27.61 | |||||
6 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 41.47 | 1:29.23 | |||||
7 | Patricia Lysvoll | 2003 | Vestbyen IL | 43.25 | 1:33.88 | |||||
8 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 44.24 | 1:35.26 | |||||
9 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 45.46 | 1:36.31 | |||||
10 | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | 44.26 | 1:39.09 | |||||
11 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.49 | 1:39.11 | |||||
12 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.44 | 1:41.72 | |||||
13 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 47.74 | 1:42.59 | |||||
14 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.28 | 1:42.76 | |||||
15 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 45.58 | 1:43.19 | |||||
16 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.29 | 1:51.83 | |||||
17 | Eline Krogstad | 2003 | Simklubben Ägir | 49.09 | 1:54.26 | |||||
18 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.41 | 1:54.64 | |||||
19 | Levina Elfström | 2003 | Matfors Simsällskap | 48.83 | 1:55.05 | |||||
20 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 52.92 | 1:56.91 | |||||
21 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 56.19 | 1:58.19 | |||||
22 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:10.59 | 2:35.39 | |||||
- | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.57 | 1:07.00 | |||||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.43 | 1:07.63 | |||||
3 | Martine Selvik | 2001 | Vestbyen IL | 32.76 | 1:08.95 | |||||
4 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.05 | 1:09.86 | |||||
5 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.51 | 1:10.59 | |||||
6 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 34.17 | 1:10.78 | |||||
7 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 34.75 | 1:11.88 | |||||
8 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.78 | 1:11.98 | |||||
9 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.31 | 1:13.46 | |||||
10 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.69 | 1:14.94 | |||||
11 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.66 | 1:18.47 | |||||
12 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.45 | 1:21.89 | |||||
13 | Tonje Samdahl | 2001 | Vestbyen IL | 40.75 | 1:24.54 | |||||
14 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 40.80 | 1:25.14 | |||||
15 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 39.60 | 1:25.28 | |||||
16 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 40.57 | 1:25.41 | |||||
17 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 41.22 | 1:25.65 | |||||
18 | Bianca Bævre | 2001 | Vestbyen IL | 42.54 | 1:28.12 | |||||
19 | Anna Fröjd | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 41.34 | 1:28.18 | |||||
20 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.44 | 1:30.74 | |||||
21 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.53 | 1:31.31 | |||||
22 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.50 | 1:31.64 | |||||
23 | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 42.67 | 1:31.77 | |||||
24 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.33 | 1:32.69 | |||||
25 | Josefine Nilsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.72 | 1:33.41 | |||||
26 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.39 | 1:36.90 | |||||
27 | Nanna Westberg | 2002 | Timrå Simklubb | 44.32 | 1:39.37 | |||||
28 | Tomine Fjorden Hugas | 2002 | Vestbyen IL | 50.15 | 1:44.67 | |||||
29 | Mathilda Boström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 50.09 | 1:45.84 | |||||
- | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.67 | 1:00.12 | |||||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.35 | 1:03.09 | |||||
3 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 30.85 | 1:03.73 | |||||
4 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.64 | 1:05.15 | |||||
5 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.80 | 1:05.33 | |||||
6 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.23 | 1:07.02 | |||||
7 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.55 | 1:07.51 | |||||
7 | Nora Kristine Rasmussen | 1999 | Vestbyen IL | 31.57 | 1:07.51 | |||||
9 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.90 | 1:08.78 | |||||
10 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.85 | 1:09.19 | |||||
11 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.90 | 1:09.21 | |||||
12 | Sigrid Steen | 1999 | Vestbyen IL | 33.63 | 1:10.47 | |||||
13 | Ane Viken Refseth | 2000 | Vestbyen IL | 33.25 | 1:11.55 | |||||
14 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.75 | 1:11.83 | |||||
15 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.47 | 1:12.13 | |||||
16 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.44 | 1:12.70 | |||||
17 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.37 | 1:13.34 | |||||
18 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 35.22 | 1:13.80 | |||||
19 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 35.15 | 1:13.84 | |||||
20 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.26 | 1:14.29 | |||||
21 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 35.01 | 1:14.70 | |||||
22 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 35.19 | 1:15.07 | |||||
23 | Lina Sigurdh | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.72 | 1:15.53 | |||||
24 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.92 | 1:16.35 | |||||
25 | Cecelina Nilsson | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 37.45 | 1:18.25 | |||||
26 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 38.26 | 1:22.19 | |||||
27 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.36 | 1:22.29 | |||||
28 | Helle Kvamme Larsen | 2000 | Vestbyen IL | 37.83 | 1:23.37 | |||||
29 | Lilly Olsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 40.52 | 1:24.51 | |||||
30 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 40.45 | 1:24.56 | |||||
31 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 44.63 | 1:32.64 | |||||
32 | Damona Taleb Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 44.65 | 1:36.17 | |||||
- | Julia Eriksson | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Krohns Byggplåt AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 29.17 | 1:01.25 | |||||
2 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 29.67 | 1:02.14 | |||||
3 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.41 | 1:03.96 | |||||
4 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.45 | 1:04.30 | |||||
5 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.62 | 1:04.97 | |||||
6 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 30.50 | 1:05.11 | |||||
7 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 30.98 | 1:05.47 | |||||
8 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.14 | 1:06.13 | |||||
9 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 31.81 | 1:06.66 | |||||
10 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 32.19 | 1:08.10 | |||||
11 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.74 | 1:09.90 | |||||
12 | Tova Moberg | 1998 | Hudiksvalls Simsällskap | 33.51 | 1:10.63 | |||||
13 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 34.31 | 1:11.84 | |||||
14 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 35.50 | 1:15.62 | |||||
15 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.26 | 1:16.08 | |||||
16 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.08 | 1:18.34 | |||||
17 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.23 | 1:19.01 | |||||
18 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.15 | 1:19.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2013 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |