2019-11-13   09:27:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit 2013

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai päivä 14:00

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  28 syyskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  15:10   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 syyskuu 2013         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
ME: Julia SMIT (1986) 2:04.60 2009-12-19 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000    569  33.80  1:12.27  1:54.24    2:30.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olivia Hellsten  2000    502  32.53  1:12.29  1:59.09    2:36.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Raakel Bärlund  2001    487  34.70  1:15.72  2:02.53    2:38.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Ruottu  2001    385  37.50  1:21.78  2:10.75    2:51.19   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jessika Rissanen  2001    376  35.74  1:22.87  2:13.97    2:52.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Nea Reunanen  2001    334  39.39  1:25.60  2:21.12    2:59.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Lena Maula  2002    321  36.97  1:25.51  2:21.49    3:01.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sanni Kilponen  2001    282  44.07  1:33.10  2:29.09    3:09.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Janna Appelberg  2001    279  41.27  1:31.90  2:27.98    3:10.62   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
10  Siiri Välimaa  2002    264  44.60  1:29.76  2:30.66    3:14.06   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
11  Roosa Lehtola  2001    258  47.30  1:36.05  2:30.22    3:15.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
12  Pilvi Kilpeläinen  2002    256  46.27  1:34.14  2:32.36    3:16.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Siiri Reiniluoto  2003    179  46.56  1:47.73  2:47.68    3:40.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Annika Heiskanen  2001              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Marilla Parhiala  2000              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Wilma Andreasen  2000              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
ME: Julia SMIT (1986) 2:04.60 2009-12-19 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Kurki  1994    714  28.99  1:05.68  1:47.08    2:19.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Fanny Teijonsalo  1996    690  30.53  1:08.04  1:47.93    2:20.95   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Anni Alitalo  1991    612  31.70  1:09.46  1:52.93    2:26.68   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Meri Parviainen  1998    586  31.80  1:09.61  1:54.00    2:28.87   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Roosa Nieminen  1999    559  32.61  1:12.12  1:56.05    2:31.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Milla Inkeroinen  1998    544  31.55  1:10.10  1:56.07    2:32.57   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Riina Strengell  1997    537  32.02  1:12.41  1:57.57    2:33.26   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Selma Ucar  1995    529  33.40  1:13.65  1:58.35    2:34.01   
  Uinti Tampere                   
                     
Katarina Korpinen  1993    515  33.63  1:13.85  1:58.75    2:35.41   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Marianne Pihkamäki  1996    513  31.60  1:10.78  2:00.11    2:35.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Nea Kontturi  1998    493  33.73  1:15.23  2:01.19    2:37.64   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Heidi Virtanen  1997    480  36.27  1:15.34  2:02.95    2:39.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Jenna Saario  1999    470  33.41  1:14.99  2:03.56    2:40.19   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
14  Noora Tuovinen  1998    453  35.28  1:16.34  2:05.59    2:42.13   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Noora Saarinen  1996    446  33.80  1:15.13  2:03.90    2:43.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Sanna Saarinen  1998    429  36.30  1:20.92  2:08.07    2:45.11   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Rita Mäki-Puhtila  1998    422  34.17  1:17.41  2:05.82    2:46.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Hanna Ikonen  1998    409  36.77  1:19.12  2:07.43    2:47.77   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
19  Tiia Tuomisto  1998    390  35.38  1:20.33  2:12.92    2:50.46   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
20  Jessika Patjas  1997    372  35.20  1:18.75  2:13.02    2:53.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
21  Vilma-Lotta Virtomaa  1999    358  39.61  1:24.54  2:17.09    2:55.44   
  Simmis Grani                   
                     
22  Roosa Hjelm  1997    344  37.18  1:23.84  2:14.79    2:57.82   
  Poseidon                   
                     
23  Madeline Simonsen  1995    320  40.76  1:25.34  2:22.76    3:02.00   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
24  Elina Heino  1999    286  43.29  1:31.52  2:28.55    3:09.01   
  Simmis Grani                   
                     
25  Julia Rantala  1999    285  39.88  1:25.10  2:24.57    3:09.19   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Katariina Pihkamäki  1998              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Vaula Vekkeli  1996              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  28 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner