2019-11-16   01:26:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Forum Horsens Cup - indledende

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup - indledende    Udskriftsdato  21 september 2013   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2013         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Nørgaard Priess  2004    119  1:03.23  2:14.77  3:26.24    4:33.50   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Grøndal  2002    264  49.25  1:42.14  2:36.16    3:29.56   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Louise Sjørup Jensen  2003    231  49.54  1:46.06  2:42.21    3:39.09   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Caroline Liboriussen  2002    179  54.22  1:56.00  2:58.22    3:58.43   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Anna Bull Kramer  2003    174  56.24  1:57.92  2:59.96    4:00.81   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Emilie Johanna Bülow  2003    151  57.96  2:03.35  3:08.46    4:12.51   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Signe Schwartz  2002    142  58.39  2:04.01  3:10.99    4:17.38   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Camilla Falck  2003              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Ida Sund  2002              DSQ  asynkron bensp. 50 m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Katrine Sofie Wienberg  2002              DSQ  asynkron ben 50m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christina Christensen  2000    530  39.20  1:21.55  2:04.22    2:46.20   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Maria Møller Glargaard  2001    480  39.55  1:23.18  2:07.84    2:51.77   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Stella Krogh Lund  2000    440  41.38  1:27.17  2:12.96    2:56.82   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Jannie Eickhardt  2001    439  41.05  1:25.34  2:10.74    2:57.02   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Nadia Nørskov Vogt  2000    402  42.02  1:29.32  2:16.55    3:02.25   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000    391  42.05  1:29.62  2:17.05    3:03.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Ellen Nielsen  2001    374  42.99  1:31.48  2:19.89    3:06.76   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Helene Olesen  2000    369  41.72  1:29.13  2:17.94    3:07.51   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Natascha Holm Byskov  2000    362  43.41  1:31.31  2:20.82    3:08.70   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Lea Alberte Olsen  2000    351  43.73  1:33.16  2:22.35    3:10.77   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Line Gertz  2001    339  45.03  1:34.44  2:23.87    3:12.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Emilie Madsen  2000    335  43.96  1:33.42  2:24.33    3:13.63   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
13  Ester Møller  2001    318  46.15  1:36.61  2:27.80    3:17.15   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
14  Karoline Munch Hansen  2000    304  46.35  1:37.64  2:30.08    3:19.94   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
15  Louise Hvarre  2001    299  46.72  1:38.82  2:30.13    3:21.09   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
16  Olivia Jensen  2000    298  44.94  1:36.90  2:29.85    3:21.39   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
17  Thilde Rud Iversen  2001    286  46.34  1:38.83  2:31.47    3:24.05   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Louise Xia Klogborg  2000    285  47.81  1:39.67  2:32.15    3:24.35   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
19  Julie Lund  2000    285  46.74  1:40.27  2:33.82    3:24.37   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
20  Nikoline Fabrin Lund  2001    275  48.63  1:41.84  2:34.68    3:26.82   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Clara B. Tolstrup  2001    266  49.13  1:42.80  2:37.44    3:29.10   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
22  Carina Bro  2001    194  53.72  1:52.66  2:53.45    3:52.36   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
23  Nanna Sund  2000    139  55.43  2:03.82  3:13.41    4:19.50   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Alberte Kaltoft  2001              DSQ  Ej 2 hænder v.100m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Frederikke Brændgaard  2001              DSQ  udsvøm på ryg 25m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Frida B. Nielsen  2001              DSQ  flere flybenspark 25 
  Svømmeklubben Koral                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Pavon Friis  1999    611  36.25  1:16.51  1:57.43    2:38.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Simone H. Lauridsen  1999    534  38.43  1:20.89  2:03.31    2:45.83   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Marie Eske  1999    459  38.89  1:23.00  2:08.27    2:54.33   
  Randers GF Neptun                   
                     
Laura Mathilde Elkjær  1998    444  38.87  1:22.82  2:09.66    2:56.30   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Amalie Fisker Brøchner  1999    381  41.88  1:28.99  2:17.52    3:05.59   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Pernille Maj Thorup  1999    378  42.52  1:29.88  2:18.10    3:05.97   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Clara Holst  1999    375  42.76  1:29.70  2:18.59    3:06.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Maren Bielefeldt  1999    365  43.52  1:31.70  2:20.38    3:08.18   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Thilde Hjorth  1999    363  42.03  1:29.04  2:19.20    3:08.59   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
10  Sarah Gade Nielsen  1998    300  46.02  1:37.24  2:30.02    3:20.86   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Stine Kromann  1999    288  46.75  1:38.66  2:30.91    3:23.59   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Louise Kronborg Frandsen  1999              DSQ  2 flyspark v. 78m 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Nørgaard  1997    461  39.57  1:24.20  2:08.92    2:54.09   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Karen Krogh Lund  1996    397  42.11  1:28.98  2:15.82    3:03.03   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Amalie L. Nielsen  1997    368  43.16  1:30.25  2:18.79    3:07.66   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Johanne Krogh Lund  1995    335  43.30  1:32.24  2:23.22    3:13.69   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Christina Nielsen  1997    295  46.57  1:38.48  2:31.41    3:22.07   
  Randers GF Neptun                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  21 september 2013 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark