2019-11-23   03:52:33
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Forum Horsens Cup - indledende

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag

Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Forum Horsens Cup - indledende    Udskriftsdato  21 september 2013   
  Stśvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  14:42   
  ArrangÝr  Horsens SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 september 2013         
 
 
LÝb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Anders Bredal Storgaard  2002    276          33.48   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Esben F. Buchwaldt  2002    148          41.16   
  SvÝmmeklubben Grindsted                   
Malthe Elkjśr  2003    140          41.98   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
Julius Henriksen  2002    131          42.89   
  Holstebro SvÝmme Club                   
Jacob Christensen  2002    114          44.86   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Casper Brinch  2002    113          45.03   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
Andreas Blaaberg  2002    107          45.78   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Anton Rosenkilde  2002    94          47.78   
  Bjerre Herreds SvÝmmeklub                   
Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    89          48.76   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
10  Patrick Zakaryan Olsen  2002    83          49.91   
  Horsens SvÝmmeklub                   
11  Jesper V. Bylling Jensen  2003    81          50.34   
  SvÝmmeklubben Koral                   
12  Lauritz Baad Ellekjśr  2003    66          53.71   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
13  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    63          54.51   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
14  Christian Johannesen  2003    49          59.32   
  Horsens SvÝmmeklub                   
15  Joakim GrÝnkjśr Frost  2003    45          1:00.97   
  Horsens SvÝmmeklub                   
16  Mathias H. Johannesen  2004    38          1:04.51   
  Horsens SvÝmmeklub                   
17  Lucas Lohmann Mortensen  2002    34          1:07.11   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
18  Kristian Sabroe SÝrensen  2005    30          1:09.72   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Alexander Poulsen  2002              DSQ  asynkron arme 25m 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Eskild Wollesen  2002              DSQ  asymetrisk arme 25m 
  SvÝmmeklubben Tempo                   
Mikkel Bisgaard  2002              DSQ  Tyvstart 
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
 
LÝb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Jakob Juul  2000    359          30.65   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Andreas Hansen  2000    334          31.40   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Casper Christiansen  2000    332          31.46   
  Holstebro SvÝmme Club                   
Simeon Franow  2000    324          31.72   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Rasmus Udbye  2000    276          33.45   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Christian Juul Jensen  2000    249          34.63   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Mathias SÝnderby  2000    243          34.92   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Martin H. Abel  2001    241          35.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Jakob Mose  2000    239          35.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
10  Mathias Dalsgaard  2000    225          35.80   
  Horsens SvÝmmeklub                   
11  Nicolaj LÝth Andersen  2001    219          36.16   
  Horsens SvÝmmeklub                   
12  Karl-Emil Spšth  2000    209          36.68   
  Horsens SvÝmmeklub                   
13  Oliver FrÝsig  2000    208          36.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
14  Johann Kristian MÝller  2001    207          36.84   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
15  Jakob Grene  2001    200          37.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
16  Benjamin Rohde  2001    198          37.37   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
17  Oliver Christensen  2000    176          38.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
18  Viktor Bull Kramer  2000    174          39.01   
  Horsens SvÝmmeklub                   
19  Andreas GrÝnkjśr Frost  2001    170          39.31   
  Horsens SvÝmmeklub                   
20  Emil Rahbek Ladekjśr  2000    168          39.45   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
20  Oliver MÝlby  2001    168          39.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
22  Magnus A H Christensen  2001    152          40.80   
  Holstebro SvÝmme Club                   
23  Magnus Funder  2001    140          41.93   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
24  Mads Nielsen  2000    129          43.09   
  Randers GF Neptun                   
25  Oliver Kjśrgaard  2001    123          43.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
26  Mikkel SÝby  2001    119          44.22   
  Holstebro SvÝmme Club                   
27  Jacob Hopff  2001    118          44.43   
  Holstebro SvÝmme Club                   
28  Andreas Skak Thomsen  2001    107          45.86   
  Randers GF Neptun                   
29  Esben RÝjkjśr Rasmussen  2001    106          45.98   
  Randers GF Neptun                   
30  Anders Eenberg  2001    102          46.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
31  Mathias Dyrmose  2001    101          46.73   
  Holstebro SvÝmme Club                   
32  Kristoffer Erbo Kjśr  2001    88          48.99   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
33  Nichlas B. Feldt  2000    88          49.00   
  Horsens SvÝmmeklub                   
34  Adam Bording Nybo  2000    72          52.22   
  Horsens SvÝmmeklub                   
35  Andreas Rasmussen  2000    67          53.62   
  Horsens SvÝmmeklub                   
36  Matt MÝrch SÝrensen  2001    64          54.28   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
August Bugge  2000              DNS   
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
Emil Kragh  2001              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
 
LÝb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Johannes Kjśrgaard  1998    498          27.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
Mikkel Gade  1999    419          29.11   
  SvÝmmeklubben Grindsted                   
Giano Grillo  1998    408          29.39   
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
Jakob Knoblauch  1999    378          30.13   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Jacob Harboe  1998    369          30.37   
  Randers GF Neptun                   
Lukas LindstrÝm  1998    362          30.58   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Mathias W.b. Christiansen  1998    357          30.72   
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
Kasper Laursen  1998    328          31.59   
  Holstebro SvÝmme Club                   
Alexander F. SÝrensen  1999    324          31.74   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
10  Christian Kaul  1998    322          31.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
11  August Laursen  1999    310          32.19   
  Randers GF Neptun                   
12  Sander Schmidt  1999    307          32.30   
  Horsens SvÝmmeklub                   
13  Rares Oprescu  1999    303          32.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
14  Alexander Jensen  1998    301          32.50   
  Horsens SvÝmmeklub                   
15  Mikkel Sandberg Andersen  1998    294          32.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
16  Theis Vibskov Kristensen  1998    282          33.24   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
17  Nicolai Vad Kruse  1999    274          33.54   
  Horsens SvÝmmeklub                   
18  Christian Bylling Jensen  1999    266          33.86   
  SvÝmmeklubben Koral                   
19  Rolf Wollesen  1998    261          34.07   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
20  Daniel H. Johannesen  1999    252          34.50   
  Horsens SvÝmmeklub                   
21  Nicklas Steen Hansen  1999    251          34.52   
  Horsens SvÝmmeklub                   
22  Jonas Kongerslev  1999    242          34.96   
  Holstebro SvÝmme Club                   
23  Jonas Poulsen  1998    241          34.99   
  SvÝmmeklubben Grindsted                   
24  Kasper Livbjerg  1998    226          35.76   
  Horsens SvÝmmeklub                   
25  Ricky L. Mortensen  1999    222          35.97   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
26  Morten Chr. Dam  1998    201          37.19   
  SvÝmmeklubben Koral                   
27  Frederik Juhl Leiszner  1999    187          38.12   
  Horsens SvÝmmeklub                   
28  Asger Denert-Nielsen  1999    185          38.24   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
29  Alexander Fenger  1999    180          38.56   
  SvÝmmeklubben Koral                   
30  Jonathan Lee  1999    151          40.88   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
31  Jacob B. Lund  1999    140          41.93   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
32  Niclas Frandsen  1999    135          42.49   
  Randers GF Neptun                   
 
LÝb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mathias Kristian Pedersen  1996    531          26.91   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Tom Heilmann  1997    504          27.38   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
Bo Volf BrÝchner  1996    504          27.39   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
Anders L. Mogensen  1996    479          27.85   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
Mathias Bech  1996    461          28.21   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Jakob Brinkmann  1996    448          28.47   
  SvÝmmeklubben Grindsted                   
Hannibal Steenfos  1996    439          28.67   
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
Tobias M. Kristensen  1996    427          28.93   
  Holstebro SvÝmme Club                   
Peter Gjerulff  1996    427          28.94   
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
10  Simon Juhl Schmidt  1997    414          29.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
11  Andreas Sehested  1996    408          29.39   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
12  Timon Wedekind  1996    406          29.42   
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
13  Kasper Leisted Bertelsen  1997    405          29.45   
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
14  Albert Grann-Frankild  1996    395          29.70   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
15  Peter Mandrup Madsen  1997    393          29.74   
  Horsens SvÝmmeklub                   
16  Jesper Jensen  1996    379          30.12   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
17  Alexander Wildenschild  1997    378          30.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
18  Jesper Frost Thomsen  1997    365          30.48   
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
19  Niclas Henriksen  1997    311          32.17   
  Randers GF Neptun                   
20  Daniel HÝjme  1997    294          32.77   
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
21  Frederik Linck  1997    288          32.99   
  SvÝmmeklubben Grindsted                   
22  Victor Kjśr Eskildsen  1997    277          33.44   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Alexander Roe  1997              DNS   
  SvÝmmeklubben Koral                   
Jonatan Balladone  1997              DNS   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
 
LÝb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 100 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Daniel Steen Andersen  1995    626          25.48   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Anton Bromer  1995    605          25.77   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
Jesper Stilling Julius  1993    508          27.31   
  Randers GF Neptun                   
Emil Kamuk Frederiksen  1995    490          27.65   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Jakob Kornmaaler  1995    450          28.44   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
David TÝrring  1995    364          30.53   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
Lasse Christensen  1994    363          30.56   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Anders Ellehauge Ganderup  1992    316          32.00   
  SvÝmmeklubben Koral                   
Tim Damsgaard  1994    302          32.46   
  Horsens SvÝmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  21 september 2013 
Licens til Horsens SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark