Resultater for Forum Horsens Cup - indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - indledende | Udskriftsdato | 22 september 2013 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2013 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 234 | 43.70 | 1:30.18 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 166 | 47.99 | 1:41.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Jacob Christensen | 2002 | 147 | 50.46 | 1:45.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | 140 | 51.11 | 1:46.97 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julius Henriksen | 2002 | 131 | 52.16 | 1:49.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 122 | 53.16 | 1:52.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sander Linde | 2002 | 117 | 53.45 | 1:53.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | 101 | 56.37 | 1:59.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thobias Vilhelmsen | 2003 | 98 | 55.66 | 2:00.43 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathias Germansen | 2002 | 89 | 57.82 | 2:04.11 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | 78 | 1:01.02 | 2:09.82 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Rasmus Antonsen | 2002 | 66 | 1:03.52 | 2:17.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 57 | 1:09.41 | 2:24.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 52 | 1:06.86 | 2:28.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Johannesen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kåre Lund Thomsen | 2002 | DSQ | En hånd ved vend. 25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mikkel Dam | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simeon Franow | 2000 | 384 | 36.83 | 1:16.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 288 | 40.12 | 1:24.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 277 | 40.77 | 1:25.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 254 | 41.79 | 1:27.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Janus Halbirk | 2000 | 250 | 42.26 | 1:28.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Mads Sørensen | 2001 | 249 | 41.80 | 1:28.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 240 | 42.45 | 1:29.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Rasmussen | 2001 | 238 | 41.96 | 1:29.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Mathias Sønderby | 2000 | 232 | 43.23 | 1:30.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 214 | 44.63 | 1:32.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 212 | 43.49 | 1:33.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karl-Emil Späth | 2000 | 211 | 43.77 | 1:33.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Mølby | 2001 | 211 | 44.59 | 1:33.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Rasmussen | 2001 | 204 | 45.38 | 1:34.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Christian Juul Jensen | 2000 | 201 | 44.35 | 1:34.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 188 | 47.71 | 1:37.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 178 | 46.90 | 1:38.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emil Kragh | 2001 | 177 | 46.92 | 1:38.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Anders Eenberg | 2001 | 172 | 46.99 | 1:39.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johann Kristian Møller | 2001 | 166 | 48.31 | 1:41.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 138 | 51.17 | 1:47.61 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Niels Christian Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Victor Bj. Thøstesen | 2001 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Andreas Hansen | 2000 | DSQ | 2 flybenspark v. 25m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Jakob Grene | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lauritz Bech | 1998 | 441 | 34.01 | 1:13.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathias Holdrup | 1999 | 398 | 36.07 | 1:15.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 367 | 37.27 | 1:17.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 359 | 38.18 | 1:18.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 339 | 37.69 | 1:19.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Toke Cramer | 1998 | 329 | 38.04 | 1:20.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 327 | 38.20 | 1:20.67 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christian Stender | 1999 | 309 | 38.03 | 1:22.17 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 296 | 39.30 | 1:23.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Christian Koch | 1998 | 290 | 39.34 | 1:24.01 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
11 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 268 | 40.43 | 1:26.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 256 | 41.30 | 1:27.50 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kasper Livbjerg | 1998 | 246 | 42.17 | 1:28.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 239 | 41.83 | 1:29.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Kristoffer Mikkelsen | 1999 | 217 | 41.52 | 1:32.43 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Eik Panduro | 1998 | 204 | 45.48 | 1:34.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Emil B. Nielsen | 1999 | 149 | 49.35 | 1:44.79 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Morten Chr. Dam | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Timon Wedekind | 1996 | 537 | 32.19 | 1:08.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Emil Lings | 1996 | 451 | 34.11 | 1:12.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anders L. Mogensen | 1996 | 426 | 34.10 | 1:13.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 417 | 35.22 | 1:14.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rune Friis Petersen | 1996 | 386 | 35.77 | 1:16.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niclas Henriksen | 1997 | 375 | 36.84 | 1:17.07 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Albert Grann-Frankild | 1996 | 360 | 35.60 | 1:18.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Alexander Roe | 1997 | 275 | 40.01 | 1:25.48 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Morten Børre Petersen | 1996 | DSQ | 2 flybenspart start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | 548 | 31.85 | 1:07.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Kasper Vitten | 1995 | 475 | 33.68 | 1:11.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Tørring | 1995 | 473 | 33.48 | 1:11.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | 351 | 36.73 | 1:18.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | 344 | 37.78 | 1:19.31 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Lasse Christensen | 1994 | 340 | 37.40 | 1:19.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Bruun | 1995 | 308 | 38.02 | 1:22.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christian Skouboe | 1993 | 234 | 40.81 | 1:30.15 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 22 september 2013 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |