2019-11-22   07:36:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Cup 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Cup 2013    Utskriftsdatum  30 november 2013   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 november 2013         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap            28.03   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.05   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.07   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04            28.28   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            28.34   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            28.40   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            28.58   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb            28.84   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            28.84   
10  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            28.89   
11  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            28.97   
12  Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.17   
13  Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            29.22   
14  Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            29.23   
15  Cornelia Zetterman  1997  Örebro Simallians            29.34   
16  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            29.68   
17  Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            29.77   
18  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            30.14   
19  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap            30.31   
20  Ylva Andersson  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.56   
21  Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            30.70   
22  Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            30.77   
22  Moa Reje-Franzén  1999  Nyköpings Simsällskap            30.77   
24  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare            30.83   
25  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            30.84   
26  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            30.91   
26  Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            30.91   
28  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            30.92   
29  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            31.07   
30  Veronica Österman  1992  Nyköpings Simsällskap            31.10   
31  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            31.37   
32  Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            31.39   
33  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            31.49   
34  Elin Larsson  1998  Örebro Simallians            31.57   
35  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            31.58   
36  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            31.64   
37  Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            31.67   
38  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            31.68   
39  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            31.70   
40  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            31.72   
41  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            31.90   
42  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            31.99   
43  Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians            32.05   
44  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            32.11   
45  Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb            32.20   
46  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            32.55   
47  Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            32.59   
48  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            32.64   
49  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            32.70   
50  Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            32.76   
51  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap            32.79   
52  Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb            32.94   
53  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            33.00   
54  Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb            33.10   
55  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            33.13   
56  Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb            33.22   
57  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            33.46   
58  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            33.53   
59  Anncharlott Smedberg  1998  Örebro Simallians            33.54   
60  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            33.71   
61  Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            33.81   
62  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            33.94   
63  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb            34.12   
64  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            34.40   
65  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb            34.46   
66  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb            34.58   
67  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            34.63   
68  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.70   
69  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            34.79   
70  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            34.80   
71  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb            35.02   
72  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            35.28   
73  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            35.56   
74  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            35.63   
75  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb            35.98   
76  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            36.35   
77  Josefin Asp  2000  Solna Sundbyberg SS 04            36.45   
78  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.51   
79  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb            36.52   
80  Wilma Tiri  2000  Finspångs Simklubb            36.77   
81  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            36.93   
82  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            37.75   
83  Anna Ström  1997  Finspångs Simklubb            37.91   
84  Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb            38.14   
85  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            38.75   
86  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            38.89   
87  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            39.24   
88  Fanny Paulson  1998  Eskilstuna Simklubb            39.87   
89  Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb            40.82   
90  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb            41.41   
91  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            41.56   
92  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.02   
93  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            43.14   
94  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            45.90   
95  Sara Elmgart  2001  Eskilstuna Simklubb            46.89   
96  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            49.24   
97  Stina Lorenzoni Wadin  2003  Eskilstuna Simklubb            51.98   
Sarah Bertelsen  2000  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  30 november 2013 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner