Resultater for Concordia Forsikring Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2013 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:40 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Elite Svøm Esbjerg, 3.51.57, 2010 |
Løbssponsor: Bang & Olufsen & Concordia Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Damer 1 |
0 |
|
744 |
|
|
|
|
3:49.71 |
Stævnerekord |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
|
28.39 |
58.20 |
|
|
58.20 |
|
|
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
|
27.99 |
58.26 |
|
|
1:56.46 |
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
|
25.72 |
53.70 |
|
|
2:50.16 |
|
|
Jackie Gade |
1998 |
|
|
28.16 |
59.55 |
|
|
3:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Damer 2 |
0 |
|
723 |
|
|
|
|
3:51.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise B. Dalgaard |
1990 |
|
|
28.19 |
59.23 |
|
|
59.23 |
|
|
Julie Levisen |
1997 |
|
|
27.62 |
56.89 |
|
|
1:56.12 |
|
|
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
|
|
27.64 |
57.74 |
|
|
2:53.86 |
|
|
Julie Sundahl Jakobsen |
1995 |
|
|
27.98 |
58.11 |
|
|
3:51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silkeborg Damer 1 |
0 |
|
680 |
|
|
|
|
3:56.67 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
|
|
29.09 |
1:00.23 |
|
|
1:00.23 |
|
|
Line H. Vestergaard |
1996 |
|
|
27.97 |
58.67 |
|
|
1:58.90 |
|
|
Signe Tolstrup |
1995 |
|
|
28.09 |
58.15 |
|
|
2:57.05 |
|
|
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
|
|
28.54 |
59.62 |
|
|
3:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esbjerg Damer |
0 |
|
645 |
|
|
|
|
4:00.95 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
|
28.49 |
1:00.01 |
|
|
1:00.01 |
|
|
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
|
|
27.88 |
57.46 |
|
|
1:57.47 |
|
|
Shanna Armstrong |
1998 |
|
|
30.72 |
1:04.26 |
|
|
3:01.73 |
|
|
Sidse Kehlet |
1996 |
|
|
28.13 |
59.22 |
|
|
4:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vågsb.slk D1Sr |
0 |
|
582 |
|
|
|
|
4:09.36 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Reisænen |
1997 |
|
|
29.23 |
1:00.81 |
|
|
1:00.81 |
|
|
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
|
30.23 |
1:03.49 |
|
|
2:04.30 |
|
|
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
|
29.16 |
1:01.19 |
|
|
3:05.49 |
|
|
Elise Fjeldstad |
1995 |
|
|
29.76 |
1:03.87 |
|
|
4:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ullensakersvømmer J1 Jr. |
0 |
|
541 |
|
|
|
|
4:15.39 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hoset |
1997 |
|
|
30.25 |
1:02.59 |
|
|
1:02.59 |
|
|
Elise Skjæveland |
1997 |
|
|
30.73 |
1:03.52 |
|
|
2:06.11 |
|
|
Camilla Melstein Johannessen |
2000 |
|
|
32.10 |
1:06.06 |
|
|
3:12.17 |
|
|
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
|
30.43 |
1:03.22 |
|
|
4:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Concordia 1 Thisted Damer |
0 |
|
533 |
|
|
|
|
4:16.71 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Søe Beith |
1996 |
|
|
30.27 |
1:03.04 |
|
|
1:03.04 |
|
|
Anne-Mette Pedersen |
1998 |
|
|
30.67 |
1:03.45 |
|
|
2:06.49 |
|
|
Smilla Lyhne |
2000 |
|
|
31.40 |
1:04.55 |
|
|
3:11.04 |
|
|
Pernille Krog Poulsen |
1995 |
|
|
31.42 |
1:05.67 |
|
|
4:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
S68 1 |
0 |
|
525 |
|
|
|
|
4:18.03 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
|
28.87 |
1:00.38 |
|
|
1:00.38 |
|
|
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
|
31.87 |
1:05.38 |
|
|
2:05.76 |
|
|
Charlotte K. Jakobsen |
1996 |
|
|
32.21 |
1:07.24 |
|
|
3:13.00 |
|
|
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
|
30.91 |
1:05.03 |
|
|
4:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Silkeborg Damer 2 |
0 |
|
524 |
|
|
|
|
4:18.23 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
|
|
31.21 |
1:04.35 |
|
|
1:04.35 |
|
|
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
|
31.24 |
1:05.81 |
|
|
2:10.16 |
|
|
Ditte V. Hansen |
1997 |
|
|
30.03 |
1:02.37 |
|
|
3:12.53 |
|
|
Celia Erikstad |
1999 |
|
|
31.44 |
1:05.70 |
|
|
4:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Piger 1 Kolding |
0 |
|
513 |
|
|
|
|
4:20.09 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Knudsen |
1999 |
|
|
31.37 |
1:04.27 |
|
|
1:04.27 |
|
|
Ida Kusk |
1999 |
|
|
32.76 |
1:07.44 |
|
|
2:11.71 |
|
|
Sandra Guldborg |
1998 |
|
|
31.92 |
1:06.89 |
|
|
3:18.60 |
|
|
Freja Hamann Larsen |
1999 |
|
|
29.24 |
1:01.49 |
|
|
4:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sto Damer 2 |
0 |
|
505 |
|
|
|
|
4:21.44 |
|
|
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Zachariassen |
1999 |
|
|
31.96 |
1:06.74 |
|
|
1:06.74 |
|
|
Emma Hansen |
1999 |
|
|
31.97 |
1:08.01 |
|
|
2:14.75 |
|
|
Natasja Simonsen |
1995 |
|
|
31.45 |
1:06.07 |
|
|
3:20.82 |
|
|
Anna Wermuth |
1996 |
|
|
29.24 |
1:00.62 |
|
|
4:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vågsb.slk D2Sr |
0 |
|
502 |
|
|
|
|
4:21.91 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Mariell Madsen |
2000 |
|
|
31.99 |
1:06.75 |
|
|
1:06.75 |
|
|
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
|
31.36 |
1:05.48 |
|
|
2:12.23 |
|
|
Guro Aas |
1996 |
|
|
30.34 |
1:04.52 |
|
|
3:16.75 |
|
|
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
|
31.06 |
1:05.16 |
|
|
4:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sto Damer 1 |
0 |
|
498 |
|
|
|
|
4:22.67 |
|
|
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Drest |
1999 |
|
|
32.30 |
1:06.51 |
|
|
1:06.51 |
|
|
Hanne Welinder |
1995 |
|
|
30.71 |
1:04.13 |
|
|
2:10.64 |
|
|
Anna Lund Henriksen |
1998 |
|
|
31.80 |
1:07.25 |
|
|
3:17.89 |
|
|
Camilla Rask |
1999 |
|
|
30.48 |
1:04.78 |
|
|
4:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristiansand Sa Damer 2 |
0 |
|
485 |
|
|
|
|
4:24.98 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maren Mæhre |
1996 |
|
|
31.77 |
1:06.92 |
|
|
1:06.92 |
|
|
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
|
31.07 |
1:06.11 |
|
|
2:13.03 |
|
|
Caroline Birkeland |
1998 |
|
|
32.64 |
1:07.80 |
|
|
3:20.83 |
|
|
Ine Emilie Rist Jensen |
1996 |
|
|
30.66 |
1:04.15 |
|
|
4:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aalborg Damer 3 |
0 |
|
456 |
|
|
|
|
4:30.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma A Andersen |
2000 |
|
|
33.13 |
1:08.01 |
|
|
1:08.01 |
|
|
Ella Christensen Blanch |
2000 |
|
|
32.53 |
1:07.82 |
|
|
2:15.83 |
|
|
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
|
31.17 |
1:05.84 |
|
|
3:21.67 |
|
|
Maria M. Porsmose |
2000 |
|
|
33.11 |
1:08.71 |
|
|
4:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
SK Poseidon J 1 Sr. |
0 |
|
454 |
|
|
|
|
4:30.91 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
|
31.33 |
1:04.79 |
|
|
1:04.79 |
|
|
Marte Stamland |
1996 |
|
|
30.39 |
1:03.82 |
|
|
2:08.61 |
|
|
Marie Malvik |
1997 |
|
|
31.14 |
1:04.66 |
|
|
3:13.27 |
|
|
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
|
36.77 |
1:17.64 |
|
|
4:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
S68 2 |
0 |
|
445 |
|
|
|
|
4:32.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emine Bjarup Thøgersen |
1998 |
|
|
31.55 |
1:05.13 |
|
|
1:05.13 |
|
|
Anne Tollerup |
1998 |
|
|
31.82 |
1:05.50 |
|
|
2:10.63 |
|
|
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
|
33.83 |
1:09.53 |
|
|
3:20.16 |
|
|
Astrid Yde |
2000 |
|
|
35.65 |
1:12.43 |
|
|
4:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Silkeborg Damer 3 |
0 |
|
444 |
|
|
|
|
4:32.80 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Ellling |
2000 |
|
|
32.13 |
1:07.10 |
|
|
1:07.10 |
|
|
Sofie W. Bunten |
1999 |
|
|
32.94 |
1:09.11 |
|
|
2:16.21 |
|
|
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
|
32.78 |
1:08.47 |
|
|
3:24.68 |
|
|
Dianna Au |
2000 |
|
|
33.73 |
1:08.12 |
|
|
4:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ullensakersvømmer J2 Jr. |
0 |
|
428 |
|
|
|
|
4:36.22 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Synne Martine Hansen Myhre |
1998 |
|
|
32.75 |
1:07.74 |
|
|
1:07.74 |
|
|
Agnete Hoset |
1999 |
|
|
33.31 |
1:09.51 |
|
|
2:17.25 |
|
|
Henriette Syrrist |
2000 |
|
|
33.75 |
1:11.61 |
|
|
3:28.86 |
|
|
Thea Skjæveland |
1999 |
|
|
32.38 |
1:07.36 |
|
|
4:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Concordia 2 Thisted Damer |
0 |
|
419 |
|
|
|
|
4:38.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Andersen |
1999 |
|
|
32.58 |
1:08.35 |
|
|
1:08.35 |
|
|
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
|
33.67 |
1:11.03 |
|
|
2:19.38 |
|
|
Sofie Poulsen |
1999 |
|
|
34.06 |
1:09.91 |
|
|
3:29.29 |
|
|
Louise Sørensen |
2000 |
|
|
32.78 |
1:08.85 |
|
|
4:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Viborg Piger |
1994 |
|
407 |
|
|
|
|
4:40.92 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christie Prøhl |
1998 |
|
|
34.55 |
1:12.14 |
|
|
1:12.14 |
|
|
Betina K. Pedersen |
1994 |
|
|
34.96 |
1:13.43 |
|
|
2:25.57 |
|
|
Caroline Beck |
1998 |
|
|
33.01 |
1:07.66 |
|
|
3:33.23 |
|
|
Sofie Boel Torp |
1997 |
|
|
32.60 |
1:07.69 |
|
|
4:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Vågsb.slk D3 |
0 |
|
394 |
|
|
|
|
4:43.82 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solveig Lund |
1996 |
|
|
32.87 |
1:08.59 |
|
|
1:08.59 |
|
|
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
|
33.67 |
1:11.06 |
|
|
2:19.65 |
|
|
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
|
34.13 |
1:11.20 |
|
|
3:30.85 |
|
|
Karianne Olsen |
1997 |
|
|
35.14 |
1:12.97 |
|
|
4:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nord Piger |
1994 |
|
351 |
|
|
|
|
4:55.01 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Væver |
2002 |
|
|
38.84 |
1:22.77 |
|
|
1:22.77 |
|
|
Camilla Ottesen |
2000 |
|
|
33.90 |
1:11.07 |
|
|
2:33.84 |
|
|
Helene Seegert |
1994 |
|
|
30.60 |
1:05.41 |
|
|
3:39.25 |
|
|
Sigrid Jensen |
1999 |
|
|
36.60 |
1:15.76 |
|
|
4:55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Concordia 3 Thisted Damer |
0 |
|
343 |
|
|
|
|
4:57.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Poulsen |
1999 |
|
|
35.06 |
1:12.73 |
|
|
1:12.73 |
|
|
Emilija Jonciauskaite |
1998 |
|
|
36.37 |
1:15.46 |
|
|
2:28.19 |
|
|
Anna Mathiasen |
2000 |
|
|
36.05 |
1:14.49 |
|
|
3:42.68 |
|
|
Amalie Vinther |
1995 |
|
|
35.74 |
1:14.50 |
|
|
4:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kristiansand Sa Damer 3 |
0 |
|
343 |
|
|
|
|
4:57.45 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Elise Volden |
1999 |
|
|
33.91 |
1:12.34 |
|
|
1:12.34 |
|
|
Emma Sofie Bull-Gjertsen |
1997 |
|
|
34.94 |
1:11.89 |
|
|
2:24.23 |
|
|
Othine Ruenes |
2001 |
|
|
36.52 |
1:17.48 |
|
|
3:41.71 |
|
|
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
|
36.26 |
1:15.74 |
|
|
4:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lillesand IL J1 Jr. |
2000 |
|
338 |
|
|
|
|
4:58.82 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Fasting Garby |
1999 |
|
|
35.64 |
1:15.76 |
|
|
1:15.76 |
|
|
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
|
35.18 |
1:14.48 |
|
|
2:30.24 |
|
|
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
|
39.74 |
1:22.30 |
|
|
3:52.54 |
|
|
Anne Kristine Storvold |
1999 |
|
|
31.38 |
1:06.28 |
|
|
4:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Odder Piger |
0 |
|
322 |
|
|
|
|
5:03.49 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
|
|
31.43 |
1:06.12 |
|
|
1:06.12 |
|
|
Kirstine Thordahl Jensen |
2000 |
|
|
38.37 |
1:19.99 |
|
|
2:26.11 |
|
|
Camilla Hein Saugmann |
1999 |
|
|
40.06 |
1:28.24 |
|
|
3:54.35 |
|
|
Helene G. Nedergaard |
1999 |
|
|
33.26 |
1:09.14 |
|
|
5:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Vågsb.slk D4 |
0 |
|
252 |
|
|
|
|
5:29.33 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Elefsen |
2000 |
|
|
36.67 |
1:16.82 |
|
|
1:16.82 |
|
|
Nora Margrethe Tolfsen |
2001 |
|
|
39.91 |
1:24.00 |
|
|
2:40.82 |
|
|
Elin Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
|
38.82 |
1:22.51 |
|
|
4:03.33 |
|
|
Kathrine Lislevand Pavljuk |
2001 |
|
|
40.50 |
1:26.00 |
|
|
5:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Concordia 4 Thisted Damer |
0 |
|
234 |
|
|
|
|
5:37.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
|
|
38.03 |
1:19.89 |
|
|
1:19.89 |
|
|
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
|
39.54 |
1:25.33 |
|
|
2:45.22 |
|
|
Karoline Sørensen |
2002 |
|
|
39.93 |
1:24.47 |
|
|
4:09.69 |
|
|
Johanne Kappel |
1999 |
|
|
43.34 |
1:27.86 |
|
|
5:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Concordia 5 Thisted Damer |
0 |
|
161 |
|
|
|
|
6:22.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
|
42.54 |
1:27.81 |
|
|
1:27.81 |
|
|
Clara Grønkjær |
2002 |
|
|
|
46.39 |
|
|
2:14.20 |
|
|
Camilla Kjær |
2003 |
|
|
51.35 |
1:42.28 |
|
|
3:56.48 |
|
|
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
|
57.21 |
2:25.66 |
|
|
6:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristiansand Sa Damer 1 |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiril Fredrikke Rist Jensen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Stoebner |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elverum Sv. J1 Jr. |
0 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart 1. skifte |
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Skogli |
1997 |
|
|
34.01 |
1:11.41 |
|
|
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
29 september 2013 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:40 |
|