2019-12-15   23:30:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Martti Ollgren -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  28 syyskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  TaTU & NoPy         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 syyskuu 2013         
 
 
Laji 5, 100m VU P-10,-12,-14,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matias Sainio  2003    134  42.14        1:27.66   
  Uinti Tampere                   
                     
Teemu Nurminen  2003    130  41.07        1:28.67   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Samuel Sainio  2005    106  44.44        1:34.93   
  Uinti Tampere                   
                     
Petteri Lepola  2003    104  43.87        1:35.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    82  47.35        1:43.35   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Pavel Pankratov  2004              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m VU P-10,-12,-14,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eerik Tikkakoski  2001    213  35.60        1:15.24   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Aapo Puikkonen  2001    192  36.71        1:17.85   
  Uinti Tampere                   
                     
Pekka Vilmunen  2001    170  39.32        1:21.10   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Atte-Mikael Ahonpää  2001    156  39.15        1:23.48   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Eemil Pynnönen  2001    154  39.07        1:23.79   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Miska Birkstedt  2002    142  40.32        1:26.07   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Juuso Toivonen  2001    141  40.92        1:26.31   
  Uinti Tampere                   
                     
Tino Vehkalahti  2001    135  41.65        1:27.47   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Eero Ala-Karvia  2001    130  42.31        1:28.63   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Iiro Kuusela  2001    123  41.53        1:30.27   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
11  Kalle Alkula  2001    113  42.48        1:32.79   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Niko Järvinen  2001    112  43.53        1:33.17   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Ville Syrjäkoski  2002    94  44.67        1:38.54   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
14  Onni Nurminen  2002    78  47.26        1:45.13   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 5, 100m VU P-10,-12,-14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Mettälä  1999    353  30.31        1:03.53   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Aapo Eerola  1999    338  30.87        1:04.46   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Verneri Kaarlenkaski  1999    314  31.23        1:06.10   
  Uinti Tampere                   
                     
Olli Rautaporras  2000    298  32.00        1:07.28   
  Nokian Pyry                   
                     
Roope Aro  2000    291  32.04        1:07.74   
  Nokian Pyry                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    273  33.07        1:09.25   
  Nokian Pyry                   
                     
Tatu Paasikallio  1999    245  33.72        1:11.78   
  Nokian Pyry                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    237  34.77        1:12.61   
  Nokian Pyry                   
                     
Leevi Niinimäki  1999    230  33.18        1:13.31   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
10  Kalle Kiviniemi  2000    219  35.08        1:14.51   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Leo Rytövuori  1999    208  36.80        1:15.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
12  Sami Kukkonen  2000    197  35.86        1:17.18   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
13  Pyry Sirola  1999    178  37.24        1:19.85   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
14  Ville Isoranta  1999    160  39.33        1:22.76   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 5, 100m VU P-10,-12,-14,M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jani Mäkinen  1994    626  25.38        52.53   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Ville Laine  1995    547  26.08        54.95   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Eemeli Peltonen  1996    414  28.59        1:00.28   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Daniel Laurila  1996    398  29.46        1:01.06   
  Nokian Pyry                   
                     
Artturi Kaarlenkaski  1997    374  30.07        1:02.35   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  28 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner