Results for Dronning Dorothea Cup Kolding
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:11.05 | ||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 1:13.70 | ||||||
3 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 1:13.81 | ||||||
4 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 1:16.38 | ||||||
5 | Freja Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.03 | ||||||
6 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.37 | ||||||
7 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 1:20.78 | ||||||
8 | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | 1:22.70 | ||||||
9 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 1:23.54 | ||||||
10 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 1:23.60 | ||||||
11 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:24.93 | ||||||
12 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.47 | ||||||
13 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 1:27.66 | ||||||
14 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.28 | ||||||
15 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 1:30.45 | ||||||
16 | Siri Jürgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:30.47 | ||||||
17 | Emily Dahl Jensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.55 | ||||||
18 | Vivi Pham | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 1:34.49 | ||||||
19 | Frederikke Christensen | 1998 | Kolding SK | 1:38.05 | ||||||
- | Anne Sofie Fredslund | 1991 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Annemette Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.32 | ||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 1:12.59 | ||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.64 | ||||||
4 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.43 | ||||||
5 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:14.30 | ||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:14.32 | ||||||
7 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.35 | ||||||
8 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.74 | ||||||
9 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 1:21.18 | ||||||
10 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:22.57 | ||||||
11 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.67 | ||||||
12 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.47 | ||||||
13 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.58 | ||||||
14 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 1:29.07 | ||||||
15 | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | 1:33.59 | ||||||
16 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:34.38 | ||||||
17 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:36.19 | ||||||
18 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:37.17 | ||||||
19 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:39.55 | ||||||
20 | Julie Bjerre Paulsen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:42.62 | ||||||
21 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:50.05 | ||||||
- | Anastacia Dam Nielsen | 2001 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Selma Bruun Pedersen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.99 | ||||||
2 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.57 | ||||||
3 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:21.73 | ||||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.22 | ||||||
5 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.36 | ||||||
6 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.56 | ||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.51 | ||||||
8 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 1:28.95 | ||||||
9 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.97 | ||||||
10 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.54 | ||||||
11 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.57 | ||||||
12 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.77 | ||||||
13 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 1:34.06 | ||||||
14 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.22 | ||||||
15 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.86 | ||||||
16 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:40.03 | ||||||
17 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 1:41.25 | ||||||
18 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.44 | ||||||
19 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 1:41.86 | ||||||
20 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.92 | ||||||
21 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:42.30 | ||||||
22 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:42.92 | ||||||
23 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:43.30 | ||||||
24 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:44.03 | ||||||
25 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:44.74 | ||||||
26 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:46.87 | ||||||
27 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 2:01.08 | ||||||
- | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Simone Christiansen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
- | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | svøm på mave v25 | |||||
- | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | afslut på mave i ryg | |||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:29.11 | ||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.68 | ||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.25 | ||||||
4 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:42.86 | ||||||
5 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:45.64 | ||||||
6 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.15 | ||||||
7 | Marie Bøgvad Pedersen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.73 | ||||||
8 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:52.70 | ||||||
9 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:53.34 | ||||||
10 | Matilde Stricker | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:57.14 | ||||||
11 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 2:07.55 | ||||||
- | Lea Winther | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ryg afslt på mave | |||||
- | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej synkron i start | |||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2014 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 2:19.65 | ||||||
- | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | DSQ | brystlig v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:35 |