Tulokset Lohien Syyspärskeet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:52 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:52 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:53 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 2, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 14 v |
|
Laji 2, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:53 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:47 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:47 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:20 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:20 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:49 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Willman |
1998 |
|
383 |
1:11.25 |
2:26.05 |
|
|
2:26.05 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
348 |
1:13.32 |
2:30.78 |
|
|
2:30.78 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Honkonen |
2000 |
|
314 |
1:16.84 |
2:36.07 |
|
|
2:36.07 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Lieto |
1999 |
|
254 |
1:21.04 |
2:47.50 |
|
|
2:47.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Pulkkinen |
1999 |
|
238 |
1:22.48 |
2:51.17 |
|
|
2:51.17 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Kurttio |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:49 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:40 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eevi Tyni |
1998 |
|
387 |
1:20.08 |
2:44.69 |
|
|
2:44.69 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jemina Pesonen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Fält |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:40 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:50 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
254 |
1:25.44 |
2:53.72 |
|
|
2:53.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
252 |
1:25.45 |
2:54.19 |
|
|
2:54.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ahti Saarela |
2002 |
|
176 |
1:36.95 |
3:16.40 |
|
|
3:16.40 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Kuitunen |
2004 |
|
151 |
1:38.89 |
3:26.46 |
|
|
3:26.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
148 |
1:44.62 |
3:27.79 |
|
|
3:27.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Saarela |
2003 |
|
126 |
1:48.63 |
3:39.29 |
|
|
3:39.29 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas Raesalmi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tatu Kähkölä |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
345 |
1:15.07 |
2:36.82 |
|
|
2:36.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Lotvonen |
2000 |
|
325 |
1:15.66 |
2:40.03 |
|
|
2:40.03 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
311 |
1:17.12 |
2:42.37 |
|
|
2:42.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
262 |
1:22.43 |
2:51.85 |
|
|
2:51.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
247 |
1:23.90 |
2:55.23 |
|
|
2:55.23 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuomas Karjalainen |
2001 |
|
217 |
1:24.73 |
3:03.14 |
|
|
3:03.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jere Keskiaho |
2001 |
|
210 |
1:30.04 |
3:05.13 |
|
|
3:05.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lukas Kalliokoski |
2001 |
|
208 |
1:32.89 |
3:05.61 |
|
|
3:05.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Ylihannu |
2001 |
|
192 |
1:28.00 |
3:10.54 |
|
|
3:10.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Herva |
1998 |
|
417 |
1:08.17 |
2:27.29 |
|
|
2:27.29 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
369 |
1:11.26 |
2:33.44 |
|
|
2:33.44 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topi Puurunen |
1998 |
|
341 |
1:14.74 |
2:37.46 |
|
|
2:37.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
622 |
59.71 |
2:08.93 |
|
|
2:08.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
422 |
1:08.47 |
2:26.68 |
|
|
2:26.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
342 |
1:15.67 |
2:37.31 |
|
|
2:37.31 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:50 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:09 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
275 |
1:30.52 |
3:11.45 |
|
|
3:11.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
269 |
1:31.89 |
3:12.85 |
|
|
3:12.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
258 |
1:36.55 |
3:15.63 |
|
|
3:15.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
247 |
1:34.47 |
3:18.54 |
|
|
3:18.54 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Reeta Kallunki |
2003 |
|
237 |
1:38.81 |
3:21.33 |
|
|
3:21.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veera Paasovaara |
2003 |
|
166 |
1:51.67 |
3:46.29 |
|
|
3:46.29 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
501 |
1:11.98 |
2:36.81 |
|
|
2:36.81 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Pentti |
2002 |
|
407 |
1:19.68 |
2:48.05 |
|
|
2:48.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Senni Keisu |
2001 |
|
338 |
1:28.48 |
2:58.75 |
|
|
2:58.75 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Härkönen |
2001 |
|
336 |
1:28.48 |
2:59.22 |
|
|
2:59.22 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
308 |
1:32.59 |
3:04.48 |
|
|
3:04.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Räsänen |
2002 |
|
290 |
1:30.86 |
3:08.13 |
|
|
3:08.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pauliina Lohilahti |
2002 |
|
273 |
1:32.36 |
3:11.91 |
|
|
3:11.91 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
273 |
1:37.37 |
3:12.07 |
|
|
3:12.07 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Rissanen |
2002 |
|
251 |
1:32.71 |
3:17.33 |
|
|
3:17.33 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janika Puhakka |
2002 |
|
244 |
1:37.17 |
3:19.22 |
|
|
3:19.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hilla Hirvikoski |
2002 |
|
224 |
1:38.90 |
3:24.89 |
|
|
3:24.89 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pipsa Remes |
2001 |
|
196 |
1:43.27 |
3:34.38 |
|
|
3:34.38 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
438 |
1:18.94 |
2:44.06 |
|
|
2:44.06 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Pesonen |
2000 |
|
437 |
1:18.28 |
2:44.13 |
|
|
2:44.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nora Ijäs |
1999 |
|
329 |
1:29.36 |
3:00.45 |
|
|
3:00.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elina Pulkkinen |
1999 |
|
326 |
1:27.70 |
3:00.86 |
|
|
3:00.86 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veera Vornanen |
1999 |
|
308 |
1:27.80 |
3:04.33 |
|
|
3:04.33 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silja Saarela |
1999 |
|
305 |
1:30.14 |
3:05.08 |
|
|
3:05.08 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Keinänen |
1999 |
|
302 |
1:31.64 |
3:05.56 |
|
|
3:05.56 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Mustonen |
1999 |
|
293 |
1:26.82 |
3:07.57 |
|
|
3:07.57 |
|
|
Iisalmen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nadja Hahto |
1999 |
|
290 |
1:31.56 |
3:08.15 |
|
|
3:08.15 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sanni Suomalainen |
1999 |
|
247 |
1:33.18 |
3:18.33 |
|
|
3:18.33 |
|
|
Iisalmen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jemina Colley |
2000 |
|
220 |
1:39.94 |
3:26.11 |
|
|
3:26.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hilla-Elli Ryynänen |
2000 |
|
184 |
1:43.19 |
3:40.76 |
|
|
3:38.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
587 |
1:12.67 |
2:28.73 |
|
|
2:28.73 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sonja Portin |
1998 |
|
528 |
1:11.14 |
2:34.09 |
|
|
2:34.09 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riikka Korpi |
1998 |
|
381 |
1:27.07 |
2:51.79 |
|
|
2:51.79 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Lackman |
1997 |
|
378 |
1:23.38 |
2:52.29 |
|
|
2:52.29 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:09 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:23 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Lotvonen |
2000 |
|
298 |
39.58 |
1:23.22 |
|
|
1:23.22 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
237 |
42.22 |
1:29.82 |
|
|
1:29.82 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Pelkonen |
2001 |
|
169 |
48.73 |
1:40.44 |
|
|
1:40.44 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Kurttio |
2001 |
|
164 |
49.18 |
1:41.59 |
|
|
1:41.59 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Vörlin |
2000 |
|
153 |
48.82 |
1:43.84 |
|
|
1:43.84 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Atte Ervasti |
2001 |
|
152 |
48.85 |
1:44.08 |
|
|
1:44.08 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joni Ratilainen |
2000 |
|
149 |
49.82 |
1:44.67 |
|
|
1:44.67 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marius Ilola |
2001 |
|
134 |
49.81 |
1:48.54 |
|
|
1:48.54 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valtteri Laaninen |
2001 |
|
128 |
52.44 |
1:50.09 |
|
|
1:50.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jaakko Hietikko |
2002 |
|
128 |
53.64 |
1:50.19 |
|
|
1:50.19 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Haataja |
2000 |
|
105 |
55.85 |
1:57.74 |
|
|
1:57.74 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Elorinne |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luka Brännlund |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
440 |
34.55 |
1:13.07 |
|
|
1:13.07 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Willman |
1998 |
|
383 |
36.28 |
1:16.55 |
|
|
1:16.55 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Liedevaara |
1999 |
|
381 |
35.54 |
1:16.69 |
|
|
1:16.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Huuskonen |
1999 |
|
326 |
37.99 |
1:20.73 |
|
|
1:20.73 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi Perkkiö |
1998 |
|
194 |
42.75 |
1:36.04 |
|
|
1:36.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Tiiro |
1997 |
|
319 |
37.34 |
1:21.31 |
|
|
1:21.31 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miika Peteri |
1997 |
|
280 |
39.75 |
1:24.97 |
|
|
1:24.97 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julius Kallio |
1997 |
|
94 |
58.51 |
2:02.20 |
|
|
2:02.20 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
25m |
50m |
75m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janne Lantto |
1994 |
|
614 |
30.17 |
1:05.41 |
|
|
1:05.41 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Hurskainen |
1991 |
|
503 |
32.66 |
1:09.88 |
|
|
1:09.88 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joni Juntunen |
1993 |
|
131 |
50.35 |
1:50.68 |
|
|
1:49.32 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Kojo |
1977 |
|
97 |
43.69 |
2:02.57 |
|
|
2:00.96 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:23 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
15:01 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Karvosenoja |
1997 |
|
516 |
36.77 |
|
|
|
1:18.16 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Laukka |
1998 |
|
387 |
40.42 |
|
|
|
1:26.02 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riikka Korpi |
1998 |
|
354 |
42.68 |
|
|
|
1:28.63 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Fält |
1998 |
|
318 |
42.95 |
|
|
|
1:31.83 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janette Karppinen |
1996 |
|
461 |
37.79 |
|
|
|
1:21.11 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
15:01 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:38 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:38 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:39 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:39 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:41 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Tapio |
1998 |
|
321 |
35.23 |
1:16.12 |
1:57.87 |
|
2:39.31 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
263 |
36.65 |
1:19.01 |
2:04.83 |
|
2:50.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Teppola |
1994 |
|
421 |
30.87 |
1:05.98 |
1:42.66 |
|
2:25.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:41 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:48 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
350 |
37.07 |
1:20.82 |
2:06.81 |
|
2:51.32 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Pesonen |
2000 |
|
291 |
37.92 |
1:24.91 |
2:14.14 |
|
3:02.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malla Huusko |
1999 |
|
268 |
39.42 |
1:28.52 |
2:17.67 |
|
3:07.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Lackman |
1997 |
|
298 |
37.90 |
1:22.89 |
2:11.36 |
|
3:00.66 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aada Illikainen |
1998 |
|
272 |
39.23 |
1:27.71 |
2:16.76 |
|
3:06.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
14:48 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
15:33 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
15:33 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
15:55 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
15:55 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
16:12 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
339 |
1:10.93 |
2:29.17 |
3:48.34 |
|
5:05.05 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
307 |
1:14.54 |
2:35.30 |
3:56.69 |
|
5:15.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Kalliokoski |
2001 |
|
292 |
1:17.62 |
2:40.43 |
4:01.24 |
|
5:20.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veikko Romppainen |
2000 |
|
289 |
1:14.92 |
2:39.18 |
4:02.23 |
|
5:21.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
283 |
1:17.56 |
2:40.66 |
4:03.32 |
|
5:23.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Kurttio |
2001 |
|
256 |
1:17.63 |
2:45.13 |
4:13.14 |
|
5:34.79 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juho Anttila |
2000 |
|
255 |
1:17.84 |
2:44.19 |
4:10.21 |
|
5:35.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuomas Karjalainen |
2001 |
|
250 |
1:20.17 |
2:46.97 |
4:14.21 |
|
5:37.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jere Keskiaho |
2001 |
|
245 |
1:19.06 |
2:45.74 |
4:14.12 |
|
5:39.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ahti Saarela |
2002 |
|
203 |
1:22.77 |
2:55.20 |
4:30.22 |
|
6:01.53 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Ylihannu |
2001 |
|
200 |
1:22.27 |
2:55.57 |
4:30.72 |
|
6:03.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Veeti Taimisto |
2002 |
|
177 |
1:27.56 |
3:04.56 |
4:43.60 |
|
6:18.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Paavo Anttila |
2000 |
|
169 |
1:25.24 |
3:05.45 |
4:47.24 |
|
6:24.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tatu Kähkölä |
2002 |
|
159 |
1:29.72 |
3:11.10 |
4:53.51 |
|
6:32.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jussi Perkkiö |
1998 |
|
254 |
1:15.91 |
2:40.81 |
4:09.07 |
|
5:35.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
16:12 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
16:42 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanna Palojärvi |
2001 |
|
412 |
1:12.45 |
2:33.77 |
3:56.09 |
|
5:15.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Senni Keisu |
2001 |
|
371 |
1:16.51 |
2:40.37 |
4:04.90 |
|
5:26.91 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
336 |
1:19.12 |
2:45.68 |
4:12.67 |
|
5:37.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
330 |
1:21.14 |
2:47.59 |
4:13.46 |
|
5:39.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
311 |
1:23.94 |
2:53.92 |
4:23.73 |
|
5:46.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
308 |
1:22.82 |
2:53.02 |
4:23.06 |
|
5:47.54 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
307 |
1:22.32 |
2:51.30 |
4:21.27 |
|
5:47.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
299 |
1:23.35 |
2:53.82 |
4:24.24 |
|
5:51.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Noora Räsänen |
2002 |
|
275 |
1:26.46 |
2:59.66 |
4:32.80 |
|
6:01.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
|
262 |
1:26.64 |
3:01.38 |
4:36.58 |
|
6:07.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
259 |
1:27.34 |
3:02.38 |
4:37.28 |
|
6:08.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Heikkilä |
2002 |
|
236 |
1:30.76 |
3:08.19 |
4:46.61 |
|
6:19.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Reeta Kallunki |
2003 |
|
236 |
1:30.80 |
3:09.86 |
4:48.33 |
|
6:19.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
233 |
1:29.54 |
3:07.55 |
4:46.73 |
|
6:21.50 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Soininen |
1999 |
|
460 |
1:13.83 |
2:32.30 |
3:49.58 |
|
5:04.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riikka Lahtinen |
2000 |
|
434 |
1:11.68 |
2:31.51 |
3:51.53 |
|
5:10.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Ålander |
1999 |
|
403 |
1:14.60 |
2:35.14 |
3:57.24 |
|
5:17.99 |
|
|
Iisalmen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Henriksson |
1999 |
|
398 |
1:14.10 |
2:35.74 |
3:57.64 |
|
5:19.36 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Keinänen |
1999 |
|
371 |
1:14.71 |
2:40.08 |
4:05.83 |
|
5:26.81 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Kortetjärvi |
2000 |
|
370 |
1:16.76 |
2:39.61 |
4:02.81 |
|
5:26.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pinja Remes |
1999 |
|
357 |
1:18.02 |
2:46.02 |
4:13.49 |
|
5:30.90 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jemina Colley |
2000 |
|
266 |
1:26.73 |
3:02.33 |
4:36.38 |
|
6:05.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olga Heikkinen |
2000 |
|
250 |
1:27.50 |
3:02.80 |
4:39.26 |
|
6:12.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasmin Puhakka |
2000 |
|
211 |
1:32.78 |
3:13.36 |
4:55.12 |
|
6:34.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hilla-Elli Ryynänen |
2000 |
|
193 |
1:33.37 |
3:16.50 |
5:02.64 |
|
6:45.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tytti Karjalainen |
1998 |
|
507 |
1:08.50 |
2:22.86 |
3:39.68 |
|
4:54.61 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
476 |
1:11.26 |
2:29.16 |
3:46.40 |
|
5:00.84 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martta Rautiainen |
1998 |
|
384 |
1:15.40 |
2:38.28 |
4:01.91 |
|
5:23.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jemina Pesonen |
1998 |
|
382 |
1:14.40 |
2:37.35 |
4:01.36 |
|
5:23.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Merja Miesmaa |
1994 |
|
456 |
1:07.84 |
2:24.01 |
3:43.31 |
|
5:05.17 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
16:42 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:02 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:02 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:08 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:08 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:22 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
500 |
38.36 |
1:21.61 |
2:06.82 |
|
2:49.54 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sonja Pentti |
1999 |
|
488 |
37.02 |
1:19.65 |
2:04.70 |
|
2:50.92 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
427 |
38.51 |
1:22.95 |
2:10.14 |
|
2:58.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selma Soininen |
1999 |
|
419 |
42.20 |
1:28.84 |
2:14.88 |
|
2:59.73 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
408 |
42.22 |
1:29.58 |
2:15.36 |
|
3:01.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malla Huusko |
1999 |
|
373 |
40.89 |
1:27.73 |
2:18.15 |
|
3:06.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nora Ijäs |
1999 |
|
361 |
42.56 |
1:31.48 |
2:21.04 |
|
3:08.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silja Saarela |
1999 |
|
324 |
43.54 |
1:33.72 |
2:25.02 |
|
3:15.84 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Takalo |
2000 |
|
322 |
44.82 |
1:34.75 |
2:26.08 |
|
3:16.30 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Susanna Palojärvi |
2001 |
|
319 |
44.72 |
1:35.54 |
2:26.96 |
|
3:16.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Riika Huttula |
2001 |
|
299 |
46.68 |
1:39.71 |
2:30.98 |
|
3:21.05 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nadja Hahto |
1999 |
|
293 |
46.68 |
1:39.00 |
2:32.45 |
|
3:22.54 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sini Keinänen |
1999 |
|
293 |
44.56 |
1:36.67 |
2:31.37 |
|
3:22.55 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
282 |
49.02 |
1:41.68 |
2:34.04 |
|
3:25.02 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marleena Potila |
2000 |
|
278 |
46.66 |
1:37.57 |
2:31.54 |
|
3:26.12 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Noora Moilanen |
2001 |
|
237 |
47.12 |
1:42.54 |
2:39.25 |
|
3:37.27 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hanna Ruha |
2002 |
|
218 |
48.51 |
1:44.98 |
2:44.20 |
|
3:43.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aliina Mustonen |
2000 |
|
191 |
51.71 |
1:50.13 |
2:51.38 |
|
3:53.59 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaisa Koskela |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Senni Keisu |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
541 |
37.89 |
1:19.47 |
2:02.97 |
|
2:45.12 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Laukka |
1998 |
|
369 |
41.72 |
1:30.11 |
2:18.24 |
|
3:07.47 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riikka Korpi |
1998 |
|
335 |
44.10 |
1:33.32 |
2:24.13 |
|
3:13.62 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mia-Emilia Leinonen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:22 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:39 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
423 |
36.77 |
1:18.26 |
1:59.78 |
|
2:40.71 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli Huuskonen |
1999 |
|
334 |
38.43 |
1:22.58 |
2:08.13 |
|
2:53.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Kerttula |
1999 |
|
309 |
40.64 |
1:25.38 |
2:11.54 |
|
2:58.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
252 |
42.78 |
1:31.92 |
2:21.94 |
|
3:10.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Honkonen |
2000 |
|
249 |
44.79 |
1:34.48 |
2:24.87 |
|
3:11.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
191 |
47.98 |
1:42.39 |
2:37.80 |
|
3:29.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jere Keskiaho |
2001 |
|
190 |
46.00 |
1:39.35 |
2:34.55 |
|
3:29.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lukas Kalliokoski |
2001 |
|
185 |
46.57 |
1:41.25 |
2:37.18 |
|
3:31.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valtteri Laaninen |
2001 |
|
144 |
53.44 |
1:52.35 |
2:51.82 |
|
3:49.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Kallunki |
2001 |
|
118 |
3:03.07 |
4:05.71 |
|
|
4:05.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aku Venhola |
1990 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:39 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:42 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:42 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:50 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Alpola |
1989 |
|
525 |
29.62 |
|
|
|
1:00.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Järvelä |
1994 |
|
421 |
29.63 |
|
|
|
1:04.66 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Peteri |
1993 |
|
304 |
32.54 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:50 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:20 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:20 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:25 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:25 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:46 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julius Kallio |
1997 |
|
92 |
54.08 |
|
|
|
1:48.38 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:46 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:00 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Pentti |
1999 |
|
566 |
31.04 |
1:05.02 |
1:39.96 |
|
2:14.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malla Huusko |
1999 |
|
471 |
32.55 |
1:09.72 |
1:46.66 |
|
2:22.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Pärnänen |
1999 |
|
447 |
33.24 |
1:09.87 |
1:48.01 |
|
2:25.30 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rita Valkama |
1999 |
|
439 |
33.30 |
1:10.71 |
1:48.34 |
|
2:26.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anni Katajamäki |
2000 |
|
411 |
34.64 |
1:13.34 |
1:52.75 |
|
2:29.44 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mari Hekkala |
2000 |
|
362 |
34.33 |
1:14.38 |
1:55.97 |
|
2:35.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Keinänen |
1999 |
|
361 |
33.46 |
1:13.77 |
1:56.14 |
|
2:36.05 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Rajaniemi |
2000 |
|
356 |
35.73 |
1:16.20 |
1:57.74 |
|
2:36.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Silja Saarela |
1999 |
|
336 |
34.78 |
1:14.83 |
1:57.28 |
|
2:39.80 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
322 |
36.19 |
1:17.54 |
2:02.15 |
|
2:42.08 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
316 |
36.07 |
1:18.60 |
2:01.77 |
|
2:43.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaisa Koskela |
2001 |
|
296 |
37.66 |
1:20.79 |
2:05.19 |
|
2:46.71 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jutta Nikupeteri |
2001 |
|
295 |
38.74 |
1:21.70 |
2:06.08 |
|
2:46.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Janita Jaakola |
1999 |
|
265 |
40.20 |
1:23.90 |
2:09.09 |
|
2:53.02 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Noora Moilanen |
2001 |
|
256 |
37.63 |
1:22.91 |
2:09.05 |
|
2:55.06 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Ervasti |
2001 |
|
240 |
39.82 |
1:25.17 |
2:12.50 |
|
2:58.86 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alina Huotari |
2002 |
|
235 |
42.01 |
1:29.11 |
2:15.72 |
|
3:00.14 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marleena Potila |
2000 |
|
211 |
40.36 |
1:27.17 |
2:17.10 |
|
3:06.45 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Portin |
1998 |
|
539 |
30.95 |
1:05.59 |
1:41.01 |
|
2:16.58 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tytti Karjalainen |
1998 |
|
496 |
31.91 |
1:07.92 |
1:44.47 |
|
2:20.41 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jemina Pesonen |
1998 |
|
390 |
34.09 |
1:12.45 |
1:52.86 |
|
2:32.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Fält |
1998 |
|
346 |
35.78 |
1:17.03 |
1:59.56 |
|
2:38.25 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riikka Korpi |
1998 |
|
339 |
36.37 |
1:17.27 |
1:58.80 |
|
2:39.43 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Merja Miesmaa |
1994 |
|
473 |
31.65 |
1:07.34 |
1:45.04 |
|
2:22.60 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heidi Ruonavaara |
1996 |
|
376 |
33.72 |
1:12.73 |
1:53.32 |
|
2:33.89 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:00 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:08 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Ervasti |
2001 |
|
188 |
37.25 |
1:21.85 |
2:08.27 |
|
2:53.38 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Kallunki |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Liedevaara |
1999 |
|
392 |
29.63 |
1:03.30 |
1:39.97 |
|
2:15.76 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli Huuskonen |
1999 |
|
367 |
30.69 |
1:05.12 |
1:42.25 |
|
2:18.72 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Tapio |
1998 |
|
341 |
31.93 |
1:07.54 |
1:45.63 |
|
2:22.11 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Pulkkinen |
1999 |
|
261 |
35.36 |
1:13.93 |
1:55.11 |
|
2:35.44 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miika Peteri |
1997 |
|
299 |
33.83 |
1:11.35 |
1:51.18 |
|
2:28.59 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Järvelä |
1994 |
|
460 |
28.54 |
1:00.66 |
1:34.41 |
|
2:08.71 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Teemu Peteri |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:08 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:47 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:47 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:50 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:50 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:05 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Haipus |
2001 |
|
417 |
1:25.27 |
2:49.22 |
4:31.60 |
|
5:49.36 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
391 |
1:22.84 |
2:53.29 |
4:38.02 |
|
5:56.90 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
379 |
1:26.92 |
2:57.22 |
4:42.98 |
|
6:00.68 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
341 |
1:32.10 |
3:02.39 |
4:47.83 |
|
6:13.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Pulkkinen |
1999 |
|
322 |
1:39.78 |
3:15.60 |
4:59.31 |
|
6:20.67 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Takalo |
2000 |
|
310 |
1:36.93 |
3:16.62 |
5:00.92 |
|
6:25.36 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
259 |
1:46.40 |
3:29.97 |
5:23.05 |
|
6:49.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Heikkilä |
2002 |
|
217 |
1:57.07 |
3:37.14 |
5:42.84 |
|
7:14.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Lampi |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
453 |
1:27.94 |
2:52.60 |
4:23.32 |
|
5:39.77 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Laukka |
1998 |
|
352 |
1:35.50 |
3:08.37 |
4:47.38 |
|
6:09.64 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eevi Tyni |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:05 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:11 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Willman |
1998 |
|
464 |
1:13.27 |
2:30.19 |
3:55.14 |
|
5:04.11 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topi Puurunen |
1998 |
|
338 |
1:17.00 |
2:44.35 |
4:19.55 |
|
5:37.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
286 |
1:28.10 |
2:55.94 |
4:39.62 |
|
5:57.36 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
259 |
1:30.70 |
3:03.21 |
4:50.78 |
|
6:09.36 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
243 |
1:31.95 |
3:06.53 |
4:54.63 |
|
6:17.00 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
205 |
1:40.71 |
3:18.18 |
5:14.20 |
|
6:38.83 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:11 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:36 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Karvosenoja |
1997 |
|
492 |
1:09.32 |
2:23.80 |
3:41.71 |
5:00.40 |
19:36.22 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:19.43 |
7:40.10 |
9:00.39 |
10:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.77 |
13:01.27 |
14:21.30 |
15:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
17:03.67 |
18:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Henriksson |
1999 |
|
413 |
1:16.77 |
2:39.17 |
4:02.54 |
5:25.23 |
20:46.91 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:48.65 |
8:12.82 |
9:36.33 |
11:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
12:23.97 |
13:47.44 |
15:11.42 |
16:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
18:00.99 |
19:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aada Illikainen |
1998 |
|
397 |
1:14.14 |
2:35.32 |
3:58.30 |
5:22.48 |
21:02.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:46.86 |
8:11.32 |
9:37.17 |
11:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12:27.92 |
13:54.02 |
15:20.05 |
16:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
18:13.07 |
19:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sini Keinänen |
1999 |
|
328 |
1:20.65 |
2:49.70 |
4:20.31 |
5:51.20 |
22:26.50 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
7:22.81 |
8:53.92 |
10:24.86 |
11:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13:24.99 |
14:56.16 |
16:27.92 |
17:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
19:28.96 |
21:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:36 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohien syyspärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:53 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
401 |
1:14.32 |
2:33.83 |
3:52.69 |
5:12.98 |
19:12.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:33.14 |
7:52.18 |
9:08.98 |
10:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.99 |
12:59.51 |
14:16.28 |
15:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
16:46.56 |
18:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
10 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:53 |
|