Results for Scandic Syd Cup 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:11 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 1, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Team Ekberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 4:15.44 | ||||||
Paula Oscarsson | 1999 | 30.53 | 1:04.16 | 1:04.16 | ||||||
Karolina Näsén | 1996 | 28.51 | 1:00.44 | 2:04.60 | ||||||
Linnea Gilliusson | 1995 | 31.08 | 1:05.46 | 3:10.06 | ||||||
Julia Åhlen | 1997 | 30.11 | 1:05.38 | 4:15.44 | ||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 4:21.97 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 29.74 | 1:01.38 | 1:01.38 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 31.15 | 1:05.07 | 2:06.45 | ||||||
Hanna Öberg | 2000 | 32.25 | 1:08.29 | 3:14.74 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 31.66 | 1:07.23 | 4:21.97 | ||||||
3 | Öass Damer Lag1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 4:32.79 | ||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 31.49 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Emelia Boström | 2000 | 33.12 | 1:11.26 | 2:17.33 | ||||||
Linn Arnlund | 2000 | 31.21 | 1:07.96 | 3:25.29 | ||||||
Alva Häggblad | 1999 | 30.67 | 1:07.50 | 4:32.79 | ||||||
4 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 4:40.41 | ||||||
Matilda Westberg | 1996 | 31.95 | 1:08.09 | 1:08.09 | ||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 32.74 | 1:09.50 | 2:17.59 | ||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 34.76 | 1:12.02 | 3:29.61 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 32.69 | 1:10.80 | 4:40.41 | ||||||
5 | Sollefteå Damer | 0 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 4:44.32 | ||||||
Victoria Öberg | 1999 | 32.83 | 1:09.21 | 1:09.21 | ||||||
Elise Öberg | 2002 | 33.25 | 1:11.41 | 2:20.62 | ||||||
Agnes Westerlund | 1998 | 33.83 | 1:12.23 | 3:32.85 | ||||||
Linnea Sehlin | 1999 | 33.53 | 1:11.47 | 4:44.32 | ||||||
6 | SK Ägir Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 4:56.75 | ||||||
Wilma Persson | 1999 | 34.64 | 1:14.79 | 1:14.79 | ||||||
Jennifer Augustsson | 1997 | 31.90 | 1:08.96 | 2:23.75 | ||||||
Therese Lundqvist | 1996 | 34.84 | 1:13.62 | 3:37.37 | ||||||
Saga Abrahamsson | 2000 | 37.25 | 1:19.38 | 4:56.75 | ||||||
7 | Sundsvall Damer Lag 3 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 5:01.91 | ||||||
Julia Danielsson | 2000 | 34.78 | 1:13.52 | 1:13.52 | ||||||
Lisa Näslund | 1999 | 35.72 | 1:15.56 | 2:29.08 | ||||||
Olivia Lindgren | 1999 | 35.84 | 1:16.38 | 3:45.46 | ||||||
Emma Mattsson | 1998 | 36.06 | 1:16.45 | 5:01.91 | ||||||
8 | Sundsvall Damer Lag 4 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 5:49.11 | ||||||
Ellen Strandberg | 2001 | 38.42 | 1:22.66 | 1:22.66 | ||||||
Melina Sundström | 2002 | 41.45 | 1:28.49 | 2:51.15 | ||||||
Thyra Wallner | 2002 | 39.16 | 1:29.48 | 4:20.63 | ||||||
Emma Öberg | 2003 | 39.90 | 1:28.48 | 5:49.11 | ||||||
9 | SK Ägir Damer Lag 3 | 0 | Simklubben Ägir | 5:50.28 | ||||||
Wiktoria Poznanska | 2001 | 40.24 | 1:25.63 | 1:25.63 | ||||||
Hanna Skårstedt | 2001 | 38.39 | 1:21.55 | 2:47.18 | ||||||
Olivia Johansson | 2002 | 44.52 | 1:34.16 | 4:21.34 | ||||||
Julia Eriksson | 2000 | 1:28.94 | 1:28.94 | 5:50.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:11 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:11 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 2, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 4:04.46 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 27.14 | 57.71 | 57.71 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 28.66 | 59.10 | 1:56.81 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 28.09 | 59.91 | 2:56.72 | ||||||
Love Starrin | 2001 | 32.23 | 1:07.74 | 4:04.46 | ||||||
2 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Ägir | 4:28.10 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 26.71 | 56.41 | 56.41 | ||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 30.44 | 1:04.99 | 2:01.40 | ||||||
Alexander Sandin | 2000 | 33.36 | 1:12.89 | 3:14.29 | ||||||
David Eby | 2001 | 33.85 | 1:13.81 | 4:28.10 | ||||||
3 | SK Ägir Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 5:41.62 | ||||||
Simon Lundgren | 2001 | 35.60 | 1:16.41 | 1:16.41 | ||||||
Alfred Martinsson | 2002 | 41.69 | 1:29.66 | 2:46.07 | ||||||
Dante Ekroth | 2001 | 39.71 | 1:28.22 | 4:14.29 | ||||||
Johan Matzen | 2002 | 40.87 | 1:27.33 | 5:41.62 | ||||||
4 | Sundsvall Herrar Lag 3 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 5:44.84 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 39.79 | 1:24.04 | 1:24.04 | ||||||
Joel Berglund | 2002 | 39.24 | 1:23.72 | 2:47.76 | ||||||
Markus Näsman | 2003 | 43.18 | 1:32.61 | 4:20.37 | ||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 39.08 | 1:24.47 | 5:44.84 | ||||||
- | Sundsvall Herrar Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:11 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:12 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Youcruit |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 33.04 | 1:14.80 | 2:01.81 | 2:39.95 | |||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.68 | 1:21.33 | 2:12.56 | 2:52.22 | |||
3 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.56 | 1:29.07 | 2:25.08 | 3:10.59 | |||
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Youcruit |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.73 | 1:19.27 | 2:07.46 | 2:46.86 | |||
2 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 39.96 | 1:26.00 | 2:18.38 | 2:59.86 | |||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.11 | 1:21.88 | 2:18.04 | 3:01.51 | |||
4 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 40.54 | 1:28.78 | 2:23.59 | 3:08.19 | |||
5 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.71 | 1:32.07 | 2:27.66 | 3:13.78 | |||
6 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.70 | 1:31.91 | 2:30.06 | 3:14.05 | |||
7 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.60 | 1:36.89 | 2:35.26 | 3:17.03 | |||
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Youcruit |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.15 | 1:33.10 | 2:28.01 | 3:15.95 | |||
2 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 45.82 | 1:36.70 | 2:33.12 | 3:16.47 | |||
3 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 51.21 | 1:45.68 | 2:48.26 | 3:36.32 | |||
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Youcruit |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:12 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:12 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Nilssons el |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.49 | 1:04.55 | 1:43.42 | 2:14.17 | |||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.03 | 1:04.92 | 1:44.84 | 2:16.92 | |||
3 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.97 | 1:10.33 | 1:54.08 | 2:28.12 | |||
4 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.35 | 1:11.68 | 2:03.02 | 2:44.36 | |||
- | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nilssons el |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 33.76 | 1:15.54 | 2:06.49 | 2:43.72 | |||
2 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 42.85 | 1:30.86 | 2:22.88 | 3:02.85 | |||
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nilssons el |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 42.02 | 1:29.71 | 2:26.72 | 3:09.70 | |||
2 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 56.78 | 1:57.25 | 3:07.26 | 3:55.30 | |||
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Nilssons el |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:12 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:12 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.69 | 1:25.16 | |||||
2 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.56 | 1:25.31 | |||||
3 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.33 | 1:28.32 | |||||
4 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 42.46 | 1:30.05 | |||||
5 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 48.07 | 1:41.78 | |||||
6 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 49.53 | 1:46.86 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.51 | 1:18.40 | |||||
2 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.90 | 1:24.69 | |||||
3 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 41.18 | 1:26.42 | |||||
4 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 40.34 | 1:26.84 | |||||
5 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 46.72 | 1:38.59 | |||||
6 | Amanda Arnqvist | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.11 | 1:43.94 | |||||
7 | Damona Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 51.11 | 1:49.38 | |||||
8 | Julia Eriksson | 2000 | Simklubben Ägir | 55.45 | 1:58.59 | |||||
- | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.98 | 1:31.80 | |||||
2 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 46.12 | 1:37.49 | |||||
3 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.02 | 1:44.15 | |||||
4 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 51.22 | 1:48.07 | |||||
5 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.92 | 1:54.32 | |||||
6 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 55.74 | 1:54.92 | |||||
7 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 58.48 | 2:03.91 | |||||
- | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.39 | 1:44.63 | |||||
2 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 52.62 | 1:50.93 | |||||
3 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 54.67 | 1:54.37 | |||||
4 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 55.88 | 1:58.50 | |||||
5 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 57.63 | 2:05.24 | |||||
6 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 1:01.03 | 2:12.87 | |||||
- | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:12 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:12 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 29.25 | 1:01.90 | |||||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.38 | 1:07.81 | |||||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 35.64 | 1:17.02 | |||||
4 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 46.07 | 1:36.83 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.92 | 1:32.19 | |||||
2 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.68 | 1:35.92 | |||||
- | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 48.00 | 1:44.77 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 55.15 | 1:54.26 | |||||
3 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 53.68 | 1:58.35 | |||||
4 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 58.59 | 2:01.60 | |||||
5 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 59.84 | 2:08.47 | |||||
6 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 1:04.10 | 2:16.59 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.05 | 1:47.73 | |||||
2 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 52.57 | 1:50.82 | |||||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 53.13 | 1:53.39 | |||||
4 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 56.11 | 1:56.72 | |||||
5 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 58.47 | 2:07.11 | |||||
6 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 59.69 | 2:08.65 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:12 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:12 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.10 | 2:27.65 | 3:42.74 | 4:57.55 | |||
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:13.68 | 2:33.78 | 3:54.78 | 5:15.51 | |||
2 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:20.17 | 2:46.06 | 4:12.74 | 5:38.37 | |||
3 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:22.28 | 2:53.71 | 4:24.97 | 5:52.78 | |||
4 | Amanda Arnqvist | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:30.54 | 3:08.01 | 4:48.62 | 6:21.67 | |||
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 1:30.41 | 3:07.95 | 4:45.78 | 6:13.36 | |||
2 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:29.55 | 3:07.28 | 4:49.47 | 6:27.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:12 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Christian Thorgerzon |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:01.68 | 2:09.17 | 3:16.38 | 4:22.27 | |||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 1:01.86 | 2:10.19 | 3:20.62 | 4:29.29 | |||
3 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:02.57 | 2:11.36 | 3:21.35 | 4:29.87 | |||
4 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:04.31 | 2:14.67 | 3:25.81 | 4:34.35 | |||
5 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:02.60 | 2:13.09 | 3:26.82 | 4:40.77 | |||
6 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:11.39 | 2:29.66 | 3:47.88 | 5:10.20 | |||
7 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 1:26.79 | 2:56.79 | 4:25.96 | 5:53.99 | |||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Christian Thorgerzon |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 1:12.51 | 2:30.92 | 3:48.39 | 5:03.23 | |||
2 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 1:18.35 | 2:47.05 | 4:16.33 | 5:44.50 | |||
3 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:22.56 | 2:51.67 | 4:21.51 | 5:46.33 | |||
4 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:30.50 | 3:09.45 | 4:50.34 | 6:29.23 | |||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Christian Thorgerzon |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:14.83 | 2:36.67 | 3:58.31 | 5:20.42 | |||
2 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 1:37.30 | 3:23.76 | 5:09.92 | 6:47.12 | |||
- | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:14 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 32.66 | 1:10.29 | |||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.84 | 1:21.08 | |||||
3 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 35.14 | 1:21.47 | |||||
- | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.57 | 1:10.91 | |||||
2 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.21 | 1:20.63 | |||||
3 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 40.18 | 1:27.71 | |||||
4 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 41.89 | 1:30.89 | |||||
5 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 42.09 | 1:36.80 | |||||
- | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:14 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Östersunds Rörisolering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.17 | 59.62 | |||||
2 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 27.81 | 1:00.49 | |||||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.16 | 1:01.24 | |||||
4 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.14 | 1:05.88 | |||||
5 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.23 | 1:09.02 | |||||
6 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 31.76 | 1:09.16 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Östersunds Rörisolering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 34.69 | 1:16.82 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Östersunds Rörisolering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 44.63 | 1:34.35 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.16 | 1:41.69 | |||||
3 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 49.74 | 1:54.18 | |||||
- | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Östersunds Rörisolering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.78 | 1:54.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 14:14 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Jämtkraft Telecom |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 26.29 | 54.63 | |||||
2 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.26 | 55.87 | |||||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.22 | 56.89 | |||||
4 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.06 | 59.06 | |||||
5 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 28.85 | 1:01.01 | |||||
6 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.59 | 1:01.64 | |||||
7 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 40.10 | 1:21.24 | |||||
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Jämtkraft Telecom |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 29.71 | 1:03.94 | |||||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 30.87 | 1:05.37 | |||||
3 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 32.41 | 1:08.17 | |||||
4 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.24 | 1:09.89 | |||||
5 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 35.57 | 1:13.75 | |||||
6 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.83 | 1:20.60 | |||||
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Jämtkraft Telecom |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.42 | 1:07.74 | |||||
2 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.99 | 1:12.65 | |||||
3 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.30 | 1:14.28 | |||||
4 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 35.68 | 1:15.05 | |||||
5 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 38.07 | 1:22.54 | |||||
6 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 36.85 | 1:22.61 | |||||
7 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 38.18 | 1:24.06 | |||||
8 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 41.53 | 1:24.76 | |||||
9 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 40.23 | 1:28.15 | |||||
10 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.41 | 1:28.89 | |||||
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Jämtkraft Telecom |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.87 | 1:25.11 | |||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.50 | 1:25.46 | |||||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.86 | 1:30.10 | |||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.03 | 1:31.15 | |||||
5 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 44.18 | 1:34.92 | |||||
6 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 45.64 | 1:40.69 | |||||
7 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 46.38 | 1:41.06 | |||||
8 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 45.39 | 1:41.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 29.40 | 1:00.95 | |||||
2 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 31.17 | 1:05.65 | |||||
3 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.84 | 1:05.71 | |||||
4 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.63 | 1:07.18 | |||||
5 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.53 | 1:09.78 | |||||
6 | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | 33.85 | 1:11.10 | |||||
7 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 33.90 | 1:11.12 | |||||
8 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 34.60 | 1:12.09 | |||||
9 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 35.95 | 1:13.65 | |||||
10 | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | 35.71 | 1:14.52 | |||||
11 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.65 | 1:14.99 | |||||
12 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 35.86 | 1:15.29 | |||||
13 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.37 | 1:18.32 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.80 | 1:01.14 | |||||
2 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 30.63 | 1:03.55 | |||||
3 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 33.56 | 1:06.98 | |||||
4 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.70 | 1:08.75 | |||||
5 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.61 | 1:08.91 | |||||
6 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.50 | 1:10.21 | |||||
7 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.60 | 1:10.67 | |||||
8 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.83 | 1:11.61 | |||||
9 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.91 | 1:11.79 | |||||
10 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.80 | 1:12.42 | |||||
11 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.35 | 1:13.89 | |||||
12 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 34.52 | 1:14.30 | |||||
13 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 36.87 | 1:17.25 | |||||
14 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 37.76 | 1:20.02 | |||||
15 | Amanda Arnqvist | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.08 | 1:22.19 | |||||
16 | Julia Eriksson | 2000 | Simklubben Ägir | 42.18 | 1:34.82 | |||||
- | Damona Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.63 | 1:19.83 | |||||
2 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.57 | 1:21.01 | |||||
3 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 39.54 | 1:22.52 | |||||
4 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 41.46 | 1:26.89 | |||||
5 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.89 | 1:27.03 | |||||
6 | Alicia Boman | 2002 | Simklubben Ägir | 40.87 | 1:30.58 | |||||
7 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 42.18 | 1:30.70 | |||||
8 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.99 | 1:31.97 | |||||
9 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.77 | 1:38.38 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.63 | 1:26.21 | |||||
2 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 24.40 | 1:32.06 | |||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 44.05 | 1:32.75 | |||||
4 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 46.20 | 1:38.57 | |||||
5 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 48.58 | 1:40.98 | |||||
6 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 49.79 | 1:47.51 | |||||
7 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 50.74 | 1:52.71 | |||||
8 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 50.03 | 1:53.70 | |||||
- | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 1:04.77 | 2:15.35 | 3:26.91 | 4:38.83 | 17:44.65 | ||
5:50.98 | 7:02.80 | 8:14.85 | 9:26.43 | |||||||
10:39.15 | 11:50.62 | 13:02.54 | 14:13.46 | |||||||
15:24.85 | 16:36.34 | |||||||||
2 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:08.49 | 2:21.80 | 3:36.15 | 4:49.65 | 18:10.78 | ||
6:02.44 | 7:14.81 | 8:26.75 | 9:39.79 | |||||||
10:53.03 | 12:06.83 | 13:20.03 | 14:33.49 | |||||||
15:46.50 | 17:00.06 | |||||||||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 1:05.05 | 2:16.94 | 3:29.63 | 4:43.34 | 18:46.59 | ||
5:58.09 | 7:13.45 | 8:29.75 | 9:47.48 | |||||||
11:03.21 | 12:19.21 | 13:37.11 | 14:54.33 | |||||||
16:11.78 | 17:29.27 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Team Ekberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 39.50 | 1:21.80 | 2:05.03 | 2:47.44 | |||
2 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 39.26 | 1:22.49 | 2:05.80 | 2:48.84 | |||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.13 | 1:23.91 | 2:09.02 | 2:52.64 | |||
- | Amanda Arnqvist | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Team Ekberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 53.74 | 1:54.04 | 2:59.57 | 3:59.61 | |||
2 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 59.33 | 2:00.42 | 3:02.67 | 4:03.38 | |||
- | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 15, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Nilssons El |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.58 | 1:05.71 | 1:40.45 | 2:15.27 | |||
2 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.26 | 1:07.39 | 1:44.22 | 2:19.40 | |||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 36.52 | 1:14.07 | 1:53.10 | 2:34.44 | |||
- | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nilssons El |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 39.10 | 1:19.81 | 2:01.19 | 2:40.78 | |||
2 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.67 | 1:40.07 | 2:32.01 | 3:22.66 | |||
- | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nilssons El |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 45.07 | 1:34.22 | 2:24.92 | 3:13.22 | |||
Gren 15, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Nilssons El |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.25 | 1:36.16 | 2:25.79 | 3:10.81 | |||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.29 | 1:40.83 | 2:32.50 | 3:21.09 | |||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.46 | 1:43.18 | 2:37.08 | 3:27.66 | |||
- | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Wede | 1987 | Simklubben Ägir | 38.64 | 1:20.50 | 2:03.01 | 2:45.57 | |||
2 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.56 | 1:25.81 | 2:12.34 | 2:58.94 | |||
3 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 43.40 | 1:32.04 | 2:21.91 | 3:11.99 | |||
4 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.43 | 1:33.27 | 2:23.89 | 3:14.70 | |||
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 39.11 | 1:21.54 | 2:04.43 | 2:48.27 | |||
2 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.09 | 1:31.09 | 2:21.23 | 3:10.42 | |||
3 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 45.83 | 1:38.14 | 2:32.62 | 3:25.50 | |||
4 | Amanda Arnqvist | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.14 | 1:48.31 | 2:48.03 | 3:46.64 | |||
5 | Damona Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 52.40 | 1:52.83 | 2:56.93 | 3:56.53 | |||
6 | Julia Eriksson | 2000 | Simklubben Ägir | 57.18 | 2:01.10 | 3:06.47 | 4:09.51 | |||
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 45.37 | 1:36.71 | 2:29.88 | 3:20.92 | |||
2 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.14 | 1:38.16 | 2:33.29 | 3:29.84 | |||
3 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 53.67 | 1:52.89 | 2:52.44 | 3:50.07 | |||
4 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 56.33 | 1:58.23 | 3:03.00 | 4:05.74 | |||
Gren 16, 200m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 59.72 | 2:05.03 | 3:08.43 | 4:08.95 | |||
2 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 57.20 | 2:00.91 | 3:07.43 | 4:09.64 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.36 | 1:12.70 | 1:52.18 | 2:31.74 | |||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 35.13 | 1:14.96 | 1:57.68 | 2:39.93 | |||
3 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.67 | 1:25.77 | 2:14.15 | 3:02.44 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 43.98 | 1:34.36 | 2:25.63 | 3:13.11 | |||
- | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 54.32 | 1:59.01 | 3:04.08 | 4:08.28 | |||
- | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.76 | 1:49.02 | 2:47.79 | 3:44.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 18:05 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Wede | 1987 | Simklubben Ägir | 33.37 | ||||||
2 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 34.36 | ||||||
3 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.38 | ||||||
4 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 35.99 | ||||||
5 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 37.11 | ||||||
6 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.20 | ||||||
7 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.42 | ||||||
8 | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | 37.80 | ||||||
9 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.18 | ||||||
10 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 39.61 | ||||||
11 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 40.29 | ||||||
12 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.21 | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.71 | ||||||
2 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.06 | ||||||
3 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 36.09 | ||||||
4 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 36.21 | ||||||
5 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.63 | ||||||
6 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.69 | ||||||
7 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 37.97 | ||||||
8 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.69 | ||||||
9 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 40.47 | ||||||
10 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 42.06 | ||||||
11 | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.43 | ||||||
12 | Damona Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 47.57 | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.91 | ||||||
2 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.73 | ||||||
3 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 42.98 | ||||||
4 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 44.47 | ||||||
5 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 46.55 | ||||||
6 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.94 | ||||||
7 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 48.67 | ||||||
8 | Elvira Ericsson | 2002 | Simklubben Ägir | 50.34 | ||||||
9 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 50.84 | ||||||
10 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.94 | ||||||
- | Alicia Boman | 2002 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.14 | ||||||
2 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.06 | ||||||
3 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.12 | ||||||
4 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 49.50 | ||||||
5 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 51.25 | ||||||
6 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 51.35 | ||||||
7 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 51.94 | ||||||
8 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 52.48 | ||||||
9 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 54.96 | ||||||
10 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 57.05 | ||||||
11 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 58.73 | ||||||
12 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:04.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 18:05 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 18:13 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.34 | ||||||
1 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 29.34 | ||||||
3 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.17 | ||||||
4 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.59 | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 34.27 | ||||||
2 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 35.07 | ||||||
3 | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.58 | ||||||
- | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.32 | ||||||
2 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.07 | ||||||
3 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 41.23 | ||||||
4 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 41.24 | ||||||
5 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.56 | ||||||
6 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 45.94 | ||||||
7 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 51.83 | ||||||
- | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.26 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.09 | ||||||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.70 | ||||||
4 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 48.78 | ||||||
5 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.94 | ||||||
6 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 56.59 | ||||||
- | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 18:13 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 18:24 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 20, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Östersunds Rörisolering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 9:30.38 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 1:06.06 | 2:16.38 | 2:16.38 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 1:12.19 | 2:26.30 | 4:42.68 | ||||||
Matilda Westberg | 1996 | 1:10.15 | 2:21.99 | 7:04.67 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 1:10.01 | 2:25.71 | 9:30.38 | ||||||
2 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 9:59.43 | ||||||
Paula Oscarsson | 1999 | 1:07.77 | 2:21.68 | 2:21.68 | ||||||
Linnea Gilliusson | 1995 | 1:09.21 | 2:19.51 | 4:41.19 | ||||||
Jennifer Augustsson | 1997 | 1:10.80 | 2:33.57 | 7:14.76 | ||||||
Wilma Persson | 1999 | 1:17.94 | 2:44.67 | 9:59.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 18:24 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 18:34 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 21, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 9:00.34 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 1:01.70 | 2:09.82 | 2:09.82 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 1:00.77 | 2:09.20 | 4:19.02 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 1:03.86 | 2:10.37 | 6:29.39 | ||||||
Viktor Näslund | 2001 | 1:51.20 | 2:30.95 | 9:00.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 18:34 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Jämtkraft Telecom |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Ägir | 1:45.77 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 25.46 | 25.46 | |||||||
Marcus Åsberg | 1996 | 24.94 | 50.40 | |||||||
Christopher Andrén | 2000 | 27.81 | 1:18.21 | |||||||
Patrik Axenbo | 1984 | 27.56 | 1:45.77 | |||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:50.91 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 26.16 | 26.16 | |||||||
Johan Strandberg | 1997 | 27.14 | 53.30 | |||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 26.67 | 1:19.97 | |||||||
Love Starrin | 2001 | 30.94 | 1:50.91 | |||||||
3 | Ö-Viks ASS Herrar Lag 1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:02.77 | ||||||
Andreas Edlund | 1989 | 25.42 | 25.42 | |||||||
Viktor Norberg | 1999 | 30.22 | 55.64 | |||||||
Anton Boström | 2001 | 32.17 | 1:27.81 | |||||||
Klas Törmä | 1999 | 34.96 | 2:02.77 | |||||||
4 | SK Ägir Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 2:08.47 | ||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Alexander Sandin | 2000 | 30.90 | 1:00.96 | |||||||
David Eby | 2001 | 32.92 | 1:33.88 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 34.59 | 2:08.47 | |||||||
5 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:18.37 | ||||||
Viktor Näslund | 2001 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 32.23 | 1:04.86 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 37.05 | 1:41.91 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 36.46 | 2:18.37 | |||||||
6 | SK Ägir Herrar Lag 3 | 0 | Simklubben Ägir | 2:30.11 | ||||||
Simon Lundgren | 2001 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Johan Matzen | 2002 | 39.62 | 1:14.50 | |||||||
Alfred Martinsson | 2002 | 39.90 | 1:54.40 | |||||||
Dante Ekroth | 2001 | 35.71 | 2:30.11 | |||||||
7 | Sundsvall Herrar Lag 3 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 2:40.68 | ||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 39.57 | 1:17.08 | |||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 42.85 | 1:59.93 | |||||||
Markus Näsman | 2003 | 40.75 | 2:40.68 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 23, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Team Ekberg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 1:54.39 | ||||||
Paula Oscarsson | 1999 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Linnea Gilliusson | 1995 | 29.35 | 58.53 | |||||||
Julia Åhlen | 1997 | 28.92 | 1:27.45 | |||||||
Karolina Näsén | 1996 | 26.94 | 1:54.39 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:58.00 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 27.98 | 27.98 | |||||||
Matilda Westberg | 1996 | 29.23 | 57.21 | |||||||
Maja Bollbring | 1999 | 29.45 | 1:26.66 | |||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 31.34 | 1:58.00 | |||||||
3 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:07.88 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 1:03.06 | 1:35.33 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 32.55 | 2:07.88 | |||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 2:07.88 | ||||||||
4 | SK Ägir Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 2:13.62 | ||||||
Jennifer Augustsson | 1997 | 31.26 | 31.26 | |||||||
Therese Lundqvist | 1996 | 33.84 | 1:05.10 | |||||||
Wilma Persson | 1999 | 33.11 | 1:38.21 | |||||||
Saga Abrahamsson | 2000 | 35.41 | 2:13.62 | |||||||
5 | Sundsvall Damer Lag 3 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:23.39 | ||||||
Sofie Tolf | 2002 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Julia Danielsson | 2000 | 31.72 | 1:05.68 | |||||||
Thyra Wallner | 2002 | 37.86 | 1:43.54 | |||||||
Damona Zohouri | 2000 | 39.85 | 2:23.39 | |||||||
6 | SK Ägir Damer Lag 3 | 0 | Simklubben Ägir | 2:42.89 | ||||||
Wiktoria Poznanska | 2001 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Olivia Johansson | 2002 | 41.40 | 1:20.27 | |||||||
Hanna Skårstedt | 2001 | 36.17 | 1:56.44 | |||||||
Filippa Jakobsson | 2003 | 46.45 | 2:42.89 | |||||||
- | Öass Damer Lag2 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
Anna Norberg | 1999 | |||||||||
Smilla Lidén | 2001 | |||||||||
Therese Högberg | 1996 | |||||||||
Johanna Nilsson | 1999 | DNS | ||||||||
- | SK Ägir Damer Lag 4 | 0 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Öass Damer Lag1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Nilssons El |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:05.35 | 2:18.73 | 3:43.60 | 4:51.33 | |||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 1:08.00 | 2:29.29 | 3:53.98 | 5:06.24 | |||
3 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:14.16 | 2:43.68 | 4:20.39 | 5:39.40 | |||
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nilssons El |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 1:18.50 | 2:51.23 | 4:38.37 | 5:57.64 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 25, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:21.68 | 2:54.13 | 4:33.42 | 5:52.98 | |||
Gren 25, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Halli Hallå Kommunikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 1:47.40 | 3:34.43 | 5:27.90 | 7:03.36 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.94 | ||||||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 28.35 | ||||||
3 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.31 | ||||||
4 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.33 | ||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 33.31 | ||||||
2 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 37.12 | ||||||
- | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 39.16 | ||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.80 | ||||||
3 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 41.87 | ||||||
4 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 51.18 | ||||||
5 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 53.43 | ||||||
6 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 59.77 | ||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.07 | ||||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.62 | ||||||
- | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Wede | 1987 | Simklubben Ägir | 30.76 | ||||||
2 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 32.09 | ||||||
3 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 32.20 | ||||||
4 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 33.48 | ||||||
5 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 33.85 | ||||||
6 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.33 | ||||||
7 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.48 | ||||||
8 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.72 | ||||||
9 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 38.20 | ||||||
- | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.28 | ||||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.66 | ||||||
3 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.14 | ||||||
4 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 34.31 | ||||||
5 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 35.17 | ||||||
5 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.17 | ||||||
7 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.28 | ||||||
8 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.21 | ||||||
9 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 40.45 | ||||||
10 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 47.31 | ||||||
- | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.50 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.74 | ||||||
3 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.79 | ||||||
4 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 45.63 | ||||||
- | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 50.54 | ||||||
- | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 28, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.26 | 59.65 | 1:31.13 | 2:01.42 | |||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 28.36 | 1:00.12 | 1:32.96 | 2:06.43 | |||
3 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.25 | 1:03.40 | 1:37.03 | 2:08.33 | |||
4 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.27 | 1:02.83 | 1:37.68 | 2:08.80 | |||
5 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.47 | 1:04.78 | 1:41.95 | 2:20.44 | |||
Gren 28, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 32.75 | 1:10.12 | 1:49.11 | 2:24.62 | |||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 33.05 | 1:10.20 | 1:48.87 | 2:25.06 | |||
3 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.63 | 1:18.22 | 2:01.96 | 2:41.23 | |||
- | Viktor Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 28, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.40 | 1:13.53 | 1:54.54 | 2:33.91 | |||
2 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.18 | 1:18.51 | 2:03.25 | 2:44.01 | |||
3 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 36.81 | 1:20.51 | 2:06.78 | 2:48.37 | |||
4 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 44.63 | 1:34.00 | 2:22.91 | 3:06.39 | |||
Gren 28, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.18 | 1:28.32 | 2:14.21 | 2:58.55 | |||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.04 | 1:29.39 | 2:18.39 | 3:05.34 | |||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.96 | 1:31.09 | 2:19.61 | 3:05.91 | |||
4 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 48.46 | 1:45.78 | 2:42.45 | 3:36.86 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.45 | 1:10.85 | 1:48.29 | 2:21.96 | |||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.63 | 1:10.50 | 1:48.56 | 2:25.23 | |||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.59 | 1:07.03 | 1:43.24 | 2:16.95 | |||
2 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 32.59 | 1:08.65 | 1:45.65 | 2:22.09 | |||
3 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 35.72 | 1:13.63 | 1:54.31 | 2:34.90 | |||
4 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.92 | 1:17.15 | 2:02.32 | 2:45.48 | |||
5 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 40.70 | 1:26.60 | 2:12.52 | 2:55.64 | |||
- | Johanna Nilsson | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.28 | 1:25.47 | 2:13.66 | 3:00.80 | |||
2 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 42.02 | 1:29.85 | 2:16.64 | 3:03.40 | |||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Östersunds Djursjukhus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 48.96 | 1:46.00 | 2:43.97 | 3:35.14 | |||
2 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 52.85 | 1:48.72 | 2:45.90 | 3:36.44 | |||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 55.48 | 1:58.12 | 3:03.00 | 4:05.92 | |||
4 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 53.33 | 1:59.60 | 3:06.51 | 4:09.59 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 30, 100m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.73 | 1:01.95 | |||||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 30.49 | 1:03.45 | |||||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.29 | 1:04.20 | |||||
4 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.39 | 1:07.13 | |||||
5 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.41 | 1:10.71 | |||||
6 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.59 | 1:13.93 | |||||
Gren 30, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 38.20 | 1:20.46 | |||||
2 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 41.78 | 1:24.51 | |||||
3 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.82 | 1:35.42 | |||||
- | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 30, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.50 | 1:35.44 | |||||
2 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 44.10 | 1:36.42 | |||||
3 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 47.19 | 1:40.53 | |||||
4 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 49.43 | 1:45.37 | |||||
- | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Brunflo Bildemontering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.31 | 1:33.75 | |||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.10 | 1:35.42 | |||||
3 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 50.26 | 1:44.32 | |||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 52.12 | 1:46.12 | |||||
- | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Östersunds Rörisolering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 33.03 | 1:10.78 | |||||
2 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.84 | 1:18.54 | |||||
3 | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | 36.42 | 1:19.76 | |||||
4 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 37.29 | 1:20.51 | |||||
5 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.25 | 1:21.63 | |||||
6 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.89 | 1:24.17 | |||||
7 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 40.07 | 1:24.98 | |||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Östersunds Rörisolering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.68 | 1:15.85 | |||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.62 | 1:17.96 | |||||
3 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.95 | 1:19.10 | |||||
4 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 37.80 | 1:23.49 | |||||
5 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 38.56 | 1:24.44 | |||||
6 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.93 | 1:25.63 | |||||
7 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 42.34 | 1:29.66 | |||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Östersunds Rörisolering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.83 | 1:21.39 | |||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.96 | 1:25.00 | |||||
3 | Smilla Lidén | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.32 | 1:29.68 | |||||
4 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.86 | 1:31.44 | |||||
5 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 47.33 | 1:37.81 | |||||
6 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 48.64 | 1:39.28 | |||||
7 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.79 | 1:42.18 | |||||
8 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 47.11 | 1:42.32 | |||||
9 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.30 | 1:46.47 | |||||
10 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 55.38 | 1:51.71 | |||||
Gren 31, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Östersunds Rörisolering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.19 | 1:34.52 | |||||
2 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.01 | 1:42.38 | |||||
3 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 50.66 | 1:45.85 | |||||
4 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 52.39 | 1:50.30 | |||||
5 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 57.23 | 2:01.95 | |||||
6 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 1:04.26 | 2:09.34 | |||||
- | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 32, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Ägir | 4:31.64 | ||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 34.70 | 1:11.59 | 1:11.59 | ||||||
Marcus Åsberg | 1996 | 32.78 | 1:11.97 | 2:23.56 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 29.42 | 1:03.87 | 3:27.43 | ||||||
Christopher Andrén | 2000 | 30.57 | 1:04.21 | 4:31.64 | ||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 4:39.66 | ||||||
Love Starrin | 2001 | 36.31 | 1:15.95 | 1:15.95 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 35.85 | 1:15.79 | 2:31.74 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 30.18 | 1:06.58 | 3:38.32 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 28.47 | 1:01.34 | 4:39.66 | ||||||
3 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 5:52.13 | ||||||
Albin Hedlund | 2003 | 43.79 | 1:30.09 | 1:30.09 | ||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 43.45 | 1:32.62 | 3:02.71 | ||||||
Joel Berglund | 2002 | 43.72 | 1:39.35 | 4:42.06 | ||||||
Viktor Näslund | 2001 | 1:10.07 | 1:10.07 | 5:52.13 | ||||||
4 | SK Ägir Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 6:10.10 | ||||||
Alfred Martinsson | 2002 | 47.24 | 1:40.32 | 1:40.32 | ||||||
David Eby | 2001 | 47.04 | 1:41.42 | 3:21.74 | ||||||
Alexander Sandin | 2000 | 39.49 | 1:28.33 | 4:50.07 | ||||||
Simon Lundgren | 2001 | 37.45 | 1:20.03 | 6:10.10 | ||||||
5 | Sundsvall Herrar Lag 3 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 6:50.00 | ||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 45.84 | 1:35.16 | 1:35.16 | ||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 50.42 | 1:47.62 | 3:22.78 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 52.16 | 1:52.68 | 5:15.46 | ||||||
Markus Näsman | 2003 | 43.39 | 1:34.54 | 6:50.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 33, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 4:24.03 | ||||||
Emma Wallin | 1985 | 32.03 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Josefin Wede | 1987 | 33.93 | 1:12.95 | 2:19.33 | ||||||
Ida Persson | 1987 | 29.40 | 1:05.07 | 3:24.40 | ||||||
Karolina Näsén | 1996 | 28.04 | 59.63 | 4:24.03 | ||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 4:50.83 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 35.46 | 1:12.21 | 1:12.21 | ||||||
Hanna Öberg | 2000 | 36.36 | 1:17.72 | 2:29.93 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 33.52 | 1:13.38 | 3:43.31 | ||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 32.45 | 1:07.52 | 4:50.83 | ||||||
3 | SK Ägir Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 5:08.36 | ||||||
Wilma Persson | 1999 | 37.93 | 1:18.49 | 1:18.49 | ||||||
Paula Oscarsson | 1999 | 39.20 | 1:26.02 | 2:44.51 | ||||||
Julia Åhlen | 1997 | 33.50 | 1:15.92 | 4:00.43 | ||||||
Jennifer Augustsson | 1997 | 31.74 | 1:07.93 | 5:08.36 | ||||||
4 | SK Ägir Damer Lag 3 | 0 | Simklubben Ägir | 7:01.64 | ||||||
Saga Abrahamsson | 2000 | 45.04 | 1:33.64 | 1:33.64 | ||||||
Hanna Skårstedt | 2001 | 49.15 | 1:43.68 | 3:17.32 | ||||||
Wiktoria Poznanska | 2001 | 49.73 | 1:51.17 | 5:08.49 | ||||||
Filippa Jakobsson | 2003 | 53.48 | 1:53.15 | 7:01.64 | ||||||
- | Sundsvall Damer Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sundsvall Damer Lag 3 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 28.36 | ||||||
2 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.67 | ||||||
3 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 30.07 | ||||||
4 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.65 | ||||||
5 | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | 30.97 | ||||||
6 | Jennifer Augustsson | 1997 | Simklubben Ägir | 31.17 | ||||||
7 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.15 | ||||||
8 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 32.26 | ||||||
9 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.58 | ||||||
10 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.61 | ||||||
11 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.73 | ||||||
12 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 33.80 | ||||||
- | Therese Lundqvist | 1996 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.37 | ||||||
2 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 29.71 | ||||||
3 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.96 | ||||||
4 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 30.13 | ||||||
5 | Linn Arnlund | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.01 | ||||||
6 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.12 | ||||||
7 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.19 | ||||||
8 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.67 | ||||||
9 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 34.24 | ||||||
10 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.25 | ||||||
11 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 35.71 | ||||||
12 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 36.06 | ||||||
13 | Damona Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 40.98 | ||||||
- | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.42 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.35 | ||||||
3 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.62 | ||||||
4 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 36.74 | ||||||
5 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 37.13 | ||||||
6 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.76 | ||||||
7 | Alicia Boman | 2002 | Simklubben Ägir | 38.77 | ||||||
8 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.84 | ||||||
9 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 39.21 | ||||||
10 | Elvira Ericsson | 2002 | Simklubben Ägir | 43.01 | ||||||
11 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.30 | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Moelit Skog |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.81 | ||||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 40.36 | ||||||
3 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.23 | ||||||
4 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.31 | ||||||
5 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 42.85 | ||||||
6 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 43.81 | ||||||
7 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 43.92 | ||||||
8 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 45.87 | ||||||
9 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 47.28 | ||||||
10 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 47.89 | ||||||
11 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 50.57 | ||||||
12 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 50.69 | ||||||
13 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 51.29 | ||||||
14 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 51.83 | ||||||
15 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:07.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Ösd Järnvägskompetens AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 25.60 | ||||||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 25.61 | ||||||
3 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.99 | ||||||
4 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.31 | ||||||
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ösd Järnvägskompetens AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 28.69 | ||||||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 30.54 | ||||||
3 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.12 | ||||||
4 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.24 | ||||||
- | Casper Sundgren | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ösd Järnvägskompetens AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.93 | ||||||
2 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.36 | ||||||
3 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 32.83 | ||||||
4 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.10 | ||||||
5 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.97 | ||||||
6 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 34.81 | ||||||
7 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 37.07 | ||||||
8 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.72 | ||||||
9 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 38.61 | ||||||
10 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 39.46 | ||||||
11 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 39.57 | ||||||
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Ösd Järnvägskompetens AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.46 | ||||||
2 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.69 | ||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.09 | ||||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.80 | ||||||
5 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 42.93 | ||||||
6 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 43.15 | ||||||
7 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 44.05 | ||||||
8 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 44.83 | ||||||
9 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 49.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 36, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Jobmeal |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.16 | 2:28.07 | 3:45.21 | 5:02.71 | 10:10.78 | ||
6:20.66 | 7:38.07 | 8:55.26 | ||||||||
Gren 36, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Jobmeal |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:13.68 | 2:32.91 | 3:52.25 | 5:10.98 | 10:26.50 | ||
6:29.68 | 7:49.26 | 9:08.33 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 37, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.15 | 1:03.03 | 1:36.98 | 2:09.73 | |||
2 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.58 | 1:09.45 | 1:50.26 | 2:30.83 | |||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 32.84 | 1:12.22 | 1:55.35 | 2:39.54 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 38, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ösd Järnvägskompetens |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 39, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 32.39 | ||||||
2 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.79 | ||||||
3 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 44.66 | ||||||
Gren 39, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 38.19 | ||||||
2 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 40.97 | ||||||
3 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.70 | ||||||
4 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 43.87 | ||||||
- | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Casper Sundgren | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.98 | ||||||
2 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 44.75 | ||||||
3 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 51.77 | ||||||
4 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 53.08 | ||||||
5 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 55.63 | ||||||
6 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 59.39 | ||||||
7 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 1:00.71 | ||||||
- | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 39, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Silje Redovisning |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.84 | ||||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.91 | ||||||
3 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.40 | ||||||
4 | Holger Blucher | 2004 | Simklubben Ägir | 1:01.36 | ||||||
- | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 40, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Wede | 1987 | Simklubben Ägir | 35.26 | ||||||
2 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 38.04 | ||||||
3 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.58 | ||||||
4 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.91 | ||||||
5 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.24 | ||||||
6 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 40.79 | ||||||
7 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 46.18 | ||||||
- | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 40, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.90 | ||||||
2 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.21 | ||||||
3 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 38.66 | ||||||
4 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.30 | ||||||
5 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 44.63 | ||||||
6 | Julia Johnsson | 2000 | Härjedalens Simklubb | 45.52 | ||||||
7 | Damona Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 50.78 | ||||||
Gren 40, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.80 | ||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.28 | ||||||
3 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.24 | ||||||
4 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 49.31 | ||||||
5 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 50.07 | ||||||
6 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.44 | ||||||
7 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 54.89 | ||||||
8 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 56.93 | ||||||
- | Elvira Ericsson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Reaxcer |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.28 | ||||||
2 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.01 | ||||||
3 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 53.07 | ||||||
4 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 53.37 | ||||||
5 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 54.09 | ||||||
6 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 55.71 | ||||||
7 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 57.28 | ||||||
8 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:14.16 | ||||||
- | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 41, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Jobmeal |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 31.56 | 1:04.21 | |||||
2 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.73 | 1:04.85 | |||||
Gren 41, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Jobmeal |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 38.99 | 1:22.20 | |||||
2 | Klas Törmä | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.53 | 1:37.56 | |||||
- | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 41, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Jobmeal |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.31 | 1:16.06 | |||||
2 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 43.39 | 1:28.61 | |||||
3 | Dante Ekroth | 2001 | Simklubben Ägir | 46.39 | 1:35.68 | |||||
4 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 50.33 | 1:44.20 | |||||
- | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Jobmeal |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.88 | 1:30.78 | |||||
2 | Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.94 | 1:35.11 | |||||
3 | Albin Pettersson | 2003 | Simklubben Ägir | 52.24 | 1:46.13 | |||||
4 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 55.20 | 1:52.54 | |||||
- | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 42, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Syre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | 37.80 | 1:17.56 | |||||
2 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 39.27 | 1:19.30 | |||||
3 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.44 | 1:21.77 | |||||
Gren 42, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Syre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.54 | 1:10.94 | |||||
2 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 37.91 | 1:20.03 | |||||
3 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.59 | 1:22.81 | |||||
4 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.81 | 1:25.22 | |||||
5 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 44.48 | 1:30.93 | |||||
- | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Damona Zohouri | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 42, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Syre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.61 | 1:32.49 | |||||
2 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 48.81 | 1:37.40 | |||||
3 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 1:45.32 | ||||||
Gren 42, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Syre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 53.33 | 1:47.07 | |||||
2 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 52.71 | 1:47.10 | |||||
3 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 53.81 | 1:51.29 | |||||
4 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 55.79 | 1:51.64 | |||||
5 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 54.56 | 1:53.37 | |||||
6 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 59.80 | 1:59.50 | |||||
- | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 43, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Jobmeal |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 2:00.96 | ||||||
Emma Wallin | 1985 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Josefin Wede | 1987 | 33.78 | 1:05.16 | |||||||
Ida Persson | 1987 | 28.43 | 1:33.59 | |||||||
Karolina Näsén | 1996 | 27.37 | 2:00.96 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:11.32 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 36.88 | 1:10.33 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 30.93 | 1:41.26 | |||||||
Matilda Westberg | 1996 | 30.06 | 2:11.32 | |||||||
3 | SK Ägir Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 2:15.34 | ||||||
Wilma Persson | 1999 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Linnea Gilliusson | 1995 | 38.36 | 1:14.65 | |||||||
Julia Åhlen | 1997 | 31.94 | 1:46.59 | |||||||
Paula Oscarsson | 1999 | 28.75 | 2:15.34 | |||||||
4 | Öass Damer Lag1 | 0 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:19.76 | ||||||
Emelia Boström | 2000 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Alva Häggblad | 1999 | 38.12 | 1:15.99 | |||||||
Emmy Gulliksson | 1998 | 33.38 | 1:49.37 | |||||||
Linn Arnlund | 2000 | 30.39 | 2:19.76 | |||||||
5 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:22.67 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 38.93 | 1:15.57 | |||||||
Amelia Lundblom | 1999 | 34.37 | 1:49.94 | |||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 32.73 | 2:22.67 | |||||||
6 | Sundsvall Damer Lag 3 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:34.43 | ||||||
Olivia Lindgren | 1999 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Sofie Tolf | 2002 | 42.52 | 1:20.42 | |||||||
Julia Danielsson | 2000 | 35.53 | 1:55.95 | |||||||
Thyra Wallner | 2002 | 38.48 | 2:34.43 | |||||||
7 | SK Ägir Damer Lag 3 | 0 | Simklubben Ägir | 2:44.90 | ||||||
Saga Abrahamsson | 2000 | 42.55 | 42.55 | |||||||
Hanna Skårstedt | 2001 | 49.84 | 1:32.39 | |||||||
Jennifer Augustsson | 1997 | 32.93 | 2:05.32 | |||||||
Alicia Boman | 2002 | 39.58 | 2:44.90 | |||||||
8 | SK Ägir Damer Lag 4 | 0 | Simklubben Ägir | 3:15.98 | ||||||
Nea Hjortsberg | 2004 | 50.48 | 50.48 | |||||||
Emma Agerberg | 2003 | 52.95 | 1:43.43 | |||||||
Tess Viggeborn | 2003 | 50.94 | 2:34.37 | |||||||
Selma Zachrisson | 2003 | 41.61 | 3:15.98 | |||||||
9 | SK Ägir Damer Lag 5 | 0 | Simklubben Ägir | 3:25.83 | ||||||
Sanna Rosberg | 2004 | 53.02 | 53.02 | |||||||
Ebba Hann | 2004 | 52.94 | 1:45.96 | |||||||
Josefina Näsén | 2005 | 57.34 | 2:43.30 | |||||||
Anna Skylare Berglöf | 2003 | 42.53 | 3:25.83 | |||||||
10 | SK Ägir Damer Lag 6 | 0 | Simklubben Ägir | 3:38.31 | ||||||
Filippa Jakobsson | 2003 | 50.69 | 50.69 | |||||||
Ebba Westin | 2004 | 54.71 | 1:45.40 | |||||||
Wiktoria Poznanska | 2001 | 43.04 | 2:28.44 | |||||||
Beda Skylare Berglöf | 2004 | 1:09.87 | 3:38.31 | |||||||
- | Sundsvall Damer Lag 4 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 44, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nya ICA Kvantum |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Ägir | 1:57.17 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Marcus Åsberg | 1996 | 31.73 | 1:01.45 | |||||||
Patrik Axenbo | 1984 | 30.29 | 1:31.74 | |||||||
Emil Nilsson | 1992 | 25.43 | 1:57.17 | |||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 2:10.76 | ||||||
Love Starrin | 2001 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 34.50 | 1:08.66 | |||||||
Johan Strandberg | 1997 | 30.16 | 1:38.82 | |||||||
Viktor Näslund | 2001 | 31.94 | 2:10.76 | |||||||
3 | SK Ägir Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Ägir | 2:19.19 | ||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Alexander Sandin | 2000 | 38.53 | 1:13.54 | |||||||
Christopher Andrén | 2000 | 32.95 | 1:46.49 | |||||||
David Eby | 2001 | 32.70 | 2:19.19 | |||||||
4 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:37.13 | ||||||
Albin Hedlund | 2003 | 42.27 | 42.27 | |||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 38.62 | 1:20.89 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 39.74 | 2:00.63 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 36.50 | 2:37.13 | |||||||
5 | SK Ägir Herrar Lag 3 | 0 | Simklubben Ägir | 2:59.33 | ||||||
Alfred Martinsson | 2002 | 46.10 | 46.10 | |||||||
Dante Ekroth | 2001 | 53.49 | 1:39.59 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 41.17 | 2:20.76 | |||||||
Johan Matzen | 2002 | 38.57 | 2:59.33 | |||||||
6 | Sundsvall Herrar Lag 3 | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 3:02.42 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 43.59 | 43.59 | |||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 49.04 | 1:32.63 | |||||||
Imre Arvidsson Lundblom | 2003 | 46.71 | 2:19.34 | |||||||
Markus Näsman | 2003 | 43.08 | 3:02.42 | |||||||
7 | SK Ägir Herrar Lag 4 | 0 | Simklubben Ägir | 3:19.82 | ||||||
Albin Pettersson | 2003 | 48.50 | 48.50 | |||||||
Holger Blucher | 2004 | 1:00.54 | 1:49.04 | |||||||
Simon Lundgren | 2001 | 48.74 | 2:37.78 | |||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 42.04 | 3:19.82 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 18:40 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 71, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 2:00.53 | ||||||
Emma Wallin | 1985 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Josefin Wede | 1987 | 34.12 | 1:05.60 | |||||||
Ida Persson | 1987 | 27.93 | 1:33.53 | |||||||
Karolina Näsén | 1996 | 27.00 | 2:00.53 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 18:40 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 09:01 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 72, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 2:00.10 | ||||||
Emma Wallin | 1985 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Josefin Wede | 1987 | 33.61 | 1:04.89 | |||||||
Ida Persson | 1987 | 28.24 | 1:33.13 | |||||||
Karolina Näsén | 1996 | 26.97 | 2:00.10 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 09:01 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 73, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ägir Damer | 0 | Simklubben Ägir | 2:00.18 | ||||||
Emma Wallin | 1985 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Josefin Wede | 1987 | 33.55 | 1:04.95 | |||||||
Ida Persson | 1987 | 28.63 | 1:33.58 | |||||||
Karolina Näsén | 1996 | 26.60 | 2:00.18 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 74, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 33.95 | 1:15.37 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 81, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:05.05 | 2:16.94 | 3:29.63 | 4:43.34 | 9:39.79 | ||
5:58.09 | 7:13.45 | 8:29.75 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup 2013 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 oktober 2013 |
Gren 82, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 29.30 | ||||||
2 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 31.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 27 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 17:10 |