Tulokset Vestdanske Kortbanemesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 07:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & AGF svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 oktober 2013 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Mie Ø. Nielsen (1996) 1:55.07 2013-10-26 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 658 | 30.84 | 1:03.55 | 1:36.24 | 2:07.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 633 | 31.00 | 1:04.04 | 1:36.53 | 2:09.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 602 | 30.60 | 1:04.37 | 1:38.95 | 2:11.61 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Mia Jensen | 1998 | 602 | 30.47 | 1:03.09 | 1:37.01 | 2:11.61 | Deltager ikke i finalen | ||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 597 | 30.84 | 1:04.76 | 1:39.02 | 2:11.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | 582 | 30.99 | 1:04.60 | 1:38.71 | 2:13.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Martha Andersen | 1999 | 581 | 31.39 | 1:05.36 | 1:39.60 | 2:13.20 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 572 | 30.99 | 1:05.19 | 1:39.84 | 2:13.85 | Deltager ikke i finalen | ||
Durup IF | ||||||||||
9 | Stinne Sørensen | 1999 | 551 | 31.73 | 1:06.25 | 1:41.12 | 2:15.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line J. V. Hededal | 2001 | 543 | 30.87 | 1:05.89 | 1:41.50 | 2:16.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Merete Toft Jensen | 1999 | 543 | 32.04 | 1:06.95 | 1:42.20 | 2:16.22 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 541 | 31.86 | 1:06.56 | 1:42.23 | 2:16.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Tollerup | 1998 | 534 | 32.31 | 1:06.91 | 1:42.50 | 2:17.01 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Isabella Drest | 1999 | 529 | 32.91 | 1:07.98 | 1:43.40 | 2:17.42 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Thea Lund Petersen | 1998 | 521 | 31.71 | 1:06.88 | 1:42.94 | 2:18.11 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Morsing | 1999 | 519 | 32.30 | 1:05.09 | 1:41.36 | 2:18.28 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 517 | 31.09 | 1:05.83 | 1:42.45 | 2:18.48 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Shanna Armstrong | 1998 | 511 | 32.05 | 1:06.87 | 1:42.83 | 2:18.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 510 | 32.22 | 1:06.93 | 1:43.01 | 2:19.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 506 | 33.12 | 1:08.90 | 1:44.52 | 2:19.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 502 | 32.61 | 1:07.27 | 1:43.20 | 2:19.79 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 498 | 33.10 | 1:09.20 | 1:45.16 | 2:20.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 496 | 32.07 | 1:07.83 | 1:44.50 | 2:20.40 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 495 | 33.28 | 1:08.92 | 1:45.13 | 2:20.46 | |||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Emma Sand Majlund | 1999 | 487 | 32.65 | 1:08.86 | 1:45.44 | 2:21.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Una Møller | 1998 | 486 | 31.64 | 1:07.13 | 1:44.42 | 2:21.31 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Frida Frydendal | 1999 | 484 | 32.85 | 1:08.61 | 1:45.27 | 2:21.58 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 480 | 33.63 | 1:09.85 | 1:46.58 | 2:21.98 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Clara Holst | 1999 | 479 | 33.08 | 1:08.79 | 1:45.24 | 2:22.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 473 | 33.99 | 1:10.39 | 1:47.77 | 2:22.64 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Kristine Lønne | 2000 | 469 | 32.72 | 1:09.18 | 1:46.36 | 2:23.05 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 468 | 32.52 | 1:09.27 | 1:46.19 | 2:23.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Johanne Laursen | 1999 | 463 | 33.99 | 1:10.60 | 1:47.60 | 2:23.64 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
34 | Freja Nicholas | 2000 | 454 | 33.64 | 1:10.59 | 1:47.95 | 2:24.57 | |||
Frem Odense | ||||||||||
35 | Cecilie Baraviec | 2000 | 434 | 33.61 | 1:11.48 | 1:49.30 | 2:26.83 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 07:01 |