2019-11-19   10:39:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske Kortbane 2013    Udskriftsdato  27 oktober 2013   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  07:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & AGF svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 oktober 2013         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Jørgensen Bruun  1995    780  1:02.74  2:08.00  3:11.48    4:15.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Østrup  1997    762  1:02.53  2:08.34  3:13.81    4:17.15   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mathilde Pugholm Hvid  1990    736  1:05.09  2:10.21  3:15.25    4:20.15   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jackie Gade  1998    662  1:06.28  2:14.32  3:22.18    4:29.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Martha Andersen  1999    639  1:06.30  2:15.76  3:24.91    4:32.67   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Sarah Harder Bruun  1993    630  1:07.15  2:15.98  3:24.94    4:33.99   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Maria Søe Beith  1996    617  1:06.22  2:15.60  3:25.77    4:35.94   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Matilde Kjeldsen  1999    614  1:05.27  2:15.27  3:26.43    4:36.35   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Freja Hamann Larsen  1999    605  1:06.51  2:18.12  3:28.96    4:37.65   
  Kolding SK                   
                     
10  Merete Toft Jensen  1999    601  1:06.10  2:17.16  3:28.75    4:38.29   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Trine Kjøngerskov  2000    597  1:07.53  2:18.27  3:28.39    4:38.95   
  Herning Svømmeklub                   
                     
12  Natascha Zender  1997    596  1:04.99  2:13.99  3:25.88    4:39.10   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Laura Glerup Jensen  1998    589  1:06.46  2:17.81  3:29.88    4:40.23   
  Durup IF                   
                     
14  Julie Sundahl Jakobsen  1995    585  1:06.71  2:17.54  3:28.22    4:40.85   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
15  Smilla Lyhne  2000    582  1:06.62  2:17.87  3:30.23    4:41.35   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
16  Isabella Drest  1999    580  1:07.90  2:19.67  3:32.11    4:41.61   
  Odense Svømme Klub                   
                     
17  Camilla Madsen  1997    578  1:06.38  2:17.72  3:29.99    4:41.99   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Anne Tollerup  1998    563  1:08.56  2:20.48  3:33.43    4:44.46   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
19  Shanna Armstrong  1998    560  1:06.87  2:18.52  3:31.96    4:44.91   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
20  Katrine Bukh Villesen  2000    559  1:07.54  2:21.40  3:35.00    4:45.15   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
21  Pernille Maj Thorup  1999    550  1:08.75  2:22.15  3:34.88    4:46.67   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
22  Anna Lund Henriksen  1998    545  1:08.57  2:22.04  3:35.06    4:47.45   
  O.S.L.F.                   
                     
23  Hanne Welinder  1995    545  1:08.11  2:20.68  3:34.65    4:47.53   
  Odense Svømme Klub                   
                     
24  Line J. V. Hededal  2001    540  1:09.04  2:22.32  3:36.14    4:48.33   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
25  Johanne Laursen  1999    535  1:09.26  2:22.41  3:35.89    4:49.22   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
26  Frederikke Asfeldt  1999    527  1:09.80  2:23.75  3:38.12    4:50.67   
  Herning Svømmeklub                   
                     
27  Laura Morsing  1999    526  1:09.85  2:23.96  3:35.70    4:50.96   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
28  Lærke Harksen Nehmdahl  1999    519  1:08.16  2:22.11  3:36.55    4:52.22   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
29  Helene G. Nedergaard  1999    513  1:11.23  2:26.33  3:41.36    4:53.37   
  Odder IGF                   
                     
30  Anne-Mette Pedersen  1998    513  1:09.48  2:23.84  3:40.24    4:53.39   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
31  Camilla Rask  1999    510  1:10.71  2:25.70  3:39.65    4:53.95   
  Odense Svømme Klub                   
                     
32  Una Møller  1998    506  1:09.15  2:23.84  3:40.03    4:54.75   
  IHF Svømning                   
                     
33  Amalie Fisker Brøchner  1999    505  1:09.98  2:24.54  3:39.93    4:54.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
34  Sarah Andersen  1999    486  1:11.17  2:26.77  3:42.87    4:58.61   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
35  Nicoline Rosenkilde  1999    485  1:10.51  2:27.13  3:43.59    4:58.93   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
36  Marie Eske  1999    483  1:09.93  2:25.96  3:43.00    4:59.21   
  Randers GF Neptun                   
                     
37  Nicoline Bredahl  2000    483  1:11.25  2:27.21  3:44.07    4:59.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
38  Christina Blaaberg  1998    477  1:09.66  2:24.83  3:43.08    5:00.50   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
39  Anne Sofie Sølvkjær  2000    472  1:11.24  2:27.62  3:45.07    5:01.53   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
40  Anna Olesen  1999    465  1:11.62  2:28.70  3:46.69    5:03.15   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
41  Kristine Lønne  2000    453  1:11.40  2:29.21  3:48.17    5:05.70   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
42  Karoline Lehmann  1999    448  1:13.78  2:31.02  3:49.33    5:06.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  27 oktober 2013 
Licens til AGF  Udskriftstidspunkt  07:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark