Results for Køge Open 2013 Køge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag indledende
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 17 november 2013 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 november 2013 |
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
13 - 14 år: Amanda Højberg (1998) 2:12.49 2011-11-27 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.02 | 1:04.86 | 1:38.96 | 2:12.84 | |||
2 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.17 | 1:06.57 | 1:41.42 | 2:14.88 | |||
3 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.37 | 1:07.19 | 1:43.07 | 2:18.89 | |||
4 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 33.63 | 1:09.63 | 1:46.27 | 2:21.23 | |||
5 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.24 | 1:09.28 | 1:46.09 | 2:22.34 | |||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.58 | 1:08.75 | 1:45.64 | 2:22.74 | |||
7 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.85 | 1:08.91 | 1:45.81 | 2:22.88 | |||
8 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.28 | 1:09.82 | 1:47.28 | 2:23.89 | |||
9 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.40 | 1:11.57 | 1:48.50 | 2:25.40 | |||
10 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.59 | 1:10.38 | 1:48.39 | 2:25.67 | |||
11 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 34.49 | 1:12.68 | 1:50.44 | 2:25.95 | |||
12 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.47 | 1:11.19 | 1:48.71 | 2:26.16 | |||
13 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 34.15 | 1:11.50 | 1:49.53 | 2:26.20 | |||
14 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.22 | 1:11.52 | 1:49.34 | 2:26.72 | |||
15 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.18 | 1:10.63 | 1:49.60 | 2:26.86 | |||
16 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 33.69 | 1:12.09 | 1:50.60 | 2:27.94 | |||
17 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.22 | 1:12.74 | 1:51.12 | 2:28.05 | |||
18 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.31 | 1:13.74 | 1:51.59 | 2:28.23 | |||
19 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.01 | 1:11.65 | 1:50.63 | 2:28.40 | |||
20 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.73 | 1:11.86 | 1:51.12 | 2:28.75 | |||
21 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.64 | 1:13.31 | 1:52.60 | 2:29.03 | |||
22 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.41 | 1:12.31 | 1:51.24 | 2:29.09 | |||
23 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.13 | 1:12.93 | 1:52.90 | 2:29.70 | |||
24 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.14 | 1:13.46 | 1:52.08 | 2:30.51 | |||
25 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.53 | 1:13.82 | 1:52.67 | 2:30.70 | |||
26 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 34.89 | 1:13.24 | 1:52.29 | 2:30.75 | |||
27 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.45 | 1:13.70 | 1:53.58 | 2:31.31 | |||
28 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.78 | 1:14.62 | 1:54.01 | 2:31.49 | |||
29 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.97 | 1:14.24 | 1:54.12 | 2:31.92 | |||
30 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 35.80 | 1:14.06 | 1:53.70 | 2:32.70 | |||
31 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.52 | 1:13.90 | 1:53.75 | 2:33.17 | |||
32 | Zoe Henningsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 35.09 | 1:14.31 | 1:54.74 | 2:33.80 | |||
33 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.09 | 1:19.07 | 2:00.56 | 2:37.32 | |||
34 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.42 | 1:16.78 | 1:58.34 | 2:38.05 | |||
35 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.51 | 1:17.23 | 1:59.02 | 2:38.43 | |||
36 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.50 | 1:17.13 | 1:58.08 | 2:39.60 | |||
37 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 37.45 | 1:18.74 | 2:00.02 | 2:39.92 | |||
38 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.03 | 1:18.06 | 2:00.02 | 2:40.55 | |||
39 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 36.82 | 1:18.42 | 2:01.02 | 2:41.82 | |||
40 | Mia Søgaard | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.10 | 1:19.38 | 2:02.47 | 2:42.86 | |||
41 | Freja Kofod-Hansen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.11 | 1:17.56 | 2:00.99 | 2:43.96 | |||
42 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.69 | 1:18.86 | 2:01.28 | 2:44.25 | |||
43 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.68 | 1:19.98 | 2:04.75 | 2:47.98 | |||
44 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.15 | 1:21.13 | 2:05.76 | 2:48.94 | |||
45 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.76 | 1:23.72 | 2:08.16 | 2:50.15 | |||
46 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.94 | 1:25.14 | 2:10.12 | 2:52.82 | |||
47 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.53 | 1:24.29 | 2:10.10 | 2:54.52 | |||
48 | Rikke Thustrup Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 39.68 | 1:25.77 | 2:13.44 | 2:56.98 | |||
49 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 42.83 | 1:31.59 | 2:22.66 | 3:09.00 | |||
50 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.18 | 1:32.71 | 2:24.09 | 3:09.56 | |||
51 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 43.18 | 1:33.20 | 2:23.13 | 3:10.31 | |||
52 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 45.15 | 1:35.54 | 2:26.22 | 3:13.32 | |||
53 | Zabrina Lindblad | 2000 | Simklubben Laxen | 46.36 | 1:38.21 | 2:32.00 | 3:21.66 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
13 - 14 år: Amanda Højberg (1998) 2:12.49 2011-11-27 |
15 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 30.59 | 1:03.49 | 1:37.48 | 2:09.98 | |||
2 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.62 | 1:05.42 | 1:39.86 | 2:14.57 | |||
3 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 31.60 | 1:05.93 | 1:40.65 | 2:14.65 | |||
4 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 31.97 | 1:06.43 | 1:41.56 | 2:14.67 | |||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.09 | 1:06.55 | 1:41.32 | 2:14.79 | |||
6 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.48 | 1:06.36 | 1:41.63 | 2:16.36 | |||
7 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.66 | 1:07.06 | 1:42.56 | 2:17.60 | |||
8 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 32.33 | 1:07.48 | 1:42.87 | 2:17.88 | |||
9 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 32.84 | 1:07.67 | 1:43.72 | 2:18.48 | |||
10 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.05 | 1:07.20 | 1:43.04 | 2:18.61 | |||
11 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.62 | 1:08.75 | 1:44.91 | 2:18.73 | |||
12 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.00 | 1:07.49 | 1:43.35 | 2:19.51 | |||
13 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.89 | 1:07.26 | 1:43.78 | 2:20.39 | |||
14 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 33.02 | 1:08.87 | 1:45.78 | 2:20.56 | |||
15 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.34 | 1:09.03 | 1:45.22 | 2:21.32 | |||
16 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.40 | 1:09.38 | 1:46.23 | 2:21.67 | |||
17 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | 1:07.94 | 1:45.67 | 2:21.76 | |||
18 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.64 | 1:09.69 | 1:45.67 | 2:22.08 | |||
19 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.65 | 1:08.04 | 1:45.23 | 2:22.09 | |||
20 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | Orient Svømning | 31.88 | 1:07.95 | 1:45.38 | 2:22.19 | |||
21 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 33.46 | 1:09.33 | 1:45.37 | 2:22.44 | |||
22 | Silje Krarup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.83 | 1:10.41 | 1:47.29 | 2:22.64 | |||
23 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.24 | 1:10.60 | 1:47.30 | 2:22.70 | |||
24 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.50 | 1:10.45 | 1:47.72 | 2:23.48 | |||
25 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.35 | 1:09.70 | 1:47.05 | 2:23.71 | |||
26 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 34.17 | 1:11.78 | 1:49.57 | 2:25.91 | |||
27 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.50 | 1:08.83 | 1:47.20 | 2:26.23 | |||
28 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.22 | 1:09.84 | 1:48.41 | 2:27.09 | |||
29 | Alexsandra Maric | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 34.02 | 1:10.81 | 1:48.77 | 2:27.19 | |||
30 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.47 | 1:11.62 | 1:49.73 | 2:27.20 | |||
31 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 34.88 | 1:12.88 | 1:50.41 | 2:27.25 | |||
31 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 35.10 | 1:12.47 | 1:50.11 | 2:27.25 | |||
33 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 33.58 | 1:11.39 | 1:50.46 | 2:27.41 | |||
34 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 34.63 | 1:11.71 | 1:49.81 | 2:27.46 | |||
35 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.72 | 1:12.61 | 1:50.41 | 2:27.63 | |||
36 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.26 | 1:11.88 | 1:49.78 | 2:27.70 | |||
37 | Celina Langtoft | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 33.05 | 1:10.71 | 1:49.14 | 2:28.16 | |||
38 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.86 | 1:12.19 | 1:51.37 | 2:28.21 | |||
39 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 33.21 | 1:10.82 | 1:49.45 | 2:28.36 | |||
40 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 34.17 | 1:12.08 | 1:51.20 | 2:28.82 | |||
41 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.68 | 1:12.66 | 1:51.68 | 2:29.66 | |||
42 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 34.79 | 1:12.34 | 1:52.02 | 2:30.09 | |||
43 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.59 | 1:12.32 | 1:51.64 | 2:30.31 | |||
44 | Mathilde E Petersen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.74 | 1:11.06 | 1:52.12 | 2:31.36 | |||
45 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 35.97 | 1:15.58 | 1:55.02 | 2:31.80 | |||
46 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.44 | 1:14.54 | 1:54.44 | 2:32.03 | |||
47 | Julie Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.75 | 1:14.38 | 1:53.77 | 2:32.13 | |||
48 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 35.87 | 1:15.92 | 1:56.53 | 2:34.30 | |||
49 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.12 | 1:13.70 | 1:53.69 | 2:34.52 | |||
50 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 34.23 | 1:14.16 | 1:56.74 | 2:37.04 | |||
51 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 36.20 | 1:15.95 | 1:56.81 | 2:37.35 | |||
52 | Lea Søgaard | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.24 | 1:15.42 | 1:58.32 | 2:42.22 | |||
53 | Ellen E. Jørgensen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 36.50 | 1:17.74 | 2:00.88 | 2:43.96 | |||
54 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 37.63 | 1:19.97 | 2:03.24 | 2:45.73 | |||
55 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 38.11 | 1:20.40 | 2:04.16 | 2:46.28 | |||
56 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 38.83 | 1:21.03 | 2:04.40 | 2:46.67 | |||
57 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 39.38 | 1:23.10 | 2:08.83 | 2:49.98 | |||
58 | Alma Gårdstrom | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.82 | 1:19.01 | 2:04.80 | 2:50.05 | |||
59 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 38.66 | 1:23.05 | 2:08.83 | 2:50.76 | |||
60 | Maria Christensen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:23.06 | 2:53.56 | |||||
61 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 40.78 | 1:24.40 | 2:10.14 | 2:54.76 | |||
62 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 39.06 | 1:22.84 | 2:10.19 | 2:58.21 | |||
63 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 41.85 | 1:28.51 | 2:17.12 | 3:03.18 | |||
- | Dina Ingemann | 1997 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena Marmetschke | 1997 | VAT Copenhagen/MK31 | DNF | ||||||
- | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Pagh Pedersen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 17 november 2013 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |