2017-10-20   07:10:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Open Nordic Championship and Stockholm International Paragames

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 1, 200m Free Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  1992  Iceland  NM14  28.04  58.13  1:29.09    2:00.91   
Andreas Nordh  1991  Sweden  NM14  31.29  1:06.31  1:43.06    2:18.80   
Mika Kallio  1996  Finland  NM14  30.27  1:05.89  1:43.28    2:20.13   
Eetu Kallio  1994  Finland  NM14  31.36  1:06.83  1:44.89    2:23.81   
Rasmus Lindström  1992  Solens IF  K4  32.30  1:10.49  1:49.23    2:24.94   
David Thor Torfason  1998  Iceland  NM14  32.95  1:11.36  1:49.49    2:25.38   
Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap  ST14  32.23  1:10.18  1:51.82    2:32.28   
Sebastian Karlsson  1993  Sweden  NM14  32.53  1:10.79  1:52.37    2:34.23   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF  ST14  32.97  1:13.42  1:57.57    2:40.14   
10  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap  ST14  33.59  1:15.93  1:58.78    2:42.59   
11  Nis Heide-Pinnerup  1991  Denmark  NM14  35.34  1:17.09  2:03.16    2:51.67   
12  Jimmy Norin  1983  Solens IF  ST14  34.75  1:17.12  2:06.03    2:56.11   
13  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians  ST14  35.88  1:21.14  2:10.27    2:57.55   
14  Eric Tött  1992  Estonia  NM14  41.56  1:30.72  2:20.94    3:06.98   
15  Nikolaj Lund  1990  Denmark  NM14  40.20  1:26.92  2:17.57    3:07.23   
16  Jonas Larsen  1992  Denmark  NM  43.60  1:30.82  2:21.23    3:09.99   
17  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14  40.02  1:30.16  2:22.51    3:12.06   
18  Tobias Klasson  2000  Deje Simsällskap  K1  42.92  1:31.92  2:23.59    3:12.76   
19  Johan Hannus  1987  Spårvägens Simförening  ST14  41.59  1:30.84  2:24.20    3:14.68   
20  Vitalii Shapavalov  1998  Dusash  STIG  1:59.33  4:16.18      4:16.18   
21  Björn Erkus  1992  Sweden  NM  1:00.36  2:05.75  3:12.81    4:17.27   
22  Gustaf Swensson  1999  Deje Simsällskap  K1  1:02.92  2:11.12  3:24.07    4:35.50   
23  Anton Hastö-Hardin  1999  Deje Simsällskap  K3  1:22.57  2:54.00  4:28.58    5:56.08   
Ossomba Yves Marcelin  1988  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 2, 200m Free Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Sweden  NM14  32.56  1:07.67  1:44.58    2:21.75   
Kolbrun Alda-Stefansdottir  1997  Iceland  NM14  32.95  1:09.28  1:48.12    2:25.98   
Anita Osk-Hrafnsdottir  1994  Iceland  NM14  34.64  1:13.55  1:54.01    2:33.96   
Wooseon Park  1990  Busan  ST14  35.84  1:14.13  1:54.46    2:35.05   
Jaeyeaun Im  1990  Busan  ST14  34.85  1:15.82  1:58.83    2:42.87   
Marte Heggertveit  1999  Norge  NM  37.50  1:19.86  2:03.46    2:48.08   
Sarah Louise Rung  1989  Norge  NM  39.55  1:22.60  2:07.66    2:51.53   
Tytti Lehtola  1995  Finland  NM14  36.50  1:20.21  2:07.83    2:54.87   
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF  ST14  37.56  1:21.80  2:09.14    2:56.58   
10  Rona Hjelmstad  1993  Norge  NM14  40.18  1:26.38  2:12.73    2:56.75   
11  Susan Lundberg-Hansen  1987  Denmark  NM14  41.41  1:27.93  2:16.10    3:04.66   
12  Anni Joala  1998  Emhso  ST14  42.29  1:33.53  2:25.84    3:17.29   
13  Ellenor Engberg  1982  Solens IF  ST14  44.93  1:35.71  2:28.40    3:18.73   
14  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF  ST14  47.70  1:40.62  2:36.58    3:31.37   
15  Mina Marie Heyerdahl-Klausen  1997  Norge  NM  47.36  1:42.61  2:37.80    3:32.48   
16  Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap  ST14  46.38  1:40.26  2:37.62    3:32.61   
17  Vanja Färdig  1993  Nacka HI  ST14  46.14  1:40.87  2:37.43    3:34.93   
18  Ylva Söderholm  1993  Solens IF  ST14  46.12  1:45.03  2:41.48    3:39.04   
19  Heidi-Ann Skjensvold  1997  Norge  NM  45.17  1:41.65  2:45.44    3:50.26   
20  Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap  ST14  51.05  1:51.43  2:54.79    3:54.64   
21  Reka Kezdi  1985  Hungary  STIG  53.31  1:53.36  2:55.21    3:57.29   
22  Jennie Ekström  1991  Sweden  NM  59.82  2:04.83  3:11.79    4:15.90   
23  Cecilie Kristiansen  1990  Denmark  NM  1:09.06  2:21.33  3:34.20    4:45.23   
24  Ingrid Thunem  1989  Norge  NM  1:02.53  2:17.18  3:31.29    4:45.50   
25  Zsanett Adami  1994  Hungary  STIG  1:32.56  3:14.05  4:56.46    6:36.13   
26  Iuliia Shishova  1997  Dusash  STIG  1:57.31  4:02.10  6:04.80    8:06.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:46   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 3, 400m Free Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Patryk Karlinski  1996  Ksi Start Szczecin  STIG  1:03.64  2:12.63  3:21.73    4:30.90   
Ludvig Nyrén  1997  Sweden  NM  1:05.16  2:14.00  3:23.23    4:31.98  Svenskt rekord S10 
Hyun Kwon  1991  Busan  STIG  1:07.78  2:20.50  3:33.69    4:43.50   
Gudmundur H Hermannsson  1993  Iceland  NM  1:10.76  2:29.13  3:49.86    5:08.84   
Joel Steinwall  1996  Sweden  NM  1:09.99  2:30.90  3:53.98    5:16.47   
Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM  1:12.10  2:35.39  3:59.87    5:22.84   
Anders Olsson  1965  Sweden  NM  1:17.40  2:39.51  4:02.39    5:23.52   
Andreas Bjornstad  1997  Norge  NM  1:19.74  2:44.58  4:10.09    5:35.22   
Mikael Natunen  1992  Finland  NM  1:19.55  2:48.05  4:16.85    5:43.02   
10  Donggu Lee  1979  Busan  STIG  1:21.40  2:48.40  4:18.35    5:49.32   
11  Karl Forsman  1996  Sweden  NM  1:27.58  2:59.48  4:30.92    5:58.09   
12  Mar Gunnarsson  1999  Iceland  NM  1:21.75  2:55.79  4:32.57    6:04.16   
13  Robin Liksor  1999  Estonia  NM  1:26.03  3:01.04  4:37.26    6:07.61   
14  Andreas Onea  1992  Österreichischer Bsvb  STIG  1:25.41  3:02.52  4:42.64    6:13.36   
15  Tuomas Manni  1996  Finland  NM  1:22.43  3:01.37  4:44.73    6:18.84   
16  Lukas Fajersson  1998  Simsällskapet Iden  STIG  1:25.35  3:04.61  4:46.79    6:26.24   
17  Artem Kazakov  1994  Dusash  STIG  1:27.76  3:06.44  4:48.57    6:28.34   
18  Erik Waldstam  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  1:39.37  3:33.82  4:31.59    7:11.86   
19  Albin Oskarsson  1991  Sweden  NM  1:41.98  3:41.27  5:47.60    7:46.80   
20  Saulius Satinskas  2001  Sauliukas  STIG  1:58.54  4:10.65  6:15.44    8:20.40   
Adam Nybo  2000  Denmark  STIG          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:46   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 4, 400m Free Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Bianca Pap  2000  Hungary  STIG  1:08.95  2:25.24  3:42.88    4:59.66   
Manon Vermarien  1997  Npc Netherlands  STIG  1:11.51  2:28.61  3:48.85    5:09.20   
Amalie Winther  1995  Denmark  NM  1:16.26  2:37.05  3:58.70    5:20.56   
Krista Morkore  1998  Färöarna  NM  1:17.84  2:44.19  4:11.43    5:35.77   
Liisa Lilja  1992  Finland  NM  1:21.09  2:48.61  4:16.88    5:44.84   
Lisa Den Braber  1992  Npc Netherlands  STIG  1:21.10  2:48.76  4:17.35    5:45.86   
Ragna Forså  1998  Norge  NM  1:27.71  2:58.85  4:31.58    6:03.05   
Anette Remmelg  2000  Estonia  NM  1:26.45  3:00.13  4:35.41    6:04.30   
Thelma Björg-Björnsdottir  1996  Iceland  NM  1:29.39  3:04.52  4:39.05    6:13.55   
10  Margarita Markushina  1993  Dusash  STIG  1:28.00  3:04.00  4:42.70    6:18.81   
11  Ingrid Djupskås  1989  Norge  NM  1:29.32  3:08.35  4:47.68    6:24.94   
12  Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  1:45.19  3:42.06  5:39.39    7:32.50   
13  Rugile Kraujelyte  1996  Rugile  STIG  1:52.08  4:02.35  6:13.66    8:17.66   
14  Maja Grahm  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  3:04.98  6:32.98  10:04.10    13:36.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 5, 50m Back Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kardo Ploomipuu  1988  Estonia  NM          28.71   
Antti Latikka  1990  Finland  NM          30.43   
Tamas Toth  1992  Hungary  STIG          30.82   
Tamas Sors  1991  Hungary  STIG          31.09   
Janis Plotnieks  1971  Lettland  NM          31.14   
Csaba Melinger  1993  Hungary  STIG          31.18   
Patryk Karlinski  1996  Ksi Start Szczecin  STIG          32.67   
Niels Korfitz-Mortensen  1995  Denmark  NM          33.10   
Rasmus Lindström  1992  Solens IF  K4          34.00   
10  Andreas Nordh  1991  Sweden  NM14          34.47  Svenskt rekord S14 
11  Sebastian Karlsson  1993  Sweden  NM14          34.98   
12  Jevgeni Alijev  1983  Estonia  NM14          36.64   
13  Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap  ST14          37.59   
14  Jacob Sjölander  1986  Solens IF  ST14          38.44   
15  Andreas Onea  1992  Österreichischer Bsvb  STIG          38.66   
15  Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM          38.66   
17  Marino Ingi-Adolfsson  1996  Iceland  NM          39.89   
18  Mindaugas Dvylaitis  1996  Sveikata  STIG          40.17   
19  Kaimar Kaldma  1986  Estonia  NM          40.21   
20  Robin Liksor  1999  Estonia  NM          40.91   
21  Tuomas Manni  1996  Finland  NM          41.02   
22  Jimmy Norin  1983  Solens IF  ST14          41.12   
23  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap  ST14          41.25   
24  Gudmundur H Hermannsson  1993  Iceland  NM          41.87   
25  Tobias Klasson  2000  Deje Simsällskap  K1          42.94   
26  Niklas Andersson  1988  Sweden  NM          43.75   
27  Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          44.08   
28  Joel Steinwall  1996  Sweden  NM          44.21   
29  Jonas Larsen  1992  Denmark  NM          44.92   
30  Konstantin Ganechkin  1981  Samara High School  STIG          45.26   
31  Vahur Ploomipuu  1991  Estonia  NM14          45.27   
32  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians  ST14          45.42   
33  Markus Tufvesson-Munkholm  1996  Denmark  NM14          45.61   
34  Eric Tött  1992  Estonia  NM14          46.15   
35  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14          46.24   
36  Johan Hannus  1987  Spårvägens Simförening  ST14          46.28   
37  Lukas Fajersson  1998  Simsällskapet Iden  STIG          47.08   
38  Teo Renlund  1997  Solens IF  K1          49.48   
39  Peter Refer  2001  Denmark  NM          49.69   
40  Adam Nybo  2000  Denmark  STIG          49.90   
41  Anders Olsson  1965  Sweden  NM          51.36   
42  Sergejs Popov  1977  Lettland  NM          51.40   
43  Ludwig Rönnbäck  1999  Luleå Simsällskap  K1          51.87   
44  Hjortur Mar-Ingvarsson  1995  Iceland  NM          52.74   
45  Tanel Taheväli  2002  Estonia  NM          53.74   
46  Karl Forsman  1996  Sweden  NM          56.10   
47  Matz Topkin  1998  Estonia  NM          1:00.32   
48  Mikael Fredriksson  1990  Sweden  NM          1:00.34   
49  Hardi Pais  1996  Estonia  NM14          1:01.90   
50  Robin Boisen  1999  Nacka HI  STIG          1:03.86   
51  Gustaf Swensson  1999  Deje Simsällskap  K1          1:06.06   
52  Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF  ST14          1:07.30   
53  Erik Norelius  1993  Krokoms HIF  ST14          1:08.77   
54  William Söderling  1999  Finland  NM          1:09.00   
55  Erik Söderlund  1994  Krokoms HIF  ST14          1:12.76   
56  Anton Liljeqvist  2000  Deje Simsällskap  K2          1:13.83   
57  Björn Erkus  1992  Sweden  NM          1:15.76   
58  Anton Hastö-Hardin  1999  Deje Simsällskap  K3          1:16.39   
59  Alex Gottfridz  1995  Södertälje Simsällskap  ST14          1:23.70   
60  Victor Häggh  2002  Södertälje Simsällskap  ST14          2:10.28   
Beliba Ndzana Serge Rene  1979  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
Edgaras Matakas  1998  Parolimpietis  STIG          DNS   
Jakob Höij  1997  Deje Simsällskap  K3          DNS   
Kamgue Isidore  1977  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
Nikita Sviatkin  1995  Dusash  STIG          DNS   
Oscar Widegren  1999  Nacka HI  STIG          DNS   
Eetu Kallio  1994  Finland  NM14          DSQ   
Emil Alnebring  1997  Södertälje Simsällskap  STIG          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  11:40 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:54   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 6, 50m Back Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Watz  1996  Sweden  NM          35.61   
Kolbrun Alda-Stefansdottir  1997  Iceland  NM14          37.67   
Pernilla Lindberg  1994  Sweden  NM14          38.13   
Jaeyeaun Im  1990  Busan  ST14          38.91   
Semi Park  1992  Busan  STIG          40.24   
Elisabeth Egel  2000  Estonia  NM          41.62   
Rona Hjelmstad  1993  Norge  NM14          42.32   
Dominique Baanders  1993  Npc Netherlands  STIG          43.00   
Malin Jönsson  Fifh Malmö  STIG          43.26   
10  Linnéa Bäckman  1989  Solens IF  ST14          43.85   
11  Anette Remmelg  2000  Estonia  NM          43.92   
12  Ingrid Djupskås  1989  Norge  NM          44.34   
13  Mina Marie Heyerdahl-Klausen  1997  Norge  NM          44.72   
14  Camilla Aagaard  2000  Denmark  NM          45.19   
15  Malwina Harasim  2001  Polen  STIG          45.74   
16  Diana Tverskaja  1995  Emhso  ST14          46.24   
17  Vanja Färdig  1993  Nacka HI  ST14          47.15   
18  Sarah Louise Rung  1989  Norge  NM          47.64   
19  Anni Joala  1998  Emhso  ST14          47.94   
20  Sara Josefine Hanssen  1995  Norge  NM          49.62   
21  Meri-Maari Mäkinen  1992  Finland  NM          49.93   
22  Ylva Söderholm  1993  Solens IF  ST14          51.42   
23  Heidi-Ann Skjensvold  1997  Norge  NM          51.57   
24  Katarzyna Kubica  1995  Szansa Start  STIG          52.27   
25  Ellenor Engberg  1982  Solens IF  ST14          52.41   
26  Agnes Kramer  1998  IF Tre Hjärtan  STIG          52.47   
27  Olivia Ekdahl  2002  Nacka HI  K1          52.69   
28  Jenna Saarinen  2001  Finland  NM          53.15   
29  Nikola Kacik  2001  Polen  STIG          53.81   
30  Louise Winsley  1998  Denmark  NM          54.72   
31  Emma Idesjö  1999  Nacka HI  K2          55.66   
32  Louise Bast  1998  Denmark  NM          55.68   
33  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF  ST14          56.07   
34  Rugile Kraujelyte  1996  Rugile  STIG          56.26   
35  Linnéa Nordström  2002  Nacka HI  K2          56.33   
36  Keit Janimägi  1991  Estonia  NM          56.81   
37  Rebecca Löf  2002  Örebro Simallians  K1          59.99   
38  Jennie Ekström  1991  Sweden  NM          1:02.75   
39  Maria Andersson  1999  Luleå Simsällskap  K1          1:04.48   
40  Ida Andersson-Wulf  Fifh Malmö  STIG          1:04.52   
41  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF  ST14          1:07.00   
42  Filippa Kritz  1998  Nacka HI  K2          1:07.77   
43  Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF  K1          1:08.36   
44  Juta Riekstina  1975  Lettland  NM          1:11.22   
45  Irma Karaahmetovic  1998  Södertälje Simsällskap  ST14          1:14.18   
46  Seunghyeon Lee  1999  Korea  STIG          1:14.20   
47  Lina Nilsson-Furberg  1999  Örebro Simallians  K3          1:19.94   
48  Katrina Nässlander-Cruz  1994  Nacka HI  STIG          1:19.99   
49  Märta Orrby-Tillander  Eksjö Sim- o Livräddnings SS  K3          1:24.35   
50  Elin Hammarkvist  2004  Nacka HI  K2          1:27.71   
51  Nora Ahlström  1998  Södertälje Simsällskap  ST14          1:28.27   
52  Amanda Gidlöf  2001  Nacka HI  K2          1:28.90   
53  Zsanett Adami  1994  Hungary  STIG          1:29.49   
54  Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap  ST14          1:30.20   
55  Emelie Bengtsson  1997  IF Tre Hjärtan  K1          1:31.16   
56  Ingrid Thunem  1989  Norge  NM          1:33.65   
57  Elsa Bergbom  1990  Luleå Simsällskap  STIG          1:47.09   
58  Karen Axelsdottir  1992  Iceland  NM          1:48.57   
Kristina Maciutaite  1993  Parolimpietis  STIG          DNS   
Natascha Christiansen-Dahl  1998  Denmark  NM14          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  11:54 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 7, 100m Fly Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  1992  Iceland  NM14  28.76        1:02.12   
Tamas Sors  1991  Hungary  STIG  29.22        1:03.06   
Csaba Melinger  1993  Hungary  STIG  30.16        1:04.57   
Tamas Toth  1992  Hungary  STIG  30.51        1:05.53   
Leo Lähteenmäki  1991  Finland  NM  30.58        1:06.62   
Niels Korfitz-Mortensen  1995  Denmark  NM  32.19        1:08.26   
Jonas Bastian Sörensen  1993  Denmark  NM14  31.79        1:09.23   
Andreas Onea  1992  Österreichischer Bsvb  STIG  33.43        1:13.63   
Mika Kallio  1996  Finland  NM14  32.35        1:14.11   
10  Ludvig Nyrén  1997  Sweden  NM  34.24        1:15.79   
11  Sebastian Karlsson  1993  Sweden  NM14  32.92        1:19.31   
12  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap  ST14  38.01        1:30.57   
13  Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM  40.70        1:31.10   
14  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14  50.36        1:48.50   
15  Robin Boisen  1999  Nacka HI  STIG  56.04        2:03.02  Svensks rekord S5 
16  Mikael Fredriksson  1990  Sweden  NM  1:12.41        2:34.35  Svensk rekord S3 
Ferenc Csuri  1987  Hungary  STIG          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  12:13 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:43   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 8, 100m Fly Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sos Luka  2001  Hungary  STIG  34.12        1:13.96   
Nikolett Racz  1997  Hungary  STIG  36.09        1:18.96   
Pernilla Lindberg  1994  Sweden  NM14  35.74        1:19.34   
Manon Vermarien  1997  Npc Netherlands  STIG  37.65        1:20.08   
Bianca Pap  2000  Hungary  STIG  37.11        1:21.47   
Lina Watz  1996  Sweden  NM  38.25        1:23.60   
Anita Osk-Hrafnsdottir  1994  Iceland  NM14  39.21        1:25.62   
Amalie Winther  1995  Denmark  NM  41.00        1:27.38   
Maja Reichard  1991  Sweden  NM  39.83        1:30.34   
10  Laura Martens-Christensen  1997  Denmark  NM  42.64        1:30.53   
11  Marte Heggertveit  1999  Norge  NM  42.62        1:40.99   
12  Ragna Forså  1998  Norge  NM  44.32        1:41.81   
13  Kinga Kowalcze  1999  Wssirn Start Katowice  STIG  47.54        1:42.13   
14  Sandra Gunnarsdottir  1999  Iceland  NM  54.26        2:01.38   
15  Reka Kezdi  1985  Hungary  STIG  53.47        2:02.09   
16  Jennie Ekström  1991  Sweden  NM  1:15.75        2:40.46   
Sara Josefine Hanssen  1995  Norge  NM          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  12:43 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 9, 100m Free Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  1992  Iceland  NM14  26.85        56.29   
Leo Lähteenmäki  1991  Finland  NM  27.97        58.21   
Patryk Karlinski  1996  Ksi Start Szczecin  STIG  28.14        58.70   
Tamas Toth  1992  Hungary  STIG  28.06        58.95   
Ludvig Nyrén  1997  Sweden  NM  29.55        1:01.12   
Andreas Nordh  1991  Sweden  NM14  29.57        1:02.21   
Mika Kallio  1996  Finland  NM14  28.71        1:02.29   
Tamas Sors  1991  Hungary  STIG  29.74        1:02.44   
Rasmus Lindström  1992  Solens IF  K4  30.12        1:02.93   
10  Eetu Kallio  1994  Finland  NM14  30.65        1:03.49   
11  Hyun Kwon  1991  Busan  STIG  30.32        1:03.55   
12  Rafal Kalinowski  1997  Psson Start Bialystok  STIG  30.01        1:03.71   
13  Einar Niin  1991  Estonia  NM  31.10        1:06.13   
14  David Thor Torfason  1998  Iceland  NM14  31.46        1:06.49   
14  Joel Steinwall  1996  Sweden  NM  31.91        1:06.49   
16  Sebastian Karlsson  1993  Sweden  NM14  31.89        1:08.07   
17  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap  ST14  33.09        1:09.10   
18  Gudmundur H Hermannsson  1993  Iceland  NM  32.27        1:09.27   
19  Jacob Sjölander  1986  Solens IF  ST14  32.52        1:09.35   
19  Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM  33.29        1:09.35   
21  Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap  ST14  32.44        1:09.46   
22  Kaimar Kaldma  1986  Estonia  NM  32.85        1:11.40   
23  Jevgeni Alijev  1983  Estonia  NM14  33.15        1:12.98   
24  Tuomas Manni  1996  Finland  NM  34.73        1:13.63   
25  Robin Liksor  1999  Estonia  NM  33.92        1:14.05   
26  Jimmy Norin  1983  Solens IF  ST14  34.26        1:14.56   
27  Anders Olsson  1965  Sweden  NM  36.02        1:14.60   
28  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians  ST14  34.66        1:14.65   
29  Andreas Bjornstad  1997  Norge  NM  37.47        1:16.30   
30  Andreas Onea  1992  Österreichischer Bsvb  STIG  35.04        1:16.94   
31  Marino Ingi-Adolfsson  1996  Iceland  NM  36.85        1:16.97   
32  Mar Gunnarsson  1999  Iceland  NM  35.86        1:18.13   
33  Lukas Fajersson  1998  Simsällskapet Iden  STIG  37.61        1:20.23   
34  Johan Hannus  1987  Spårvägens Simförening  ST14  39.17        1:21.70   
35  Niklas Andersson  1988  Sweden  NM  38.64        1:22.07   
36  Karl Forsman  1996  Sweden  NM  40.81        1:23.14   
37  Vahur Ploomipuu  1991  Estonia  NM14  37.98        1:24.51   
38  Eric Tött  1992  Estonia  NM14  40.79        1:26.55   
39  Jonas Larsen  1992  Denmark  NM  42.64        1:28.08   
40  Woomin Shon  1996  Korea  STIG  39.57        1:28.46   
41  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14  40.72        1:28.68   
42  Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  42.65        1:29.24   
43  Teo Renlund  1997  Solens IF  K1  42.20        1:30.14   
44  Sergejs Popov  1977  Lettland  NM  40.12        1:30.18   
45  Erik Waldstam  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  42.42        1:30.63   
46  Tobias Klasson  2000  Deje Simsällskap  K1  43.81        1:30.73   
47  Hjortur Mar-Ingvarsson  1995  Iceland  NM  44.50        1:33.73   
48  Albin Oskarsson  1991  Sweden  NM  44.78        1:35.88   
49  Adam Nybo  2000  Denmark  STIG  49.76        1:42.16   
50  Peter Refer  2001  Denmark  NM  47.48        1:42.82   
51  Jun Kim  1997  Korea  STIG  51.00        1:47.20   
52  Tanel Taheväli  2002  Estonia  NM  50.10        1:49.79   
53  Vitalii Shapavalov  1998  Dusash  STIG  57.44        2:00.12   
54  Björn Erkus  1992  Sweden  NM  1:00.18        2:02.94   
55  Gustaf Swensson  1999  Deje Simsällskap  K1  2:04.51        2:04.51   
56  Robin Boisen  1999  Nacka HI  STIG  2:05.15        2:05.15   
57  Mikael Fredriksson  1990  Sweden  NM  1:00.00        2:05.57   
58  Josef Hassan-Said  2000  Luleå Simsällskap  K2  58.11        2:10.63   
59  Matz Topkin  1998  Estonia  NM  1:06.83        2:25.88   
60  Anton Hastö-Hardin  1999  Deje Simsällskap  K3  2:55.06        2:55.06   
61  Anton Liljeqvist  2000  Deje Simsällskap  K2  1:29.70        3:09.65   
62  Jakob Höij  1997  Deje Simsällskap  K3  2:09.53        4:40.73   
Casper Hafvström  1989  Nacka HI  STIG          DNS   
Edgaras Matakas  1998  Parolimpietis  STIG          DNS   
Ossomba Yves Marcelin  1988  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 10, 100m Free Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Sweden  NM14  31.95        1:06.14   
Bianca Pap  2000  Hungary  STIG  32.49        1:06.75   
Kolbrun Alda-Stefansdottir  1997  Iceland  NM14  32.47        1:06.88   
Lina Watz  1996  Sweden  NM  32.82        1:08.61   
Sos Luka  2001  Hungary  STIG  33.54        1:08.68   
Manon Vermarien  1997  Npc Netherlands  STIG  34.79        1:10.48   
Amalie Winther  1995  Denmark  NM  35.32        1:12.53   
Krista Morkore  1998  Färöarna  NM  34.48        1:12.57   
Anita Osk-Hrafnsdottir  1994  Iceland  NM14  34.85        1:12.86   
10  Dominique Baanders  1993  Npc Netherlands  STIG  36.73        1:15.26   
11  Linnéa Bäckman  1989  Solens IF  ST14  34.98        1:17.36   
12  Marte Heggertveit  1999  Norge  NM  38.42        1:17.56   
13  Maja Reichard  1991  Sweden  NM  36.39        1:17.79   
14  Liisa Lilja  1992  Finland  NM  37.58        1:18.17   
15  Malin Jönsson  Fifh Malmö  STIG  36.70        1:18.32   
16  Anette Remmelg  2000  Estonia  NM  36.68        1:18.57   
17  Lisa Den Braber  1992  Npc Netherlands  STIG  38.58        1:18.59   
18  Ragna Forså  1998  Norge  NM  38.43        1:19.05   
19  Rona Hjelmstad  1993  Norge  NM14  38.42        1:20.79   
20  Elisabeth Egel  2000  Estonia  NM  37.51        1:21.16   
21  Susan Lundberg-Hansen  1987  Denmark  NM14  40.06        1:24.55   
22  Ingrid Djupskås  1989  Norge  NM  40.91        1:28.23   
23  Anni Joala  1998  Emhso  ST14  42.23        1:29.22   
24  Thelma Björg-Björnsdottir  1996  Iceland  NM  43.80        1:30.02   
25  Katarzyna Kubica  1995  Szansa Start  STIG  42.41        1:31.48   
26  Ellenor Engberg  1982  Solens IF  ST14  42.91        1:31.57   
27  Sandra Gunnarsdottir  1999  Iceland  NM  43.40        1:31.97   
28  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF  ST14  46.22        1:36.55   
29  Louise Winsley  1998  Denmark  NM  46.23        1:37.80   
30  Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap  ST14  46.35        1:38.86   
31  Vanja Färdig  1993  Nacka HI  ST14  45.98        1:39.10   
32  Kinga Kowalcze  1999  Wssirn Start Katowice  STIG  45.97        1:39.11   
33  Jenna Saarinen  2001  Finland  NM  45.41        1:39.34   
34  Louise Bast  1998  Denmark  NM  47.59        1:40.55   
35  Ida Andersson-Wulf  Fifh Malmö  STIG  48.42        1:40.59   
36  Heidi-Ann Skjensvold  1997  Norge  NM  44.71        1:42.61   
37  Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap  ST14  48.88        1:42.86   
38  Agnes Kramer  1998  IF Tre Hjärtan  STIG  49.19        1:44.75   
39  Olivia Ekdahl  2002  Nacka HI  K1  48.42        1:45.23   
40  Ylva Söderholm  1993  Solens IF  ST14  47.13        1:45.52   
41  Rugile Kraujelyte  1996  Rugile  STIG  49.16        1:45.65   
42  Malwina Harasim  2001  Polen  STIG  49.26        1:46.64   
43  Emma Idesjö  1999  Nacka HI  K2  49.65        1:46.82   
44  Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF  ST14  48.52        1:47.61   
45  Reka Kezdi  1985  Hungary  STIG  51.40        1:50.43   
46  Nikola Kacik  2001  Polen  STIG  52.13        1:51.62   
47  Linnéa Nordström  2002  Nacka HI  K2  52.14        1:52.61   
48  Jennie Ekström  1991  Sweden  NM  56.75        1:57.96   
49  Seunghyeon Lee  1999  Korea  STIG  56.50        1:59.12   
50  Katrina Nässlander-Cruz  1994  Nacka HI  STIG  1:01.41        2:05.31   
51  Emma Danielsson  2002  Nacka HI  K2  1:00.27        2:06.81   
52  Ingrid Thunem  1989  Norge  NM  1:00.81        2:13.00   
53  Rebecca Löf  2002  Örebro Simallians  K1  57.69        2:14.68   
54  Filippa Kritz  1998  Nacka HI  K2  1:15.06        2:35.13   
55  Alexandra Stamatopoulou  1986  Grekland  STIG  1:10.11        2:53.14   
56  Maja Grahm  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  1:25.56        3:02.17   
Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:16   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 11, 50m Breast Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Bastian Sörensen  1993  Denmark  NM14          33.98   
Andreas Onea  1992  Österreichischer Bsvb  STIG          35.34   
Tamas Sors  1991  Hungary  STIG          37.19   
Andreas Nordh  1991  Sweden  NM14          38.73   
Einar Niin  1991  Estonia  NM          38.86   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF  ST14          39.01   
Leon Bauer  1995  Estonia  NM          39.98   
Nika Tvauri  1983  Gnpc  STIG          41.51   
Jevgeni Alijev  1983  Estonia  NM14          41.79   
10  Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap  ST14          42.19   
11  Robin Liksor  1999  Estonia  NM          42.34   
12  Mindaugas Dvylaitis  1996  Sveikata  STIG          44.02   
13  Karl Forsman  1996  Sweden  NM          45.87   
14  Zygimantas Matusevicius  1997  Sveikata  STIG          47.35   
15  Nikita Sviatkin  1995  Dusash  STIG          47.50   
16  Joel Steinwall  1996  Sweden  NM          47.51   
17  Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM          47.63   
18  Sebastian Karlsson  1993  Sweden  NM14          47.70   
19  Mikael Natunen  1992  Finland  NM          48.06   
20  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians  ST14          49.05   
21  Anders Olsson  1965  Sweden  NM          49.10   
22  Teo Renlund  1997  Solens IF  K1          50.11   
23  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14          51.57   
24  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap  ST14          53.67   
25  Markus Tufvesson-Munkholm  1996  Denmark  NM14          54.88   
26  Albin Oskarsson  1991  Sweden  NM          55.81   
27  Tobias Klasson  2000  Deje Simsällskap  K1          57.02   
28  Jun Kim  1997  Korea  STIG          1:04.20   
29  Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF  ST14          1:08.13   
30  Mikael Fredriksson  1990  Sweden  NM          1:09.38   
31  Tanel Taheväli  2002  Estonia  NM          1:10.81   
32  William Söderling  1999  Finland  NM          1:10.96   
33  Gustaf Swensson  1999  Deje Simsällskap  K1          1:15.37   
34  Björn Erkus  1992  Sweden  NM          1:18.41   
35  Erik Söderlund  1994  Krokoms HIF  ST14          1:20.35   
Addellah Mohammed Abdel Hakim  1989  Marocco  STIG          DNS   
Assila Mohammed  1989  Marocco  STIG          DNS   
Beliba Ndzana Serge Rene  1979  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
Casper Hafvström  1989  Nacka HI  STIG          DNS   
Homkal Jaafar  1979  Marocco  STIG          DNS   
Kamgue Isidore  1977  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
Oscar Widegren  1999  Nacka HI  STIG          DNS   
Ossomba Yves Marcelin  1988  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
Per Kasperi  1993  Nacka HI  STIG          DNS   
Erik Norelius  1993  Krokoms HIF  ST14          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  17:16 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 12, 50m Breast Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kolbrun Alda-Stefansdottir  1997  Iceland  NM14          40.59   
Maja Reichard  1991  Sweden  NM          41.50   
Nikolett Racz  1997  Hungary  STIG          41.96   
Wooseon Park  1990  Busan  ST14          43.23   
Krista Morkore  1998  Färöarna  NM          44.24   
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF  ST14          44.35   
Tytti Lehtola  1995  Finland  NM14          44.83   
Laura Martens-Christensen  1997  Denmark  NM          46.27   
Manon Vermarien  1997  Npc Netherlands  STIG          47.16   
10  Lisa Den Braber  1992  Npc Netherlands  STIG          47.46   
11  Camilla Aagaard  2000  Denmark  NM          48.40   
12  Elisabeth Egel  2000  Estonia  NM          48.58   
13  Amalie Winther  1995  Denmark  NM          48.90   
14  Sarah Louise Rung  1989  Norge  NM          49.18   
15  Malin Jönsson  Fifh Malmö  STIG          49.83   
16  Olivia Ekdahl  2002  Nacka HI  K1          50.42   
17  Mina Marie Heyerdahl-Klausen  1997  Norge  NM          50.63   
18  Ingrid Djupskås  1989  Norge  NM          54.17   
19  Dominique Baanders  1993  Npc Netherlands  STIG          54.71   
20  Anni Joala  1998  Emhso  ST14          55.92   
21  Diana Tverskaja  1995  Emhso  ST14          57.41   
22  Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          58.21   
23  Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF  ST14          59.78   
24  Thelma Björg-Björnsdottir  1996  Iceland  NM          59.88   
25  Sara Josefine Hanssen  1995  Norge  NM          1:00.81   
26  Maria Andersson  1999  Luleå Simsällskap  K1          1:02.61   
27  Ida Andersson-Wulf  Fifh Malmö  STIG          1:02.84   
28  Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap  ST14          1:03.53   
29  Natascha Christiansen-Dahl  1998  Denmark  NM14          1:04.86   
30  Rebecca Löf  2002  Örebro Simallians  K1          1:06.27   
31  Heidi-Ann Skjensvold  1997  Norge  NM          1:06.83   
32  Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF  K1          1:07.59   
33  Emma Danielsson  2002  Nacka HI  K2          1:08.57   
34  Filippa Kritz  1998  Nacka HI  K2          1:12.69   
35  Emelie Bengtsson  1997  IF Tre Hjärtan  K1          1:14.65   
36  Maja Grahm  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          1:15.52   
37  Jennie Ekström  1991  Sweden  NM          1:17.46   
38  Emma Idesjö  1999  Nacka HI  K2          1:22.71   
39  Agnes Munters  1996  Spårvägens Simförening  K4          1:24.45   
40  Josefine Skoog  1995  Spårvägens Simförening  K4          1:25.02   
41  Cecilie Kristiansen  1990  Denmark  NM          1:30.20   
42  Zsanett Adami  1994  Hungary  STIG          1:34.12   
43  Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap  K2          1:41.19   
44  Ingrid Thunem  1989  Norge  NM          1:43.93   
45  Iuliia Shishova  1997  Dusash  STIG          1:54.07   
Kristina Maciutaite  1993  Parolimpietis  STIG          DNS   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap  ST14          DSQ   
Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF  ST14          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  17:35 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 13, 100m Back Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kardo Ploomipuu  1988  Estonia  NM  31.67        1:03.65   
Janis Plotnieks  1971  Lettland  NM  31.96        1:05.34   
Tamas Toth  1992  Hungary  STIG  33.18        1:08.05   
Csaba Melinger  1993  Hungary  STIG  32.99        1:09.34   
Niels Korfitz-Mortensen  1995  Denmark  NM  33.60        1:11.33   
Hyun Kwon  1991  Busan  STIG  35.63        1:13.11   
Eetu Kallio  1994  Finland  NM14  34.69        1:13.53   
Andreas Nordh  1991  Sweden  NM14  36.79        1:14.16   
Ludvig Nyrén  1997  Sweden  NM  36.63        1:15.94   
10  Rafal Kalinowski  1997  Psson Start Bialystok  STIG  36.99        1:17.04   
11  David Thor Torfason  1998  Iceland  NM14  38.21        1:17.70   
12  Sebastian Karlsson  1993  Sweden  NM14  37.51        1:19.76   
13  Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM  40.15        1:22.93   
14  Nis Heide-Pinnerup  1991  Denmark  NM14  39.81        1:24.44   
15  Marino Ingi-Adolfsson  1996  Iceland  NM  41.17        1:24.85   
16  Gudmundur H Hermannsson  1993  Iceland  NM  43.29        1:29.49   
17  Mindaugas Dvylaitis  1996  Sveikata  STIG  43.25        1:30.28   
18  Joel Steinwall  1996  Sweden  NM  45.62        1:32.95   
19  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap  ST14  45.42        1:33.26   
20  Kaimar Kaldma  1986  Estonia  NM  45.80        1:34.72   
21  Niklas Andersson  1988  Sweden  NM  45.08        1:35.98   
22  Artem Kazakov  1994  Dusash  STIG  44.47        1:36.46   
23  Jonas Larsen  1992  Denmark  NM  47.60        1:37.47   
24  Tobias Klasson  2000  Deje Simsällskap  K1  48.41        1:37.99   
25  Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  48.77        1:40.25   
26  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14  50.59        1:41.21   
27  Nikolaj Lund  1990  Denmark  NM14  48.72        1:41.86   
28  Adam Nybo  2000  Denmark  STIG  50.84        1:43.81   
29  Anders Olsson  1965  Sweden  NM  52.69        1:45.55   
30  Erik Waldstam  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  51.73        1:47.79   
31  Andreas Bjornstad  1997  Norge  NM  53.48        1:48.26   
32  Karl Forsman  1996  Sweden  NM  59.85        2:01.99   
33  Ludwig Rönnbäck  1999  Luleå Simsällskap  K1  1:01.60        2:05.14   
34  Gustaf Swensson  1999  Deje Simsällskap  K1  1:19.10        2:40.89   
35  Björn Erkus  1992  Sweden  NM  1:17.97        2:40.96   
36  Robin Boisen  1999  Nacka HI  STIG  1:14.77        2:43.18   
37  Anton Hastö-Hardin  1999  Deje Simsällskap  K3  1:21.00        2:43.76   
38  Anton Liljeqvist  2000  Deje Simsällskap  K2  1:18.85        2:45.65   
39  Jakob Höij  1997  Deje Simsällskap  K3  2:13.89        4:41.38   
Beliba Ndzana Serge Rene  1979  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
Kamgue Isidore  1977  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:35   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 14, 100m Back Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bianca Pap  2000  Hungary  STIG  36.55        1:14.44   
Lina Watz  1996  Sweden  NM  36.72        1:15.96   
Pernilla Lindberg  1994  Sweden  NM14  38.86        1:20.09   
Jaeyeaun Im  1990  Busan  ST14  42.09        1:24.15   
Elisabeth Egel  2000  Estonia  NM  43.62        1:30.60   
Ragna Forså  1998  Norge  NM  44.37        1:30.63   
Anette Remmelg  2000  Estonia  NM  46.07        1:32.98   
Rona Hjelmstad  1993  Norge  NM14  44.82        1:33.13   
Malin Jönsson  Fifh Malmö  STIG  45.70        1:33.22   
10  Liisa Lilja  1992  Finland  NM  45.39        1:33.23   
11  Lisa Den Braber  1992  Npc Netherlands  STIG  45.97        1:34.62   
12  Mina Marie Heyerdahl-Klausen  1997  Norge  NM  46.74        1:35.26   
13  Margarita Markushina  1993  Dusash  STIG  45.45        1:36.09   
14  Sarah Louise Rung  1989  Norge  NM  47.80        1:36.78   
15  Meri-Maari Mäkinen  1992  Finland  NM  51.22        1:43.71   
16  Sara Josefine Hanssen  1995  Norge  NM  51.25        1:47.10   
17  Vanja Färdig  1993  Nacka HI  ST14  53.20        1:49.38   
18  Ellenor Engberg  1982  Solens IF  ST14  56.14        1:55.53   
19  Agnes Kramer  1998  IF Tre Hjärtan  STIG  57.61        1:58.54   
20  Louise Winsley  1998  Denmark  NM  59.61        1:59.69   
21  Emma Idesjö  1999  Nacka HI  K2  58.80        2:01.20   
22  Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF  K1  1:11.74        2:24.53   
23  Zsanett Adami  1994  Hungary  STIG  1:35.30        3:15.10   
24  Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap  ST14  1:35.71        3:29.04   
25  Elsa Bergbom  1990  Luleå Simsällskap  STIG  1:48.63        3:37.37   
26  Karen Axelsdottir  1992  Iceland  NM  1:58.22        3:53.94   
Katrina Nässlander-Cruz  1994  Nacka HI  STIG          DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  18:35 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:47   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 15, 50m Fly Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kardo Ploomipuu  1988  Estonia  NM          27.54   
Tamas Sors  1991  Hungary  STIG          28.04   
Jon Margeir Sverrisson  1992  Iceland  NM14          28.09   
Csaba Melinger  1993  Hungary  STIG          29.23   
Jonas Bastian Sörensen  1993  Denmark  NM14          29.72   
Patryk Karlinski  1996  Ksi Start Szczecin  STIG          29.85   
Niels Korfitz-Mortensen  1995  Denmark  NM          30.90   
Ferenc Csuri  1987  Hungary  STIG          31.74   
Andreas Onea  1992  Österreichischer Bsvb  STIG          31.81   
10  Mika Kallio  1996  Finland  NM14          31.96   
11  Rasmus Lindström  1992  Solens IF  K4          32.18   
12  Sebastian Karlsson  1993  Sweden  NM14          32.75   
13  Andreas Nordh  1991  Sweden  NM14          33.54   
14  Ludvig Nyrén  1997  Sweden  NM          33.65   
15  Kaimar Kaldma  1986  Estonia  NM          34.70   
16  Jevgeni Alijev  1983  Estonia  NM14          34.92   
17  Robin Liksor  1999  Estonia  NM          35.21   
18  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap  ST14          37.05   
19  Jimmy Norin  1983  Solens IF  ST14          37.13   
20  Mikael Natunen  1992  Finland  NM          38.86   
21  Donggu Lee  1979  Busan  STIG          39.03   
22  Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM          40.36   
23  Johan Hannus  1987  Spårvägens Simförening  ST14          41.06   
24  Vahur Ploomipuu  1991  Estonia  NM14          41.74   
25  Joel Steinwall  1996  Sweden  NM          42.46   
26  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians  ST14          44.00   
27  Eric Tött  1992  Estonia  NM14          44.27   
28  Anders Olsson  1965  Sweden  NM          44.46   
29  Mar Gunnarsson  1999  Iceland  NM          46.79   
30  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14          46.81   
31  Lukas Fajersson  1998  Simsällskapet Iden  STIG          53.60   
32  Hjortur Mar-Ingvarsson  1995  Iceland  NM          55.25   
33  Robin Boisen  1999  Nacka HI  STIG          56.30   
34  Albin Oskarsson  1991  Sweden  NM          59.34   
35  Matz Topkin  1998  Estonia  NM          1:03.10   
36  Mikael Fredriksson  1990  Sweden  NM          1:06.53   
37  William Söderling  1999  Finland  NM          1:14.10   
38  Saulius Satinskas  2001  Sauliukas  STIG          1:21.66   
Konstantin Ganechkin  1981  Samara High School  STIG          DSQ   
Peter Refer  2001  Denmark  NM          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  18:47 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:58   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 16, 50m Fly Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sos Luka  2001  Hungary  STIG          33.78   
Pernilla Lindberg  1994  Sweden  NM14          35.26   
Nikolett Racz  1997  Hungary  STIG          35.50   
Krista Morkore  1998  Färöarna  NM          37.72   
Maja Reichard  1991  Sweden  NM          37.90   
Tytti Lehtola  1995  Finland  NM14          38.25   
Amalie Winther  1995  Denmark  NM          38.53   
Anita Osk-Hrafnsdottir  1994  Iceland  NM14          38.62   
Marte Heggertveit  1999  Norge  NM          40.37   
10  Laura Martens-Christensen  1997  Denmark  NM          40.90   
11  Anette Remmelg  2000  Estonia  NM          41.03   
12  Ragna Forså  1998  Norge  NM          42.48   
13  Semi Park  1992  Busan  STIG          44.21   
14  Kinga Kowalcze  1999  Wssirn Start Katowice  STIG          45.94   
15  Malin Jönsson  Fifh Malmö  STIG          46.32   
16  Camilla Aagaard  2000  Denmark  NM          47.79   
17  Lisa Den Braber  1992  Npc Netherlands  STIG          48.79   
18  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF  ST14          49.74   
19  Reka Kezdi  1985  Hungary  STIG          52.38   
20  Sandra Gunnarsdottir  1999  Iceland  NM          54.71   
21  Diana Tverskaja  1995  Emhso  ST14          56.05   
22  Jenna Saarinen  2001  Finland  NM          56.69   
23  Juta Riekstina  1975  Lettland  NM          56.79   
24  Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF  ST14          1:00.41   
25  Vanja Färdig  1993  Nacka HI  ST14          1:02.16   
26  Ingrid Thunem  1989  Norge  NM          1:03.76   
27  Jennie Ekström  1991  Sweden  NM          1:07.10   
Iuliia Shishova  1997  Dusash  STIG          DSQ   
Louise Bast  1998  Denmark  NM          DSQ   
Rugile Kraujelyte  1996  Rugile  STIG          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  18:58 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  19:46   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 17, 4X50m Free relay Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hungary  Hungary  STIG          1:53.43   
  Tamas Sors  1991      28.29        28.29   
  Csaba Melinger  1993      27.79        56.08   
  Ferenc Csuri  1987      30.58        1:26.66   
  Tamas Toth  1992      26.77        1:53.43   
                     
Finland Men  Finland  NM          1:55.27   
  Tuomas Manni  1996      32.23        32.23   
  Eetu Kallio  1994      29.65        1:01.88   
  Mika Kallio  1996      27.64        1:29.52   
  Leo Lähteenmäki  1991      25.75        1:55.27   
                     
Iceland Men  Iceland  NM          1:59.26   
  Mar Gunnarsson  1999      34.60        34.60   
  Jon Margeir Sverrisson  1992      25.69        1:00.29   
  David Thor Torfason  1998      28.52        1:28.81   
  Gudmundur H Hermannsson  1993      30.45        1:59.26   
                     
Sweden 1  Sweden  NM          1:59.43   
  Ludvig Nyrén  1997      28.98        28.98   
  Kristoffer Lindström  1996      32.01        1:00.99   
  Joel Steinwall  1996      30.72        1:31.71   
  Andreas Nordh  1991      27.72        1:59.43   
                     
Npc Estonia  Estonia  NM          2:00.08   
  Kaimar Kaldma  1986      31.94        31.94   
  Jevgeni Alijev  1983      32.71        1:04.65   
  Einar Niin  1991      29.15        1:33.80   
  Kardo Ploomipuu  1988      26.28        2:00.08   
                     
Solens IF  Solens IF  STIG          2:13.94   
  Jacob Sjölander  1986      31.00        31.00   
  Teo Renlund  1997      41.50        1:12.50   
  Jimmy Norin  1983      32.97        1:45.47   
  Rasmus Lindström  1992      28.47        2:13.94   
                     
Sweden 2  Sweden  NM          2:25.18   
  Sebastian Karlsson  1993      31.44        31.44   
  Anders Olsson  1965      35.51        1:06.95   
  Albin Oskarsson  1991      43.58        1:50.53   
  Niklas Andersson  1988      34.65        2:25.18   
                     
Russia  Grekland  STIG          2:25.56   
  Sergei Zamiatin  1995      34.54        34.54   
  Konstantin Ganechkin  1981      41.40        1:15.94   
  Nikita Sviatkin  1995      34.32        1:50.26   
  Artem Kazakov  1994      35.30        2:25.56   
                     
Deje SS  Deje Simsällskap  STIG          2:45.78   
  Jesper Andersson  1996      32.42        32.42   
  Gustaf Swensson  1999      11:46.53        12:18.95   
  Tobias Klasson  2000              2:07.35   
  Niklas Johansson  1996      38.43        2:45.78   
                     
10  Npc Estonia Lag 2  Estonia  NM          2:56.54   
  Matz Topkin  1998      1:06.20        1:06.20   
  Eric Tött  1992      41.13        1:47.33   
  Vahur Ploomipuu  1991      35.77        2:23.10   
  Robin Liksor  1999      33.44        2:56.54   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  19:46 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  02 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  19:46   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 18, 4X50m Free relay Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hungary  Hungary  STIG          2:27.41   
  Nikolett Racz  1997      33.55        33.55   
  Reka Kezdi  1985      50.10        1:23.65   
  Sos Luka  2001      32.35        1:56.00   
  Bianca Pap  2000      31.41        2:27.41   
                     
Iceland Women  Iceland  NM          2:27.58   
  Thelma Björg-Björnsdottir  1996      41.92        41.92   
  Sandra Gunnarsdottir  1999      40.31        1:22.23   
  Anita Osk-Hrafnsdottir  1994      34.19        1:56.42   
  Kolbrun Alda-Stefansdottir  1997      31.16        2:27.58   
                     
Sweden  Sweden  NM          2:30.13   
  Maja Reichard  1991      34.19        34.19   
  Lina Watz  1996      31.18        1:05.37   
  Jennie Ekström  1991      54.79        2:00.16   
  Pernilla Lindberg  1994      29.97        2:30.13   
                     
Finland Women  Finland  NM          2:33.70   
  Tytti Lehtola  1995      35.14        35.14   
  Jenna Saarinen  2001      44.89        1:20.03   
  Meri-Maari Mäkinen  1992      38.61        1:58.64   
  Liisa Lilja  1992      35.06        2:33.70   
                     
Npc Estonia  Estonia  NM          2:34.17   
  Elisabeth Egel  2000      37.43        37.43   
  Keit Janimägi  1991      41.69        1:19.12   
  Anni Joala  1998      38.86        1:57.98   
  Anette Remmelg  2000      36.19        2:34.17   
                     
Solens IF  Solens IF  STIG          2:50.17   
  Ylva Söderholm  1993      44.83        44.83   
  Ellenor Engberg  1982      43.19        1:28.02   
  Johanna Hasselryd  1982      46.04        2:14.06   
  Linnéa Bäckman  1989      36.11        2:50.17   
                     
Nacka Hi  Nacka HI  STIG          3:22.15   
  Linnéa Nordström  2002      51.89        51.89   
  Emma Danielsson  2002      57.00        1:48.89   
  Olivia Ekdahl  2002      49.13        2:38.02   
  Vanja Färdig  1993      44.13        3:22.15   
                     
Mass  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          4:51.22   
  Maja Grahm  1994      1:18.14        1:18.14   
  Karolina Brännman  1997      1:32.63        2:50.77   
  Lisa Sjölin  1982      1:15.81        4:06.58   
  Johanna Wennberg  1997      44.64        4:51.22   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  19:46 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 19, 50m Free Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  1992  Iceland  NM14          25.85   
Kardo Ploomipuu  1988  Estonia  NM          26.94   
Jonas Bastian Sörensen  1993  Denmark  NM14          26.96   
Tamas Toth  1992  Hungary  STIG          27.04   
Leo Lähteenmäki  1991  Finland  NM          27.07   
Janis Plotnieks  1971  Lettland  NM          27.48   
Rafal Kalinowski  1997  Psson Start Bialystok  STIG          27.48   
Patryk Karlinski  1996  Ksi Start Szczecin  STIG          27.50   
Csaba Melinger  1993  Hungary  STIG          27.64   
10  Rasmus Lindström  1992  Solens IF  K4          27.85   
11  Mika Kallio  1996  Finland  NM14          27.92   
12  Andreas Nordh  1991  Sweden  NM14          28.49   
13  Ludvig Nyrén  1997  Sweden  NM          28.97   
14  Einar Niin  1991  Estonia  NM          29.02   
14  Tamas Sors  1991  Hungary  STIG          29.02   
16  Eetu Kallio  1994  Finland  NM14          29.54   
17  David Thor Torfason  1998  Iceland  NM14          30.26   
18  Ferenc Csuri  1987  Hungary  STIG          30.59   
19  Joel Steinwall  1996  Sweden  NM          30.64   
20  Gudmundur H Hermannsson  1993  Iceland  NM          30.93   
21  Jacob Sjölander  1986  Solens IF  ST14          30.95   
22  Sebastian Karlsson  1993  Sweden  NM14          31.38   
23  Kaimar Kaldma  1986  Estonia  NM          31.45   
24  Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap  ST14          31.58   
24  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap  ST14          31.58   
26  Jevgeni Alijev  1983  Estonia  NM14          32.00   
27  Jimmy Norin  1983  Solens IF  ST14          32.16   
28  Tuomas Manni  1996  Finland  NM          32.56   
29  Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM          32.59   
30  Donggu Lee  1979  Busan  STIG          32.88   
31  Andreas Onea  1992  Österreichischer Bsvb  STIG          32.98   
32  Robin Liksor  1999  Estonia  NM          33.09   
33  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians  ST14          34.10   
34  Niklas Andersson  1988  Sweden  NM          34.72   
35  Artem Kazakov  1994  Dusash  STIG          34.98   
36  Mikael Natunen  1992  Finland  NM          35.09   
37  Anders Olsson  1965  Sweden  NM          35.18   
38  Marino Ingi-Adolfsson  1996  Iceland  NM          35.22   
39  Mindaugas Dvylaitis  1996  Sveikata  STIG          35.52   
40  Andreas Bjornstad  1997  Norge  NM          35.53   
41  Vahur Ploomipuu  1991  Estonia  NM14          35.66   
42  Mar Gunnarsson  1999  Iceland  NM          35.74   
43  Nikolaj Lund  1990  Denmark  NM14          36.03   
44  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14          36.28   
45  Lukas Fajersson  1998  Simsällskapet Iden  STIG          36.31   
46  Fredrik Axling  1963  Stockholm Dolphins Swim Club  STIG          37.02   
47  Erik Waldstam  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          37.12   
48  Johan Hannus  1987  Spårvägens Simförening  ST14          37.47   
49  Eric Tött  1992  Estonia  NM14          37.52   
50  Tobias Klasson  2000  Deje Simsällskap  K1          38.47   
51  Sergejs Popov  1977  Lettland  NM          39.28   
52  Teo Renlund  1997  Solens IF  K1          39.59   
53  Konstantin Ganechkin  1981  Samara High School  STIG          39.67   
54  Eje Olli  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          39.79   
55  Karl Forsman  1996  Sweden  NM          39.88   
56  Jonas Larsen  1992  Denmark  NM          41.23   
57  Peter Refer  2001  Denmark  NM          41.62   
58  Albin Oskarsson  1991  Sweden  NM          43.66   
59  Hjortur Mar-Ingvarsson  1995  Iceland  NM          44.75   
60  Ludwig Rönnbäck  1999  Luleå Simsällskap  K1          46.96   
61  Tanel Taheväli  2002  Estonia  NM          47.74   
62  Adam Nybo  2000  Denmark  STIG          48.37   
63  Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF  ST14          51.18   
64  Erik Norelius  1993  Krokoms HIF  ST14          51.79   
65  Gustaf Swensson  1999  Deje Simsällskap  K1          51.86   
66  Robin Boisen  1999  Nacka HI  STIG          54.16   
67  Mikael Fredriksson  1990  Sweden  NM          57.65   
68  Josef Hassan-Said  2000  Luleå Simsällskap  K2          58.80   
69  Erik Söderlund  1994  Krokoms HIF  ST14          58.97   
70  William Söderling  1999  Finland  NM          59.74   
71  Björn Erkus  1992  Sweden  NM          1:00.08   
72  Hardi Pais  1996  Estonia  NM14          1:03.59   
73  Matz Topkin  1998  Estonia  NM          1:05.61   
74  Anton Hastö-Hardin  1999  Deje Simsällskap  K3          1:18.42   
75  Anton Liljeqvist  2000  Deje Simsällskap  K2          1:30.32   
76  Casper Hafvström  1989  Nacka HI  STIG          1:31.35   
77  Linus Lundgren  2004  Nacka HI  K2          1:36.50   
78  Jakob Höij  1997  Deje Simsällskap  K3          2:20.27   
79  Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI  K3          2:22.25   
Beliba Ndzana Serge Rene  1979  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
Edgaras Matakas  1998  Parolimpietis  STIG          DNS   
Jesper Lennehag  2002  Nacka HI  K1          DNS   
Kamgue Isidore  1977  Fondation Handisport D Smetani  STIG          DNS   
Sergei Zamiatin  1995  So School  STIG          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 20, 50m Free Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Sweden  NM14          30.45   
Lina Watz  1996  Sweden  NM          30.94   
Kolbrun Alda-Stefansdottir  1997  Iceland  NM14          31.27   
Bianca Pap  2000  Hungary  STIG          31.59   
Nikolett Racz  1997  Hungary  STIG          32.82   
Krista Morkore  1998  Färöarna  NM          33.21   
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF  ST14          33.31   
Semi Park  1992  Busan  STIG          33.36   
Amalie Winther  1995  Denmark  NM          33.96   
10  Dominique Baanders  1993  Npc Netherlands  STIG          34.50   
11  Maja Reichard  1991  Sweden  NM          34.70   
12  Rona Hjelmstad  1993  Norge  NM14          35.48   
13  Ragna Forså  1998  Norge  NM          35.50   
14  Marte Heggertveit  1999  Norge  NM          35.76   
15  Malin Jönsson  Fifh Malmö  STIG          35.93   
16  Tytti Lehtola  1995  Finland  NM14          36.28   
17  Elisabeth Egel  2000  Estonia  NM          36.36   
18  Camilla Aagaard  2000  Denmark  NM          36.80   
19  Anette Remmelg  2000  Estonia  NM          38.61   
20  Lisa Den Braber  1992  Npc Netherlands  STIG          38.86   
21  Meri-Maari Mäkinen  1992  Finland  NM          39.46   
22  Anni Joala  1998  Emhso  ST14          39.60   
23  Ellenor Engberg  1982  Solens IF  ST14          40.00   
24  Katarzyna Kubica  1995  Szansa Start  STIG          41.65   
25  Sandra Gunnarsdottir  1999  Iceland  NM          41.71   
26  Keit Janimägi  1991  Estonia  NM          42.22   
27  Thelma Björg-Björnsdottir  1996  Iceland  NM          42.98   
28  Ylva Söderholm  1993  Solens IF  ST14          43.41   
29  Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          43.80   
30  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF  ST14          44.11   
31  Louise Winsley  1998  Denmark  NM          44.54   
32  Diana Tverskaja  1995  Emhso  ST14          44.64   
32  Jenna Saarinen  2001  Finland  NM          44.64   
34  Agnes Kramer  1998  IF Tre Hjärtan  STIG          45.27   
35  Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF  ST14          45.95   
36  Ida Andersson-Wulf  Fifh Malmö  STIG          46.04   
37  Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap  ST14          46.24   
38  Olivia Ekdahl  2002  Nacka HI  K1          46.44   
39  Malwina Harasim  2001  Polen  STIG          47.00   
40  Heidi-Ann Skjensvold  1997  Norge  NM          47.16   
41  Louise Bast  1998  Denmark  NM          47.51   
42  Sara Josefine Hanssen  1995  Norge  NM          48.42   
43  Emma Idesjö  1999  Nacka HI  K2          48.98   
44  Linnéa Nordström  2002  Nacka HI  K2          49.77   
45  Nikola Kacik  2001  Polen  STIG          50.14   
46  Reka Kezdi  1985  Hungary  STIG          50.99   
47  Jennie Ekström  1991  Sweden  NM          53.49   
48  Rebecca Löf  2002  Örebro Simallians  K1          54.36   
49  Emma Danielsson  2002  Nacka HI  K2          56.77   
50  Emelie Bengtsson  1997  IF Tre Hjärtan  K1          57.26   
51  Katrina Nässlander-Cruz  1994  Nacka HI  STIG          57.82   
52  Carina Essberg  1959  Nacka HI  STIG          58.80   
53  Juta Riekstina  1975  Lettland  NM          59.93   
54  Maria Andersson  1999  Luleå Simsällskap  K1          1:00.08   
55  Ingrid Thunem  1989  Norge  NM          1:01.22   
56  Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF  K1          1:01.61   
57  Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap  ST14          1:12.81   
58  Filippa Kritz  1998  Nacka HI  K2          1:13.65   
59  Elin Hammarkvist  2004  Nacka HI  K2          1:16.62   
60  Lina Nilsson-Furberg  1999  Örebro Simallians  K3          1:21.56   
61  Maja Grahm  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          1:24.05   
62  Märta Orrby-Tillander  Eksjö Sim- o Livräddnings SS  K3          1:27.85   
63  Amanda Gidlöf  2001  Nacka HI  K2          1:30.63   
64  Margareta Nyberg  1962  Nacka HI  STIG          1:34.04   
65  Elsa Bergbom  1990  Luleå Simsällskap  STIG          1:35.26   
66  Karen Axelsdottir  1992  Iceland  NM          1:46.13   
67  Elina Wimo Söderlund  2004  Nacka HI  K3          2:41.45   
68  Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap  K2          2:49.95   
69  Ellinor Wandel  2004  Nacka HI  K3          5:45.52   
Ella Broberg  2002  Nacka HI  K2          DNS   
Rugile Kraujelyte  1996  Rugile  STIG          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 21, 200m IM Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  1992  Iceland  NM14  29.48  1:07.47  1:51.11    2:23.54   
Tamas Sors  1991  Hungary  STIG  30.18  1:09.45  1:56.56    2:32.39   
Janis Plotnieks  1971  Lettland  NM  33.23  1:11.12  1:56.61    2:33.08   
Niels Korfitz-Mortensen  1995  Denmark  NM  32.36  1:10.02  2:00.03    2:37.42   
Andreas Nordh  1991  Sweden  NM14  33.76  1:14.44  2:02.14    2:39.92   
Ludvig Nyrén  1997  Sweden  NM  34.61  1:15.79  2:07.16    2:42.94   
Rasmus Lindström  1992  Solens IF  K4  32.79  1:15.81  2:07.48    2:44.47   
Rafal Kalinowski  1997  Psson Start Bialystok  STIG  34.39  1:16.92  2:05.19    2:45.31   
Mika Kallio  1996  Finland  NM14  33.02  1:16.92  2:08.34    2:46.15   
10  David Thor Torfason  1998  Iceland  NM14  36.78  1:19.38  2:11.37    2:47.96   
11  Andreas Onea  1992  Österreichischer Bsvb  STIG  34.33  1:25.62  2:10.25    2:56.69   
12  Jevgeni Alijev  1983  Estonia  NM14  35.21  1:20.62  2:14.32    2:57.77   
13  Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM  39.55  1:25.37  2:21.53    3:02.24   
14  Sebastian Karlsson  1993  Sweden  NM14  33.89  1:19.75  2:22.10    3:03.65   
15  Nis Heide-Pinnerup  1991  Denmark  NM14  39.82  1:26.41  2:21.85    3:07.60   
16  Joel Steinwall  1996  Sweden  NM  44.02  1:34.95  2:31.64    3:09.19   
17  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap  ST14  39.66  1:29.26  2:35.32    3:14.00   
18  Jimmy Norin  1983  Solens IF  ST14  39.82  1:29.96  2:31.41    3:15.88   
19  Anders Olsson  1965  Sweden  NM  46.88  1:44.28  2:43.51    3:24.30   
20  Marino Ingi-Adolfsson  1996  Iceland  NM  48.61  1:36.54  2:45.67    3:31.82   
21  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14  49.46  1:42.83  2:48.74    3:34.70   
22  Johan Hannus  1987  Spårvägens Simförening  ST14  45.15  1:41.99  2:43.44    3:37.02   
23  Lukas Fajersson  1998  Simsällskapet Iden  STIG  56.87  1:53.19  3:03.32    3:48.67   
24  Hjortur Mar-Ingvarsson  1995  Iceland  NM  56.17  1:56.86  3:14.48    4:05.14   
25  Albin Oskarsson  1991  Sweden  NM  1:03.46  2:20.20  3:27.61    4:23.80   
26  Saulius Satinskas  2001  Sauliukas  STIG  1:20.87  2:31.81  4:06.63    5:06.26   
Robin Liksor  1999  Estonia  NM          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 22, 200m IM Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sos Luka  2001  Hungary  STIG  34.56  1:16.71  2:06.52    2:42.89   
Bianca Pap  2000  Hungary  STIG  36.48  1:16.81  2:07.73    2:44.48   
Pernilla Lindberg  1994  Sweden  NM14  35.88  1:19.83  2:08.31    2:44.74   
Anita Osk-Hrafnsdottir  1994  Iceland  NM14  38.79  1:24.44  2:14.26    2:53.11   
Manon Vermarien  1997  Npc Netherlands  STIG  37.47  1:23.90  2:16.65    2:53.99   
Maja Reichard  1991  Sweden  NM  40.41  1:33.73  2:28.24    3:11.36   
Dominique Baanders  1993  Npc Netherlands  STIG  42.60  1:30.12  2:33.62    3:14.61   
Amalie Winther  1995  Denmark  NM  42.64  1:36.59  2:34.12    3:15.17   
Anette Remmelg  2000  Estonia  NM  41.77  1:32.21  2:32.91    3:19.65   
10  Liisa Lilja  1992  Finland  NM  51.25  1:41.32  2:52.06    3:34.31   
11  Ingrid Djupskås  1989  Norge  NM  52.85  1:42.22  2:48.83    3:36.13   
12  Kinga Kowalcze  1999  Wssirn Start Katowice  STIG  51.01  1:52.60  2:52.84    3:50.13   
13  Sandra Gunnarsdottir  1999  Iceland  NM  55.52  1:54.87  3:08.82    4:01.27   
14  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF  ST14  51.75  1:59.84  3:10.11    4:01.46   
15  Ylva Söderholm  1993  Solens IF  ST14  54.72  2:00.89  3:08.41    4:03.44   
16  Louise Bast  1998  Denmark  NM  1:10.65  2:13.49  3:44.88    4:37.36   
17  Reka Kezdi  1985  Hungary  STIG  55.95  2:05.40  3:53.25    4:54.51   
18  Juta Riekstina  1975  Lettland  NM  1:03.41  2:26.81  3:58.70    5:03.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:34   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 23, 100m Breast Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tamas Toth  1992  Hungary  STIG  35.73        1:15.88   
Andreas Onea  1992  Österreichischer Bsvb  STIG  37.13        1:18.75   
Jonas Bastian Sörensen  1993  Denmark  NM14  39.33        1:19.26   
Rafal Kalinowski  1997  Psson Start Bialystok  STIG  40.18        1:26.82   
Leon Bauer  1995  Estonia  NM  41.10        1:27.30   
Andreas Nordh  1991  Sweden  NM14  39.87        1:27.98   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF  ST14  39.63        1:28.63   
Einar Niin  1991  Estonia  NM  42.04        1:28.76   
Mindaugas Dvylaitis  1996  Sveikata  STIG  43.13        1:31.51   
10  Nika Tvauri  1983  Gnpc  STIG  43.22        1:31.90   
11  Karl Forsman  1996  Sweden  NM  45.49        1:35.90   
12  Gustav Ljungberg  1991  Njurunda Simsällskap  ST14  43.69        1:36.89   
13  Andreas Bjornstad  1997  Norge  NM  45.57        1:37.40   
14  Patryk Karlinski  1996  Ksi Start Szczecin  STIG  44.69        1:37.67   
15  Kristoffer Lindström  1996  Sweden  NM  47.65        1:44.22   
16  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians  ST14  48.23        1:44.45   
17  Joel Steinwall  1996  Sweden  NM  48.55        1:45.10   
18  Zygimantas Matusevicius  1997  Sveikata  STIG  50.18        1:45.23   
19  Anders Olsson  1965  Sweden  NM  51.99        1:49.19   
20  Mikael Natunen  1992  Finland  NM  50.47        1:50.14   
21  Tuomas Manni  1996  Finland  NM  48.97        1:50.25   
22  Teo Renlund  1997  Solens IF  K1  50.85        1:50.33   
23  Nikita Sviatkin  1995  Dusash  STIG  50.26        1:53.13   
24  Markus Tufvesson-Munkholm  1996  Denmark  NM14  56.77        1:55.71   
25  Niklas Andersson  1988  Sweden  NM  54.96        1:58.08   
26  Tobias Klasson  2000  Deje Simsällskap  K1  57.34        2:01.27   
27  Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap  ST14  54.60        2:02.93   
28  Albin Oskarsson  1991  Sweden  NM  57.04        2:09.53   
29  Artem Kazakov  1994  Dusash  STIG  58.79        2:16.39   
30  Woomin Shon  1996  Korea  STIG  59.07        2:16.60   
31  Sergei Zamiatin  1995  So School  STIG  1:00.84        2:18.71   
32  Konstantin Ganechkin  1981  Samara High School  STIG  1:05.55        2:27.62   
33  Mikael Fredriksson  1990  Sweden  NM  1:13.38        2:31.74   
34  Vitalii Shapavalov  1998  Dusash  STIG  1:10.24        2:32.60   
35  Sergejs Popov  1977  Lettland  NM  1:07.18        2:33.47   
36  Tanel Taheväli  2002  Estonia  NM  1:12.31        2:36.58   
37  William Söderling  1999  Finland  NM  1:14.60        2:39.13   
38  Björn Erkus  1992  Sweden  NM  1:21.66        2:56.00   
39  Casper Hafvström  1989  Nacka HI  STIG  1:29.13        3:05.19   
40  Saulius Satinskas  2001  Sauliukas  STIG  1:32.44        3:18.17   
41  Matz Topkin  1998  Estonia  NM  2:33.33        5:17.25   
Oscar Widegren  1999  Nacka HI  STIG          DNS   
Gustaf Swensson  1999  Deje Simsällskap  K1          DSQ   
Jun Kim  1997  Korea  STIG          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  12:34 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:49   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 24, 100m Breast Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Sweden  NM14  40.17        1:25.57   
Kolbrun Alda-Stefansdottir  1997  Iceland  NM14  41.88        1:29.08   
Nikolett Racz  1997  Hungary  STIG  41.95        1:29.50   
Maja Reichard  1991  Sweden  NM  43.92        1:34.40   
Wooseon Park  1990  Busan  ST14  44.92        1:34.97   
Anita Osk-Hrafnsdottir  1994  Iceland  NM14  44.66        1:35.03   
Lisa Den Braber  1992  Npc Netherlands  STIG  47.10        1:37.45   
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF  ST14  46.07        1:37.69   
Laura Martens-Christensen  1997  Denmark  NM  47.53        1:39.63   
10  Elisabeth Egel  2000  Estonia  NM  49.87        1:43.49   
11  Tytti Lehtola  1995  Finland  NM14  45.79        1:46.08   
12  Camilla Aagaard  2000  Denmark  NM  49.46        1:46.73   
13  Sarah Louise Rung  1989  Norge  NM  51.31        1:47.37   
14  Mina Marie Heyerdahl-Klausen  1997  Norge  NM  53.12        1:51.97   
15  Kinga Kowalcze  1999  Wssirn Start Katowice  STIG  53.30        1:53.10   
16  Anni Joala  1998  Emhso  ST14  53.94        1:53.83   
17  Susan Lundberg-Hansen  1987  Denmark  NM14  51.01        1:57.53   
18  Diana Tverskaja  1995  Emhso  ST14  1:00.49        2:03.94   
19  Malwina Harasim  2001  Polen  STIG  1:04.19        2:06.05   
20  Jaeyeaun Im  1990  Busan  ST14  1:00.70        2:06.33   
21  Johanna Wennberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  59.72        2:06.43   
22  Marte Heggertveit  1999  Norge  NM  58.53        2:06.82   
23  Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap  ST14  1:01.89        2:08.33   
24  Thelma Björg-Björnsdottir  1996  Iceland  NM  1:01.61        2:10.12   
25  Vanja Färdig  1993  Nacka HI  ST14  1:03.03        2:10.48   
26  Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF  ST14  1:03.63        2:11.74   
27  Margarita Markushina  1993  Dusash  STIG  58.63        2:14.59   
28  Natascha Christiansen-Dahl  1998  Denmark  NM14  1:02.82        2:14.71   
29  Sara Josefine Hanssen  1995  Norge  NM  1:04.90        2:15.09   
30  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF  ST14  1:01.53        2:18.98   
31  Emma Danielsson  2002  Nacka HI  K2  1:10.88        2:27.25   
32  Nikola Kacik  2001  Polen  STIG  1:11.82        2:28.16   
33  Rebecca Löf  2002  Örebro Simallians  K1  1:07.52        2:28.18   
34  Therese Mattsson  1998  Krokoms HIF  K1  1:10.75        2:28.90   
35  Heidi-Ann Skjensvold  1997  Norge  NM  1:07.58        2:29.68   
36  Katarzyna Kubica  1995  Szansa Start  STIG  1:15.70        2:35.52   
37  Seunghyeon Lee  1999  Korea  STIG  1:16.18        2:40.63   
38  Maja Grahm  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG  1:16.12        2:41.21   
39  Filippa Kritz  1998  Nacka HI  K2  1:10.52        2:45.88   
40  Zsanett Adami  1994  Hungary  STIG  1:38.51        3:22.24   
41  Karolina Brännman  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap  K2  1:35.19        3:34.88   
42  Alexandra Stamatopoulou  1986  Grekland  STIG  2:15.19        5:03.49   
Kristina Maciutaite  1993  Parolimpietis  STIG          DNS   
Krista Morkore  1998  Färöarna  NM          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  13:49 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:49   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 25, 4X50m Medley relay Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hungary  Hungary  STIG          2:06.08   
  Csaba Melinger  1993      32.19        32.19   
  Tamas Toth  1992      34.38        1:06.57   
  Tamas Sors  1991      28.86        1:35.43   
  Ferenc Csuri  1987      30.65        2:06.08   
                     
Npc Estonia  Estonia  NM          2:14.23   
  Kardo Ploomipuu  1988      30.52        30.52   
  Einar Niin  1991      38.02        1:08.54   
  Jevgeni Alijev  1983      34.37        1:42.91   
  Kaimar Kaldma  1986      31.32        2:14.23   
                     
Sweden 1  Sweden  NM          2:15.02   
  Ludvig Nyrén  1997      34.67        34.67   
  Andreas Nordh  1991      37.98        1:12.65   
  Sebastian Karlsson  1993      32.59        1:45.24   
  Joel Steinwall  1996      29.78        2:15.02   
                     
Iceland Men  Iceland  NM          2:18.04   
  Marino Ingi-Adolfsson  1996      40.06        40.06   
  David Thor Torfason  1998      40.81        1:20.87   
  Jon Margeir Sverrisson  1992      27.42        1:48.29   
  Gudmundur H Hermannsson  1993      29.75        2:18.04   
                     
Solens IF  Solens IF  STIG          2:31.19   
  Rasmus Lindström  1992      34.13        34.13   
  Teo Renlund  1997      49.61        1:23.74   
  Jacob Sjölander  1986      35.20        1:58.94   
  Jimmy Norin  1983      32.25        2:31.19   
                     
Npc Estonia Lag 2  Estonia  NM          2:40.27   
  Eric Tött  1992      47.57        47.57   
  Leon Bauer  1995      40.79        1:28.36   
  Robin Liksor  1999      36.01        2:04.37   
  Vahur Ploomipuu  1991      35.90        2:40.27   
                     
Sweden 2  Sweden  NM          2:43.23   
  Niklas Andersson  1988      43.98        43.98   
  Karl Forsman  1996      46.04        1:30.02   
  Kristoffer Lindström  1996      37.88        2:07.90   
  Anders Olsson  1965      35.33        2:43.23   
                     
Russia  Grekland  STIG          2:55.65   
  Konstantin Ganechkin  1981      45.94        45.94   
  Nikita Sviatkin  1995      47.60        1:33.54   
  Artem Kazakov  1994      46.00        2:19.54   
  Sergei Zamiatin  1995      36.11        2:55.65   
                     
Deje SS  Deje Simsällskap  STIG          3:29.29   
  Anton Hastö-Hardin  1999      1:13.91        1:13.91   
  Tobias Klasson  2000      55.99        2:09.90   
  Jesper Andersson  1996      41.47        2:51.37   
  Niklas Johansson  1996      37.92        3:29.29   
                     
Finland Men  Finland  NM          DSQ   
  Eetu Kallio  1994      33.49        33.49   
  Leo Lähteenmäki  1991      33.35        1:06.84   
  Mikael Natunen  1992      39.72        1:46.56   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  13:49 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:48   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 26, 4X50m Medley relay Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hungary  Hungary  STIG          2:42.47   
  Bianca Pap  2000      36.12        36.12   
  Nikolett Racz  1997      42.31        1:18.43   
  Sos Luka  2001      32.96        1:51.39   
  Reka Kezdi  1985      51.08        2:42.47   
                     
Sweden  Sweden  NM          2:44.97   
  Lina Watz  1996      36.00        36.00   
  Maja Reichard  1991      42.24        1:18.24   
  Pernilla Lindberg  1994      34.44        1:52.68   
  Jennie Ekström  1991      52.29        2:44.97   
                     
Iceland Women  Iceland  NM          2:52.44   
  Sandra Gunnarsdottir  1999      48.05        48.05   
  Kolbrun Alda-Stefansdottir  1997      40.66        1:28.71   
  Anita Osk-Hrafnsdottir  1994      39.58        2:08.29   
  Thelma Björg-Björnsdottir  1996      44.15        2:52.44   
                     
Npc Estonia  Estonia  NM          2:58.53   
  Anni Joala  1998      46.68        46.68   
  Elisabeth Egel  2000      48.76        1:35.44   
  Keit Janimägi  1991      46.56        2:22.00   
  Anette Remmelg  2000      36.53        2:58.53   
                     
Finland Women  Finland  NM          3:05.44   
  Jenna Saarinen  2001      55.56        55.56   
  Meri-Maari Mäkinen  1992      54.50        1:50.06   
  Tytti Lehtola  1995      40.06        2:30.12   
  Liisa Lilja  1992      35.32        3:05.44   
                     
Solens IF  Solens IF  STIG          3:16.16   
  Ellenor Engberg  1982      53.59        53.59   
  Linnéa Bäckman  1989      2:22.57        3:16.16   
  Johanna Hasselryd  1982                 
  Ylva Söderholm  1993      3:16.16        3:16.16   
                     
Mass  Mölndals Allmänna Simsällskap  STIG          DSQ   
  Karolina Brännman  1997      2:16.65        2:16.65   
  Maja Grahm  1994      1:17.89        3:34.54   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  13:48 
 
Resultat Gren 121 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 121 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 121, 150m IM Men, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Jonas Larsen  1992  Denmark  NM  48.14  1:54.49      2:41.58   
Mikael Fredriksson  1990  Sweden  NM  1:04.80  2:30.90      3:38.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 122 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 122 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Stockholm Internation Paragame    Utskriftsdatum  03 november 2013   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör           
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 november 2013         
 
 
Gren 122, 150m IM Women, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Jennie Ekström  1991  Sweden  NM  1:08.05  2:36.10      3:40.37   
Cecilie Kristiansen  1990  Denmark  NM  1:23.12  3:01.33      4:16.12   
Zsanett Adami  1994  Hungary  STIG          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  03 november 2013 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  12:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start