2018-12-12   14:29:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for TYR Grandprix 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangør  Herning svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2013         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ditte V. Hansen  1997    571  31.39  1:05.07  1:39.78    2:13.93   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Nina Højris Jørgensen  1992    511  32.01  1:07.79  1:44.11    2:18.99   
  Lyseng IF                   
                     
Sofie Boel Torp  1997    468  33.63  1:11.21  1:47.74    2:23.09   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Christina Løth Andersen  1997    459  34.09  1:10.65  1:47.63    2:24.06   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Lonnie Meineche  1996    421  33.57  1:11.38  1:50.05    2:28.31   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anette Damsgaard  1996    399  33.95  1:12.22  1:51.73    2:30.93   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Marie Juhl Jensen  1996    366  35.99  1:15.66  1:56.43    2:35.36   
  Lyseng IF                   
                     
Caroline Amstrup Pajbjerg  1997              DNF   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Toft Ruby  1999    560  31.63  1:06.82  1:41.07    2:14.80   
  A6                   
                     
Nicoline Pontoppidan  1998    539  32.70  1:07.74  1:43.02    2:16.56   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Isabel Mass  1998    536  32.32  1:07.36  1:42.56    2:16.83   
  A6                   
                     
Malene Bang  1999    508  33.61  1:10.15  1:45.88    2:19.31   
  A6                   
                     
Maja Sandholm Pedersen  1998    468  32.87  1:08.36  1:45.61    2:23.16   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Camilla Puk Jensen  1998    460  34.13  1:10.26  1:47.13    2:23.92   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Caroline Beck  1998    454  33.68  1:10.68  1:48.58    2:24.64   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Ida Madsen  1998    410  34.58  1:12.64  1:52.08    2:29.63   
  Lyseng IF                   
                     
Emma Louise Frohn  1998    396  32.84  1:11.63  1:52.16    2:31.29   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
10  Mathilde Clausen  1998    394  34.80  1:12.97  1:52.27    2:31.60   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Sidse Thorup  1999    381  35.65  1:14.85  1:54.47    2:33.33   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Eva Marie Christensen  1999    347  36.37  1:17.04  1:58.39    2:38.20   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
13  Amalie Skov  1999    320  36.38  1:18.31  2:02.32    2:42.46   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
14  Julie Hjort  1999    269  38.97  1:22.83  2:08.04    2:52.15   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Sarah Gade Nielsen  1998              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Kjøngerskov  2000    643  30.46  1:03.47  1:36.55    2:08.79   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    637  30.52  1:03.29  1:36.65    2:09.18   
  A6                   
                     
Mira Mass  2000    536  32.49  1:07.87  1:43.14    2:16.84   
  A6                   
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    510  32.95  1:08.50  1:44.76    2:19.11   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Astrid Dyrmose Kestner  2000    469  32.97  1:09.17  1:46.46    2:23.07   
  A6                   
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    445  33.60  1:11.89  1:50.49    2:25.53   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Nicoline Bredahl  2000    444  33.48  1:10.26  1:47.99    2:25.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Mette Bruun-Petersen  2001    442  33.16  1:11.42  1:49.65    2:25.88   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Cecilie Baraviec  2000    441  34.86  1:12.06  1:49.64    2:26.02   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Jennifer Thorius Bek  2000    432  34.25  1:12.18  1:50.63    2:27.01   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Sif Floor  2000    431  33.76  1:11.27  1:49.89    2:27.08   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Mette Høgild Svane  2000    430  34.96  1:12.74  1:50.26    2:27.18   
  Herning Svømmeklub                   
                     
13  Cecilie B. Andersen  2001    389  34.86  1:13.68  1:53.52    2:32.28   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Silja Ösp Logadottir  2001    374  34.85  1:14.23  1:54.92    2:34.17   
  O.S.L.F.                   
                     
15  Frederikke Olsen  2000    373  35.83  1:15.71  1:55.62    2:34.32   
  O.S.L.F.                   
                     
16  Maria Cleman Hatting  2001    371  35.83  1:16.07  1:56.71    2:34.66   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Mathilde Vilain Stübe  2000    367  35.87  1:15.75  1:56.38    2:35.25   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
18  Esther Flø  2001    365  36.38  1:16.47  1:57.63    2:35.44   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
19  Josefine Due Christensen  2001    355  36.57  1:17.14  1:58.74    2:36.92   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Gry Floor  2000    345  36.97  1:17.92  1:58.26    2:38.45   
  Odense Svømme Klub                   
                     
21  Freya R. Andersen  2000    344  36.60  1:17.77  1:59.26    2:38.60   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
22  Line Bremer Mortensen  2000    330  35.64  1:15.87  1:58.84    2:40.86   
  Odense Svømme Klub                   
                     
23  Mathilde Fuglsang  2000    326  36.64  1:17.91  2:00.14    2:41.44   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
24  Nikoline Fabrin Lund  2001    325  38.71  1:20.86  2:01.82    2:41.59   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
25  Sille Ibsen  2001    315  36.81  1:18.30  2:01.43    2:43.35   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
26  Rikke Hansen  2000    312  35.77  1:17.02  2:00.99    2:43.84   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
27  Mie Buch Nielsen  2001    309  37.91  1:20.48  2:03.48    2:44.33   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
28  Helene Marie S. Andersen  2001    305  37.58  1:19.86  2:03.14    2:45.04   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
29  Sarah Emilie Praëm  2001    305  37.11  1:19.41  2:02.74    2:45.12   
  O.S.L.F.                   
                     
30  Line Mia Jensen  2000    303  39.33  1:21.48  2:04.05    2:45.45   
  Herning Svømmeklub                   
                     
31  Helena Avlaja Eriksen  2001    290  37.52  1:19.20  1:57.56    2:47.82   
  Odense Svømme Klub                   
                     
32  Birgitte Morre Pedersen  2001    272  38.69  1:22.14  2:07.18    2:51.42   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
33  Christine Nielsen  2001    271  40.09  1:24.68  2:08.93    2:51.60   
  Odense Svømme Klub                   
                     
34  Signe Juul Grønning  2001    259  39.41  1:25.40  2:11.83    2:54.28   
  Odense Svømme Klub                   
                     
35  Louise Xia Klogborg  2000    258  40.40  1:24.90  2:10.25    2:54.54   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
36  Isabell Sandersen  2000    236  40.35  1:26.71  2:14.21    2:59.81   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
37  Emma Rosquist Andersen  2001    186  43.81  1:33.38  2:24.90    3:14.43   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
38  Signe Storm Rasmussen  2001    160  45.45  1:37.50  2:32.21    3:24.56   
  Lyseng IF                   
                     
Alba Olivia Theilmann  2001              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Grøndal  2002    346  36.21  1:16.64  1:57.82    2:38.30   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Frederikke Kruse  2002    338  35.99  1:16.62  1:59.72    2:39.56   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    310  37.59  1:19.03  2:02.31    2:44.23   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Amalie Vilstrup  2002    289  38.06  1:21.87  2:06.49    2:48.06   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Isabella Bach  2002    270  39.53  1:24.45  2:09.51    2:51.95   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Marikka Andersen  2002    240  41.98  1:27.83  2:14.65    2:58.80   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    212  41.47  1:29.37  2:17.78    3:06.41   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Frida Bojsen Jensen  2002    202  43.65  1:33.19  2:24.47    3:09.19   
  Lyseng IF                   
                     
Anna Mosegaard  2002    202  42.43  1:31.82  2:23.39    3:09.29   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Karoline Lagoni  2003    198  40.58  1:31.19  2:21.49    3:10.44   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Emilia Juhl Leiszner  2002    190  42.92  1:33.04  2:24.85    3:13.16   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Katrine Mols  2003    169  44.36  1:35.15  2:29.18    3:20.75   
  Lyseng IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark