2018-12-16   01:14:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for TYR Grandprix 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  TYR Grandprix 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  19:52   
  Arrangør  Herning svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2013         
 
 
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie D. Hald  1996    523  34.88        1:11.62   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Laura Cebula  1997    516  33.72        1:11.96   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Betina K. Pedersen  1994    465  33.31        1:14.52   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Louise Holm  1994    454  36.01        1:15.09   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Christina Løth Andersen  1997    423  36.27        1:16.88   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Amalie L. Nielsen  1997    391  36.91        1:18.95   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Karen Krogh Lund  1996    374  39.25        1:20.14   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Marie Juhl Jensen  1996    322  39.18        1:24.19   
  Lyseng IF                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinne Sørensen  1999    602  31.05        1:08.36   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Maja Østergaard  1998    484  33.37        1:13.52   
  A6                   
                     
Sofie W. Bunten  1999    461  34.28        1:14.70   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Maja Sandholm Pedersen  1998    448  36.38        1:15.43   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Mette Flaskager  1999    446  34.62        1:15.53   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Emma Sand Majlund  1999    429  37.08        1:16.53   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Helena Rasmussen  1998    414  37.12        1:17.43   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Gynn Davidsen  1998    402  38.86        1:18.18   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
Maren Bielefeldt  1999    400  38.52        1:18.35   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Camilla Puk Jensen  1998    393  37.89        1:18.77   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Christie Prøhl  1998    391  36.31        1:18.91   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
12  Thilde Hjorth  1999    356  39.59        1:21.42   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
13  Emma F. Sørensen  1998    351  39.16        1:21.79   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
14  Eva Marie Christensen  1999    341  37.42        1:22.63   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Ida Madsen  1998    337  38.89        1:22.93   
  Lyseng IF                   
                     
16  Emma Louise Frohn  1998    320  41.26        1:24.40   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
17  Lærke Marie Bentsen  1998    291  38.05        1:27.12   
  Lyseng IF                   
                     
18  Thora Elise Færgemann Jen  1998    289  39.09        1:27.25   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
19  Ida Lykke Therkildsen  1999    254  43.55        1:31.12   
  Herning Svømmeklub                   
                     
20  Julie Hjort  1999    229  43.95        1:34.30   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
21  Alberte Birkemose Winding  1999    206  46.05        1:37.63   
  Herning Svømmeklub                   
                     
22  Elin Herskin  1999    156  52.52        1:47.25   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Kjøngerskov  2000    494  33.32        1:13.01   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Astrid Dyrmose Kestner  2000    483  35.04        1:13.59   
  A6                   
                     
Katrine Jørgensen  2000    452  34.43        1:15.23   
  Lyseng IF                   
                     
Mia Seehausen  2001    444  34.58        1:15.66   
  Lyseng IF                   
                     
Mette Høgild Svane  2000    410  36.25        1:17.68   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Line Aunstrup  2000    407  36.62        1:17.91   
  A6                   
                     
Julie Søgaard  2001    406  36.77        1:17.97   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Frederikke Olsen  2000    371  38.85        1:20.35   
  O.S.L.F.                   
                     
Laura Davidsen Nielsen  2000    358  37.13        1:21.30   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Anna Sofie Lomholt  2000    352  37.28        1:21.76   
  Lyseng IF                   
                     
11  Cecilie Baraviec  2000    351  38.00        1:21.81   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  Maria Cleman Hatting  2001    343  36.94        1:22.44   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Esther Flø  2001    333  38.87        1:23.23   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
14  Mathilde Vilain Stübe  2000    319  39.38        1:24.50   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Sif Floor  2000    316  40.21        1:24.72   
  Odense Svømme Klub                   
                     
16  Thilde Rud Iversen  2001    312  41.96        1:25.13   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Nikoline Fabrin Lund  2001    301  42.02        1:26.14   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
18  Vera Veronica Jervidalo  2001    298  40.06        1:26.39   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
19  Mie Buch Nielsen  2001    293  40.86        1:26.90   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Helene Marie S. Andersen  2001    293  41.18        1:26.93   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
21  Sarah Emilie Praëm  2001    285  41.69        1:27.72   
  O.S.L.F.                   
                     
22  Mathilde Hvass Olesen  2001    281  41.56        1:28.08   
  Lyseng IF                   
                     
23  Birgitte Morre Pedersen  2001    279  40.40        1:28.29   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
24  Laura Gam  2001    269  45.52        1:29.34   
  Herning Svømmeklub                   
                     
25  Linda Strunge  2000    264  43.88        1:29.92   
  Herning Svømmeklub                   
                     
26  Gry Floor  2000    262  42.18        1:30.13   
  Odense Svømme Klub                   
                     
27  Helena Avlaja Eriksen  2001    262  42.57        1:30.18   
  Odense Svømme Klub                   
                     
28  Line Mia Jensen  2000    255  46.00        1:30.94   
  Herning Svømmeklub                   
                     
29  Julie Geertsen Lund  2001    248  41.27        1:31.82   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
30  Isabell Sandersen  2000    240  44.25        1:32.79   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
31  Helene Levring Andersen  2001    234  45.69        1:33.58   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
32  Lærke Meyer  2000    212  48.48        1:36.83   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
33  Nanna Bøgild Lundahl  2001    206  46.53        1:37.73   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
34  Anne Almvig  2001    203  47.65        1:38.17   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
35  Mathilde Marthedal Markma  2001    179  49.64        1:42.40   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
36  Signe Storm Rasmussen  2001    167  53.05        1:44.81   
  Lyseng IF                   
                     
37  Alba Olivia Theilmann  2001    165  51.22        1:45.15   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
38  Anne Wenzell  2001    157  50.83        1:46.91   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Julie Nøhr Olesen  2001              DNS   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2013 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pernille Koch Sinding  2002    310  38.41        1:25.30   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Sascha Lausten  2002    296  40.99        1:26.60   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Emilie Knudsen  2002    292  41.20        1:27.02   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    269  42.68        1:29.39   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Cecilie Thuesen  2002    230  44.68        1:34.18   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Louise Eg Larsen  2002    229  45.42        1:34.34   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Lykke Frandsen  2002    227  43.71        1:34.58   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Maja Østergaard Jensen  2002    223  44.07        1:35.20   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Signe B. Hansen  2002    221  45.42        1:35.45   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Alberte Schnieber Klausen  2002    211  45.67        1:36.84   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Karoline Lagoni  2003    205  46.54        1:37.83   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Lærke Maria Knudsen  2002    201  47.71        1:38.44   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
13  Cecilie Christiansen  2003    199  47.97        1:38.74   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Maja Fjord Kristensen  2002    183  47.39        1:41.56   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Frida Bojsen Jensen  2002    181  51.06        1:42.01   
  Lyseng IF                   
                     
16  Frederikke Suhnsen  2002    175  49.40        1:43.06   
  Herning Svømmeklub                   
                     
17  Anna Raaber  2002    162  52.76        1:45.75   
  Lyseng IF                   
                     
18  Katrine Mols  2003    139  53.19        1:51.43   
  Lyseng IF                   
                     
Isabella Bach  2002              DSQ  på mave vend. i ryg 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark