Tulokset Mastersmestaruuskilpailut
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Mastersmestaruuskilpailut 2013 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:14 |
|
|
Järjestäjä |
Poseidon |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
476 |
56.34 |
1:59.98 |
3:07.07 |
|
4:12.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pertti Laaksonen |
1943 |
|
636 |
48.15 |
1:42.19 |
2:38.95 |
|
3:34.82 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
409 |
57.52 |
2:02.71 |
3:06.22 |
|
4:08.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
205 |
1:12.40 |
2:34.81 |
3:57.12 |
|
5:12.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stasys Grigas |
1941 |
|
139 |
1:10.41 |
2:34.87 |
4:09.76 |
|
5:55.94 |
|
|
Torpedos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladimir Brodski |
1946 |
|
728 |
47.40 |
1:38.13 |
2:29.53 |
|
3:18.00 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juhani Sillanpää |
1947 |
|
586 |
47.22 |
1:41.14 |
2:38.00 |
|
3:32.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
348 |
53.24 |
1:57.72 |
3:09.24 |
|
4:13.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
491 |
45.44 |
1:38.78 |
2:32.92 |
|
3:26.30 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
|
470 |
48.31 |
1:39.93 |
2:35.02 |
|
3:29.30 |
|
|
U-Club Tallinn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
385 |
47.57 |
1:44.24 |
2:42.57 |
|
3:37.97 |
|
|
Imatran Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ralf Sund |
1955 |
|
314 |
50.51 |
1:50.55 |
2:53.41 |
|
3:53.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Holma |
1957 |
|
274 |
54.92 |
1:57.58 |
3:02.99 |
|
4:04.12 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
660 |
39.73 |
1:23.59 |
2:09.83 |
|
2:55.17 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arlandas Juodeska |
1961 |
|
468 |
45.23 |
1:34.60 |
2:25.77 |
|
3:16.41 |
|
|
Masters Club Takas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
431 |
44.25 |
1:34.90 |
2:28.91 |
|
3:21.85 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mark Esko Schmitz |
1962 |
|
397 |
47.42 |
1:41.79 |
2:34.91 |
|
3:27.54 |
|
|
Sc Aqua Köln |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
391 |
48.11 |
1:42.75 |
2:38.28 |
|
3:28.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
504 |
40.08 |
1:24.50 |
2:12.80 |
|
3:01.42 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
476 |
42.08 |
1:29.74 |
2:18.93 |
|
3:04.85 |
|
|
Imatran Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christer Burman |
1968 |
|
450 |
40.75 |
1:28.03 |
2:17.60 |
|
3:08.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
408 |
43.89 |
1:33.87 |
2:26.99 |
|
3:14.57 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
392 |
45.18 |
1:34.47 |
2:26.10 |
|
3:17.14 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Igor Orel |
1967 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
554 |
37.24 |
1:19.40 |
2:03.91 |
|
2:49.08 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sami Kähkönen |
1969 |
|
362 |
44.51 |
1:34.50 |
2:25.47 |
|
3:14.92 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
250 |
49.75 |
1:45.42 |
2:46.93 |
|
3:40.29 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Voitto Saraneva |
1970 |
|
249 |
48.75 |
1:45.53 |
2:44.79 |
|
3:40.75 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
606 |
38.04 |
1:19.71 |
2:03.17 |
|
2:45.75 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
434 |
39.80 |
1:26.71 |
2:16.49 |
|
3:05.19 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Kähkönen |
1976 |
|
431 |
41.67 |
1:28.38 |
2:16.99 |
|
3:05.64 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikko Merihaara |
1976 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Poseidon |
Tulostusaika |
12:14 |
|